Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. (Aerofilms)

alienable

Je škoda, že film mapuje jen krátký úsek tak zajímavého života Jackie. Přesto je to nádherně zpracovaný obraz toho, jak prožívala strašlivou životní tragédii (se skvělým hudebním podkresem), a jak se všemu dokázala postavit. K zamyšlení zůstává, jak moc si díky jejímu přístupu dodnes JFK pamatujeme. Některé scény ale bohužel byly příliš zdlouhavé a tvrdá sedačka v Oku mi dala zabrat. Možná, kdybych si sedla do lehátka, vnímala bych to líp... ()

Unlikelyhero

Špatný film a přitom silné téma, neznámý scénarista a jakýsi režisér jsou asi odpovědní za nemastný neslaný film, který jsem sice dokoukal, ale až na pár scén moc nechápal o co jde, hrané dokumentátní vstupy, ve kterých je Jackie vykreslena jako pipina vhodná tak pro výběr koberců do Bílého domu, to už bylo fakt moc. ()

Zikfryd

Nečekal bych, že se o pár dnech přípravy na pohřeb dá něco natočit, ale zdá se, že to možné je. Ale velká zábava to teda není. Osobně jsem se poměrně nudil. Nevím, zda to bylo režijním záměrem, ale Jackie mi připadala chvílemi poměrně sjetá. Při provádění Bílým domem pak z ní udělali fakt velkou pipku. V reálném dokumentu se skutečnou Jacklin ale průvodkyně působí poměrně příjemně. ()

rosomak123

Snažím se v tom filmu něco najít, ale nemůžu si pomoct: přijde mi úplně prázdný. A nikdy bych nevěřil, že to o Natalii Portman dokážu napsat, ale její výkon je neuvěřitelně otravný. Mám pocit, že si ze skutečné Jackie vzala jen obal, který se zoufale snaží imitovat, vnitřek téhle hrdinky (a kvůli tomu by se přece biopicy měly točit) zůstal neodhalen. Larrainovo NO mám moc rád a určitě budu jeho (americkou) kariéru dál se zájmem sledovat, ale tenhle film mezi mýma oblíbenýma nebude. ()

trawson

Film se hlavně inspiruje nahrávkama které Jackie pořídila již několik dní po atentátu na jejího muže. JFK tady hraje druhé housle a řekne v podstatě jen pár vět . Musím říct, že mne to ani nepřekvapilo o vztahu těch dvou a aférách JFK už bylo napsáno a nafilmováno hodně. A tohle je jen o Jackie. Nahrávku znám docela dobře, takže jsem mohl posoudit jak moc se jí tvůrci drželi a to docela přesně. Přetočené dobové záběry jsou natočené taky hodně přesně a hlavně projev Natalie je obdivuhodnej, když napodobuje Jackie. Notoricky známá scéna atentátu, kterou natočil Abraham Zapruder je tady tentokrát z ptačí perspektivy a efekt je dost pusobivej. Film na mne působil jako vysokorozpočtovej dokument ale to myslím v dobrém. Postava Jackie, JFK a jejich rodiny je natolik kultovní téma, že to určitě není poslední film. ()

brondy

herecké kvality Natalie Portman sú nesporné! No v tomto filme sa na ňu nedalo pozerať.. pridajte k tomu otázku "načo vlastne tento film vznikol" a je to 100 útrapných minút.. tie dve hviezdy len za pokus o čo najlepšiu autentickosť doby.. ()

stret

Ako to vyhodnotiť? Jedná sa o príbeh manželky prezidenta. Nemôžeme teda očakávať dejom nabitý priebeh filmu. Jacqueline bola na vrchole svojho splneného sna a úsilia, bola manželkou US prezidenta, a v okamihu sa stala matkou samoživiteľkou, ktorej hrozilo dožitie v chudobe. Viackrát som upodozrieval Jacqueline zo zlatokopstva - a ona sa neskôr skutočne stala Onassisovou. Film ju jej pravdepodobne autentickými výrokmi vykreslil ako jednoduchšiu osobu s výraznou, ale navonok neviditeľnou schopnosťou upútať mužov....Jacqueline totiž bola v podstate šeredná. Portmanová odviedla dobrú robotu (nedokázala napodobniť leda tak guľatú hlavu a oči výrazne od seba ako mala Jacqueline), za zmienku stojí aj Sarsgaard. Inak značne nudné. ()

viax

Nic moc film, přitom se všichni snažili, aby to vyšlo, slzy jim z očí padaly v těch správných chvílích, nebylo to přepjaté, jen to bylo tak trochu nanicovaté. ()

Flurysek

Dle mého názoru naprosto geniální film. Někteří Natalie Portman kritizovali za to, že ve filmu přehrává, já jsem ale neviděl nic než naprosto brilantní ztvárnění Jacqueline Kennedyové! Natalie měla její pohyby, přízvuk ale hlavně její styl projevu - když jsem během prohlídky Bílého domu zavřel oči, slyšel jsem Jackie. Skvělý, skvělý film, děkuji za něj <3 ()

Gigulina

Uprimne jsem od toho cekala vic.. Jackie mela zajimavy zivot plny zvratu a film je bohuzel jen o jednom z nich.. kdyz jsem cetla jeji zivotopis, bylo to pro me prinosnejsi nez tento film, ktery je zameren pouze na atentat a pohreb.. ale Natalie se role zhostila pomerne dobre ;) ()

opatstviolov

Jak můžete vidět, co se týče hodnocení tohoto filmu, jsem v menšině, jelikož se mi moc líbil. Natalie Portman je jako Jackie Kennedy naprosto skvělá a taky se mi líbila monotónní vizualizace celého filmu. Jeden z mých oblíbených životopisných filmů. 9/10 ()

pupidup

Muj manzel to označil za zidealizovany sragor. A mel pravdu. Kdo si nic neprecetl o Jackie... tak to Natalii muze sezrat. Protoze je sladka. Jackie byla psychicky labilni chladnokrevna zlatokopka. A John? Vsichni vime, ze to byl odporny promiskuitni syfilitik. Mozna byl o trosku vic slusnejsi, nez ten hajzlik Nickson...to ano. To se mu mzsi nechat. Dodnes pravda nevim, co si o rodine Kennedyovych mam myslet. Ale vzhledem k tomu, ze slo o politiku, tam nikdy nevzeslo nic dobreho. Utahany cajdak se moc nepovedl. ()

peproch

Sledujeme spíše tichý, melancholický film, celou dobu hledíme Jackie do tváře, která se mění i stylizuje. Vpravdě je to portrét silné katolické ženy, která se ptá kněze i švagra,  jakou má byt. A vyrovnává se svou publicitou, ztrátou dvou dětí, a hlavně tím nesmlouvavým rozstrelenim hlavy svého manžela chvíli před tím, než jí padla do klína. Hledá a pojmenovává svá určení, své úkoly, a noviprezentuje se v rozhovoru, který bude mít v režii autorizace. A komu zemřely dvě děti a manželovu krvavou hlavu objímala roztříštěnou, ten suď ji a ten suď film, který doprovázen minihudbou sama Jackie odmění potleskem ve stoje. Parádní Natálie Portman. Je výborná s mluvě, držení těla, smutku i veselosti. ()

petisebesta

Super moda a super obleceni, ale dal? Pani Kenedyova jako nevi co chce, dejova linka dopredu dozadu. Kolikrat clovek nevi ve kterem obdobi se nachazi. Zadne souvislosti s dobou. Tak nevim co nam chteli tim filmem rici. ()

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

02.11.2015

A máme tu další životopis, co půjde po Oscarech. V posledních letech se dočkaly filmové mramorizace třeba Grace Kelly, Marilyn Monroe nebo princezna Diana, takže není divu, že do kin míří další… (viac)