Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

Samuel7

Příjemně mě překvapila reflexe terorismu, který je zde nastíněn jako komplexní problém, který velkou měrou způsobil Západ sám, místo stereotypních představ "Islam = bad", "West = good". Dialog v prvním díle o tom, jak jsou ti atentátníci vlastně jen figurky, co umírají pro politiky, kteří sami nikdy nenasadí vlastní kůži, dobře vystihuje odvěkou tragédii lidstva, kdy obyčejní lidé bojují pro pár mocných, přitom z toho nic nemají. Ale vymývání mozků funguje dobře a obzvlášť v islamofobním Česku tento seriál může nabídnout svěží perspektivu. Také si cením reprezentace PTSD, kterážto porucha je u nás téměř neznámá i mezi "odborníky", takže divákovi může nabídnout opravdu mnoho nového. A Richard Madden je opravdu famózní, mísí se v něm ledový klid i zranitelnost, a ten Zlatý Glóbus mu rozhodně přeji. ()

SamVimes

Kvalitní britská minisérie s výbornými představiteli obou hlavních rolí, která dokáže diváka napnout i několikrát překvapit i znejistět možnostmi zvratů, jež v americké produkci zkrátka nebývají. Jen škoda, že v samotném závěru scénář kompromituje uvěřitelnost v rámci úhledného dovysvětlení úplně všeho. ()

fabecc1222

První a poslední díl jsou brilantně zpracované komorní drama na malém prostoru, které by si v klidu vystačili jako samostatné filmy. Od plného hodnocení tak kupodivu odradí hlavní linka, na kterou se poté nabalují různá klišé jako sex nadřízená - podřízený, problémy v rodině... Madden ukazuje, že z mladých hvězd Hry o trůny si jde nejspíše pro nejhvězdnější kariéru, a zřejmě i po právu, a za mě tedy jeden z hlavních adeptů na dalšího Bonda. Akční scény jsou zpracované na jedničku, a mnoho tvůrců s vyšším rozpočtem by se zde mohlo učit, jak se dělá správná atmosféra. ()

vyfuk

Bodyguard začal dobře. S akcí. A postupme času si až přejete, aby to tak zůstalo. S tou až cheesy pitomostí, ale podané na vyšší úrovni. Jednoduše kvalitně. Tento minipočin si získal spousty lidí a já se jim nedivím. Dokážu se do nich vcítit a chápat je. Ale já jsem pořád já. A já vím, že jsem v jeden moment u seriálu umíral nudou. Vím, že napsat něco takového u tohoto typu seriálu, je skoro nemožné, ale přesto se to stalo. A v celku jednoduše. Není v tom nic víc. Jen pár skvělých příběhových částí, které diváky zaujmou, ale pokud předtím neunudí, tak je to těžké. ()

Jaro.Krafcik

Seriál podobny filmu osobný strážca s Kevinom Costnerom. Epizódy sú relatívne dosť dlhé, ale seriál ich má len šesť. Aj Veľká Británia ukázala že vie tvoriť kvalitné seriály. Herecký výkon R.Maddana fakt skvelý. Chýbalo viac akcie. Ale bolo to napínavé až až. Slušný nadpriemer. 4* ()

andalin

Ježiš, tohle bylo tak dobrý. Ideální počet dílů. Když teda opominu dokonalýho nikdy-se-neusměju Maddena s jeho ostrou čelistí a skotským přízvukem, tak to byl i tak hroznej nářez. Výborný akční scény a zajímavá politická zápletka (a ty mě většinou nebavěj). Už první scéna vás prostě musí nalákat... Má to všechno: intriky, zvraty, sex, prostředí Londýna a spoustu chlapů v oblecích. Moje vaječníky křičely blahem. (trochu oplzlá recenze, dala jsem si víno) ()

Pecival

Začátek skvělej, od půlky slabší, konec už mě vysloveně nesedl. Také mě hodně vadil strašne zkratkovitý konec, zloduši se rozmluví, ikdyž nemusí, vše zapadne apod. Ale dokoukal jsem to docela s napětím co za vopičárnu ještě vymyslí, takže celkově spokojenost. ()

klukluka

Mám to za 2 hvězdičky a za těch aktuálních 83 procent bych tomu nejraději napálil odpad!. Do pátého dílu mi na tom vadily v podstatě jen 3 věci: 1. Jak to, že se Davidův kámoš v roli ostřelovače trefoval do řidiče a ne do ministryně? 2. Jak to, že ho nebyli schopni identifikovat? Britského občana, armádního důstojníka s tak výrazným handicapem...? 3. Jak to, že s ním Davida (bodyguarda) už dávno nespojili (Afghanistan)? Šestej díl mi ale hnul žlučí. Nemá smysl vypočítávat, co všechno mi tady přišlo zhovadilý. Byla to jednoduše hrůza. Za všechny minely zmíním jen to, jak se tady odkopala Nadia. Proč by to dělala?! Proč by dál nehrála tu uskřípnutou? Tohle ani nemá smysl komentovat... Lidi, myslete trochu. ()

velkyvezir

Zas bych to nepřeceňoval. Hlavní hrdina sám proti dvěma bezpečnostním institucím vybavenými nejmodernějšími technologiemi. V posledním díle ho kvůli bezpečnosti okolí zavedou do parku, aby pak jej nechali deaktivovat bombu v obydlené čtvrti u jeho domu. Tomu přece nelze dát 4 a více.... ()

kolemjdouc

nějak jsem v příběhu tápala.Nedokázala jsem v sobě najít nadšení jako zde mnoho hodnotících.Málo akční,divná kamera..Nelíbilo se.Tečka.A vůbec nemusím herečku McKee ()

Mikino00

Seriál je dost přitažený za vlasy a jeho dění dost neuvěřitelné, to vše vrcholí ve finálním překombinovaném díle. Avšak dívá se na něj dobře, je napínavý a má spád. ()

cingi.t

Jedinečná séria, ktorá dokáže človeka udržať v napätí po celý čas. Pilot kvalitný a svižný jednoznačne naláka na ďalšie časti. Od začiatku do konca sme tipovali, čo sa asi stane a tie tipy sa v priebehu série menili neskutočnými smermi. Richard Madden to svojim výkonom počas celej série tiahne na úplne inú úroveň a vedľajšie postavy sú s ním v skvelom súlade.Týmto si zaslúži miesto medzi mojimi obľúbenými hercami. Dúfam, že sa častejšie bude objavovať v takýchto rolách. Pol hviezdy dole za trochu mätúce finále a slabé dovysvetlenie niektorých situácií. 4,5* ()

mira007

Podle traileru jsem čekal fádní seriál o bodyguardovi britské ministryně vnitra, který hrdinně zabrání teroristickému útoku džihádistky, prožije romanci s hlídanou osobou a bude ji před těmi islamisty chránit. jenže do tohodle tvůrci v polovině hodí vidle a rozjedou strhující permanentně paranoidní sice víc psychologický než akční špionážní, politický thriller, který je opravdu něco jiného než běžná tv produkce. Richard Madden jako špičkový profesionální bodyguard s temnou stranou psychicky narušeného veterána z Afganistánu naprosto famózní. Kdyby v prvním díle nebyly vyloženě naivní věci okolo zásahu proti sebevražedné atentátnici a kdyby si tvůrci víc vyhráli s posledním dílem tak dám pět hvězd. PS: Jestli se mi tento film vryje do paměti tak zkrácenou výslovností anglického slovíčka madame, což zazní v každém díle asi padesátkrát a zní to jako by každá žena byla oslovována mami. ()

DaeGurth

Skvělá akce, výborná hudba, kvalitní kamera... a scénář plný logických děr, který se snaží tvářit propracovaně a logicky, jako šachová partie. ...no... spíš dětská skládačka hozená do krabice. Vedoucí postavy bez schopností i zkušeností, osobností, které se mění podle nálady scénáristy. ()

TheSpearCZ

Bodyguard je určitě jeden z nejlepších akčních / drama seriálů za poslední dobu s pěkným britským nádechem a výborně hrající dvojicí Richard Madden a Keeley Hawes (ministryni hrála opravdu úchvatně). Našlo se tu taky pár velkých, a neočekávaných zvratů, které si mě hned podmanily a velice napínavý konec mě jen utvrdil v tom, že tahle šestidílná pecka mi v hlavě jen tak nevyšumí. /85%/ ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz