Youngblood

• USA Youngblood

Rob Lowe v tomto filmu ztvárnil titulní postavu, mladého hokejového génia s talentem střílet branky, ale s holubičí povahou. I přes jeho křehkou náturu ho trenér Chadwick dá na soupisku. Jeho účinkování ale nemá dlouhého trvání - pošlou ho totiž domů poté, co ho vyřadí jeden obzvláště nepříjemný protihráč Racki, který mladíka brutálním způsobem nemilosrdně pošle k zemi. Sklíčený Youngblood se vrací domů na kanadský venkov, kde ho jeho otec a starší bratr utvrdí v tom, že hokej není pro slabochy. Za jejich dohledu okamžitě začne s "bojovým" tréninkem, aby se připravil na svůj návrat a vyrovnání účtů s Rackim. Mezitím se také zamiluje do trenérovy dcery. (oficiálny text distribútora)

klúčik

Romantický film z hokejového prostredia , už toto je somarina... Hokejisti sú hráči čo vydržia všeličo... Sladučký Patrick, to bol ťahúň filmu....55%. ()

Zagros

Svého času (jako malý kluk) jsem tenhle film zcela nekriticky miloval. Když jsem jej náhodou viděl přes zimu a mrzlo, hned jsem vyrážel na rybník a poctivě trénoval, abych se také stal hokejistou. :-) Jinak to není žádná hitparáda, ale mám na něj příjemné vzpomínky, které si raději dalším shlédnutím nebudu kazit. ()

iXtr3m3

Subjektívne hodnotenie spôsobené nostalgickým závanom a vo svojej dobe skvelým rebelským obsadením na čele s Robom Loweom a Patrickom Swayzeom. Mladý Keanu tiež potešil. Hokejovo je to samozrejme fraška toho najhrubšieho zrna, taký Miracle je oproti tomuto nedostižná modla, ale to je troška iná kategória. Pasoval by som to za film podobný Cruisovej Správnej hre. Rádoby sladučká limonáda, ktorá v dnešnej dobe neobstojí ani v TV, ale s ohľadom na spomínanú nostalgiu a dané dve mená v danej dobe to bolo fajn. ()

Schuldiner

Mam rád hokej - za to dávám jednu hvězdu... Ale raději se na to už nikdy dívat nebudu, poněvač vim, že by se mi to už jako hokej asi nezdálo...:-) Jak to tak chodí ve sportovních filmech.. ()

Vejrrr

Věřím, že kdybych film viděl jako kluk, nostalgie by byla veliká a šel bych s hodnocením i výš. Ale takhle dávám 50% protože miluju sportovní filmy, miluju hokej a filmů o hokeji je žalostně málo. (Pro ty koho to zajímá - špička v tomto žánru je film Murice Richard, případně (mnohem známější) Hokejový zázrak). Youngblood má mnoho negativ od předvídatelnosti přes patos až k do filmu se nehodícím a nudným scénkám... Ale s ohledem na rok vzniku - tak by se měli filmy hodnotit - soudím, že jsem viděl celkem fajn film, který stál za to. ()

jarmik

Možná, že bych normálně dal 3*, ale tento film jsem viděl na VHS a většinou i se staršími bratry tolikrát, že musím dát 4*. Je to pro mě trochu srdcovka a sportovní filmy mám rád (no, ale jaké ne...?). SPOILER A nejvíc mi bylo vždycky líto Particka a strašně jsem se těšil, až ho Dean pomstí! :-) ()

maty39

Když jsem byl malý kluk, tak jsem Youngblooda miloval. Po letech už je to jen "ztopgunovaný" hokejový film se vším dobrým i špatným, co jsme v Top Gunu mohli vidět mínus talentovaný režisér plus céčkové herecké obsazení. PS: Hokejové záběry jsou tragicky zpomalené. Když do sebe hráči narážejí, tak je to téměř v nulové rychlosti a pokud jede hlavní hrdina k bráně, tak obránci vypadají jako by jim brusle zamrzly do ledu. ()

fisus

Můj nejoblíbenější hokejový film.Keanu Reeves v brance,Patrick Swayze a Rob Lowe v útoku a hra může začít.A navíc kočka Cynthia Gibb. ()

boyd.

Pro mě je to nejlepší film z hokejového prostředí, Swayze už má něco kolem třicítky ale hraje tady za juniorku to je celkem sranda. Rob Lowe podal nejspíš svůj nejlepší herecký i hokejový výkon v životě! ()

helloween93

Usměvavé béčko z osmdesátek o tom, jak se z hokejového loosera stala hvězda týmu. Sympatický Lowe, Swayze a Cynthia Gibbová. Viděno na AMC. 3* ()

Denny

Příběh z hokejového prostředí podkreslený intrikami v hokeji, za pozornost stojí výborná kamera hokejových utkání. ()

Lipi21

62% REŽIE / Peter Markle: *** KAMERA / Mark Irwin: ** SCÉNÁŘ / Peter Markle, John Whitman: ** HERCI: **** (sympatický Lowe, Swayze, Gibb...) HUDBA / Peter Afterman, Chris Boardman:** ________________________________________________________________________________________ JEDNODUCHÝ PŘÍBĚH VE STYLU ROCKYHO, ALE JAKO MALÝ JSEM TENHLE FILM ZBOŽŇOVAL. A POŘÁD SE NA NĚJ RÁD PODÍVÁM. DOCELA SE U NĚJ VŽDYCKY ZASMĚJU - PŘEDEVŠÍM U KOUZELNĚ PŘELOŽENÉ VĚTY: "VYPADÁŠ JAKO HOVNO, ALE STEJNĚ TĚ MILUJU!". ()

yVANs

Film je to veru hodne spatny, ale i ja patrim k tem co v mladi hrali hokej a tenhle film jsem uplne zboznoval. Ono jich ani moc neni a tento pusobi trochu jako "mezi slepymi, jednooky kral". Co je hodne smutne, ze hlavni hrdina neumi ani poradne bruslit a tak jsem mu tu roli neveril ani na chvilicku. paralely s rockym jsou usmevne :) ()

billyador

koukat se na to dalo,ale jen ve chvilich mimo kluziste.... chapu,ze je tezke pro "b"ckovej film namaknout choreografii s bruslemi na nohou,ale realisticnost byla asi tak stejna jako u prumerne dobre skupiny amaterskeho sermu... Myslim,ze pribeh je naprosta klasika, kterou ma kazde filmove studio v archivech scenaru hned v prvnim regalu u dveri, nicmene i relax je treba kazdemu ;o) ()

HonzaMag

Jednoduchý a ničím nepřekvapující příběh z atraktivního sportovního prostředí. Z dnešního pohledu se snímek jeví jako naivní a kýčovitý slaďák, nicméně díky svým dávným vzpomínkám dávám poměrně vysoké ohodnocení. Objeví se zde pár současných (Keanu "Neo" Reeves), nedávno minulých ("roztančený" Patrick Swayze) i již dávno minulých (Rob "Hezoun" Lowe) hvězd. ()