Rány

• Veľká Británia Wounds (viac)

Will (Armie Hammer) je barman v New Orleans. Má skvelú prácu, skvelých priateľov a priateľku Carrie (Dakota Johnson), ktorá ho miluje. Prediera sa životom, ignoruje komplikácie a sústreďuje sa na radosť z okamihu. Jednu noc pri bare vypukne tvrdá bitka, ktorá zraní jedného z jeho stálych zákazníkov a spôsobí, že tam nejakí vysokoškoláci v zhone stratia mobil. Will ho nájde a začnú mu chodiť divné textovky a hovory. Zatiaľ čo to Will neberie vážne, Carrie nájde na internete akúsi dieru, ktorá by mala toto všetko vysvetľovať. Obaja objavili niečo nevysvetliteľné a pomaly to vychádza na svetlo. (Scraffy)

bourec

Psychor to zřejmě vůbec nepochopil, protože film tohodle iránskýho břídila je totál ptákovina,která vás během filmu totálně uondá, aby konec bez ladu a skladu tomu dal korunu.Netflix je potřeba i se všema podobnejma firmama vyhodit do luftu.10% za herce v hlavní roli.Jinak odpad!!!!!! ()

dubinak

Já dám hodně na trailery a k tomuto snímku byl trailer obzvlášť podivný a neodhadnutelný. Z Wounds jsem měla celou dobu takový nespecifikovatelný feel a už jen ten background okolo byl něco divného, tím pádem mě to spolehlivě udrželo až do konce, protože jsem hodně chtěla vědět, na co se to vlastně dívám. Babak Anvari začíná mít rozpoznatelný režisérský styl a hororové scény umí uchytit velmi zvláštním způsobem a nepříjemně je naservírovat. Cením taky výběr herců, ani bych nečekala, že se tu objeví tak známá jména a ještě tam ani nebudou působit jak pěst na oko. Armie se toho zhostil velice obstojně a ráda jsem uviděla i Dakotu Johnson. The Wounds se opravdu horko težko popisuje, sama doteď nevím, o čem to vlastně bylo a jestli byl význam toho všeho vážně nějak hluboký; nebo chtěl Anvari zkrátka vyvrtat divákovi díru do hlavy. Stopáž se vleče a nemůžu říct, že by se tam toho stalo hafo, ale jestli jsem dlouho nezažila takový ten fakt nepříjemný pocit z nevědění, co bude dál, tak tady jsem ho měla fest. Šálek kávy ne pro jen tak někoho, ale své publikum si to najde. ()

PROCESOR

Film se rozjíždí celkem normálně a námět s děsivým videem v zapomenutém mobilu není špatný. Jenže tvůrci někde v polovině, jako by se nemohli rozhodnout, zda se vydají cestou spíše na psychiku, nebo zkusí nějaký ty efekty. Nakonec se nevydali ani jednou, a tak na konci sledujete neskutečnou kravinu. ()

okkac

Skvělá atmosféra, zajímavá premisa, ale vůbec nedotáhnutá do konce, že to člověka naštve. Přitom by chtěl vědět víc. ()

vnimatkrasu

Miluju tu osvěžující nešablonovitost. Miluju, jakej hajzl je hlavní hrdina a jak dobře jeho zmrdství odpovídá tvůrčímu záměru. Miluju tu atmosféru v baru, ze kterýho bych si doved představit seriál s osmi řadama. A taky teda asi miluju Zazie Beetz. Po Jokerovi už definitivně. ()

octopuska

Není nad to spáchat občas kulturní hřích. To ani jinak nejde. Když je to s oblíbeným hercem v hlavní roli, dá se přimhouřit oko. Je to teda výplach, to se musí nechat, ale i přes plytký hororový námět se to dá. Samozřejmě díky Armiemu, který to slušně táhne sám. Dívá se na něho fakt pěkně. Je to sice povrchní hodnocení, ale jak říkám občas je to potřeba. ()

bizz_mjc

Dává ten film smysl? Bitka v baru, tajemní studentíci, "byls vybrán", zapojení barmanovy přítelky, která je v podání Dakoty fakt slabá, barmanův kámoš Eric, a závěr? Párkrát tu Babak naznačí, že by horor mohl umět, ale takto fakt ne. ()

MI-380

Roli nepříjemného barmana zvládl benafflecovský Hammer s přehledem, film je ale nevlídný, postavy protivné, vyznění nijaké: 50% (zatím 801 hodnotících s průměrem 45%). ()

blackkocour

Diváka rozjebe už ta představa, že se pod tímhle upsal snad každej. Ať už to jsou samotný herci, producenti, koprodukční studia, zvukáři, dokonce i samotný Netfkus, prostě kurva každý kdo kdy pracoval a má něco společného s tímhle filmem. Náš hlavní hrdina je na haluškách už od konce, a není divu že mu kolonoskopický pohled tasemnicový virvány, totálně zmastí celou tu bezednou jámu jménem mozek. Šváby si taky jednou za čas dám k snidaňi, hlavně když se mi do ventilovýho uzávěru dostanou až do lednice, a pak mi nakladou svoje vajíčka do bramborovou salátu. Ruku na varle, i když je to naprostá a tupá sračka, znám lidi kteří by si na to ujížděli jak svině po chemoterapii, když mu do hlavy střebají myšlenku, že vepřové je celkem libové maso. Hippity Hoppity, tvůj mozek je už nadosmrti propitý.. ()

netahlo

Armie Hammer je podle me vybornej herec, zaslouzil by si vic. Bohuzel reziser byl evidentne na halucinogenech, takze si holt musi pockat. ()

herr_carter

Ještěže dá někdy člověk na své uvážení a nenechá se zmást nebo ovlivnit zdejším souhrnným hodnocením. Jak už je ale podle jednotlivých hodnotitelů zřejmé, tenhle film prostě nesedne každému a každý si v něm zároveň buď najde, nebo nenajde to své. Já bych dal možná i 4 * se zavřenýma očima, hodně zvláštní a znepokojující film, který ve člověku zanechá i dlouho po projekci divný pocit....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Až do poslední scény jsem byl z Wounds poměrně nečekaně hodně mile překvapený a upřímně jsem si tuto podívanou užíval, a to ať už díky skvělému Armie Hammerovi v hlavní roli, tak vážně zajímavé zápletce, disponující poutavým dějem, netuctovostí a nepředvídatelností, dále pak díky slušné gradaci, dále i množství funkčního napětí, hodně výrazné atmosféry a v neposlední řadě i díky tomu neustálému hrozivě šumivému hudebnímu podkladu, který mě doslova nadchl a skutečně významně pozitivně ovlivnil dojem z celého filmu. Byl jsem prostě celým tím filmem naprosto nečekaně pohlcený a s velkým očekáváním jsem se těšil na závěrečnou pointu. Jenže to co právě nastalo v úplném závěru filmu, to mě totálně nasralo a já nemohu konstatovat nic jiného, než že ta pointa, která jen tak mimochodem vlastně ale ani žádnou pointou není, absolutně znehodnotila celý dosavadní průběh a já se tak vlastně jen ptám, o čem ten film tedy vlastně byl? Dával smysl? Vždyť já sakra vůbec díky té poslední scéně vlastně ani netuším, co to mělo jako znamenat? Nebo to nebylo vysvětleno schválně a má si divák vše domyslet sám, což mi připadá asi nejpravděpodobnější, jelikož těch nezodpovězených otázek a scén je tu fakt spousta a možností na jejich zodpovězení snad ještě víc. Ať je to každopádně jak chce, já tyhle nejednoznačný, nevysvětlující závěry doslova nesnáším a je mi strašně líto, že se to stalo zrovna u tohoto snímku, jelikož jak jsem zmiňoval, do onoho závěru na mě Rány působily zatraceně silným a podmanivým dojmem, takto ale vážně ani nevím, jak ten film mám ve výsledku hodnotit. Dobře, dám průměrné tři, ale ten závěr je fakt na přesdržku! ()