Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

Soweek

Dobrodružných filmů je jak šafránu, a tak každý pokus o novou vysokorozpočtovou Mumii cením. Bohužel to celé dopadlo přinejlepším velice průměrně. Dwayne je do takového blockbusteru jistota, ale ač mám Emily hodně rád, tak tato odlehčená role ji prostě nesedla a celý film mi vyloženě kazila. Z všudypřítomné přeplácané CGI džungle za chvilku začne spíše bolet hlava a film občas působí až moc dětinsky. Jasně, je to Disney, ale Piráti z Karibiku zvládli být mnohem vtipnější a občas i vážnější, oproti nim je Jungle Cruise vyloženě pohádkou. ()

BMAJTZ

Ve zkratce: hloupý příběh, emoce nefungují, chemie hrdinů jakbysmet, dialogy jak z dětské knížky, skutečně hloupé zvraty, to celé v hávu digitálního megabordelu. Jedná se o zručně natočenou nudu. I na tu rodinnou závabu je to skutečně nelogická mizérie a duo Johnson / Blunt má teda na víc. Za mě to má tak na tu zlatou malinu. ()

netahlo

Nebyt toho povinneho homo - feministickeho "kulturniho presahu", mohla to byt docela prijemna podivana na odreagovani. A to rozhodne nejsem cilovou skupinou. ()

sedm.1

Expedice džungle je klasickým Disney produktem, tedy podívanou zaměřenou pro potěšení celé rodiny, dětí pak především. Tudíž tu máme spousty triviálních postaviček, roztomilá zvířátka, nejjednodušší možný humor, velmi opatrnou akci a zápletku tak nenáročnou, že vedle ní i příběhy Boba a Bobka vyznívají o dost intelektuálněji, takže na první pohled žádná hitparáda, leč, účel světí prostředky, a tak je vlastně podstatné jen jediné, a to zdali to celé funguje a dokáže to své publikum zaujmout a pobavit, a to v tomto případě nejspíš klaplo. Studio tedy samozřejmě vsadilo především na zkušený a osvědčený tvůrčí tým a hvězdné obsazení, takže už jen díky tomu mělo půl úspěchu v kapse, což se navíc ve výsledku pak jen potvrdilo, neboť Collet-Serra vždy točil svižné a nenudící snímky, což zde jen potvrdil a hledat v dnešní době zářivější herce než je Johnson s Blunt by bylo asi také dost těžké a i oni svým charisma a výkony táhnou film strmě nahoru. Právě najmutí těchto lidí pro tento filmový projekt bylo ovšem naprosto nezbytné, jelikož producenti moc dobře věděli, že samotná zápletka stojí za pořádný prd, kdy jde prakticky jen o drzou poslepovanou vykrádačku všeho možného, navíc stejně nepříliš kvalitně držící pospolu, což se projevilo hlavně v druhé polovině filmu, která působí už jako vážně velká slátanina. Co se jinak týče akce a efektů, tak se jedná o takový nevýrazný průměr, daleko víc mě ale zamrzelo malé množství vtipnosti, na úkor mnoha a mnoha nezáživných dialogů, které neměli ani šmrnc, ani šťávu a ani atmosféra nepůsobí tím správným dojmem té pořádné dobrodružné jízdy. Jak jsem ale zmiňoval, dětem se to líbit bude jistě a nenáročný rodič si u toho také odpočine, takže jako rodinná podívaná určitě OK, a pro ostatní pak jde sice o příjemný a nenudící průměr, který svět filmu a divácký obzor ale o vůbec nic neobohatí. ()

Finskej

Tenhle film vykrádá snad úplně všechno: Indiany Jonese, Piráty z Karibiku, Mumii... Jenže... Tak třeba Mumie svého času byla vtipná, chvílemi nejspíš i nechtěně, a tak se u ní mohl člověk alespoň bavit, když už ne ji brát vážně. Tady se chce být vtipné, asi hodně moc, jenže je to takové chtěné, nucené, plastové a naskládané ze šablon všeho druhu, až to nefunguje a jeden se... nebaví. Dvě hvězdičky patří Dwaynovi a Emily, protože se snaží - jen, bohužel, zbytek filmu okolo je jedna velká sériová šablonovitá blbost, a tak to prostě nemohou zachránit ani náhodou. ()

Kienast

Čekal jsem mnohem horší výsledek, přeci jen je to film postavený na aktrakci z Disneylandu. Jenže konečný produkt se skvělou Emily Blunt a s "klasickým" Dwaynem Johnsonem, je solidní barevná dobrodružná jízda, která nikoho neurazí a v pár momentech dokonce i překvapí. 6/10 ()

iXtr3m3

Výborný a zdatný novodobý pokus o Múmiu s Fraserom novej generácie. Aj trikovo v pohode, aj castingovo v pohode, aj humorne v pohode. Pekná výprava, pekné dobrodružstvo, vedel by som si predstaviť novú "frančízu"... :) ()

Lukoboss

Hvězdná dvojice, super vizuál (CGI tady jede naplno) a do toho 2x zazní Nothing Else Matters od Metallicy, tak ještě aby tahle blockbuster, rodinná podívaná nestála 200 mega! E. Blunt se v jednom rozhovoru přiznala, že když poprvé v životě potkala D. Johnsona, neudržela se a vyjekla nadšením, až se lidi kolem otočili. A tahle chemie je na filmu znát, krom toho Emily je snad čím dál hezčí, to není možný! Navíc je to takový pěkný, líbivý, nechybí vtip a nadhled. A ano, je to vlastně kravina, která se inspiruje u Mumie nebo Pirátů, potažmo u Indyho... Ale vyloženě blbý to není a na nenáročnej oddech to bohatě stačí. ()

Wally

Typický film od WD...oni tam na ten děj mají asi nějakou formu dle které odlijí základ a pak to obloží vizuálním pozlátkem. Zajímalo by mne kolik času herci byli v reálných exteriérech a kolik času strávili před modrým platnem. Ta umělost z toho úplně srší... Ale abych jenom nekritizoval...krásně se na to koukalo a pro pobavení to určitě stojí za zkouknutí. A hlavně! Dětem se to líbit bude a to je hlavní 👍 ()

DavidS.

Tak by mohl vypadat Aguirre, hněv Boží, kdyby Herzog pracoval pro Disneyho a namísto bahna a fyzického utrpení by si liboval v digitálních tricích a pohádkách pro děti...Šílený a drahý mix Mumie, Mauglího a Pirátů z Karibiku, který funguje právě ve své přepálenosti (všechny scény s Joachimem), čemuž napomáhá zejméná herecká skvadra v čele s Emily, která dokonale pochopila, v čem se angažovala... ()

Elerrina

Vizuálně pohledné barvičkovité leporelo, které sepsala (a pravděpodobně i režírovala) umělá inteligence, na základě příkazu „vezmi libovolné scény ze všech úspěšných dobrodružných filmů z minulosti, zamíchej, protřepej a servíruj znuděným desetiletým holčičkám, které už přestala bavit Anna a Elsa z Ledového království“. ()

666Carnage

Příjemná oddychovka s příjemnými herci. Film teče stejně rychle, jako amazonská řeka. Je to vtipný a hravý. Příběh docela zajímavý. 60% ()

borec999

Jaume Collet Serra má na konte množstvo zaujímavých filmov, no Expedícia džungla k nim rozhodne nepatrí a patrí k jednému z jeho najslabších režijných počinov. Filmu citeľne chýbajú nápady, originalita, šťava a veľmi na ňom cítiť vplyv Disneyho, resp. že hlavnou cieľovkou boli istotne deti a tí najmenší. Prakticky jediné čo u mňa film zachránilo od katastrofy sú herci- Emily Blunt, ktorej úloha sadla a čiastočne The Rock, resp. ich vzájomná chémia (preto píšem čiastočne lebo Rock síce nehral zle, ale súčasne išlo o jeden z jeho najslabších výkonov za posledných 6-7 rokov). Všetko ostatné je nanajvýš priemerné počínajúc dejom a pokračujúc akciou, ktorej je jednak málo a za druhé je hlboko pod Rockove možnosti. Humoru je pri dĺžke 2 hodín taktiež veľmi málo (za zmienku stoja snáď iba suché slovné frky Rockovej postavy), záporák pôsobí absolútne neškodne a necharizmaticky, prostredie džungľe je síce rôznorodé a pestrofarebné no veľmi ale naozaj veľmi umelé a CGI. O triedu slabšie od vrcholu dobrodružného žánru (Indiana Jones), ale vlastne o dosť slabšie aj od nedávnych Rockových Jumanji. lepšie 2* a 45% ()

Milano33

Druhí Piráti z Karibiku, nie tak úplne. Podobne ako Pirates of the Caribbean, tak aj Jungle Cruise je filmom na motívy slávnej atrakcie v Disneylandu. Jungle Cruise je fantasy dobrodružstvo, ktoré sa odohráva v exotickom prostredí Amazonského pralesa. Uskutočnená výprava do džungle je podnietená údajnou existenciou magického stroma, ktorého kvety majú liečivé účinky. A tak sa spoločne s Dwayneom a Emily vydávame na epické dobrodružstvo do srdca rieky Amazonky, aby sme objavili tajomný fantasktný svet ukrytý vo vnútri tropického dažďového lesa. Príbeh nie je silnou stránkou filmu, ničím síce neurazí, ale ani nenadchne. Od začiatku je zrejmé, že Jungle Cruise je filmom vyslovene rodinným a preto predovšetkým útočí na celé rodinky s deťmi a mladšie divácke publikum. Tón snímku je večne odľahčený a plno sviežeho humoru, ktorý mne osobne príliš nesadol. Dwayneove prestrelené hlášky, slovné hračky a absurdný humor si ma moc nezískali. Vážnejšie scény príliš nefungujú a to hlavne, keď k tomu prirátame faktor, že ich poriadne ani nenechajú odznieť. Nie je to ani príliš o napätí, ako skôr o vzrušení a nájdení toho pravého dobrodružného ducha. Film ma takisto charizmatických hlavných hrdinov s príjemnou chémiou, avšak s tou romantickou líniou to strašne rýchlo urýchlili. Podľa mňa to tomu ich budovanému vzťahu celkom uškodilo, popravde to tam nemalo čo robiť - aspoň nie hneď. Dwayne Johnson je sympatický, i keď hrá skorej do toho priemeru. Emily Blunt je neskutočne skvostná, také zlatíčko i drsné dievča v jednej osobe. Emily Blunt je v Jungle Cruise pekne svojbytnou, výstrednou a zásadovou ženou, ktorá si vždy ide za svojim. Akčné scény sú docela dynamické a majú ten potrebný šmrnc, obzvlášť sekvencie na rieke a parných lodiach. A dokonca som schopný odpustiť aj tú ponorku, ktorá nemala čo pohľadávať na rieke Amazonke, keďže to aspoň na efekt vyzeralo ohromujúco. Prehnané CGI je v tomto prípade dosť nadužívané a nerozumiem, prečo sa tvorcovia nevybrali radšej výpravnejšou cestou v tom pravom slova zmysle. Nie všetko je nutné točiť pri zelených plátnách, niekedy je lepši skrátka skočiť do prírody a točiť film za skutočných podmienok, u Jungle Cruise je to obzvlášť citeľné. Celá Amazonská džungľa je komplet vytvorená pomocou CGI, čo zapríčinilo tomu, že som nepocítil tú autenticitu z tropickej exkurzie. Prostredie jednoducho pôsobí aj kvôli prepáleným farbám dosť digitálne. Aspoňže hudobný doprovod k filmu sa podaril na výbornú. Soundtrack ku Jungle Cruise je naprosto senzačný a dokáže fantasticky zveličiť a dodať grády tým epickým momentom. ()

Janega

Mám rád tieto dobrodružné filmy ako Indiana Jones či Múmia (1999) a Jungle cruise patrí do tejto kategórie, i keď je to o čosi detinskejšie a naivnejšie, no aj tak sa jedná o fajn adventúru. Chýba tomu ale taká dobrodružnejšia drsnosť a špinavosť. Od začiatku sa ide na plný plyn, nezdržiavame sa kecami a film uplynie ako voda tečúca po Amazónii. Akcia je dobrá niekedy však premrštená, no to už k týmto filmom akosi patrí. Vizuálne je to ako farebná omaľovánka. Špeciálne efekty však nie sú až tak na úrovni. Digizvieratá vyzerajú totiž ako digi. Záporáci boli silno inšpirovaní Pirátmi Karibiku, konkrétne Davy Jones a posádka Blúdneho Holanďana. Herci sú fajn, ale žiadne veľké herecké výkony nečakajte, ale chémia medzi nimi funguje. ()

SpaceOdyseus

Premyslim, jestli by me to bavilo, kdyz by mi bylo 10 let. Myslim si, ze o moc vic ne. Znudeny Rock je zase strasne spatne obsazeny. To, ze ma vytvaret humor tim, ze rika spatne vtipy, na me rozhodne nefungovalo. A vic herectvi snad ukazuje i na svych facebookovych videich z posilovny. Blunt je v ramci moznosti v pohode, ale trestuhodne ji mysak zbavil veskereho sexappealu. Cela dzungle vypada, jak kdyby to cele tocili v Atlante na parkovisti a o zive zvire nezavadime. Zaporak nudny, zapletka nezajimava, finale zklamavajici. A hudba? Co tam proboha dela Metallica a elektricke kytary? Protrpel jsem to a dalsi Rockovi rodinne eskapady si asi uz necham ujit. ()

Orthank

Aj na Disneyho je to neskutočne preplácana digisrágora, plná infantilných vysvetľovačiek, ktoré nenájdeme ani v televíznej tvorbe pre deti. Množstvo ideologickej povinnej jazdy, ktorá mi už začína svojou vlezlosťou úprimne poriadne liezť na nervy, v podobe archeologickej feministky v najmenej 300 krát obkecaných "pokrokových" nohaviciach, ktorá sa spolu so svojim prihriatym bračekom snaží overiť neuveriteľne vykonštruovanú legendu vysvetľovanú pre istotu na dvakrát, aby popri večnému životu našla životnú lásku a rovnoprávnosť, sa nedá zakryť ani množstvom peňazí napumpovaných do vizuálu. Ak sa má hollywoodska dobrodružná tvorba uberať týmto smerom, pán Boh nás ochraňuj. Uff, chcem vidieť ten "matroš" čo začali brať u Disneyho. ()

Litvicek

Something isnt right.. Říznutý Indiana Jones, kýč a směs humoru na zeleném plátně. Rock se snažil, vtípky měly působit fajn ale nepůsobily. Blunt má čtyřlístek v prdeli a všechno je předurčeno ke šťastnému konci. Tohle u Rocka zapadne v tuctových filmech, které ničím moc neoslovily ale není na škodu si je pustit - Průměr na jedno posezení a vidění. ()

Fary

Tohle je skvělý příklad toho, jak pos*at film, který měl potenciál. Je to v podstatě stejné jako Honba za klenotem Nilu, s tím rozdílem, že hlavní roli tu zcela nepochopitelně hraje urostlý Polynésan Dwayne "Rock" Johnson. Ostatní by mi tam celkem i seděli (až na brutálně přehrávaného německého prince), ale prostě Rockovi (ačkoliv ho mám jako herce rád) toho Portugalce nevěřím a ani nemůžu. Jinak by mě zajímalo, jestli alespoň jednu scénu z toho filmu točili jinde než před zeleným plátnem. Ale CGI je celkem povedené (většinou). ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)