Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

carly

Ústredné trio ako aj hlavný antagonista boli skvelí ako postavy aj herecky. Chémia fungovala tak akurát a aj keď som ten plot twist mohla tušiť, rada som sa nechala prekvapiť. CGI bolo také, že rýchlo urobené, málo zaplatené. Hlavne pri zvieratách, ale po chvíli som si zvykla. príroda na druhej strane bola na jednotku, takže sa to v konečnom dôsledku vyrovnalo. Dej nezadrhával, len bolo treba nechať sa unášať ako na jazde v zábavnom parku. Koniec mohol byť iný, menej šťastný, a vôbec by mi to nevadilo. Na druhej strane by sme potom prišli o prejav v2.0  a driving lessons a to by bola škoda. ()

necisty

Skvělé dobrodrúžo. Film se mi kompletně trefil do nálady. Má to super postavy, vtipné momenty a takovou tu klasiku, kde se honí za pokladem. Dle mého si vypůjčili tým na tvorbu efektů od Pirátů z Karibiku, protože mi je to dost připomínalo, a ještě ten strom z Avatara :D. ()

mortak

Kdybych se dozvěděl, že i Rock a Blunt byli digitální, ani by mě to nepřekvapilo. Všechno je tu takové sterilní a bezzubé, jako ty digitální včely a piraně, co ani neštípou, ani nekoušou. Jinak ideově je to typická disneyovka s princeznou, která je sice na začátku strašně emancipovaná a aktivistická, ale nakonec se ukáže, že její jedinou touhou bylo spasit a ulovit chlapa. ()

CinemaRanger

Původně jsem na Jungle Cruise do kina v plánu jít neměl. Trailery moc nenavnadili a kompletní CGI krajina mě spíše odpuzovala. Nakonec jsem ale zašel a jsem mile překvapen. Příjemná dobrodružná podívaná s výborným obsazení, která se neškodně inspiruje u Mumie, či Indiana Jonese. Příběhově jde sice o rutinní záležitost, ale skvěle zrežírovanou. Ústřední duo (Emily a Rock) je pěkně zahrané, postavy jsou zajímavé, ale bohužel chemii mezi nimi jsem nevěřil. Záporáci nejsou nic extra, ale hrozní také ne. Jesse jako německý princ se postaral o řadu vtipných gagů a Edgar coby nemrtvý conqistador zase o několik děsivých scén. Vizuál se povedl. Kostýmy nádherné a CGI, kterého jsem se nejvíc obával, přeci jenom zážitek nekazilo a na pestrobarevnou krajinu se dobře koukalo. Zamrzí jen, že i zvířata jsou kompletně vytvořena počítačovými triky a interakce s nimi působí velice uměle. Akce není nijak epická, ale nenudí a je svěží. Humor spíše pro děti, ale i starší se zasmějí a není trapný jako v případě Marvelovek. Hudba od Howarda opět povedená a když začala hrát variace na Nothing Else Matter od Metallici, zavrněl jsem radostí. Poslední výtku mám jen k délce filmu. Neuškodilo by zkrátit alespoň o 20 minut. Expedice Džungle je fajn podívaná pro celou rodinu a klidně bych si dal někdy druhý díl. 6/10 ()

alchac

Tak jsem tentokrát pro paní Emílii i přes Skálu skočil, abych si okamžitě rozflákal držku o klasický šablonovitě kýčovitý, toxicky přebarvený, až překvapivě nevtipný a samozřejmě dnes již neodmyslitelně angažovaný (amazonský slepičí tribunál a společensky ostrakizovaný bratr bukanýr) prefabrikát z dílny vládců galaktické říše filmového zla, ovšem na druhou stranu jsem po úvodním zděšení z pohledu na Popelčin zámek (takhle to holt dopadá, když si člověk předem nezjistí producenta) očekával děsivější kejdu a navíc díky přítomnosti výše zmíněné oblíbené hlavní protagonistky jsem se v nejdávivějších pasážích alespoň zabavil představou jejího zpoceného souboje s tuze (od slova tuhý) excitovanou anakondou, takže dvojice nakonec trochu lepší. ()

dr.fish

Tohle je zase Disney se vším všudy. Biják jak blázen, ale základní surovina chybí- kumšt. Supernudný film, který nemá absolutně co nabídnout. 40% ()

Doudis19

Opravdu nic převratnýho. Rockova účast spíše na škodu, efekty zvířat otřesný, a že že by to utíkalo, to se taky říct nedá 😏. Nadruhou stranu, Serra je schopnej, a tak to drží docela pohromadě. V hodně případech to povedenej humor vyloženě zachraňuje. Ale na rozjetí nový dobrodružný série to stačit nebude ()

Motinski

Dobrodružná blbotina kde má strašne iritovalalo CGI zvierat a samotnej džungle. Film kvôli tomu pôsobí ako rozprávka pre deti čo si značnú časť pobrala z Indyho, Pirátov z Karibiku, Knihy Džunglí aj Uncharted hier. Veľa zachraňuje Emily Blunt a ako taká zábavnosť a vtipy.To im celkom vyšlo.Koniec bol ale predvídateľný, tuctový a vedeli ste odhadnúť snáď všetko čo sa stane. Učebnica filmových klišé. ()

YumiOkami

byl to takovy typicky dobrodruzny film od disneyho s celkem nudnyma akcnima scenama. deti si to asi uziji, ale me to moc nezaujalo. ty obcasny sexualni narazky byly docela vtipny. — mooc se mi libil character development hlavne u lily (girlboss) a u macgregora (nejdriv malewife, pak alpha male). — konec byl strasne sweet, jsem rada, ze skoncili spolu. a kdo by nechtel bydlet v anglii… || ❝𝐈𝐟 𝐲𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐥𝐮𝐜𝐤𝐲 𝐞𝐧𝐨𝐮𝐠𝐡 𝐭𝐨 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐨𝐧𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐢𝐬 𝐥𝐢𝐟𝐞 𝐭𝐨 𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐚𝐛𝐨𝐮𝐭, 𝐭𝐡𝐞𝐧 𝐭𝐡𝐚𝐭'𝐬 𝐰𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐞𝐧𝐨𝐮𝐠𝐡 𝐟𝐨𝐫 𝐦𝐞.❞ 🌳🌿 ()

Johnny.ARN

Jaume neprekročil svoj tieň, lebo ani nemusel. Čisto money movie z dielne rozprávkárov, ktorý v kinách žalostne neuspel ( kvôli covidu, samozrejme ). Detské, hravé, plné akože vtipu, greenscreenu, testosterónu a hadov. Pred dvadsiatimi rokmi cca by to kľudne nahradilo Pirátov z Karibiku. Len toto malo horší soundtrack a menej sympatického hrdinu. Rodinná oddychovka, ktorá chce ohúriť pekne farebným vizuálom. Netreba pri tom veľmi rozmýšľať a ubehne to rýchlo. 3 z 5 ()

Tosi

Zápletka, kdy se dobrodruh vydá najít do nejhlubší džungle vzácnou věc, je stará jako sama Amazonka a když to působí ještě poněkud utrápeně, trochu to celé ztrácí smysl. Jako připomínka dobrodružných romantických limonád dobrý. ()

filmmovier

Poctivej dobrodružňák jak má být. Příjemný mix Indyho a Pirátů s velmi fajn zápletkou a hromadou povedených humorných situací, s navýsost sympatickými herci, vizuálem a tu správnou žánrovou atmosféru to má samozřejmě taky. Ale je to opravdu šíleně dlouhé a v rámci žánru je tenhle film opravdu totálně uprostřed, co se jakýchkoliv kvalit týče. Líbilo se mi to, pobavil jsem se, ale víckrát vidět nemusím. přestože na dvojku jsem zvědav. Asi žádnému filmu tři hvězdičky nesluší více, než právě Expedici. 60%. Na líný den jako dělané. ()

elanius

(65/2021) / Kopu pukancov, veľkú colu k tomu, vonku leto, v kine príjemné chladno. Blockbuster od Disney prichádza v správnu dobu. Bohovský casting, Dwayne a Emily si parádne sadli, presne ako tie protiklady čo sa priťahujú. Obstojný príbeh, podarený humor. Akcia síce trošku zaostáva, ale na celkovo dobrom pocite neuberie. Zábavnejšie ako hociktorý Marvel s prehľadom. (7/10) ()

oveckaoa

Slepenec několik filmů v jednom máme zde Anakondu 2 Honba Za Krvavou Orchidejí (kvítko co dokáže léčit lidi) přes Indiana Jonese (obal je úplná vykrádačka) po Mumii a Piráty Z Karibiku (prokletí chlápci) do toho si přidáme cgi zvířátka a máme tenhle fim. Postavy jsou nezajímavé máme zde emancipovanou ženskou co si hraje na všeumělku  pak nesmrtelného chlápka, který přes 300 let nestárne a nikde se to ani neřeší jakým způsobem to dělá? a na závěr jakéhosi nacistického prince co se zmože maximálně vraždu 3 no name blbečků a jakýchsi cgi včel o postavy se není důvod bát jelikož umře jen jedna až na konci humor nefunguje (zlatý Johny Depp v Pirátech z Karibiku).  Serra je takový rutinér buď točí totálně průměrné filmy nebo čas od času něco kvalitního jako je Orphan. 40 procent ()

hanagi

Ani o chlup víc, než jsem čekala, ale ani o nic míň. Odkazy na všecko možné i nemožné, co už jsme tady kdysi viděli, mě baví a originalitu v tom opravdu nehledám. Ta přiznaná brakovost se mi líbí a omlouvá kopec digitálních triků i klasicky toporný projev Dwayna Johnsona. Z novodobé tvorby studia Disney mám obvykle kopřivku, ale tentokrát jsem to zvládla bez větší újmy. ()

neoBlast

Celkem v pohodě bomba-velko-film který jede na vlně mega-popkornovek od Disneyho, ale klasikám žánru se rozhodně nevyrovná. Ale co, fond je prostě natřískán zlatými hity jako je Honba za diamantem, Indy či hlavně ta Mumie prostě musí být zmíněna. Emily Blunt se konečně dočkala velkorole, ale obsazení Rocka byla dle mého chyba, protože i přes svůj obrovský komediální talent nemůže obstát jako uvěřitelný Casanova (a já prostě nevěřím ni přítelkyni, která mi tvrdí pravý opak). Pokračování beze mě. 50 % ()

venison

Takový malý kopíráček Pirátů z Karibiku, Indiana Jonese a Mumie jen zasazeno do Amazonie. Možná to bude nějaké děti bavit, ale u mě se střídala nuda s lehkým pohrdáním. Prostředí bylo fajnové, ale zápletka kapku pokulhávala. ()

ywo666

Celkom prekvapenie. Myslel som ze to bude nieco ako The Lost City. Ale toto je skor beckovy hybrid Indiana Jonesa a Piratov z karibiku. Jedna sa o strasnu hlupost ale zabava je to celkom fajna. Kopec akcie. Kopec vtipov. Niektore dokonca vtipne. Rock sa mi tam az tak nehodi. Ale da sa zniest. Dam 70%. Je to jednoducha jednohubka pre celu rodinu. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)