Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

petikacka

Tak mám nový zásek s mým človíčkem. Jemu se to líbilo a já se bavila taky, tak jsem spokojená. Bylo to sice natočené nenáročně imrvére fejkově,  ale co už, takhle se dnes filmy prostě točí. Trocha humoru tam nechyběla a Metallica to tam oživila. Je třeba opět si uvědomit, že je to film Pro děti verbale !!! Za mě 75% ()

Nolanofil

V džungli to Rockovi ide. Hned po vitajte v džingli jeho druhy najlepši film, a nie jeho zásluhou. Fajn zábavna jednohubka pre celu rodinu s dobrým príbehom, fajn hercama a prehladnou akciou. ()

Flopik

Dobrodružná, rodinná debilinka, ktorá neskutočne dobre vyzerá. Do toho si pridajte hláškujúceho Rocka, na ktorom sa miestami schuti nasmejete a očarujúcu Emily. Akčné je to teda požehnane bohužiaľ to je tak všetko. Je to skôr taký výplach ale s rodinou sa určite zabavíte. Celkovo za 3* ale jednu kludne pridám. ()

Tochal

Prvních třicet (?) minut je čistá zábava. Pak řetěz spadne a konec je vyložený meh. Spotřební řemeslně rutinérskej film. Ale vlastně jsem se pobavil, na tři hvězdy to s odřenym uchem je. ()

PanTumnus

Dal bych i čtyři hvězdy ale polední půl hodina je tak strašně předvídatelný guláš pro nejmenší, že jsem přetáčel panenky ještě hodinu poté, co jsem přišel z kina. A to nadužívání CGI mě ale opravdu jednoduše sere. Opravdu nešlo vytvořit kus reálné sochy? Nebo reálné větve? Opravdu nešlo natáčet někde na vodě a ne před tunou green screenu v obrovské hale? ()

ROCK,THE

Tak je to pár minut po premiéře a přicházím s novou recenzí! Musím říct že jsem na tenhle film čekal v podstatě dva roky a těšil se hrozně moc, když byl film z minulého roku přesunut na letošní tak natěšenost a napětí bylo o to větší. A ano čekání se sakra vyplatilo! Snímek je natočen opravdu skvěle a je to ideální film pro celou rodinu jak pro děti tak i pro dospělé. Máme tam asi milion odkazů na Indianu Jonese a šmrnclé jedničkou Pirátů, takže co víc si přát. Dwayne Johnson #TheRock a Emily Blunt byli absolutně boží a chemie mezi nima by se dala krájet, neskutečně si oba sedli a doufám že spolu toto duo ještě nějaký ten film nebo třeba pokračování natočí. Jack Whitehall taky skvěle bavil a do toho záporáci v podání Jesse Plemonse a Édgar Ramíreze absolutně skvělý. Film je nasláplý skvělými hláškami které vyloženě baví cely film, a tady se dostáváme k jednomu z mnoha důvodů proč je film určen i pro dospělé, jelikož vtipy a narážky a dvojsmysly u kterých se budete v mnoha scénách za břicho popadat naráží skrytě na sexuální tématiku a to v mnoha scénách ale nebojte opravdu to baví (smích). Co se týče efektů a celkově audio-vizuální stránky filmu tak je to jak už to u Disneyho bývá pastva pro oči a je vidět že se na filmu nešetřil ani dollar, za zmínku stojí též jedna z hlavních postav a to jest gepardice Proxima která je též udělaná digitálně ale vypadá úžasně a ihned si ji zamilujete. Dále skvělá hudba v podání legendy mezi skladately a to jest nikdo jiný než James Newton Howard který se podepsal spolu s Hans Zimmerem na Batman Začíná a Temný Rytíř, takže čekejte krásnou doprovodnou hudbu a musím se přiznat že z tohoto soundtracku jsem měl po dlouhé době i husí kůži. Takže k závěru, kdo chce vidět obří letní blockbuster, obří nabité dobrodružství, film ve stylu Indiany Jonese, Pirátů Z Karibiku, Honbou Za Diamantem a dokonce jsem v tom viděl velkou podobnost s Mumii jedničkou a prostě nádherný film pro celou rodinu, tak neváhejte a usedněte spolu s Dwaynem Johnsonem na jeho loď a zažijete nevídaná dobrodružství v …. EXPEDICE: DŽUNGLE (Jungle Cruise) ()

Bozvav

Na tento snímek jsem se docela těšila, zvláště na skvělou Emily Blunt, která je vždy zárukou jisté kvality. Sám příběh o hledání "čarovného kvítku" není ničím novým, ani originálním, ovšem Disney produkci se povedlo vše zahalit do velmi přitažlivého hávu, jenž ocení hlavně dětští diváci. Akce dobrá, dialogy dosti nablblé, ale díky vtipným hláškám a momentům, to tolik nevadilo. Jako největší problém vnímám přepálenou stopáž, klidně to mohlo být o 25 minut kratší. Jinak velkým plusem byl Jack Whitehall v roli poněku zhýčkaného, ale odhodlaného bratra a rozkošná micinka Proxima. Co naopak nefungovalo téměř vůbec, byla chemie mezi Dwaynem Johnsonem a Emily Bluntovou. Ti dva mi dohromady moc nesedli a navíc Dwayne se ještě pořád nenaučil hrát.  Co říci závěrem? Rozhodně nejsem zklamaná, nicméně mohlo to být i o kapánek lepší. Za mne 65%. ()

warrenur

Celkom uchadzajuci "dizniovsky" dobrodruzak s Emily, ktora si svoju rolu ocividne uziva a Dwaynom vo svojej typickej roli chlapaka jej standardne sekunduje. Prva stvrtina bola rozhodne najnapaditejsia a aj najvtipnejsia. U domorodcov ma to vsak akosi "pustilo". Co znamenala ta zvlastne upravena "Nothing else mathers - skladba" pri opise minulosti fakt nechapem...silne to rusilo. No a nasledne to uz boli takmer epizodicky "Pirati z Karibiku"...aspon teda par scen sa na to silne podobalo. Cakal som viac. Je to nadherne farebne a prvu stvrtinu i vtipne a zabavne....inak len naskriptovany scenar. Slabsi priemer, co mozno zabavi. ()

TheSpearCZ

Jaume Collet-Serra mi přijde jako režisér, jehož filmy jsou sledovatelné, ale od jeho jasně nejlepšího počinu Orphan se mu ostatní filmy nedaří přesunout "nad hranici průměru". Každopádně je to přesně to, co od toho budete očekávat - zábavná blbina, která míří na dětskou fanouškovskou základnu, což je trochu škoda, ale je to pochopitelné. Rozhodně si to bere více Indiana Jonese a méně z Jumanji, ale podobá se to obojímu. Velká škoda, že nedostal více prostoru výborný Edgar Ramirez, který měl být coby "zohavený zombie" jasným hlavním záporákem, protože dát tady "lidského záporáka", který se sem absolutně nehodí je vyloženě škoda a ještě k tomu k nasrání. Ale musím pochválit hlavní představitelskou trojku Rock/Blunt/Whitehall, kteří jsou sympatičtí a určitě bych na jejich místě dokázal vidět někoho daleko horšího. Ve výsledku se jedná o očekáváný průměr, který je ale na jedno sledování jako dělaný. Čisté 3* ()

Silencia90

Třetí Skálovskej film z Džungle a námět je už docela nuda. Nic nového pod sluncem. Jen ty nevtipný vtipy byly docela vtipný. :)) A na Emily se samozřejmě krásně kouká. ()

Untentrauer

Především je tento film pro děti. První co mě napadlo bylo, že je film podobný Mumii - dva sourozenci, bratr a sestra, tvrďák, kterého potřebují najmout....To vše v atraktivním prostředí Amazonie....První polovina filmu byla opravdu velice povedená, dokud se k Mumii nepřidali ještě Piráti z Karibiku alias parta španělských nemrtvých Conquistadorů. Nicméně, jako celek to funguje a je to opravdu velkolepé Disney dobrodružství s perfektními triky. ()

peetrejr

Ok, ok a ešte raz OK. Nič špeci ale sadlo. Dobrodružné filmy a príbehy - jednoducho všetko dobrodružné ja mám rád. No a preto som si pozrel tento film.... Prakticky som dostal všetko čo som očakával ale nie to čo som chcel dostať. Mal som naservírovaný béčkový film, po ktorých je dnes dopyt. Ďalšia Disney rozprávka aj keď bez pesničiek čo som aj ocenil. Dwayna nemusím a vlastne sa sám seba pýtam na čo som sakra pozeral tento "výborný" film. Nebol vôbec zlý len nenasýtil som svoj žalúdok dostatočne. Dostal som polku rezňa, keby som dostal celý rezeň hneď by sa mi naplnilo brucho. Rezeň by mi chutil aj keby bola z neho polka, len jednoducho sa z polky nenajem. Taký obyčajný konzument, ktorý nemá šajnu čo je A a čo je B sa napapá rezníku a zrejme mu je jedno či si z neho naplní brucho alebo nie. Zas som sa rozvášnil.... Od Kamienku (Dwayne Johnson) som nečakal nič extra ale od Emily... Ona má fakt na viac. V Sicariovi bola predsa perfektná. Tu.... Tu sa tak akurát oblizovala s Kameňom. Ako chápem že herec hrá raz v dobrom filme a raz nie. Len mohli tu dať napríklad Scarlett Johansson. Tá by objemom svojích.... sa aspoň vyrovnala Dwaynovi. Ale zahoďme to za hlavu. Veď predsa tu bol ešte niekto horší. Áno je to Džesi Plemons. Nemal som ho rád ani v BrBe a ani tu. Len v BrBe nemal aspoň 200kg. K nemu už radšej nejdem nič písať lebo pri jeho mäsitej tváričke sa mi prevracia žalúdok. Tak, jednoduchý film na zabudnutie. ()

SpeedyCZ

Veskrze povedená dobrodružná výprava s prvky Indiana Jonese a Pirátů z Karibiku, a velmi dobře fungující dvojicí Rocka a Emily Blunt. Konec je malinko předvídatelný a triky měly nějakou rezervu (ale byly mnohem lepší než ukazovaly trailery). Potěšilo i, že trailery nevykecaly překvapení z půlky filmu. ()

Kopi1

Název by spíše měl být CGI Jungle Cruise. Expedice je až moc přeefektována (a efekty nejsou moc zázračné) a je to škoda, protože film není špatný, samozřejmě je potřeba to brát s určitou nadsázkou, protože je to klasický dobrodružný disney film a určitá klišé zde jsou, ale jsou tu i dobré nápady a dvojka Emily s Dwaynem fungují suprově. Film jsem si vcelku užil a kouká se na něj příjemně, ale stále se jedná o průměrný film. ()

BOURQUE

Rutinná a klasická práca v žánru dobrodružných filmov, ktorá otvorene čerpá z iných podobných filmov, najmä však zo ságy Pirates of Caribbean. Celé je to v produkcii Disney a divák dostane v podstate to, čo očakáva. Spolupráca Emily Blunta a Dwayna Johnsona je na takej úrovni, ktorú si film vyžiada – jeden druhého dopĺňa a existuje medzi nimi ten „zdravší“ konstrast. Dwayne Johnson v klasickom štýle a jeho slovné vtipy fungujú len miestami. (Emily stále má „beautiful face“, ale ten makeup je podľa mňa miestami prehnaný.) Vedľajšie postavy a hlavne záporáky však nemajú dostatočne silný charakter – Jesse Plemons pôsobí spíš „tragikomicky“ a Paul Giamatti kvôli veľmi malému hraciemu času akoby vo filme ani nebol. Hudba je taktiež rutinnou záležitosťou (James Newton Howard dokáže aj oveľa úžasnejšie veci) a síce „pozvanie“ Metallici nie je zlým nápadom, ale určite nie pre tento film s takouto formou a koncepciou. Film, ktorý v danom žánru sa snaží jedine trochu zabaviť diváka. Je to vlastne „jednohubka“ na víkend v kruhu rodiny (nič viac a nič menej), postavená na krehkých základoch. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Perfektna akcna dobrodruzna jazda,v ktorej nechybala ani vtipna stranka,pripomenulo mi to casy,ked som nadsene sledoval filmovu seriu s Indiana Jonesom v hlavnej ulohe s Harrisonom Fordom,cize dakujem tvorcom,mne to dokonale sedelo a prijal by som aj pokracovanie...:-) ()

burton

Je to pohádka. Digitální. PTZ jsme v digitálním světě, tak proč toho nevyužít, že jo. Dala bych klidně i 5 hvězd, ale jakmile nastoupily příšery, začala jsem se malinko ošívat a nudit. Kdybych je viděla poprvé v životě, byla bych bez sebe hrůzou. Ale už jsem je viděla mockrát a člověk si tak nějak zvykne. Takže pohádka, trochu Indiana, trochu Mumie, trochu piráti z Karibiku. Mě se to líbilo, i jsem se zasmála, páč některý ftipy jsou fuck ftipný. Ale musíte se soustředit, abyste je pochopili :D. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)