Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

dawydx

Výborná záležitost. Benigniho snímek pohladí na duši, pobaví i dojme - všechny prvky jsou perfektně přirozeně skloubeny a tvoří nádhernou mozaiku, na kterou se dá dívat znovu a znovu. A znovu... ()

PeterJon

Pekná hudba, úžasný, prirodzený výkon malého židovského chlapca Josue (Giorgio Cantarini). Hektický čašník (Roberto Benigni) sa stále snaží byť optimistický a brať veci neustále na ľahkú váhu, no začína byť časom nudný a otravný, nehovoriac o tom, že v niektorých situáciách je to ozaj nevhodné. No koniec, keď sa otec obetuje, aby zachránil syna, ma dojal k slzám. ()

Zlaticko1

Takové podání období válečného konfliktu opravdu jen tak nenajdete. Benigni bravurně a zároveň nebývale vtipně zachycuje hrůzu německého režimu a masového vyvražďování židů. Tak krásnou naivitu jsem ještě neviděl. Tento film mě úplně dostal. Prostě Roberto je pro mě bůh. Jen to dvoření je přece tak geniálně roztomilé... "Snaha změnit krutou pravdu v pouhou obyčejnou hru ". ()

Jara_II

Já tato téměř pohádková vyprávění životních příběhů mám moc rád, i když k realitě mají občas hodně daleko. Tento film potěší, vyloudí úsměv i dojme ... ale jsou tu podobné pohádkové příběhy (Velká ryba) které na mě přeci jen působí víc.. ()

amyth

Tento film je každopádně hodně rozporuplný. Někdo to tolerovat bude a někdo ne. Řekl bych, že Benigni to chvílemi už přece jen lehce přeháněl a pro některé to už muselo být hodně za hranicí dobrého vkusu a únosnosti. Já se bavil a film považuji za kvalitní zábavu ()

LaValse

Už od začátku jsem věděla, že tohle pro mě bude zlomový film. Benigni je génius, když dokáže v člověku během jednoho skromného filmu vyvolat snad všechny emoce, které v člověku vyvolat jdou. Přeci režisér, který natočí film o druhé světové válce, během kterého se divák nejprve usmívá, pak pláče dojetím, vteřinu na to propadá v bláznivý smích, pak zase pláče dojetím a nakonec si řekne, že život je možná opravdu krásný, pak tenhle režisér přece nemůže být nic jinýho než génius! ()

Marty20

Jestli tohle dostalo oscara za neanglicky mluvený film, pak to tedy musel být věru slabý rok. Na tomto filmu nevypadá věrohodně vůbec nic a tak asi nepřekvapí, že se po shlédnutí nedostavil absolutně žádný efekt. Je pro mě záhadou jak se tento film mohl dostat na 68. místo historie zde na csfd, ale pro obrovský počet pětihvězdičkových hodnocení připouštím, že mi mohlo něco uniknout. Ale abych jenom nehanil scéna s tlumočníkem je velmi vtipná. Naprosto se ztotožňuji s komentářem larelay. ()

han.ci

Tohle jsou dva filmy v jednom! První polovina mě štvala, do vlezlého Beniniho bych se fakt nezamilovala. Jsem ale ráda, že jsem vytrvala do druhé poloviny, která mě konečně vtáhla do děje. Zajímavé prostředí koncentráku, snaha otce převést realitu na hru, dojemný konec, to se mi líbilo. ()

rob_troy

Tak tohle jsem viděl asi v 12ti letech a ten zážitek byl vážně hodně silný a srdcervoucí. Jedno z nejlepších dramatů co se týče koncentračních táborů. Snímek plný emocí, srandy a převážně otcovské lásky k synovi, kterému se snaží celý pobyt zpříjemnit jen jako výlet. Naprostá 5ka ()

Boulderman

Ze začátku jsem na to nevěřícně čučel a čekal na konec. Připadalo mi to trapné a infantilní. V průběhu filmu se však dostavovaly další pocity a na konci mi tekly slzy dojetím. Od té doby, co jsem otcem, tak některé filmy moc nezvládám. Tohle ale stojí za vidění. ()

KateW

Bezkonkurenčně stojí za podívání. Nebojím se říct, že tohle je nejlepší italský film. Místy je film až naivní, ale je tak krásný, že nemám slov. Tohle musíte vidět.. Na shledanou, princezničko! ()

Buford_TJ

Oukej nebudu škarohlíd, tento film je krásný. Nicméně 4 hvězdy - proč? Tento film je předurčen, aby dojal úplně každého, díky až příliš/snad i nereálně pozitivně přepálené hlavní roli v těch nekrutějších časech co kdy byly. Na tom tato dojemnost stojí a padá. Je to dobře? Je to špatně? Nevím s jistotou, já to vidím jako vypočítavý útok na oskara a přihřívání polívčičky na holocaustu. A aby bylo jasno - nejsem antisemitista. Schválně - víte co skutečně znamená antisemitismus? Mrkněte na wikipedii (českou). Ale jinak hezký film ;-) ()

Jaromír

Krásný film - Roberto Benigni je v něm prostě úžasný! Na člověka dýchne nostalgie a i když se občas dějí ve filmu krutosti (i když ne viditelné), tak se jedná opravdu o nádherný kousek :). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů