Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

Acrobat

Technika degraduje dobrodružstvo človeka. Herci príšerní a konzistentnosť veľmi slabá. Kde sa berú tie zisky netuším, ale pravý dôvod na smiech bol len dvakrát. Výhodou je strata životov, čo sa vie v jednej scéne využiť. Ináč je to obrastené sterilitou džungľového charakteru. Jumanji prvé bolo lepšie vplyvom prírodných procesov. Tu sa ťaží z malomeštiackosti a prežratosti publika. Réžia nie je suverénna, nakoľko chýba spojivo a črty vsunutia do sedadla. Jumanji je sklamaním na poli dobrodružnej zábavy, lebo ju obrastá gýč. Ten ja nerád a už tobôž v rukách slabučkého štábu. Hrabude pokračovať o tom v kapitalizme niet pochýb, no pridať treba takmer všade. (videné 29.3.2018, BDrip) ()

Likan7

Nevěřil tomu vůbec nikdo, jenže ono se to vlastně dost dobře povedlo. Po dlouhý době jsem zase viděl komedii, která mě fakt bavila. Johnson si dává s prstem v nose jak ňoumu strašpytla, tak nebojácnýho Rocka, Jack Black má po několika letech zase roli, která není pro ostudu, Kevin Hart není tak otravnej a Karen Gillan může směle kandidovat na jednu z nejhezčích žen současnosti. A co je na filmu snad ještě důležitější, chemie mezi jednotlivými postavami funguje na jedničku. Film sice v několika drhne a triky jsou na současnost občas fakt mizerný, film ale získává spoustu bodů tam, kde by měl. Humor je skvělej, akce solidní, herci pohodový (je na nich strašně moc vidět, jak je to baví) a celý to objevování toho světa a pravidel mě prostě bavilo. A lekce flirtování je jedna z nejvtipnějších scén poslední let! ()

Hashirama

Klišé nejsou klišé bezdůvodně. Jak se dá čekat u filmu od Sony, Jumanji si v průběhu odškrtává všechna klišé akční komedie do posledního. Právě proto tu nenaleznete nic podvratného, nic nového, nic originálního, ale právě proto to taky tak šlape od první do poslední minuty. Expozice je stažená na minimální zlo, které nás uvede do kontextu a představí čtyři provařené archetypy, se kterými se dá vcelku snadno identifikovat. Pak už jen akce střídá rychlé dialogy, s častým posměšným gestem vůči mechanikám videoher, vše zabaleno do atraktivního hávu. Jumanji je jedním z těch filmů, které se hodí k jakékoliv příležitosti, a pokud zrovna nehledáte nového Bélu Tarra pro svoji uměleckou dušičku, budete se skvěle bavit. ()

Black-star

Moderně pojatá forma JUMANJI nápadu s krásnými odkazy na původní díl. Jedničku to nepřekoná, ale je to důstojné a vtipné pokračování. Je to taková příjemná oddychovka, kterou doporučuji. ()

waska

Nehorázná pytlovina.. Za co všechno jsou lidi ochotný utratit peníze v kině.. :-) Na druhou stranu, momentálně asi nejúspěšnější a nejžádanější herec Holywoodu, dvě hezký holky, sympatický Jack Black, jindy neskutečně otravný Kevin Hart, k tomu komediální prvky, hezké scenérie, dobrodružství a máme z toho docela milou večerní oddechovku. ()

ER

Pohodová podívaná pro nedělní odpoledne. Na Joe Blacka moc slušňácké,ale Dwayne Johnson opět ukázal,že se umí nejen dobře zamračit. ()

haWranka

Děj to nemá, efekty průměrné... Ale člověk se vážně baví. Jack Black se překonával a zaznělo několik hlášek, které vyvolaly záchvat smíchu. Film si ze sebe nic nedělá, jen chce pobavit. A to se mu daří měrou vrchovatou. ()

E lan

Vcelku originální katapult klasiky do dnešní doby. Docela vkusný, zábavný, dobře natočený. Navíc herecké obsazení je sympatické. ()

Franc1s

Jop, přesně tak, jak to mělo být. Bláznivá rodinná komedie na pohodové nedělní odpoledne. Hlášky jedna za druhou, ujetý akční scénky, dobře vybraní herci, co víc si přát. Logiku hoďte stranou a směle do toho :) Rádi i s děckama kouknem na dvojku. 8/10 ()

vikino1

Lokace 5, herecké obsazení 4, humor 3, akce 2, děj 1. Bylo by to zajímavé HLAVNĚ kdyby cílovka nebyli retardi do 10 let. Potenciál nevyužit, vtípků málo, hlavně si scénáristi mohli vyhrát s jednotlivýma levelama a hlavně zvýšit počet životů. Humorných situací by bylo určitě víc ()

Dzvandzi

Na povrch to působí dobře, ale uvnitř je to jen ničím nezajímavá, občas i z vody vařicí, trapná píčovina, nudit se však nebudete... ()

bearmeedek

Překvapivě dobré. Teda zábavné. Celý film nutí k mírnému úsměvu a je příjemně zábavný. Pan Skála v nezvyklé roli bojácného a nesmělého mladíka. A vyznání lásky v džungli bylo super. ()

TomasRichtr

Vlastně docela dobrý. Člověk se zasměje, pokochá se Karen Gillan, která konečně dokázala pořádně prodat svůj komediální talent a ani ho netrápí, že je to další pečlivě vykalkulovaný hollywoodský produkt, který s původním filmem moc společného nemá - především postrádá lehce hororovou atmosféru, kterou jsem jako malý z původního filmu cítil. I když musím ocenit, jak se původní materiál povedlo zaktuálnit a přenést do současné doby, kdy by opravdu další zápletka s deskovou hrou působila absurdně. Kromě toho jsem nemohl během sledování pustit z hlavy epizodu Červeného trpaslíka "Pistolníci z Apokalypsy", kterými se scénárista velice pravděpodobně inspiroval. ()

Inozuka

V půlce jsem usnul a zdálo se mi pouze o vypracovaném bříšku Karen Gillan. Když jsem se probudil, tak jsem tenhle film vymazal s pevným přesvědčením, že to nejlepší jsem již viděl ... Abych si spravil náladu, musím oprášit verzi 1995. ()

gemi

Chybí tomu atmosféra prvního dílu. Jako rodinný film dobré, kdybych se na to díval sám, tak dám o hvězdu míň. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že ti špinaví upocení hrdinové v džungli jsou navonění herci v kulisách. Úplně to z toho čouhá. ()

Raijin

Je to pre decka. Vývoj postáv je až tak moc okaty až to je smiešne. Ale mam pocit, ze si to autori uvedomujú. Nesnažia sa to dako schovať do príbehu a prirodzeného vývoju. U humoru sa tiez často tlaci až za hranu, kde by sa mi to páčilo. Herecké výkony tiež bieda. Ale pozerať pred spaním sa to dá. Občas to trafí do čierneho aj keď to zo sveta moc neukáže a je to predvidatelne. Snaha sa však cení. Z nejakeho dovodu som to ale nevypol, mozno to ma dake srdiečko vnútri. ()

Ceberus

Zatímco původní Jumanji zanechalo v mém dětském já stopy strachu, tenhle film zanechal příjemné stopy smíchu. Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart a nakonec vlastně i Karen Gillanová podávají vynikající výkony v imitaci puberťáků, v čemž jim samozřejmě pomáhá kvalitní scénář, inovující ten původní z devadesátých let (btw Ready Player One je taky výborný film na motivy hráčů ve hře). Hlavní pánská trojice jsou natolik slavní a jedineční herci, že musím doporučit raději originální znění s titulky, protože v dabingu se může kouzlo ztratit. Taky jsem příjemně překvapen, že speciální efekty nepřišly k úhoně a vše vypadá stravitelně. Jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby. ()

rublik05

Hodně dlouho jsem tento film odkládal, ovšem brzké uvedení jeho pokračování do kin mě donutilo ke shlédnutí a musím uznat, že ten globální úspěch snímku moc nechápu. Jednak nechápu výběr hlavních dětských postav, které jsou neskutečně škaredé a trapné. Náprava dochází až s jejich přeměnou, kdy se přemění do opravdové komické špičky (Hart, Black a Johnson). První půlka filmu neskutečně šlape a je kupodivu fakt dost vtipná a nahláškovaná, vše se změní v poslední cca půl hodince filmu, kdy zmizí úderné vtipné hlášky a postavy zvážní. Závěr filmu mi přišel neuvěřitelně stupidní a laciný. Kdyby celý film šlapal jak první půlka, byla by to perfektní oddechová komedie. 8/10 ()

Wyrdas

Na původní verzi se to sice nechytá... kvalitní děj vystřídal digitální svět, ale konec konců, má to své kouzlo. Dwayneovi role sedla, dokázal rozesmát. Jack Black je ikonická hvězda humoru, Karen je sexy ozdůbka a Kevin rozhodně neurazil - ba naopak, tahal tam, kde ostatní sténali. Celkově vzato povedená rodinná komedie na vzdálené motivy původního filmu. Někdy se na to možná podívám znovu, což u většiny nových filmů říct nemůžu, takže nadprůměrné 4*. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)