Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

Chundys

Nezapomenutelný scény :D.... Jako vážně jsem se bavil a lituji, že jsem na tom nebyl v kině, protože tohle fakticky byla vydařená komedie a troufám si říct, že to překonalo o chloupek vynikající jedničku, respektive nepřekonalo, ale mladší generace a možná i má generace bude pouze a jen asi uznávat už pokračování, tedy toto (tím nechci říct, že bych jedničku vypudil to vůbec ne) :-) ()

zahadum

Živé, akčné, veselé, pestrofarebné, stále sa niečo deje, hláškuje sa o dušu..originálne pojatie vstupu živých ľudí do sveta videohier...milión milých detailov ( NPC postava ) dobrý príbeh...film ktorý pobaví, rozosmeje a ešte vypnete hlavu....no a casting je proste dokonalý.....Alan Parrish was here.... ()

Druury

No, na Jumanji 1 jsem vyrustal, a tak jsem byl lehce v rozpacich pred sledovanim.. nakonec jsem byl velice prijemne prekvapenej a opravdu me to bavilo. Neberu to jako Jumanji 2, ale jakesi moderni pojeti, ktere nema s prvnim filmem nic spolecneho ()

molcan2

Smiešne príjemné. Určite nie pre veľmi mladých, pretože vo filme je pár vtipkov ktore su mierne drsnejšie. Všetci herci boli fantastický a zabavali nás po celý film. Stoji za cenu si ho požičiať. ()

jasanka

Na puvodni Jumanji to rozhodne nema, ale cekala jsem mnohem vetsi prusvih. Pekna komedie. Update prosinec 2022: menim z 4* na 5*, vyborne. ()

adriane9

Ježiši tohle fakt šlo, nečekala jsem že se zasměje i takovej cynik jako já. Zkouknuto v rámci rodinného večera, ale rozhodně žádná nuda, doporučujem :) ()

Bozvav

O proti jedničce je Jumanji 2 výrazně méně poetická, je o mnoho méně vtipná (prvoplánový humor na velmi jednoduché úrovni), má monstróznější výpravu a je oděna v hávu videohry. Což by samo sobě nemuselo býti na škodu, bohužel způsob jak tomu došlo je poněkud krkolomný a hlavně nelogický. Nápad spojit do čtveřice čtyři zdánlivě nespojitelné osoby, které jsou nicméně jasnými zástupci střední školy dle klišovitých tabulek všech USA filmů o středoškolácich ( tupý sportovec, zbabělý, neduhy sužovaný šprt, blbá blonďatá krasavice a introvertní intelektuálka) se nakonec ukázalo jako jeden z mála vtipných nápadů, protože ve hře se stali někým zcela jiným, z čehož vyplynulo pár slušných hlášek i vtipných situací. Bohužel to zcela zabilo obsazení Johnsona, neb on prostě hrát neumí, což v některých žánrech nevadí, zde mě však jeho neherecký ksicht dost obtěžoval. Stejně tak mi chyběly nějaké ty roztomilé potvůrky ze zvířecí říše. Klidně jich mohlo být více. Stejně tak závěr mohl být vtipnější. Jako celek se na to docela hezky koukalo, zvláště, pokud máte rádi hry na počítači. Za mne 75% max. ()

Saur.us

Zábavná popkornovka, volně navazující na dnes již televizní klasiku a můj od dětství oblíbený film. Nenáročná oddychovka. Nic víc to nenabídne. ()

Vodny

Je to slabý. Pokud jste viděli trailer, jako že se mu nedalo vyhnout pokud jste v poslední době zavítali na movies, tak jste viděli většinu vtipných scén, které se tak nějak recyklují po celou dobu. Ne že bych se občas nezasmál nenuceně, ale bylo toho poskrovnu. Videoherní tématika žalostně málo využitá. Sám jsem vášnivý hráč a vím, že by to šlo vyždímat do mrtě. Obzvláště vzhledem k roku 1996, kdy hry zažívaly veliký boom a pyšnily se parádními nápady. Vzít si něco z hopsaček, plošinovek, 3D akcí a adventur a mohla to být pecka. K tomu přidat opravdové speciální schopnosti, které by hrdinové postupně využívali naplno, levelování postavy a zabalit to do hravého kabátku a voilá. Škoda. Hrdinové svých schopností využívají jen pomálu a to většinou ještě náhodou. Nejlepší jsou bitky Rocka v bazaru, kde pár nepřátel odkrádluje pořádně vysoko po vzoru Obelixe a kdyby tam těhle superschopnostních scén bylo více, nikdo by se nezlobil. Jejich spolupráce mohla být promakanější, pokud se o ní vůbec dá hovořit. S takhle dlouhou stopáží je až k neuvěření, že tam toho bylo tak málo. Možná kdyby se míň kecalo a víc dobrodrůžovalo, tak by to bylo přínosnější. Skákalo se z jednoho "levelu" do druhého bez hlubší návaznosti a propojenosti. Motorkáři s arzenálem bazuk a samopalů vyloženě trapný, sem se to nehodilo a přidal bych spíše nějakou magii a temnotu, která by záporákovi slušela více. Ten je nemastnej neslanej, ničím nepřekvapí a v podstatě ve filmu má vedlejší roli. Sice náznaky tajemna tam byly, ale jakoby rejža hrál na jistotu a nechtěl si to moc komplikovat. Nebo na to neměl mergle. Zkrátka a dobře, staré Jumanji vítězí na plné čáře a na tenhle slabý odvar z Johnsonova bicepsu se pravděpodobně už nikdy dobrovolně nepodívám. ()

HH

Čekal jsem totální propadák a nastavovanou kaši, ale musím říct, že jsem se bavil. Hodně zachránili herci, kteří se dobře doplňovali, a tak se sem tam nějaká slabší scénáristova chvilka dala přehlédnout. Převedení deskové hry na hru počítačovou bylo velice vkusné i vtipné. A ještě přidávám půl hvězdička za Guns´n´Roses :-) ()

lemonova

Tento film pôsobí v súčasnom trende hypermoderných hypertemných fantasy ako neuveriteľne liečivá komediálna náplasť na dušu.. :)) ()

anatheman

Silné 4 hvězdičky. Pořádný nářez se skvělými hrdiny, trefnými hláškami a úchvatnou hudbou. Málem jsem zvažoval i tu pátou hvězdičku, nicméně si myslím, že se mohlo z původní myšlenky vytěžit více. To se týká především unikátních vlastností hrdinů, které byly vypotřebovány takřka jednorázově. Ale to je zřejmě hnidopišství. Každopádně i tak se jedná o nesmírně zábavnou oddechovku. ()

Doomedx

Ehm proč se to jmenuje Jumanji mi hlava moc nebere s původní deskovou Jumanji hrou to má společného pramálo, ale chápu, svět se vyvíjí a s ním i diváci a technologie tak proč neudělat z deskové hry konzolovku? Každopádně to nic nemění na tom že film jako takový působil na člověka dobrým pocitem, ofc občas tam byly slabší nebo cringe momenty (komár kill, hození černocha mezi bílé nosorožce aj. a hlavní záporák mi přišel dost ubohý), ale do jisté míry to utíkalo rychle a člověk se nenudil. Jen to prostě nebylo TO Jumanji na kterém jsem jako malý vyrostl a u kterého jsem měl takový ten feeling tajemna, tady to taková nebylo, ale jako adaptace hry to bylo velice dobré. Ještě bych dodal, že nejsem nějaký fanoušek "přehrávání" u herců, ale zrovna zde se Jack Black krásně vydováděl - 70% ()

annes

Pokud zvládnete nesrovnávat s klasickým Jumanji, bude se vám jistě líbit trochu ulítlá komedie se skvělým hereckým obsazením. ()

Rockerman

Vcelku solidní zábava, s hezkým vizuálem a tu a tam i nějakým povedeným vtípkem. Herecky to nepřekvapivě skřípe a nejlepším hercem je tak Jack Black v "roli" Bethany, ostatní dost přehrávali a velice se snažili o humor, většinou marně. Ale jako dobrý rodinný film to funguje a baví. 70% ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)