Bitka o Midway je epická sága o napadnutí americkej flotily a hrdinstve pilotov a veliteľov námorných síl, ktorí napriek ťažkým podmienkam a obrovskej nevýhode dokázali poraziť silnejšieho nepriateľa. Títo americkí bratia v zbrani pri Midway bojovali v mene demokracie a slobody, aby napokon vojská japonského cisára dostali na kolená. Šlo o jednu z najslávnejších bitiek na mori a vo vzduchu, ktorá vďaka nesmiernej odvahe a statočnosti amerických bojovníkov významne prispela ku konečnému víťazstvu spojeneckých vojsk v 2. svetovej vojne. (Forum Film SK)

Trevor

Do kina som na Bitku o Midway nakoniec nešiel a vôbec to neľutujem. V podstate ako vo všetkých amerických vojnových filmoch je nám predostretý rovnaký príbeh (či už spracovania útoku na Pearl Harbor, záchrana vojaka Ryana či mnohe ďalšie) ktorý nájde svojich hrdinov aj tých, ktorý nesú zodpovednosť za udalosti ku ktorým došlo. Ako pozitívny možno ohodnotiť fakt, že na prvú akčnú scénu nečakáme príliš dlho. Negatíva? Americký námorník sa pýta, prečo musí rozkladať stoličky na omšu keď nie je kresťan. Jeden z pilotov vysvetľuje prečo nemá obavy zo smrti tak, že jeho otec zvárac Empire State Building vo výške 300 metrov bez istenia a nič sa mu nestalo. Umrel, keď ho zrazilo auto ako vychádzal z kostola. Kresťanského. Nebol baptista, svedok Jehovov ani nevychádzal zo synagógy. Nezrazilo ho auto potom ao vyšiel z obchodu. Umrel preto, lebo bol v kresťanskom kostole. Aby liberálneho hnoja nebolo málo, japonský námorný dôstojník potom, ako takmer vletí zostrelené americké lietadlo do veliacej veže povie, že americkému pilotovi sa zrejme zaseklo riadenie. Američania nie sú tak statočný aby vleteli do lode tak, ako to robili japonskí piloti. Už v takmer každom seriály či filme sa prejavuje táto nechutná liberálna propaganda a najmä vo vojnovom filme z roku 1942 to pôsobí ako päsť na oko. Ale tak koniec koncov priezvisko režiséra je Emmerich, a to je nepochybne kresťanské. Samozrejme to myslím ironicky. Tej náboženskej neznášanlivosti na sociálnych sietiach a filmových plátnach už začína byť zo strany liberálneho hnoja akosi priveľa. ()

higuain

Jedno se tomu upřít nedá - Emmerich se s druhou světovou vypořádal určitě líp než jeho pokrevní brácha Bay. Srovnání s Pearl Harbor sice není zrovna kompliment, ale upřímně, kdo od něj čekal něco víc? Stejně jako Bay, tak i Emmerich se narodil pro akci, a ta je tu natočená poměrně slušně. Scénář nenabízí nic, nad čím bych mohl rozdávat superlativy, ale aspoň se obejde bez telenovely a přehnaný míry patosu. ()

Aleee89

Bitva u Midway mě vcelku bavila, rychle to uteklo, postavy byly sympatické a vy jim prostě musíte fandit. Případné historické nepřesnosti neřeším, jen mě mrzí, že mě film emočně více nestrhl. ()

Radda

Film se točí kolem jedné z nejvíce rozhodujících námořních bitev druhé světové války mezi Spojenými státy a Japonskem. Režisérem filmu je Roland Emmerich, od kterého si každý nejspíše vybaví velkolepé snímky typu Den nezávislosti, Godzilla, Patriot nebo 2012. A není tedy divu, že i v tomto filmu je vidět jeho klasický rukopis (např. přehnaný americký patriotismus nebo přeplácaný a místy nepřehledný děj), což však v případě válečného velkofilmu není vůbec na škodu, ba naopak sem se to právě hodí. K samotnému ději není asi co dodat, jsou zde jak akční tak i konverzační scény, které velice slušně odsýpají. Vypíchnul bych asi poslední třetinu filmu, která díky tendenčně rostoucímu a velice napínavému ději dokázala zvednout laťku o minimálně jednu úroveň. Největším mínusem je nevýrazná postava hlavního hrdiny a též bohužel vizuál filmu, kde je nejvíce vidět nedostatek finančních prostředků. I tak bych však film zhodnotil jako velice příjemné překvapení a doporučil ho minimálně těm, koho baví historie a především 2. světová válka. Snímek hodnotím 60%. ()

M.i.k.e

Emmerich po delší době opět něco natočil a stejně jako u Anonyma se pustil do vod,které mu nejsou úplně vlastní a výsledek nakonec není vůbec špatný.Midway je válečný film celkem klasického střihu,který svým starším bratříčkům nedělá ostudu.Minimálně v bitevních scénách leckterému z nich dokonce ukazuje záda.Jen je škoda,že se úplně nedaří práce s postavami natolik,aby si k nim divák vytvořil nějaký větší vztah.I když na druhou stranu jsem rád,že se povedlo ukočírovat takové to uberhrdniství,které měl například Bayův Pearl Harbor a osobně jsem tady neměl pocit všudypřítomného patosu.Obsazení je fajn (i když Eda Skreina bych si nejspíš do hlavní role největšího klaďase úplně nevybral),digitál je taky ucházející a já sem vlastně nic víc nečekal.Menší výtka jde ještě k místy divně chaotickému střihu,kdy některé záběry na sebe (ne)navazují úplně ok a trochu to mate.Ovšem v celkovém měřítku je to spíš detail a já se bavil...70% ()

Figu

Tady se musí vyzdvihnout vizuální stránka bijáku, páč ty vzdušný souboje a záběry letadel kdesi ve vejškách, to je lahoda. Další předností je určitě hodně silný obsazení na několika místech, ovšem ve vedlejších rolích. Naopak stopáž by mohla bejt oseklá cca o dvacet minut a tím by se mohlo třeba i vymýtit hafo těch keců navíc, který za mě té dobrotě z nebes hrozně škodily. Takže sečteno/podtrženo 60% ()

Nach

Film, který se vyplatí vidět na velkém plátně. Nicméně i film, který je spíše Pearl Harborem (2001, Režie: Michael Bay) než Zachraňte vojínem Ryanem (1998, režie: Steven Spielberg). Nemyslím to srovnání jen a pouze pro tématiku vzdušných bitev, ale i typu zobrazení US armády, která je zde vykreslena v přehnaném patosu, většinou i bez cigaret, prostě fajn hoši, co když nebojují, nemají žádné problémy a jsou povoláním hrdinové. Prostě armádní náborní agitka. Co ale bylo na druhou stranu pozitivní, byl i přístup k Japoncům. Ti zde nejsou černobíle vykresleni jako padouši, co rozsévají zkázu, ale jako lidé z masa a kostí. Navíc oproti jiným válečným filmům zde amíci dostávají většinu stopáže pořádně na frak. A to jako fakt dost, aniž by zaznamenali jediný válečný úspěch. To se sice musí zákonitě změnit, přece jen je cílovka v USA, ale tím že film financovala Čína, zřejmě došlo k tomuto pro mě šťastnému rozhodnutí. Speciální efekty tolik do očí nebyly a ani destrukce se nevymkla Emmerichovy z rukou. Jednu z posledních výtek kterou mám je cílovka PG-12, která nedovoluje ukázat naplno hrůzy války. Takže když je pilot sestřelen, umírá stroj, člověk v něm již není zobrazen a tak sama bitva spíše připomíná honičky mašin než vystrašených lidí, co chtějí přežít. Ti se pak buď objeví na letadlové lodi či už se o nich hovoří jako o nezvěstných. Ukázat je rozstřílené na kusy, to už sem nepatří. Hraje se tu pouze na hrdinství těch co přežili, ač v závěru je tvrzen opak. Přesto ale příjemně natočený film s mnoha vedlejšíma postavama u nichž jsem se sice tu a tam ztrácel, ale čekal jsem to mnohem horší. 75% ()

bourec

Válečný filmy jako žánr nejsou u mě na předních příčkách ,proto ty tři hvězdy.Filmu co se týče těch leteckejch scén nelze nic co vytknout.Horší je to už se samotnym filmem.Obyčejná válečná vřava bez osobnějšího příběhu,a bez možnosti najít si cestu k postavám.Takže randál to byl pěknej,protože i film na dvd je ozvučenej bezva,ale pecka to není.60%. ()

Rocky88

Klasická ukázka tříhvězdičkového akčního blockbusteru. No-brainer s pompézní akcí (hlavně bitva o Midway, Pearl Harbor byl docela odfáknutý), miliardou postav bez prokreslení, castingové pecky (Woody, Eckhart, Quaid, Wilson a Evans) smíchané s přešlapy (všichni ostatní, hlavně pan Šišla v roli Čuráka Nejlepšího), únavný patos a "podruhý už to vidět nemusím" pocit po skončení. V tomto případě pak ještě vizuál, který byl v PC hrách k dostání na počátku 2015 a někdy zmatečná (ne)návaznost scén. Podotýkám, že to jsou slabé tři, na kterých to drží bohatá porce akce. ()

Streeper

Typický průměrný válečný film. Když pominu strašlivý, ale opravdu strašlivý začátek v podobě bombardování Pearl Harboru, kde je viditelné zelené plátno v každé scéně, tak to nebylo zas až tak zlé. To zelené plátno a CGI mě sice strašilo po zbytek filmu, ale už to nebylo tak do očí bijící jako na začátku. Ed Skrein, který hraje hlavní roli mi byl strašně nesympatický a protivný. Ke konci se to trochu zlepšilo, když už nebyl tak namyšlený, ale i tak mi prostě nepřirostl k srdci. A bohužel to platí pro všechny postavy. Občas to bylo hodně zmatečné, protože jsem nevěděla, kdo je kdo. Darren Criss tam v jednu chvíli byl, pak dlouho ne, tak jsem si říkala, že je mrtvý a najednou se tam zase objevil jako by nic. Hodně často i přeskakovali a byl z toho zmatek. ()

C0r0ner

Že to mělo horší efekty než patnáct let starý Bayův Pearl Harbor je tedy na pováženou. Zas tu ovšem nebyl nudný milostný příběh a pěkně to odsýpalo, jak takový film má. Emmerich tedy nepředvedl svůj tradiční průser a za špičkovou artilerii přidávám jednu půlhvězdičku nad průměr. 70% ()

necisty

Jako na 5 hvězdiček to není, ale vůbec se nezlobím, že jsem na to šel do kina. Naopak si myslím, že ten válečný rachot je potřeba slyšel právě v kině nebo minimálně na pořádné repro soustavě, co vám tak roztřepe půdu pod nohama, tak až uvěříte, že jste součástí boje. Myslím, že to film splnil - při každém náletu jsem se cítil, jakoby jsem seděl v letadle za nimi. A protože jsem dlouho neviděl pořádný válečný film, který by mi připomněl, jaké svinstva se děly a stále dějou, tak odcházím zhrozen, ale nadšen tím jak to dokáží natočit. ... MKUH ()

PavelVanekArt

Typicky Emmerichovská katastrofální válečná věc, kdy se dobře dívá na scenérii, ale při bližším pohledu vidím špatný CGI (hlavně na pozadí), nemastnou akci (nálety střemhlav mezi vybuchující municí je sice cool, ale tak nějak povhybuju, že to mohlo tak vypadat), ucamranej příběh pilotů a zbytečný zdržovačky. Na druhou stranu ale postavy byly ok a kdyby to obsahovalo non-stop akci, tak by to bylo lepší. Takhle je to jen horší Pearl Harbor, takovej jeho malej retardovanej bratr. Když přihmouřím oči a podrbu se na koulích, tak je to za 3* a.k.a 50% ()

Pajky3

Na takovém filmu jako je Midway vlastně není moc špatně a člověka dokáže zabavit. Ale nejspíš vám po něm v hlavě moc nezůstane. Známé obsazení určitě pomáhá, ale postav je tolik, že je těžké všechny si pamatovat nebo dokonce jim fandit. V podstatě od začátku do konce se odehrává jedna bitka za druhou a ty dvě hodiny hravě utečou, jen je škoda, že přes všechen ten boj trochu chybí emoce. ()

dr.fish

Dalo se vytěžit daleko víc. Ed Skrein je protivný neherec a dvacet minut po začátku už jsem to chtěl vzdát. Naštěstí Japonci na dlouhé řeči nejsou a tak se začalo konečně válčit. Dodnes jsem nepochopil, proč se do válečných filmů cpou ty zbytečný kecy, možná že o ně zkrátka někdo stojí. Já tedy ne. Takže ta akční část je vlastně fajn, obrázky dobré. Ve druhém plánu nečekejte vůbec nic, žádná moudra ani cokoli pro přemýšlivého diváka. Snaha přiblížit motivaci Japonců už vůbec nevyšla, takže z toho vychází jako bezradné sebevražedné komando. Škoda, mohli místo keců i trochu vzdělávat. Obraz a zvuk 60%. A o zbytek asi ani nešlo. ()

NiWi

Emmerich zde předvádí svoji typickou tvorbu s velkolepým rozsahem a dobrými akčními scénami. Zájemci o historii ocení především přesnost událostí, jako plus rozhodně označit i zájem vyprávět příběh ze strany japonců. Midway tak není tupá oslava amerického hrdinství, ale poměrně věrný přepis událostí s patřičným vyzdvihnutím obou zápolících stran. Brnkání na emoční nitku je ve filmu o něco slabší, a konverzační scény nemají takový drive, nicméně jako nezbytnost pro vysvětlení daných skutečností nepůsobí zas tak otravně. Určitě jeden z lepších moderních filmů o válce. ()

CinemaRanger

Tenhle film táhne k zemi jedno jméno: Roland Emmerich. Člověk, který se využívá ve sci-fi katastrofálních filmech může těžko natočit historický válečný film popisující události ke kterým skutečně došlo a nejsou výplodem fantazie nějakého panáčka ulítlího na CGI. Už od prvního traileru, kde jsem viděl ten nepřehledný počítačový bordel jsem si řekl: ,,Typický Emmerich! Greenscreen kam se podíváš!" Herecké výkony taky velký špatný. Vždyť, ksakru, máme tady Luka Evanse, Woodyho Harrelsona, Dennise Quida, Patricka Wilsona nebo Eda Skreina. To je zahozen velkej potenciál na Oscary jak ty letecký pumy co šly vedle japonských lodí. Nevěřil jsem jim ani slovo. Co se ale musí nechat, šlo o kurva dobrou popkornovou zábavu. Tenhle film měli dát do kina v létě, to je jak nějakej další nepovedeného blockbuster. ()

StanislachKo

Castingom a efektami prepálené v tom najlepšom slovazmysle. Ťažko sa mi porovnáva s Bayovým Pearl Harbor, ale ako som si tak googlil, tu bola podstatnejšia snaha o zachovanie historickej vernosti. Chvíľami ma to miatlo, ale dobre. Fakt dobré a Emmerich ukázal, že rozhodne nepatrí do starého železa. ()

sir-dave

Ač fanoušek Emmericha, poslední dobou se v tom plácá. Vidět to před deseti lety, asi bych byl odvařený daleko více. Na dnešní dobu nijak výjimečné. Navíc je to o Midway bez Midway. Spíše takové shrnutí sledu několika události před, a následná bitva, ale nic pořádně. Bohatě stačí se podívat na Pearl harbor a o Midway si přečíst na Wikipedii. ()

Sabrewulf

Vítejte v hračkářství Roland. Emmerich už definitivně rezignoval na jakoukoliv filmařinu. Chladný a prázdný film bez DUŠE. Ale jakože fest! Žádné napětí, dramaturgie, zajímavé momenty, nápady, emoce... NIC! Jen pohyblivé obrázky v podobě hnusně vybarvených omalovánkek a hraček. Těm full CGI bitvám jsem nevěřil ani dobrý den - nechutná umělina k zblití. A co hůř, umělé je v tom filmu úplně všechno i herci. Je jedno, jaké jméno tam je, Emmerich herce vůbec nijak nevede, oni jen odříkají text jako nějaká hračka na baterky. A možná že ani na ty baterky, jsou tam jen jako figurky. Starší ročníky určitě znají postavičku Igráčka. Už jen chybělo do jedné ruky přicvaknout zbrań. Dennisu Quaidovi jakžto Igráček - lodní kapitán - by šlo přicvaknout i námořní čepici, ale byla by tam natuho, takže když by jste pak chtěli čepici sundat, odecvakli by jste ji i s vlasama. Pak tu ještě máme takovou tu gumovou postavičku z pouti Ed Skreina, ale zatímco těm běžným postavičkám zmáčknete hlavu a vylezou oči z důlku, tak hračka Ed při zmáčknutí našpulí rty jak buzna. Celé herectví této hračky spočívá ve špulení rtíků jak degen. Sral mě s tím už v Kurýrovi. No a protože jde o hračky pro děti, tak ty figurky nekrvácí. Dokonce ani když dostanou dávku kulometu z letadla. Urážka válečného filmu. Doufejme, že touto cestou se dál filmy ubírat nebudou. Jedna hvězda aspoň za to, že tam Emmerich necpal vtípky na sílu každých 5 minut, jak to má ve zvyku. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (viac)