Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

Marcecek

A to som mal ponuku ísť hrať únikovú hru pod stromček... Na začiatku ma prekvapil 13+ rating, čakal som erko, ale v konečnom dôsledku to nevadilo. Film, skôr triler ako horor, berúci si inšpiráciu od kráľov žánru Kocky a geniálneho Saw. Remeselne dobre zvládnuté, fajn kamera, celkom originálne nápady, miestnosti. Samozrejme tu máme početné klišé, čo do tohto žánru ale patrí a oceňujem, že postavy sa nechovali ako tupé hovädá. Ja osobne som sa bavil, film mi dal to čo som od neho aj očakával, a to napätie. Len mi už trochu lezú na nervy otvorené konce v tomto žánry. Ale inak u mňa vládne spokojnosť a mierne nadpriemerné hodnotenie si film zaslúži. 70% ()

Lupas888

Jak já miluju únikové hry. Naprosto je zbožňuju, takže je jasné že když příjde horor s touto premisou automaticky se mi bude líbit minimálně protože se budu těšit na kreativitu pastí. Při sledování mi to nostalgicky připomnělo saw 2 nebo třeba kostku,které mám rád, a právě mi zde vždycky záleží na tom průběhu a na pastech. Pár dobrých nápadů.Celkově moc fajn film se zajímavým koncem. ()

Krack

Escape Room sa statočne a bezhlavo chopil otvorenej pozície už tradičného januárového hororového prepadáku, bez ktorého by začiatok roka nebol taký, aký ho milujeme. Bez nejakej veľkej predstavy o tom, do čoho idem (trailer sa ku mne akosi nedostal), som si povedal, že mu venujem piatkové popoludnie, najmä na základe popisu, ktorý mi pripadal celkom zaujímavý a musím povedať, že high koncept tohto filmu vôbec nie je zlý. Zliepa dokopy prvky (a dosť okaté referencie) kultových klasík ako Saw, Cube alebo Final Destination. Bohužiaľ, vôbec sa mu nepodarilo utrhnúť si z týchto moderných hororových klenotov to podstatné. Povrchne odfláknutý príbeh, nesympatické postavy, buď málo skúsení, alebo veľmi zle režírovaní herci (pri vete hrdinkynej spolubývajúcej z intráku "Have fun with your box" ma až začala páliť záha), úplne nepochopiteľný PG-13 rating (trochu gore by sa tu veľmi hodilo), absolútne neoriginálne a ničím neprekvapivé rozuzlenie kompletné aj so zloduchom á la Giovanni z prvej série Pokémona, veľmi optimistické sequelové žmurknutie, ktoré dúfam (a som si celkom istý) k ničomu viesť nebude, no a celkovo značne nevyvážená atmosféra. Nemôžem povedať, že by to bolo úplne nudné. Prvé tri miestnosti mali v sebe celkom dramatické momenty a občas som sa na svoje vlastné prekvapenie pristihol, že som celkom v napätí, často to však pokazila číra hlúposť niektorej z postáv alebo nelogickosť ich rozhodnutí či riešení problémov. Po tretej miestnosti, musím povedať, kvalita filmu výrazne upadla a len veľmi ošemetne sa ďalej pretláčal poslednou polhodinkou k mnou celkom s nadšením očakávaným záverečným titulkám. Potenciál tam bol, no nedopadlo to veru najlepšie. 2/10 ()

Tsukii

Kocka, Saw a Nezvratný osud v jednom filme a v úplne inom štýle. Vynikajúci triller, ktorý pôsobí hororovým dojmom. Vynikajúce herecké výkony, úžasný herci, super postavy, ktoré buď milujete alebo nenávidíte. Toto bol film, do ktorého sa vie vžiť každý, hlavne do situácii z ich minulostí. Ja osobne som si našla mojich obľúbencov,aj nenávidencov. Osobne mi Ben a Zoey prirástli najviac k srdcu. Ľúbila sa mi spojitosť, že každý ma vlastne "dôvod" prečo dostal tú pozvánku. Napätie pri situáciach, momenty kedy len sedíte s otvorenými ústami a spracuváváte čo sa práve stalo. Dosť vidím, že sa veľa ľudí sťažuje, prečo ukázali finále hneď na začiatku. Práve naopak - keď som videla začiatok, ktorý bol vlastne pôvodne na konci, tak som sa viac tešila o čo pôjde a povedala som si, že asi to nie je ešte to finále, na ktoré všetci čakajú. Na čo sa trápiť s trápnymi efektami, kde sú duchovia, posadnutia a pod. čo je všetko rovnaké, keď sa dá natočiť originálny film s otvoreným koncom. Ak bude pokračovanie, tak sa neskutočne teším. Hudba 10/10, ktorá dodávala filmu ten pravý šmrnc ma fakt dostala. ()

pRaY_882

Escape room? Povedal by som že je to menej krvavý SAW, no nemenej zaujímavý a pútavý. V prvých 5 minútach ma film vtiahol. To ako sa pri miestnostiach odkývala minulosť účastníkov bolo miestami až mrazivé. Z remeselného hľadiska bol film v poriadku a ani horšie výkony hercov nenarúšali napätú atmosféru. Koniec filmu bol taký že ak sa film chytí tak bude dvojka a ak nie tak nevadí. skrátka 7.5/10 ()

mistrpropr

Za mě dobrý, z kina jsem odcházel spokojenej. Místnosti dobře a stylově navržený, napětí celkem ok a kino tomu vyloženě sluší. Konec trochu přitaženej za vlasy, ale nečekal jsem nic a byl jsem mile překvapenej ()

Kaylar

Fenomén escape rooms dorazil i na filmová plátna a v tomto podání dle mého názoru zajímavým způsobem. Film svižně ubíhá, rozhodně nenudí a nemusí se ho obávat ani ti diváci, kteří nevyhledávají v kině brutální hororové zážitky. ()

Jitussh

Já jsem nadšená! Kostku jsem neviděla, Saw se od 3 dílu stal jen "vyvražďovačkou". Na Escape Room jsem byla zvědavá a docela se i těšila. Ve skupině lidí nechybí inteligentní holka, outsider, nerd, takový ten cool chlap v saku a další. Je mi jasné, že v reálném světě by se taková skupina asi nikdy nedala dohromady. Tady to vyloženě sedí. Postavy, které mě ve filmu rozčilovali naštěstí brzy zmizely. I když v prvních minutách filmu se zdá, že začnou spoilerem, naštěstí mě konec překvapil a moc nezklamal. Takže ,,No way out" a já se těším na pokračování. A myslím si, že se možná dočkáme ne jednoho dílu navíc. ()

dark.knight

Nebol to ani Saw, ani Kocka bohuzial to ale nebolo ani napinave a asi trailer bol lepsi ako samotny film.Ked uz v tomto type filmu necham umierat nejake postavy tak by to chcelo aj kusok kreativity. Asi v polke filmu mi doslo ze ma to nebavi. Odtial som to uz len ako tak dopozeral kedze ma zaujimalo ake bude rozuzlenie a v podstate uplne neuspokojive. Podla mna velmi nadhodnoteny film. ()

Morb

Je to určitě zajímavej nápad, výtvarně hodně pěkně zpracovanej. Penězma se tu nešetřilo, nicméně děj ačkoliv se hodně snaží, tak postrádá smysl. Je tam hrozně moc věcí, který jsou nedotažený a nebo nevysvětlený a když, tak chatrně. Nicméně jsem tu objevil Deborah Ann Woll a okamžitě jsem se zamiloval, takže to tomuhle snímku odpustim. ()

maec

Ako keby to potrebovali zbuchat na kolene. Druha polovica strasne zle natocena. Mal som normalne radost ze to uz skoncilo, utrpenie.. ()

kudryj

Bát se u toho nebudete, může se na podívat s vámi i vaše dvanáctileté dítko a přesto to má spád a já se u toho bavil, svižná jednohubka na nedělní podvečer, která nikoho neurazí... ()

majorzeman13

Nápaditý,působivý design únikových místností je vskutku parádní. To a námět filmu je asi to nejlepší na snímku.... Pokračování se dočkáme jelikož to vidělalo velké peníze,že? ()

Dalajlada

Taková nemastná, neslaná napodobenina Saw. Kromě Zoey jsou všechny postavy nesmypatické a člověku mu jich ani není líto. Závěr bohužel zůstává dosti otevřený a asi se teda dočkáme dvojky. Snad bude lepší než tohle. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)