Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

Rathalos

Tak toto je po pi*i adrenalinovy prepracovany thriller,ktory vas nenecha vydychnut a drzi cloveka takmer v neustalom napati,k tomu vsetkemu skvela atmosfera,pohodovi herci,genialne miestnosti,ktore su vymakane do detailu a zabava,pri ktorej vam zbehne cas neskutocne rychlo,perfektna zalezitost,ktora ma dostala do filmoveho neba...:-) ()

septic

mám rád rébusy. Svižné tempo. Neotravné postavy. Kombinace Cube, Saw a takový Final destination závěr. Proč ne. Na jeho další dva filmy se spíš nepodívám, ale tyhle filmy, ať se točí. Nikdy to nebude sršet přehnanou originalitou, ale jsem rád, když mě film zapojí přemýšlením ()

BOURQUE

Vo svojom sub-žánru („soft horor escape movie“) tu nie je žiadne prekvapenie. Veľmi jednoduchý a nekomplikovaný dej a hlavne otvorený záver. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

xmy

Další z řady filmů týkajících se únikových místností, kterých je poslední dobou kopa. Některé místnosti zajímavě vymyšlené, zejména bar vzhůru nohama skvěle podbarvený písní Downtown, to vytvořilo skvělou atmosféru. Herecké výkony z mého pohledu pro film dostačující. Trošku škoda zbytečně překombinovaného konce, jinak ujde. 3*+ ()

Olík

Asi každému je dopředu jasné, co ho při účasti na této hře čeká a jde už pouze o to, jak se předvedou páni filmaři. Molitanová variace na „koukáme, jestli přežiješ“ se zprvu sympatickou (i když spíš sitcomovou) partičkou, které by neuškodilo lehce přibrousit atmosféru a přidat na hororovitosti. Inovativnější Kostka, decentnější Saw nebo nevšední dárek pro „milovanou“ tchýni…..nic o čem by si Pinhead s Pennywisem po večerech psal přes sociální sítě. ()

char_t

Jako únikovka by tahle hra teda neobstála. Ale jako thriller/horor to funguje. Postavy se konečně nechovají nijak pitomě, žádné stupidní rozdělování skupinky, aby šlo zabíjet jednotlivce, chování dává smysl, psychologie funguje. Zamrzí jen absence pointy na konci - příprava na sequel dostala přednost před logickým zakončením. Škoda. 65 % ()

helloween93

Závěr bohužel z filmu dělá pouhý pilot k dalším dílům, ve kterých se divák dozví, jak supertajná organizace aka Ilumináti nebo Reptiliáni vybere pár lidí, vše o nich zjistí a vyšle je do únikové hry. Ten přesah mi na filmu vadil nejvíc, protože je to hrozně weird. Samotné puzzly nebyly nejhorší a i když postrádaly brutalitu ze Saw nebo Kostky, byly nějakým způsobem zájímavé. Nezodpovězené otázky se divák nejspíš dozví v dalších dílech. 2* ()

Shredo

Kadencia hodná klasického béčka. Kŕčovito a stŕpnuto pozreté do konca. Postavy sú od diváka vzdialené niekoľko svetelných rokoch. Bez hlbšieho prežitku, s neoriginálnym námetom a nulovou atmosférou len ťažko môže konkurovať starším príbuzným podobného formátu. ()

domirovec

Oh boy.. tohle bylo naprosto úžasný! Úniková hra je přesně ten typ filmu, který sice možná nesedne každému, avšak zároveň se jedná o naprostý, pro někoho možná nezapomenutelný zážitek. Postavy jsou sympatické (no.. tedy alespoň do určité doby), atmosféra je hojná a krásně graduje a skvěle promyšlený děj a puzzly. Tohle se mi opravdu zamlouvalo. Adam Robitel pořádně šlápnul na plyn a to co nám v roce 2019 přinesl je opravdu vydařené. Nikdy jsem moc fanoušek těchto puzzle-hororů nebyl, ale tohle velmi příjemně překvapilo. 4/5 ()

Vabr

Můj třetí film, na který jsem to obešel. Šel jsem opět se svým kámošem a bráchou. Když jsem kupoval vstupenky, byl tam nějakej šprt. Zeptal se mě, jestli může vidět občanský průkaz. Samozřejmě ho nemám, tak jsem dělal, jakože ho hledám. Nic neříkal a tak mi bylo jasný, že skončím v ,,hledání''. Řekl jsem, že ho s sebou nemám a on na to, že mě bez občanského průkazu nemůže pustit do kina a na shledanou. Šel jsem ke kámošovi a bráchovi a řekl jsem jim to. Řekl jsem jim, ať se otočí zády, ať si nezapamatuje ksichty. Řešili jsme, jak to udělat dál. Kámoše napadlo tam jít znova, akorát k jinýmu prodavači (v tomhle případě k nějaký holce). Bráchu napadlo jít zejtra anebo do druhýho kina ve městě. Ale tam to hráli až příští víkend. Rozhodli jsme to zkusit znova. Samozřejmě jsem nešel a poslal ty dva ^0^. Už to šli koupit, ale ten šprt byl volnej, tak to vzdali a šli radši domů. Babička se večer nabídla, že je odpoledne koupí a pak nám je dá a oni nás tam pustí. Další den nám je dala a nám to PROŠLO ^3^. Byl jsem sakra rád. Přece, když už máme lístky, tak proč by štípač vůbec kontroloval, kolik nám je let. Byl jsem fakt rád a babičce jsem asi 4krát poděkoval. Kino na nás nemá! Nejlepší film za rok 2019. Vím, že je teprve začátek roku a stejně bude lepší film, ale proč to teď nenapsat. Všechny postavy se mi dost líbily. Ani ten Ind mi moc nevadil. Začáteční scéna mi film vůbec nezkazila, spíš se mi tam líbila. Soundtracky to mělo skvělý, příběh, kameru, místnosti taky. Dokonce i teď ten soundtrack poslouchám. Nejlepší místnost za mě ta vzhůru nohama a nejhorší byla ta ledová. Všechny byly super! Nejoblibenější postava byl Ben (ten, co pracuje ve skladě nějakýho supermarketu). Nehorší postava Ind. Jediné, co mi trochu vadilo byl konec. Neštve mě, že vím, kdo nebo co to dělá a proč, ale vadí mi ta úplně poslední scéna. Proč?! Mohli to dát pryč. Líbila se mi spojitost mezi postavami. Nemyslím si, že začátkem roku vycházejí kraviny, když už tak koncem roku. VYHODNOCENÍ: POJĎME HRÁT ZNOVU! ()

Dogfish

Saw nikdy nekončí! Silné téma a zase dost nevyužitý potenciál. Úkoly se zdají lehké a týpci je řeší celkem snadně. Ale... Kdo za tím stojí a proč? Trošku moc otázek na konci filmu. Jinak si myslím, že film bude hodně populární v Polsku ... ()

anitae

Když v tom nebudu hledat nic logického a chci si vyčistit hlavu tak to docela funguje. Podruhý už to vidět nemusím - asi jsem na to už stará, ale pokračování mě docela zajímá:) ()

UniqueNett

Dost nepravděpodobný, ale já se bavila. Mám tendenci si u takových filmů představovat, jaký by to bylo, kdybych se tam ocitla já. Nechápu, proč si něco takovýho nepředstavuju u romantických komedií např., asi nějaká divná masochistická stránka mě samotný nebo co. Nicméně nervy jsem měla, né že né. Jasně, připomíná to dost Saw, ale já moc nemusím řezání rukou a nohou, takže za mě lepší průměr. ()

emdvojka

Nečakal som od toho vôbec nič a práve preto ma to milo prekvapilo. Každá "miestnosť" bola iná, ponúkala iné smrtonosné úlohy a iné hádanky. Možno ten koniec bol taký nedomyslený, ale každopádne to človeka zabaví na celú dĺžku filmu. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)