Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Ich otec bojuje vo vojne, preto žijú len s matkou a napriek tomu, že ich život je ťažký, tieto „malé ženy“ nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia, no hlavne – po svojom. (Itafilm)

Gaia.M

Jak napsal můj dobrý přítel, tohle je film, který ocení primárně milovníci tohoto žánru, knihy, Emmy Watson a Saoirse Ronan a já mu dávám za pravdu, protože tak to přesně je. Já spadám do všeho výše popsaného. Mám ráda tento žánr, mám ráda tu knihu, Emmu i Saoirse (film Brooklyn je pro mě srdcovka). Opravdu to není film pro každého. Můj chlap by nejspíš řekl, že se tam vůbec nic neděje. Takže pokud jste žena, máte ráda filmy Jane Austen, tak se na to určitě podívejte, vám by se to líbit mohlo :) Za mě ano. ()

BOURQUE

Po dlhšom čase film, kde herecké výkony prekonávajú predpoklady. Na jednej strane za to môžeme vďačiť G. Gerwing, ktorá svojim herečkám (a aj hercom) necháva voľný priestor na to, aby mohli stvárniť svoje postavy čo najlepšie. Na druhej strane môžeme poďakovať za skvelý casting, ktorý podľa výsledku by nemohol dopadnúť lepšie. Štvorica S. Ronan / W. Watson / F. Pugh / E. Scanlen takto dohromady má takú silu, ktorá vydrží až do konca filmu. Keď už mám niekoho vyzdvihnúť, tak teraz S. Ronan. Rolu Jo March zvládla naproste perfektne. O jej dominancii niet pochýb. Staršia generácia herečiek (L. Dern a M. Streep), ako to má byť, so svojimi skúsenosťami a eleganciou dopĺňa talent mladej generácii. Z hľadiska vedľajších postáv tu nás opäť očarí herecká elegancia T. Chalamet, ktorý aj týmto výkonom potvrdzuje, že patrí medzi najtalentovanejších a najperspektívnejších mladých hercov svojej generácie. Príbeh „mladých žien“ a film o nich v réžii G. Gerwing dokáže osloviť aj chlapov. Rozhodne nesúhlasím s tým, že je to „len film pre slečny“. P.S.: Po opätovnom videní nevylučujem zvýšenie hodnotenia na plný počet. Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

CaptainCzech

Krásný příběh o dospívání, dospělosti, lásce všeho druhu (rodina, majetek, žen k mužům a v menší míře i muži k ženám) čtyř sester která je každá charakterově jiná a zároveň si jsou tak moc podobný. Moc jsem od toho nečekal a nakonec jsem byl velmi mile překvapený. Ze začátku jsem byl lehce ztracený ze scén minulost X přítomnost, ale během chvíle jsem pochopil co je co. I díky barevnosti kdy přítomnost je lehce ponurá a naopak minulost až svítivá. Děj krásně utíká a osobně jsem se do toho ponořil tak, že mi to uteklo jak lusknutím prstu. Kostýmy, prostředí, herecké výkony (především od hlavní čtveřice děvčat Jo, Meg, Amy, Beth společně s Lorim) i několik podařených a nečekaných zvratů se mi hodně líbilo. Upřímně tomu ani nemám moc co vytknout, maximálně to že Beth má hodně málo prostoru, rád bych se dozvěděl něco více o Meg s Johnem a o tom jak to že se Lori zamiloval do Amy. Toť vše. Jinak si milovníci staré doby, dramatu a různorodých charakterů film užijí. Navíc velmi kvituju, že se tu absolutně vykašlali na nějakou tlačenku feminismu atd. Velké překvápko a za nějakou dobu si tenhle film pustím rád znovu. ()

brumbrum

Slabomyselne jednoduche a prazdne. Americky gyc zo zbytocnosti o zbytocnostiach na zbytocne zabijanie casu: ani dej, ani charakterove postavy, lautr nic. Nedpozerane. Nie je to priamo odpad, len proste velice nasprostaste. 1* ()

Pat_rick_fan

Nikdy som nepatril medzi fanúšikov kostýmových period dramas, (P)annien zo zelených domov či sestier Brontëových a Malé ženy z 1994 sú pre mňa jemne precenený gýčik. Nečakal som, že po slovenskej premiére vo vypredanej sále kina Lumiere za doprovodu sestry ostanem pri titulkách ako prikovaný bez slov. Špičková herecká chémia viacerých generácií, aká sa nevidí každý deň, ani rok, krásna kamera, kostýmy či hudba Desplata, to všetko by stále nestačilo na 5 hviezd. To, čo posúva tento pomerne ženský film natočený podľa semibiografickej klasiky do elitnej filmovej ligy je úžasná réžia (a scenár) Grety Gerwig. Kvóty, nekvóty, za tú kreativitu, odvahu zošnúrovať z nelineárných útržkov filmový príbeh ktorý napokon graduje do nejednoznačného, rôznym interpretáciám otvoreného konca, ktorý je pri toľkej autorskej invencií stále verný knihe (aj životu autorky predlohy) mala byť nominácia na réžiu istá. Paradoxom je, že za menej výraznú Ladybird Gerwig nominovaná bola. Scenestealers sú jednoznačne Saorsie Ronan, Florence Pugh a Timothée Chalamet, ktorí rozohrávajú strhujúci koncert a pôsobia tak autenticky, reálne, že človek mal pocit, že aj 19.storočie poskytuje témy, ktoré rezonujú dodnes. Najkrajší dôkaz sily filmu bol vidieť v sále plnej tých najrôznejších ľudí plakať, debatovať o konci, či len tak nečinne sedieť a rozmýšľať, ako ja. Greta, bravo. Top 2019. ()

hazaba

Docela věrné předloze. Výkony vsech dobře zachytily jednotlivé postavy a jejich povahy. Není to nic extra, ale to nebyl ani samotný román, pokud se na to díváme optikou dnešní doby. Ve své době to muselo být něco jiného. ()

HenryIvan

Preklínam ťa Greta, preklínam. Prečo si mi to urobila ?? Nečakal som to, no ku koncu ma to dostalo, aj keď úplný záver som úplne nepobral. Inak skvelý počin. Podľa mňa o triedu lepšie ako Lady Bird (za to nominácia a za Little Women nie). Prerozprávať príbeh, ktorý už bol spracovaný x krát chce odvahu a Greta to zvládla tak, že sa nestačim čudovať. Neviem sa dočkať jej ďalších počinov (či už na poli réžie alebo aj screenwrittingu). Nebudem v podstate nič riešiť. Herecky azda bezchybné, storytelling až na páru zádrhelov pekne prehľadný a vzájomne výživný. Pochvalu si zaslúžia aj kostyméri a make up, lebo časový a vekový rozdiel v rôznych linkách bol aj vďaka tomu o to pôsobivejší. Zakončil som tak púť všetkými nominovanými snímkami a nezostáva mi nič iné než povedať, nie je jeden, ktorý by si to nezaslúžil. Rok 2019 bol tak jedným s najlepších a kvalitatívne najbohatších rokov. ()

katmandzoo

Príjemná oddychovka na motívy známeho diela od Louisy May Alcott pojednávajúca o živote štyroch sestier v ťažkých vojnových časoch. Každá zo sestier má svoje sny, no nie všetkým sa dostane ich naplneniu. Zaujímavé je sledovať ich postupný vývoj v dospelé ženy, dôraz, aký každá kladie na iné životné hodnoty, ako aj ich vzájomné vzťahy, ktoré sa počas rokov menia a formujú. Herecky je tento film veľmi dobre obsadený a vy si obľúbite každú postavu. Má to síce vyše dvoch hodín, ale je to spracované pútavo, takže to naozaj zbehne. Trošku mi však miestami chýbalo dovysvetlenie určitých pasáží a taktiež to zčasu-načas pôsobilo chaoticky, keďže sa tam prelínajú tri časové obdobia. Napriek všetkému je to však za mňa milé prekvapenie. 4/5 ()

pumpkinqueen

Další krásné zpracování klasického příběhu, který všichni známe; který nás za ta léta ničím nepřekvapí, ale přesto si ho rádi pustíme. Opět s líbivým hereckým obsazením a krásnými kostýmy, plný radosti i smutku, lásky i zlomených srdcí. Tentokrát však není příběh vyprávěn chronologicky a ač to někomu může připadat matoucí, mě to velmi okouzlilo. Pokaždé mě skok z radostné minulé události do ponurejší současnosti chytil za srdce, dojal, rozesmutnil... zkrátka spustil vlnu silných emocí. A k čemu by byl příběh, kdybychom ho necítili? Za mě krásná podívaná. ()

Biopler

V prvej polovici pojašená záležitosť so scenárom, ktorý vkladá hrdinkám do úst preslovy, ktoré sa pred 150 rokmi určite v bežnej reči neobjavovali. Pôsobí to rušivo. Vizuál je vyčančaný a neprispieva uveriteľnosti doby, v ktorej sa pekné hrdinky predvádzajú. Myslím, že každého zaujala Saoirse Ronan, no mojou obľúbenkyňou sa stala Florence Pugh v role Amy. Sama pôsobí dojmom tajomnej ženy a postava jej veľmi sadla. Snímka v druhej polovici, po smrti Beth, sa slušne rozbehne a dobre sa na to díva. Príjemná jednohubka. ()

Torgal

Podobne ako adaptácia z 90-tych rokov sa aj tento film môže oprieť o nabité herecké obsadenie, i keď herečky mi v tomto prípade pripadali na svoje role trochu staré. Greta Gerwig osviežila predlohu o súbežné rozprávanie v dvoch časových rovinách, čo mne osobne úplne nesadlo nakoľko to film spomalilo a aj trochu zneprehľadnilo. Celkovo sa mi z týchto dvoch adaptácii táto verzia páčila o čosi menej - v priebehu filmu mi tam chýbalo viac srdiečka a emócii, i keď záver bol pekný. 7-/10 ()

tomik99

Pár nadržených paniček, které zoufale hledají ženicha, pač je nemožné si v jejich době vydělat poctivou prací, se pere o jednoho pohledného mládence, který je shodou okolností bohatý. Poselstvím celého filmu je "dobře se vdej, jinak si posereš život". Tento ubohý film, který se chce svést na vlně feminismu, ovšem nemá co nabídnout. Kdyby příběhově bylo o co stát, tak neřeknu ani slovo, nemám nic proti filmům, kde jsou ženské, ale toto je ryzí zoufalost. Z celé sebranky paniček vyčnívá stále okouzlující Emma Watson, dále je tam asi dalších deset děvčat, které jsem nedokázal rozeznat ani do konce filmu. Tolik nevýrazných tváří jsem dlouho neviděl. Korunu tomu dosadí lesbická admirálka Holdo v podání otřesné Laury Dern, herečky, která neumí hrát už celou dekádu, ale kupodivu jí furt někam cpou. Pochválit lze snad jen proutníka Timothée Chalameta, který to zkouší snad na každou ženskou ve filmu, ale pokaždé mu to vyjde, pač ta nadržená sebranka holek jde stejně po penězích, a je jim úplně jedno, že už jim ošoustal snad tři ségry. No, tragédie prvního stupně, ale svou naivitou film ke konci (nechtěně) baví. ()

kondor77

Jako chlap jsem to málem nedokoukal, protože jsem se obával, že začnu menstruovat. Jedna hvězdička za mužské herce, kteří našli odvahu se tohoto feministického projektu zůčastnit. ()

Maximilianus

Zaujímavý príbeh, ktorý nenudí ani po toľkých rokoch, navyše veľmi dobre spracovaný a s hviezdnym ženským obsadením. Síce neviem, či bolo nutné to skákanie v čase, avšak bolo to prehľadné a možno vďaka tomu aj pútavejšie. 7,7/10. ()

Hashirama

Co může být nudnějšího než viktoriánská feministická lobby o pití čaje, vyšívání a utahování korzetů...dnes už evidentně i válečný film od oscarového režiséra. Devizou filmu je, že každé děvče si může najít paralelu mezi svým a životem jedné ze čtyř sester, o kterých příběh vypráví, a identifikovat se i se sufražetkami v kloboučcích upíjejících čajík s malíčkem nahoru a pozvolna přecházejících ve svých malůvkách k impresionismu. A ač to na první dobrou zní jako noční můra toliko známá jako "dobové kostýmní drama", Greta Gerwig se opírá o silné herecké výkony, ze kterých čiší energie a nadšení pro věc. Nebojím se říct, že si se Scorseseho geronto-skvadrou vytírají prdel. Florence Pugh je perfektní a dokonce i Timy už vyrostl ze svého prcání broskví v Emilia Romagna a vytasil svoje charisma mladého DiCapria. Řemeslo je sice poněkud statické a hudební motivy vzhledem k námětu trochu fádní, ale scénář a herecké výkony tomu dávají šťávu. Pro čaj o páté s vašimi obchodními panterkami ideální volba. ()

Dave Lister

Film podle předlohy L.May Alcottové Malé ženy, jsou klasickou americkou literaturou . Natočit zdařilý film podle podobné látky, neni vždy úplně sázkou na jistotu. V tomto případě byly obě dvě natočené adaptace úspěšné. Malé ženy z roku 2019, jsou však přeci jen o něco větším překvapením. Na výpravě a kostýmech si dali tvůrci velmi záležet. Vynikající jsou i herecké výkony, hlavních představitelek. Saoirse Ronan (Brooklyn), Florence Pugh (Slunovrat) Emma Watson (Kráska a zvíře). Všechny tři mladé herečky jsou opravdu přirozené a jednou z nich budou opravdu velké hvězdy. V dalších rolích se objeví také mladý herecký talent, Timothée Chalamet (Deštivý den v New Yorku). Film je velmi milou podívanou, pro všechny, kteří mají rádi tuto americkou klasiku a také pro všechny, kteří mají rádi talentované a neokoukané tváře. ()

255085349

Takhle má podle mě vypadat ukázková a prvotřídní moderní adaptace klasiky se vším všudy. Časové skoky mně vůbec nevadily, jsou snadno pochopitelné a skvěle pracují s paralelami. Desplatova hudba tradičně výborná. Nejvíce mě potěšila talentovaná Florence Pugh, která si krade pozornost snad ve všech scénách (především na úkor bohužel stále bídně hrající Emmy Watson). Její dokonalé pojetí postavy a vývoje Amy mě opravdu moc bavilo. Tleskám. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)