Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

albytch

Já ten film nějak nechápu... pořád tam někdo leze v trávě, brečí, leze v trávě... strašně utahaný, dlouhý.. ale i tak je to celkem dobrý film ()

lepo

Názvu filmu by sedela metafora - "Satan v raji". Neskutočná kamera - zachycujúca panenskú prírodu a ľudí, ku ktorým sa dohnal diabol na návštevu v podobe druhej svetovej vojny, je veľkolepou filozofickou sondou do zla tej doby a vnútorných myšlienok a pocitov všetkých protagonistov. Sám film o sebe je dosť drsný a emotívne nadupaný, takže nemám ani predstavu a chuť si pomyslieť, aká musela byť realita v bitke o Guadalcan, ktorý je motívom tohoto filmu...Úspech tohoto diela zaručili famóznými hereckými kreáciami hádam všetci herci, ktorých sme mohli sledovať a to bez výnimky. 4* asi len preto, lebo tých krvavých scén je na mňa priveľa, i keď to tak asi muselo byť.... Jednoducho skvelé, smutné a hlavne dúfam že poučné, pre všetkých mocichtivých tohoto prekrásneho sveta. ()

Maiken Algren

Ničím nevýrazný a hlavne nudný pokus o nejaké, ja neviem, lyrizovanie vojny? Špičkové obsadenie, obrovský rozpočet a to všetko úplne k ničomu. Film v konečnom dôsledku dopadá tak že banda bezmenných zelených vojakov strieľa do bandy bezmenných hnedých vojakov, každú chvíľu niekto bezmenný zomrie a každú druhú chvíľu nejaký jeho bezmenný kamarát spomína na domov. Alebo na domorodcov. Človek len celú dobu pozerá ako vojaci zomierajú a objavujú sa. Tri hodiny vkuse. ()

laurence

Pocity, emoce a zamyšlené pohledy vojáků ve válce, kde jediným vysvobozením byla smrt. Sice skvělé obsazení, ale jinak příliš mnoho všeho. ()

ludovit14

Tenká červená čiara,je jeden netradične podaný vojenský príbeh v ktorom sa stretlo množstvo známych hercov-ktorý zároveň podali kvalitné herecké výkony.Film nám ponúka množstvo príbehov-poukazuje na život vojakov a ich smutné osudy,či sú to rozchody partnerské,alebo priateľské vo vojne.Ale aj doslova,ako sa niektorý vojaci vo vojne,,zbláznili’’.Terrence Malick,nám ponúkol pekný príbeh ako aj vizuál-krásnej prírody a dobre poukázal na kariéristu veliteľa Nicka Nolteho.Film má len jednu slabinu a tá je v,,minutáži’’-na 170min. je film miestami nudný a uspávajúci.HOD:75%.Chcelo by to trochu celé prestrihať.PS:veľké množstvo dialógov,bolo zbytočných-naťahovanie sa s časom! ()

Lefiath

Tenhle film zosobňuje snad vše, co u filmů nemám rád. Je velmi umělecký, velmi utahaný, plný hlubokých filozofických vět, které nedávají smysl, stejně jako propojení jednotlivých scén, které jsem nepochopil, a to vše završují naprosto nezajímavé postavy, u kterých je mi naprosto putna co říkají nebo si myslí, jelikož se film nenamáhal jak mi prezentovat cokoliv, u čeho bych si vytvořil nějaké pouto. Zkoušel jsem ten film shlédnout dvakrát, a pokaždé s odporem přestal po první půlhodině. Možná je to pak úžasné, ale přišel jsem si jako kdybych znovu sledoval Matrix Reloaded, tedy těmi hlubokými filozofickými komentáři (jinak se v Matrixu Rel. aspoň něco děje a zajímal jsem se o postavy). Nepochopil jsem jak někdo může tohle považovat za napínavé nebo dramatické, nepochopil jsem jak někdo v tomhle vidí atmosféru, vlastně jsem nepochopil řadu věcí na tomhle uměleckém filmu. A asi už se to nezmění. Nemám rád umělecké filmy. ()

Vostok

nemůžu uvěřit že tu někdo říká že je tohle lepší než zachrantě vojína ryana vy máte asi v hlavách pěkně nasráno že? vždyt tohle je přehnaně dlouhý a ukecaný a nudnýýý ja sem to vyděl tak 3x a zrovna se chytam po4té a stejně myslím že mě to bud zase nudit , herci pro někoho skvělí pro mě nudní furt se jen někde valí a kecaj to je nuda , v ryanovi je hned na začatku nehorazna akce a pak příběh skvělej a zakončení taky luxus a nepotřebovaly na to 3 hodiny jako tady tohle je utahana nuda jen řeč ia keci a malo akce pěkně trapný film a ohodnotím ho hvězdičkama eště dnes ale až po shlédnutí ad mám čerství názor takže jdu na to ale zatím podle minulích zkušeností si myslím že je to sračka . a mimochodem ty vaše hvězdy no znám tam jen 3 lidi zná asi i každej ale zbytek je jako kdo? cloney,travolta a možna noltie sou hvězdy ale jinak nikdo zvlašt hvezdnej tam není takže ryan je jednoznačně lepší ikdyž tam maji taky jen jednu nb dvě hvězdy tak stejně ryanovi tahle uspavací pohadka nesaha ani po kotníky . ()

LeePriest

Mnoho lidí porovnává tento film s vojínem Ryanem. Podle mě je vítězem film Zachraňte vojína Ryana a řekl bych především proto, že udělal lepší první dojem, což má velký vliv. Tím myslím, že Zachraňte vojína Ryana divákovi na začátku naservíruje strhující bitvu o pláž Omaha v Normandii, při jejímž sledování mnoha lidem spadla čelist, zatímco tady se prvních 40 minut všechno pomalu rozjíždí. Ano, přílišné natahování tomuto filmu trochu uškodilo, přece jenom necelé 3 hodiny jsou trochu moc, občas by to chtělo zrychlit a některé scénky udělat kratší. I tak se jedná o dost kvalitní válečný film, jenž nabízí také dramatické momenty, nádhernou krajinu, slušnou válečnou akci a především skvělé ztvárnění mnoha postav, z nichž každá je originální a vnímá situaci svým vlastním způsobem. Toto se podařilo opravdu na jedničku. ()

GzL

Spíš než tenká červená linie se tenhle film měl jmenovat běhání v trávě s občasnými přestávkami. Ukrutná nuda skoro 3 hodiny ryzího umění! ()

robfi

Fakt slabota. Vidim, ze to tu ma dost vysoke hodnoceni, takze to vemu letem svetem. Zaprve mi NESMIRNE vadi ty radobyrealisticke detailni zabery kamery na skupinku 2-6 utocicich US vojaku ze vzdalenosti nanejvys pul metru, jak jdou proti japonskemu kulometu. Jestli takhle si nekdo predstavuje vojenskou akci, tak je naprosty zoufalec. Ja to chapu, ze nelze efektne natocit v detailu 5 vojaku jak si drzi odstupy alespon 10 metru od sebe a z kazdeho leze jen tu a tam vrsek prilby, aby je jediny nepritel nezkosil vsechny naraz jednou jedinou davkou. Ale kdyz to nejde, tak to nejde a nebudu vymejslet tu otravnou stale se opakujici kvadratutu kruhu, dohanejici cloveka se zakladnim taktickym vycvikem k silenstvi. Tohle natocil v realu Spielberg v uvodni scene zachrante vojina Ryana a tam to melo grady a opodstatneni, protoze vsichni lezli namackani na sebe z invazniho clunu na plaz a taky jich tam tolik heblo. Tady to je zoufalstvi. V tomto filmu totiz utocime zasadne ve dne, zasadne se nekryjeme a zasadne lezeme po sesti naraz nalepeni na sebe proti zakopanym pozicim a vzdy zvitezime. Ufffff. Dale mi vadi, ze kdyz se vojaci krejou v dzungli, tak z nejakych zahadnych duvodu se pokazde plazi predem proslapanou a prosekanou cestickou, kterou jim pripravil kameraman, aby byly videt krasne detaily na jejich krasne modre oci. To je tam taky nejmin tisickrat. Nesmirne otravne a ponizujici. No a pak ty prostrihy na zenu doma a domorodce a zviratka v dzungli ... poprve to je mozna vtipne, ale popadesate to pije krev. Tento film tezce balancuje mezi jednou hvezdickou a odpadem. Davam jednu hvezdu a to z toho duvodu, ze to asi muselo stat spoustu penez a usili. Tot vse. ()

Rust_Francis

Málokdy se mi stane, abych se na film nedodíval. No a stalo se. Pro mě neskutečně otravná nuda a to mám válečné filmy rád, ale na tohle jsem se zkrátka nemohl dívat. Až tak mě to štvalo. ()

Scaevola

Nemohu jinak než napsat - typický Malick. Dlouhé poetické náhledy jsou umě komponovány s válečnou vřavou; kruté výjevy jsou míšeny s každodenností domorodců a k tomu kdosi neustále čte unylý komentář, který jako by pocházel z tematicky úplně jiné knihy. O výsledku poněkud vypovídá fakt, že otec se přidal ke sledování snímku po polovině a stejně mu nic podstatného neuniklo... Jednoduše řečeno detailní a propracovaná nuda. ()

macek166

Opravdu hvězdně obsazený film, který se na válečný konflikt dívá z jiného úhlu pohledu než většina jemu podobných. Z hlediska vojáka a jeho pocitů a zážitků, film se tím stává až impresionistický a filozofický. Záběry jsou jak krásné, tak kruté. Lze tu vidět klasický Malickův styl, který vám může vyhovovat nebo ne. Mně osobně vyhovuje jeho přenášení niterných pocitů dokonale a film si užívám po všech stránkách. Herecké výkony bych také jenom vychválil. Stejně tak soundtrack. Další opus film, na který jen tak nezapomenu a vždycky se na něj rád podívám znovu a uvědomím si, o čem to všechno je. ()

Jurop014

Absolutně nejlepší válečný film! Zachraňte vojína Ryana je oproti Tenké červené linii jen amatérský film. Kamera, která zachycuje válečný konflikt zblízka a s nejlepšími detaily je úžasná. Hvězdné obsazení herců se skvělými výkony, zvláště Sean Penn, Adrien Brody nebo Dash Mihok! K hudbě se asi vyjadřovat nemusím... Hans Zimmer... Král ve svém oboru. Dlouhá doba filmu je irelevantní, jelikož jsem po celou dobu filmu byl zažraný do tohoto kinematografického snímku, kterému musím dát 5* ()

Chaloupek

Verbak tu kdysi u cehosi napsal, ze je to stejne zabavne, jako sledovat jak v mrazaku mrzne hovezi. Sem se to hodi uplne stejne. Nez si tohle pustit znovu, tak budu radej mrznout misto toho hoveziho. Jednu hvezdu za to, ze si i po tech letech pamatuju, jak moc velka to byla nuda. ()

axcris

Veľmi zaujímavý pôžitok. Nevšedný, vzácny, silný. Malickovo poňatie vojny z priam podkôry mozgu ustráchaných vojakov. Nádherná atmosféra, priam neuveriteľnou Vás to vtiahne do stebiel trávy, pozametá to s vami so špinou na zemi a napľuje do tváre vzratky vašich kolegov. Nenájdeme tu toľko krvi, výbuchov, zostrihaných končatín alebo premrhanej munície ako v Saving Private Ryan. Tu ide primárne o psychiku postáv. O bezmocnosť. Nenavyšujem ani jeden z nich, obidvaja majú zo svojich strán ponúknuť len to najlepšie. The Thin Red Line je hodne zapamätateľný film a žiada si aby ste si ho pustili 2x po sebe, ak vonku budete počuť výstrely z ohňostrojov. Dialógové myšlienkové pochody postáv si sami môžete vysvetľovať ako chcete, jediné ostane len pravdou, a to, že ich pri vojne strácate. ()

Radek273

Propojení filozofického uvažování, duchovna a tvrdých válečných akcí prostě nejde skloubit. Kdekdo tu píše, že to bylo moc dlouhé, ale to si nemyslim. Je pravda, že ke konci už to trochu nudilo, ale nebylo tomu tak pro délku filmu, jako spíš pro duchaplnou náplň posledních 30-40 minut. Jinak ale super film, který určitě stojí zato zhlédnout. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)