Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

Doctord

Ty jména herců mne trošku šokovala : Clooney,Harrelson,Travolta ,...ale naštestí to byly jen epizodní role, neb v tomto opravdu dokonalém psychologickém dramatě zasazeným do 2.světové války by asi neobstály. Hodně mi tento film připomněl Coppolovu Apokalypsu, ať už psychologií postav, ať už "délkou" :) ,ale hlavně nezapomenutelnou katarzí,kterou ve mne vyvolal. Tento film skutečně nelze srovnávat s Ryanem. Natočit takový film po 20-leté pauze, klobouk dolů. SBOHEm:( ()

bureman

Krásné, smutné, poklidné i zneklidňující. Pokud máte rádi tak trochu jiné filmy a nevadí vám téma války, mohu jen doporučit. Svým tématem i podobou válečný film, ve skutečnosti filozofické drama o našem bytí a konání. Bravo, pane Malick, už se těším, až shlédnu Nový svět. ()

Mawete

Hodně se tento film srovnává s Ryanem, tak musím taky. U Ryana jsem se nenudil. Tady ano. Můžou zde být jakékoliv herecké výkony, ale to, že je ten film strašně roztáhlý je pro mě velké mínus. ()

john986

Jeste nikdy sem se tak netesil na zaverecny titulky jako v pripade tohohle filmu. Podle reakci kina sem zdaleka nebyl jedinej. A ty filozoficky kecy ... AU!! Dost sem nepochopil vsechny ty nominace na Oskara. ()

E.T.Martin

Jsou dlouhé filmy, které vám ani tak dlouhé nepřipadnou. Poetika Terrence Malicka mi učarovala už, když jsem v kině viděl jeho Nový svět. Také v Tenké červené linii nechybí krásné filmové obrazy a meditativní pasáže, opět se zde do protikladu staví krása přírody a ničivé lidské chování. Ostatně proč ne, vždyť jde o válku. A tak se na pahorku před námi ve větru vlní nádherně zelená barva, jenže nahoře jsou Japončíci, a někdo to musí vyzkoušet vyběhnout na ten pahorek jako první. A linie, která dělí život od smrti je tak tenoučká... ()

Patr1k

Asi som predsalen z mladšej popcornovej generácie, Ryan sa mi páčil viac kvôli vizuálu, jediné čo ma tu hnevalo bola ozaj pretiahnutá stopáž, ale inak herecké výkony neskutočné (asi najlepšia rola Nicka Nolteho podla mňa), hudba skvelá, vykreslenie prírody a vôbec filozofické myšlienky pretkané zábermi na zvieratá a okolité scenérie boli skvelé, nutno vidieť avšak nečakajte porcie masových bojov ()

brodži

Válečné drama , psychologicky popisující jak je vlastně válka zbytečna a dokáže člověku vzít uplně vše. Kamarády, rodinu, život, svobodu, prostě vše. Proč bojovat? Proč zabíjet druhé? Válka vykreslená a vycházející z postav, které přemýšlí nad podstatou bytí. ()

Paul36

Výborný válečný film s hvězdným hereckým obsazením. Nejvíc se mi na tomto filmu líbila "bitva o kopec", která je perfektně natočená a vypadá realisticky ()

brasek

Nie, ďakujem! Tešil som sa na kvalitný vojnový film s priam fantastickou stopážou, bohužiaľ už úvodné minúty mi naznačili, že pôjde o nudnú záležitosť plnú balastu a filozofického zmýšľania. Snímok pohorel takmer vo všetkom, čo z neho malo spraviť akčnú vojnovú drámu. Kameru a strih by som aj pochválil, ale stále striedanie akcie a nudnej filozofie či psychologickej sondy do hláv mariňákov mi pokazilo chuť. Apropo... všimli ste si uniformy? Či kapitán, či seržant alebo vojak... žiadne označenie hodnoti, proste nič... a toto má byť jeden z najlepších vojnových filmov? ()

SelfishMan

Tak trošku National Geographic a základy filosofie. A já tu filosofii vždycky k smrti nenáviděl. Dneska tomu nebylo jinak, kvalita se "Linii" nedá upřít, ale při této stopáži, neustálé filosofii a absenci výraznější dějové linie se prostě nudě a opakovaným zívnutím nedá ubránit. 65% ()

Chase

Tak jsem podniknul cestu zpátky časem. Kdysi jsem tenhle film nedokoukal a teď když jsem na něj pod svym profilem kouknul, abych napsal hodnocení jsem zjistil, že jsem mu dal jen dvě hvězdičky. Tehdy to hodnotila moje mladá, válkou a hrdinstvím unešená kopie, která měla ráda Vojína Ryana a ráda by to šla náckům nandat do první linie a pak by brečela, zmrazená hrůzou schovaná za kamenem a chtěla mámu. Tenká, červená linie mě tenkrát nebavila, protože se v ní málo střílelo a moc mluvilo. Teď bych byl rád, kdyby tý akce bylo ještě míň a toho "nudnýho nic" trochu víc. Tři hodiny mi utekly dost rychle, ale film je to nelehkej a naprosto chápu, když mu někdo napíše nízký hodnocení "protože na Vojína Ryana nemá a nikdy mít nebude". Taky jsem byl takovej a taky jsem byl tehdy přesvědčenej, že už mám jasno. Neměl jsem a třeba i teď zase nemám. No když tohle člověk vyplodí díky filmu, tak ten film stál za to. Jsem rád, že jsem ho konečně viděl. ()

B3njamin

Tak nevim, buď jsem ten film nepochopil a nebo to bylo tak hrozný. Občas sice byla nějaká dobrá scéna, ale to nezachránilo ty 3 hodiny nudy. Sice tam hrajou velký hvězdy filmového průmyslu, ale ty se tam vždy mihnout jen v jedné scéně...na víc jak ** to nevidím ()

MatZ

Asi najpôsobivejší vojnový film aký som kedy videl, bohužiaľ mnohými ľuďmi podceňovaný a prehliadaný. Asi je to tým, že prote nie je pre každého. Skrýva sa v ňom toľko rovín, či už myšlienkových alebo emocionálnych, že ich môžete odhaľovať zas a znova pri každom jednom zhliadnutí. Do hĺbky prekreslené postavy, úžasná dejová línia so spievajúcimi domorodcami, parádne obsadenie, dychberúca práca s kamerou vo veľmi sugestívnom prostredí. Pohľad do duše vojaka uprostred kolidujúcich svetov. Opus postavený na kontrastoch a ich prekonávaní. ()

jjjerry

Pro mě obrovské zklamání. Hrozně roztahané, i když hudba i kamera byla fajn, bylo to nudné...a zase nudné. Možná i ta roztahanost způsobila, že jsem se trochu ztrácel v postavách "všichni vojáci uniformovaný vzhled" a to mně taky trochu kazilo dojem. Film si hraje na něco co není. ()

unclejack

Skvelý , nádherný film doplnený o - ako obyčajne - podarený soundtrack Hansa Zimmera. Terrence Malick má môj obdiv za prácu s takým množstvom hviezd a to odpadlo cameo Mickyho Rourkea , Garyho Oldmana , Billy Boba Thorntona a Vigga Mortensena. Pravdaže občas museli jednotliví vojaci ustúpiť do úzadia , už aj tak je film pomerne dosť dlhý. To , že sa zaoberá vnútorným svetom vojakov nie je problém - myslím si , že práve v tom tkvie účinok celého filmu. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)