Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

jefff

Zvláštní zpracování, které mě zaujalo příběhem. Jako komedie to ale příliš nefunguje, jako historické drama docela i jo. ()

Heraldika

Jedna z nejlepších romantických komedií, v krásném prostředí, s krásnými herci a úchvatným jazykem mistra WS. A je to kouzelně vtipné. ()

sedm.1

Tak s tímto filmem jsem si doslova prožil peklo.A sílu ho vůbec dokoukat mi dala jen trochu svižnější drůhá polovina filmu.Jinak jsem si doslova Zamilovaného Shakespeara protrpěl a pronudil jsem se jím od prvních vteřin až k závěrečným titulkům.Jeho Oscarové úspěchy ABSOLUTNĚ nechápu a jedině snad dvojice vedlejších postav v podání G.Rushe a T.Wilkinsona mě chvílemi vytrhávala z utrpení sledovat tento zřejmě mnou nepochopený paskvil.Nevím jestli jsem tak mimo než ostatní uživatelé,ale tohle byla skutečná příšernost a z mého pohledu jde o jasně nepřeceňovanější snímek vůbec! ()

Arkanoid

Postavy divadelníkov a volnomyšlienkarov, herci priam vystihujúci svoje charaktery, jemný humor akurát na pousmiatie a kúzelná atmosféra, ktorá diváka priková k obrazovke, sú tie správne ingrediencie na natočenie nezabudnuteľného príbehu o nesmrteľnej láske. ()

chef

Silné a jemné ako drahá tequila. Herci sa navzájom ťahajú a vo filme nie je slabé miesto. Paltrow a Fiennes doslova hviezdia a príbeh plynie neskutočne svižne a hudba vás dostáva do stavu úplného uspokojenia. ()

Borec3

Povedená hříčka demytizující postavu nejslavnějšího dramatika z šeda do rozmáchlé rudé. První polovina sviští až mi brilantnost dialogů potažmo akce přišla na hraně přehlednosti. Musím vyzvednout výkon přihrávačů jako Rush či ještě výraznější onáučnicovaný Firth, jež si svého slizouna parádně užil. Gwyneth je nádherná, závěr procítěně vyšperkovaný... 4* ()

Rudinsky

Tento film by som ja osobne neospevoval do rovín ktoré tu niektorí spomínajú. I keď patrí k tým lepším romantických filmíkom, rozhdone to nie je na ovácie. ()

Seti

Jak jen hodnotit, to je oč tu běží! Na jedné straně velmi příjemná záležitost od námětu přes všechny herce až po celkovou atmosféru, ovšem na straně druhé nikterak strhující a to především emočně, ale místy i dějově = chvílemi jsem se snad až nudil. Příznivci Shakespeara si samozřejmě jednu až dvě hvězdy přihazují, ale u mě je to přesně na rozmezí tři a čtyři.. ()

Madluska

Geniální myšlenka, ten nápad s prolínáním divadelní hry a reálného života jejího autora! K tomu si přidejte vcelku příjemné obsazení (dokonce mě tentokrát ani Ben Affleck neurážel) a vychytané kostýmy a o zajímavou podívanou máte postaráno. Jen by mě zajímalo, jak dostala Gwyneth všechny své dlouhatánské vlasy pod takovou maličkou paruku, celý film jsem nad tím marně dumala... P.S.: Spiklenecká chůva je výtečná! ;-) ()

nameadel

Tak jak je ten film myšlenej? Myslí to vážně, a je to smutný, nebo se mám smát? Pro mě totální rozkol v tom, jak se mám u filmu cítit. Určitě zajímavý nápad, ale na můj vkus totálně selhalo zpracování. Shakespera si dám příště radši jinak. ()

Benedygtus

To byla zabava.. inteligentni, vytribena, hrava a zkratka absolutne vynikajici romanticka komedie. Skvele dialogy a k tomu vsemu enormni pocet znamych a dobrych hercu. Delikatesa na kterou se s chuti podivam znovu. ()

Zagros

William Shakespeare je jedním z největších světových dramatiků a takhle se mu skládá ideální filmová pocta. Zamilovaný Shakespeare je skvělá ukázka toho, jak dovedná dramatizace celosvětově známé hry o Romeovi a Julii, dokáže dodat provařenému příběhu zcela nový rozměr. Dokázal mě napnout, rozesmát a byl také výtečně vygradován. Ač je film určen převážně ženskému publiku s romantickým očekáváním, bavil i mě. Obsazení je výtečné a herecké výkony rovněž, zvlášť na Gwyneth Paltrow se dobře dívalo. Prakticky nejslabší byl paradoxně hlavní představitel, což ale kupodivu moc nevadilo. O řemeslných stránkách se bavit nepotřebuji, ty byly všechny velmi dobré. Rozebírat reálnost příběhu a jednotlivých prvků pak nemám potřebu vůbec. Jak jsem psal na začátku, tohle byla výtečná pocta velkému dramatikovi, se kterou si tvůrci dovedně pohráli a vytvořili fiktivní filmový svět, ve kterém jsem se s radostí na dvě hodiny ztratil. ()

Perry-

Velmi povedený romantický film. Atmosféru dolaďují správně zvolené vtipné momenty. Vynikající herecké výkony i scénář. Mám jen jedinou drobnou výtku a to je konec. Mohlo to dopadnout o něco lépe, než že Viola odejde s mužem kterého nemiluje, protože si ho již vzala. I když v 16. století to asi bylo normální. Kdybychom se ale dočkali klasického happy-endu, nedočkal by se film jistě Oscarů. ()

wosho

Pro tento scénář se museli režiséři zabíjet. Okouzlující mix romance, dramatu a pohledu do zákulisí alžbětínského divadla. K tomu se ve filmu sešli prvotřídní herci (mě se osobně nejvíce líbili Rush a Wilkinson) a režisér co dobře ví co takový film potřebuje a pokorně jej natočí. ()

Ripley

Tak tohle není můj šálek kávy.Vypnul jsem to po deseti minutách.Věřím,že by se našel v roce 1998 lepší film,který by si zasloužil Oscara. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)