Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

Malarkey

Možná jsem natvrdle čekal hodně suchého anglického humoru. Možná až tak hodně jako v Příběhu rytíře, který byl až absurdně vtipný, ale také proto ho mám tak rád. Tento film ačkoliv je smyšlený od začátku do konce je Shakespearovým popisem jeho života, plného romantiky, sexu a problémů, které mě ani nyní nenapadli řešit. V minulosti tomu bývávalo jinak než dnes. Samotný film je rozhodně povedenou záležitostí. Příběh je zajímavý i když fikcí, atmosféra doby je zdařilá a není co mu vytknout. Jen pro mě, to všechno celé točení kolem divadla přišlo poněkud strohé na můj vkus. Znovu se na to nejspíš nepodívám. Chybí mi tam větší doušek vtipu, který tam v jistých chvílích je, jenže ho je bohužel, dle mého, příliš málo. ()

golfista

Když je šťastná konstelace hvězd, pak při použití "minimálních" prostředků vznikne nezapomenutelné jedinečné dílo. A to se myslím stalo Johnu Maddenovi v roce 1998. Vynikající, pro mě do té doby neznámý, Joseph Fiennes jako Will a skvělý Geoffrey Rush. (chválit Gwyneth Paltrow by bylo nošením dříví do lesa :-) Opravdu výborný film - nekecám ! ()

KevSpa

Brilantní komedie, vycházející z téměř neznámých skutečností Shakespearova života. Tom Stoppard opět prokázal, že je vynikající scenárista a vytvořil fikci, která se bravurně protíná s shakespearovskými hrami. Jedním slovem - úchvatné! ()

Houdini

Oscar 7 : Nejlepší film, Herečka HR - Gwyneth Paltrow, Herečka VR - Judi Dench, Výprava, Kostýmy, Hudba, Scénář + 6 nominací: Režie, Herec VR - Geoffrey Rush, Kamera, Střih, Masky, Zvuk . . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr ()

Gemini

Nevím čím to je, jestli špičkovým obsazením nebo kouzlem staré Anglie, ale Zamilovaný Shakespeare je pro mě naprosto jedinečná romantická komedie. Navíc komedie tak jemná jako je Gwyneth Paltrow nádherná a Joseph Fiennes bezradný:) Můžete od života chtít něco víc, než se setkat s takovou múzou? Je jedno jestli se jmenuje Viola, Julie nebo Ethel, neboť co růží zvou, i jinak zváno vonělo by stejně... Výprava, hudba, příběh, který srdce zahřeje a sevře, podle toho v jakém místě filmu se zrovna nacházíte. A k famóznímu Romeovi a Julii ještě navíc strhující závěr - úvod do Večera Tříkrálového...ale jako bych na něco zapomínal...no jistě, vedlejší role! Ben Affleck - božský Mercutio, i když má ze začátku poměrně očekávatelně přerostlé sebevědomí:) Geoffrey Rush a Tom Wilkinson - impresáriové k pohledání, i když každý z jiného důvodu. Neodolatelně odporný Colin Firth a neodolatelně neodolatelný Rupert Everett, který se tentokrát stal Christopherem Marlowem - mužem, jemuž se šeptem připisují některé "Shakespearovy" kousky, které dnes máme za tak úžasné, a jenž shodou okolností tvořil ve stejném období;) Dámy sice mají přednost, obzvláště jsou-li mocnými královnami, ale Judi Dench si zaslouží být tím nejlepším na konec. Její královna Alžběta pronáší nejhlubší myšlenky v celém dvě hodiny krátkém příběhu o té nejkrásnější inspiraci, jaká vůbec může být... 90%, protože z toho mám pokaždé husí kůži. ()

Matty

Zdařilý mix historického filmu s romantickou komedií mile žongluje s nedořečenými fakty okolo Shakespearova života. Upřímně mistře, zatím u žádné z vašich her jsem se tak nebavil. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, dezorz, Ilicka, Kenneth ()

Tosim

Tenhle snímek je pro všechny, kteří mají rádi filmy, vyprávějící o samých úžasných věcech, pro lidi, kteří ještě nezapomněli na poctivé umění, divadlo a prožitky :-) A v postavě malého práskače zříme vizi toho, co nás v budoucnu čeká... PO POLIBKU PŘICHÁZÍ SMRT. ()

J*A*S*M

Opravdu pěkný film, a to nejsou romantické komedie mým šálkem čaje. Skvělý scénář, krásná Gwyneth Paltrow a vyobrazení starého anglického divadla mě nutí minimálně ke 4*. ()

MrHlad

Perfektní komedie, která spolehlivě pobaví i po několika shlédnutích. Skvělá G. Paltrowová a G. Rush ale především si to nehraje na nic "velikého". Je to prostě jenom strašně příjemnej film. ()

Marigold

Výbiorná komedie, na jejíž kvalitě se podepsal zejména výtečný scénář z dílny Toma Stopparda a Marca Normana, který chytře pracuje s nejasnostmi v životě největšího dramatika všech dob. Pokud trochu znáte pozadí Shakespearova života (alespoň to málo), vychutnáte si některé vtípky a gagy mnohem více a pokud navíc znáte i principy alžbětinského divadla, platí to dvojnásob. Pokud jste však v tomto oboru začátečníci, stále máte možnost vychutnat hezkou lovestory, která pro svou inspiraci sáhla k Romeovi a Julii a v závěrečných scénách těží ze síly téhle hry. Nebýt toho, mohl konec vyznít pocukrovaně až hrůza, ale za časů Williamových nebyl tzv. "hollywoodský patos" naštěstí znám. Za zmínku stojí též herecké výkony Paltrowové a Fiennese, které jsou přesvědčivé i na "divadle" i ve "filmu samotném". A pak překvapivě též Ned Alleyn Bena Afflecka, jehož vystupování v roli Merkucia (v podstatě tahle postava přechází i do postavy samotného Neda) je jedním slovem famózní. Příjemná podívaná s poučným nádechem. ()

Djkoma

Na hranici 4 a 5* se zastavil tento romanticky laděný film s prvky komedie. Velmi jemné použití vtipu a pružné využití Shakespearových děl ve ztvárnění jeho života je kouzelné. Geoffrey Rush je k nepoznání a všechny hvězdy filmu se snaží zářit a pozvednout snímek do výšin. Gwyneth Paltrow to neskutečně sluší a Joseph Fiennes(i když ho mám méně rád než jeho bratra) se k ní perfektně hodí a ve ztvárnění Williama Shakespeare nemá konkurenci. Nejsem si jistý zda krátké skoro cameo Julie Dench je oscaru hodné, ale kostýmy, příjemná hudba a dokonalý scénář jsou zasloužené. John Madden pracuje s látkou zručně, nenechává vydechnout diváka ani na sekundu a dobu vystihl do detailů. Rozhodně skvělý a příjemný romantický film, díky kterému se nám dostane pocty odhalit "jak to možná bylo..." s Williamem Shakespaerem. ()

gouryella

Jedna z nejlepsich romanticko-historickych komedii s nadhernou Gwyneth v hlavni roli - Oscar po pravu! Skutecne vyborna vyprava a hudebni doprovod - nemohl byt lepsi. ()

Dever

Soundtrack Stephen Warbeck: 1. The Beginning of the Partnership (Instrumental) ,2. Viola's Audition (Instrumental) ,3. A Plague on Both Your Houses (Instrumental) ,4. The De Lesseps' Dance (Instrumental) ,5. A Daughter's Duty (Instrumental) ,6. In Viola's Room (Instrumental) ,7. A New World (Instrumental) ,8. Love & the Rehearsal (Instrumental) ,9. The Arrival of Wessex (Instrumental) ,10. Greenwich (Instrumental) ,11. The Brawl (Instrumental) ,12. News of Marlowe's Death (Instrumental) ,13. Love & the End of the Tragedy (Instrumental) ,14. The Missing Scene (Instrumental) ,15. The Fight (Instrumental) ,16. The Play & the Marriage (Vocal) ,17. Wessex Loses a Bride (Instrumental) ,18. The Prologue (Instrumental) ,19. The Play (Part I) (Instrumental) ,20. The Play (Part II) (Instrumental) ,21. Curtain Call (Instrumental) ,22. Farewell (Instrumental) ,23. The End (Instrumental), ()

Subjektiv

Bez lásky psáti nejde, to vám řekne každý Shakespeare. Pojďme se ostatně podívat, kterak v poblouznění smyslů a za úsměvných okolností sepsal smutný osud Romea a Julie. Abys to měl, současný diváku, jednodušší, rozmístíme ti do příběhu pár věcí, které znáš a jež bys v alžbětinské době nečekal. To ti jistě přijde úsměvné, až uvidíš Shakespeara pít z kýčovitého hrnečku a zpovídat se u psychoanalytika. Ale co to, ono to vlastně není zasazeno do současnosti, ono je to zasazeno do světa současných filmů ze současnosti. Čas od času zažiješ veselou příhodu, v níž poznáš kousíček z nějaké hry, kterou Mistr dosud nenapsal. Občas necháme někoho pronést repliku z jeho budoucího pera. To je legrace, on nic nevytvořil - jen vše opsal ze života a od kolegů a chytře to poskládal... Ale dosti tlachů, jde o Romea a o Julii a o Williama a o Violu a o emancipaci a o lásku, a všechno se to proplétlá a prolíná a jde to hlavně o to, aby to bylo co nejpropletenější a už jste nevěděli, jestli Vilda hraje Romea nebo žije Romea nebo je to Viola, která je Romeo a Julie a Viola a Kent, ale hlavně jde o lásku a použití všemožných propriet Shakespearových her (spíše komedií): záměn osob, pohlaví a vůbec všeho, co Mistra vůbec neodlišuje od jiných tvůrců jeho doby. Řada historických reálií ze spíše lehounce úsměvné, než vyloženě veselé a vtipné taškařice, inteligentní film nedělá. Cukříček, jemuž náznak pikantnosti dodává pouze Judi Dench. Silné **. ()

tron

„Je to zázrak,“ prenesie v jednej chvíli Geoffrey Rush a táto charakteristika sa dá použiť i na samotný film. V roku 1998 mali premiéru dva obrovské filmy z doby kráľovnej Alžbety a v obidvoch hrali Austrálčan Rush a Angličan Joseph Fiennes a minimálne sa mihla aj samotná kráľovná. Ak si potrebujete oddýchnuť od ťaživej KRÁĽOVNEJ ALŽBETY, zbytočne nerozmýšľajte, pretože oscarový a pôvabný ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE ako zázrakom robí kvalitného herca z Bena Afflecka, konzervatívna Gwyneth Paltrowová zrazu nemá problém s nahotou a v podarene urečnenom Rushovi by ste márne hľadali rázneho kapitána Čiernej perly. Strhujúce tempo, dojemné scény, vtipné postavy a živé dialógy („S tým jazykom opatrne, potrebujete ho.“), to je len vrchol ľadovca. Viac nadol sa ukrýva bravúrna výprava, fenomenálne "minimalistické" vystúpenie Judi Denchovej (bondovka ZLATÉ OKO)... a čo sa týka Williama Shakespeara... žil vôbec? Ste si istí? ()

B!shop

Film se sice tyka jen zkouseni hry Romeo a Julie, takze se vicemene nic jinyho o zivote Shakespeara nedozvime, ale koneckoncu se jedna o romantickou komedii. Navic tohle stejne podle me nebylo moc podle pravdy, ale je to fuk, protoze film ty dve hodiny skvele zabavi a hlavne pobavi. A neni nouze jak o komicky sceny, tak o nejaky to napeti a hlavne peknou romantiku. Herci jsou perfektni, Paltrow s Fiennesem se k sobe fakt hodi, ale mym favoritem tu je Geoffrey Rush, i kdyz tu je jen misty, je naprosto dokonalej. Sice ze zacatku nic moc, ale postupne me film dostaval, takze to nakonec bude na tech 5*. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)