Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

BROKEN_

Film roku? Tyhle slova se mi při sledování pořád motala hlavou. Trailery byly skvělý, navnadily mně tak moc, že Joker byl jeden z mých nejočekávanějších filmů letošního roku. A, ono to předčilo mé očekávání! Film Joker disponuje úžasným audiovizuálem, který je artový a mně si to neskutečně získalo. TA KAMERA!! Jedna z nejlepších kamer letošních roku, myslím že na oscarech si to zaslouží nominaci. Když už jsem mluvil o audiovizuálu, tak režisér Todd Phillips předvedl, že to není jenom režisér komediálních filmů, ale i vážné filmy jsou mu blízké. Film má také poutavou hudbu, která do daných scén funguje bez chybně. Co bych hodně vyzdvihl, je SCÉNÁŘ. Ten totiž funguje na 110%! Ve filmu jsou dva zvraty, a i když jsou oba čekaný ( během filmu na to dívak musí pomalu přijít), tak se přiznám, byl jsem z toho v prdeli. A to nejlepší na závěr........ JOAQUIN PHOENIX!!! Ten je v roli Arthura Flecka FENOMENÁLNÍ! Jeho mimika je fascinující. Divákovi ve finále může být dokonce Arthura líto, protože byl po celou dobu, pouze, a jen, obětní beránek. Myslím že Oscar za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, musí být všem jasný komu připadne, a jestli ho Phoenix nezíská, tak nechápu co tam ti lidi na oscarech hulí. JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ ROKU! Bluray disc je tutovka. :-D ()

Lamprea

Poměrně přehajpovaná záležitost, což automaticky budí zdání, že se jedná o něco fakt vyjímečnýho. Za mě tomu ale k dokonalosti něco chybělo. Film definuje především Oscarovej výkon Joaquina Phoenixe, výborná je taky hudba + pár opravdu dobrých scén, ale krom toho to vlastně nepřináší nic extra netradičního. ()

Lachtaan

Pro slabé povahy trezorový film, pro milovníky psychologických myšlenkových pochodů převedených na velké plátno absolutní povinnost. Až doposud mi nedošlo, že ona zhýralost nikdy netkvěla v samotném Arthuru Fleckovi, jakožto v jeho okolí, které z něj svou špinavostí a hrubostí udělalo osobnost, kterou celý svět zná pod tím kultovním jménem. A jeho onemocnění jen umocnilo vzestup jeho moci. “When you bring me out, can you introduce me as Joker?” Při některých replikách se intenzivně dostavovala husí kůže. [viděno v Cinema City Chodov 10.10.2019] ()

Triple H

Filmové komiksy sa priebežne vyvíjajú, menia a postava Jokera je toho pekným príkladom. V 60-tych rokoch bol Cesar Romero živou kreslenou postavičkou, strúhajúcou smiešne grimasy a nosiacou infantilne pestrofarebné kostýmy ako zo škatuľky. Koncom 80-tych rokov Nicholson a Burton ešte zostali verní pestrofarebnej a nažehlenej prezentácii, ale pridali do nej trochu temnoty a drsnosti, pričom Nicholsonov herecký prejav sa k postave hodil (a fakt, že postavu hral niekto jeho formátu ju zlegitimizovalo). Latka sa posunula vyššie. Dekádu dozadu Ledger a Nolan opustili infantilnosť a nažehlenosť a naservírovali nedbalého, strapatého psychopata. Ledger zmenil držanie tela, intonáciu hlasu, gestikuláciu, mimiku a opäť posunul latku vyššie. Dokonca tak vysoko, že aj slušný herec ako Jared Leto si v snahe doskočiť na jeho úroveň vylámal zuby a v Suicide Squad zlyhal. Nebyť tohto zlyhania, zrejme by neexistoval nový Joker, ktorý latku dokázal (na moje prekvapenie) posunúť vyššie znova. Prvé dve tretiny sú slušný nadštandard, ktorý človeka emocionálne až tak nechytí, ale pripravujú pôdu pre záver, kde všetko do seba zapadne a film vygraduje. Pomalá výstavba sa zúročí a od scény na schodoch už film nepustí. Je to práve táto scéna kde sa ukázalo ako šikovne celý prerod Phoenix a Phillips spravili, pretože tanečky s cigaretkou do chytľavej rockovej hudby by mali byť cool (viď. napr. Nicholsonov Joker tancujúci po múzeu na Princea). A vo vákuu aj sú. Ale s vedomím ako sa Arthur do tohto bodu dostal tá scéna nie je ani tak cool, ako z nej behá mráz po chrbte. Jeho šialenstvo takmer cítiť a nevybavujem si, že by niečo podobné takto efektívne trafil niekto v minulosti. Nejedná sa samozrejme o sofistikovanú drámu - psychológia aj výstavba deja sú pomerne jednoduché. Pre mňa ale pointa leží v tom, že po prvý krát niekto trafil esenciu toho čo by Joker podľa mňa mal byť a čo som tajne dúfal, že niekedy uvidím - tzn. blázon, ktorý napriek svojmu menu a klaunskému imidžu nie je zábavný či na smiech - skôr naopak, človeku je z neho nepríjemne. Zúročil sa určite aj tvrdší rating a menší budget, ktoré tvorcom umožnili odtrhnúť sa z reťaze viac ako bežná komiksová produkcia dovolí. Phoenix je presný a sústredený od začiatku do konca, nemá ani jednu slabšiu chvíľku. Hrá telom, očami, tvárou a je vidno, že za jeho výkonom je dosť práce. Myslím, že plešouna má istého a napriek jeho dosť dobrému resumé je toto asi jeho kariérny vrchol. Neviem či je šanca aj na cenu za najlepší film, ale nominácia by sa podariť mohla. Koniec-koncov, ani Zelená kniha, či Shape of water neboli dejové a scenáristické zázraky a ak lamentovanie fanúšikov, že Akadémia komiksy ignoruje má niekedy padnúť na úrodnú pôdu, lepší čas ako teraz v dohľadnej dobe nebude. V rámci žánru sa jedná o ďalší evolučný stupeň, kedy komiks ukazuje že stále je kam sa posúvať. Nie je tu skoro žiadny humor, film nie je klasicky zábavný, Arthur nie je 2x sympatický a celkovo sa jedná o síce prvoplánovo, ale dôsledne depresívnu záležitosť. Kto by povedal, že niečo takéto vyšpekuluje práve Todd Phillips. () (menej) (viac)

UhLee

(10/10). 1. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2020. Přesně takhle si představuju skvělý origin pro arcipadoucha jakým je Joker 🃏. Nejlepšími aspekty tohoto filmu a důvody proč navštívit kino jsou kamera, hudba a hlavní herec. Nic víc tento film už nepotřebuje, protože víc dokonalé tyhle 3 věci už snad ani být nemohly. Hned jsem poznal, že hudbu skládal nějaký skladatel ze Skandinávie. Má hodně společného s ostatními umělci z této nádherné oblasti, která nám dala, tak úžasné a geniální skladatele. ()

Script

Když vyšel první trailer, tak už mi bylo jasné, že tenhle snímek bude super, akorát jsem měl obavy jak ho přijmou ostatní. Pohled Gothamu ze světa Jokera je super. Ukazuje jak se zrodil z negativních vlastností lidí, které bohužel můžeme vidět i u současných. Film ve vás vyvolával šílené pocity. Chtěli jste se u filmu smát i brečet zároveň. Perfektně fungovaly i momenty, které vyvolávaly ve vás i hrůzu z toho kam až daleko může Joker zajít. Čeho je vůbec schopen. Dokázal vás hodně překvapit. Nic méně jsem zvědav kolik lidí se zamyslí nad tou hlavní myšlenkou, kterou Joker pronese v televizním studiu, protože ta je na filmu nejdůležitější. Po tomhle filmu mnoho lidí si oblíbí víc záporáky než hrdiny ze světa DC (řekl bych), protože tento film vrhá na ně úplně jiné světlo. ()

Sell

Temný, duševne chorý človek ktorého spoločnosť nechápe a tvári sa, že je normálny ako my ostatný zatiaľ čo vo vnútri trpí a hnije zaživa ... tak som videla Jokera ja v kine. Jednoznačne perfektný výkon Phoenixa ktorý si snáď odnesie domov Oscara za túto rolu do ktorej dal naozaj všetko. S režisérom natočili vynikajúci film o vzniku najnebezpečnejšieho nepriateľa Batmana, možno pre niekoho bola prvá polhodina nudnejšia ale v tomto prípade mi to nevadilo. Práveže som bola zvedavá čo všetko sa mu stane , že ho to zmení na na zloducha a komornejšie tempo to pekne vykreslilo .... a skôr bolo desivé sledovať koľko ľudí sa jedným krvavým činom pridalo na jeho stranu a vyzdvihlo ho ako svojho hrdinu ktorý ich povedie na čele proti autoritám. ()

Remivsremi

Velká filmařská. Při tomto snímku klaplo vše tak, jak mělo. Vtahující práce s kamerou, kdy si užijete dlouhé, ladné záběry, precizní střihy a nevtíravé statické momenty. Přidejte k tomu i citlivou a promyšlenou práci s hudebním podkresem a vyjde vám neuvěřitelný audiovizuál. To není konec. Joker je krásně odvyprávěné, vypulírované drama. Joaquin je pán herec. Zde dostal i přesně ten typ scénáře, který z něj dokáže vytáhnout to nejlepší v něm. Arthur má dostatečný prostor k tomu, aby se jako postava správně vypracoval. Chápete jeho pohnutky, cítíte jeho bolest a nenávist, vnímate závěrečné vyvrcholení. K plnému počtu něco málo schází, i tak se jedná o jeden z nejlepších filmových zážitků letošní sezóny. 80% ()

chelseaman22

Nechť se nikdo neurazí, ale vyjma hereckého výkonu Phoenixe film není naprosto ničím výjimečným. Dvě třetiny filmu divák musí snášet pohled na chudáka, který zcela evidentně neví, co se sebou, a proto začne vraždit. Vraždí ve vlaku, vraždí v bytě, vraždí u Jana Krause. Po řemeslné stránce není, co vytknout, nicméně efekt filmu na mé filmové já velice slabý. 77 % Celosvětový příjem k 9. 12. 2019: $1,054,941,623, což je 19,18 násobek rozpočtu ()

SniperG1

Pro mě Joker je jen jeden a to Heath Ledger!! Ale musím uznat, že Joaquin Phoenix( i když ho teda vůbec nemusím) to zahrál skvostně! DC zase po dlouhé době natočilo silný filmový zážitek a zároveň Film roku...90% ()

LeoH

Tak vida, ono jde natočit „seriózní“ film z batmanovského světa, ve kterém psychologizace a „hloubka“ nepůsobí nepatřičně až směšně jako u Nolana. Ovšem je to tak trochu trik, Joker totiž není komiksový film: žádné prvoplánově atraktivní akční scény, žádné hi-tech hračičky ani futuristické kulisy, z Batmana je tu jen pár vypůjčených postav a jedna dvě známé epizody s náznaky alternativního výkladu, ovšem sympaticky nedořečenými – nejde tu ani o žádné okázalé bourání kánonu pro potěchu či rozhořčení fanoušků. Nakonec i s tím propadáním do hlubin šílenství bych byl opatrný; Joker není o nic „šílenější“ než Arthur, je tím, co psychicky nalomenému Arthurovi vyšlo ze snahy smířit se sám se sebou a najít si k okolní realitě vztah, ve kterém by se cítil jako lidská bytost. Okolní realita je přitom ukazována jako svět plný arogance těch šťastnějších (obdařených vyšší inteligencí, nadáním, osvícenější výchovou nebo aspoň „lepším původem“ či většími svaly), kteří si přízeň štěstěny pletou se zaslouženými plody vlastní píle, vůči těm méně šťastným, odsouzeným k živoření a hromadění černého vzteku. Celé je to na hraně přitakání násilí a anarchii, ale za mě ne za ní, naopak, po dlouhé době film zamýšlející se po svém (třeba jednoduše, ale poctivě a s empatií k vyvržencům) nad neutěšeným stavem společnosti, který na mě nenastoupil s hotovými názory a nevnucoval mi svá idealistická řešení ani variace na téma „a proto si lidstvo zaslouží vyhynout“, jen nadhodil, že s kořeny zla se to dost možná má takhle triviálně, a ponechal mi svobodu udělat si vlastní závěry. K tomu Phoenix hrající živého člověka (ne tu trochu zábavnou, trochu politováníhodnou a trochu odpudivou figurku, jak se tak duševně narušení hrávají, aby se dostaly ceny a přízeň), šikovná neexhibující kamera, kontrastní muzika z Islandu – vlastně je mi ten kasovní úspěch skoro záhadou (Zlatý lev ani ne). ()

filmmovier

Tleskám ještě teď. Prvotřídní filmové drama a největší kinozážitek loňského roku. A taky nejlepší komiksovka (ano, v obou disciplínách Joker velmi snadno překonal mimořádnou Endgame) s absolutně geniálním Joaquinem Phoenixem v životní roli (Oscar je snad jen pouhá formalitka) a mimořádný výkon tu předvádí i Bob DeNiro (a to je opravdu co říct). Temný, nepříjemný, špinavý a velmi realistický Gotham a naprosto špičková studie jednoho šílenství. Dočkali jsme i Uličky zločinu a závěrečná (půl)hodina je naprosto mimořádná a opravdu, opravdu dechberoucí. A nejkrásnější na tom je, že se to v komiksovém světě odehrává vlastně jen tak na ozdobu, protože kdyby se to neodehrávalo v Gothamu a zcela mimo jakýkoliv DC svět, bylo by to pořád mimořádné a špičkové úplně stejně. A pokud Todd Phillips není pseudonym Martina Scorseseho, pak je Todd Phillips génius a nový Scorsese. Jen je teda možná škoda, že nakonec ta dvojka přece jen bude, ale nakonec proč ne? Závěr slibuje opravdu obrovské věci a já se na ně už teď těším. 100%. ()

Motinski

Batmanovské pozadie hraje druhé husle a film funguje aj bez neho ako náhľad do mysle chorého človeka. Joker má veľa silných scén, výraznú gradáciu deja, vizuál, prostredie a hlavne Phoenixa v hlavnej úlohe. Na komiksový film je drsný, špinavý ale aj veľmi civilný a osobný. Najväčším prekvapením bola pre mňa ale hudba ktorá je hlavným hnacím motorom príbehu a v kine sa veľmi dobre počúvala vďaka intenzívnym basovým linkám s husľami. Koniec bol EPIC a celkové vyznenie deprimujúce a neisté. ()

Cedr

Moc pěkně natočené, atmosférické (skvělý 80kový Gotham), bravurně zahrané, ale slušil by tomu tak o 20 minut přísnější stříhač. ()

LUKICKK

Můj nejoblíbenější Joker je pořád Heath Ledger, ale i tak tohle je hrozně dobrý film a Joaquin Phoenix zahrál nejspíš životní roli. ()

Trenslation

🃏 Artsy JOKER od režiséra Pařby ve Vegas, za mě ano! 🤡 👉 Kdo četl samostatné komiksy o Jokerovi, tak bude rád, že to vypadá jako takhle. #psychodrama 👉 Nečekejte od toho akční komiksák se spandexem, superschopnostmi a tajnou skrýší. 👉 Joaquina by snad nikdo ani na tuhle rolu nemusel líčit + DeNiro at his (old but) best 👉 Místy mi to připomnělo Phoenixův film Nikdys nebyl od Lynne Ramsay, což samo o sobě vypovídá o tom, že film rozhodně není pro děti jako všechny Marvelovky 👉 Má to super kameru! P.S. Film nemá žádnou potitulkovou scénu. ()

Honzek

Skvěle napsané a mistrovsky zrežírované dílo s naprosto fenomenálním hereckým výkonem (ne-li koncertem) v podání Joaquina Phoenixe. Film od začátku do konce neskutečně graduje a mění nám Arthura před očima aby nám ho na konci dalo v podobě, ve které ho všichni známe a na kterou po celý snímek dychtivě čekáme. Za mě je to nepochybně film roku (a že měl letos docela konkurenci) na který už teď nedám dopustit. Jo a jestli chcete dvojku, klidně si pusťte Heatha Ledgera v Temném Rytíři protože ten na to s klidem může navazovat. Todd Philips totiž ukazuje vzrůstající šílenství a tvaruje antagonistu správným směrem a Nolanův Batman nám pro změnu dává Jokera v jeho nejčistší podobě (nehledě na tom že oba herci ze sebe vymačkali maximum a do role se naprosto hodili - Joaquin však Heatha za mě v lecčems překonal). A abych nezapomenul, jděte na to do kina, na domácí shlédnutí je tohohle veledíla škoda! Tleskám ve stoje. (95%) ()

dvopet

Aneb jak přitáhnout fanoušky komiksů masově do kin a naservírovat jim výborné psychologické drama a ještě u toho vyhrát áčkový festival. Devizou Jokera je nečernobílý výklad nejen ústřední postavy. Zneklidňující film. ()

ivan_drago

Film by asi fungoval lépe bez linku na postavu přeslavného Jokera a pro mé chápání postavy s takovou historíí komiksů, videoher a filmů je tohle prostě mimo mísu.... Jinak Joaquin je démonický až až... a pohublý... a hodně se tedy směje... Ty šokující odhalení nejsou až tak šokující a i Gotham působí příliš obyčejně... DeNirův "Džej Leno" je příkladný a po všech stránkách správný americký entertainer... Jako psychologická studie šikanovaného jedince a obžaloba bohatých by to lépe fungovalo bez právě ikonického Jokera... mimochodem mi právě došlo, že Joker je Poker s J... není to Jarádní... ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)