The Dare

Večer s rodinou se změní na Jayovu (Bart Edwards) noční můru, když ho neidentifikovaný muž unese z jeho domu a zamkne ho v suterénu se třemi dalšími vězni. V určitých intervalech maskovaný psychopat sestupuje do sklepa a střídá mučení. Situace se zdá beznadějná. Postupně si však oběti uvědomují, že příčina toho, co se děje, může spočívat v jejich minulosti. (LIVINGDEAD)

*CARNIFEX*

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie "diváka" som očakával ďaleko horší zážitok. Príbeh má svoj "zmysel", dvojitá dejová línia, kde tá z minulosti dokresľuje oprávnenosť konania záporáka, zas opodstatnenie. Pozdával sa mi hudobný doprovod, čo sa rozhodne nedá povedať o racionálnom správaní postáv, ktoré mi pripomínalo voličov OĽANO, ale aj tak, "The Dare" nepôsobí ako nejaká lacno spracovaná zábava za pár šuniek. Nie, toto nie je snímok, ku ktorému sa niekto po prvom vzhliadnutí opätovne vráti, no v rámci žánru o prejebanom psychopatovi, to zas taká ostuda nebola. ()

ricci.s

Režisér rozdelil film na dve časové línie. V minulosti - o malom chlapcovi, ktorého vychováva totálny magor, a v prítomnosti - o skupinke unesených, ktorí sa stretnú v akomsi kumbále a čaká ich mučenie. Akurát, že či to režisér chcel alebo nechcel, bolo mi už po pár minútach jasné, ako to vlastne je. Ku koncu som si už želal, aby sa to uzavrelo čím skôr, lebo keď už má hlavný hrdina možnosť toho imbecila odrovnať, a namiesto toho sa tam s ním donekonečna naťahuje, moja trpezlivosť pomaly klesá a začínajú nervy. Plus tá bodka na záver, tam sa to už utopilo v klišé. Ale aspoň film zaujme kvalitnou porciou násilia, a prehľadnosť scenára v tomto prípade neznamená nudu, takže na neznámu novinku, od ktorej radšej nič nečakám, je to úplne v pohodičke. ()

Asia_Power

Ríšu Brzdu mám tuze ráda, ten jeho slizkej ksicht je jako stvořen pro horory a Ríša to moc dobře ví. Jak bych tedy mohla odolat dalšímu filmu, kde hraje ultimátního zmrda. To prostě nešlo. Hned úvodní scéna se mi líbila a jelikož sem nekoukala, ostatně jako skoro vždy, na trailer, tak sem čekala pecku. No a ono BUM PYČO !! Čtyři lidi, jeden kýbl, jedna místnost a máme tu další horor typu "Všichni nás litujte, jsme nevinné oběti a vrah je magor !! Ledaže..." Ano, přesně tak. Ledaže naše čtverka ve složení tří Mirků Dušínů, a jedný Matky Terezy, má ve skříni nějakýho toho kostlivce a možná, úúúúplně moooooožná by mohl mít něco společnýho s tím steroidovým zmrdem v masce, co je tak mocně šukanuje.. A tak sem jen čekala, kdy nám příběh, kterej frčí v současnosti a minulosti, ukáže, co jsou naše oběti v reálu za bandu kokotů. Nezklamali !! Takže bylo jasný, že fandit se bude vrahounovi, páč Robert je Masér jak svině a kromě faktu, že je kapánek mstivej, je to celkem hodnej kluk. Já, jakožto z osminy jihokorejka, mám pro mstivé, sadistické, úchylné, zvrácené svině plný pochopení, však sem stejná, ne-li horší. A Masér měl, cca, 20 let důvodů, tu fantastickou čtyřku tak trochu nesnášet, zvláště když mu hodně dlouho dělal náhradního taťku náš Ríša Brzda. A tak sem si směle přála, ať ty hovada sejme všechny. Kdyby nebyl blonďák, což ho postavilo do nevýhody jelikož mu tím rapidně klesá IQ, tak se mu to klidně mohlo i dokonale povést. Buddhožel místo toho zjistí, že ať mu "kámoši" chcípaj pod rukama jak chtěj, furt ho to nenaplňuje a spíš je s každým sejmutým duševně víc a víc v prdeli. Finále klasicky ve vzoru "Celej film sem byl 60ti kg mrdka, co se neumí prát, ale teď je ze mě Bruce Lee a v cajku nakopu horu svalů, co mě deset minut zpátky sejmula s jednou rukou v nose a druhou v prdeli" a jako bonus tu máme druhé klišé "Rozpíchej mě víc než tucet negrů blondýnu, já stejně přežiju a počkej za deset let". I přes ty mouchy, co byly ke konci masařky jak svině, se na to dalo dívat bez obav o zachování duševního zdraví. Jooooo a pozoooor, komentář obsahuje bojlery !! ()

Gilmour93

Trýzní, poněvadž je traumatizovaný. Trpím, protože jsem nepoučitelný.. Postavy? S ohledem na situaci meloucí debility, nezajímavé, s make-upem na tváři i po sérii mučení. Osvalenec v bílém nátělníku spíš patřil na stage k Backstreet Boys. Gore? Polykání broučků, červí kontaktní čočky a nějaké to bodání. Všechen obsah i formu jsem už Saw, nápad je pro Aldersona cizí slovo. Děj? Když se týranému kvartetu rozsvítilo, odkud se (ne)zná, můj rozum zastavil na značce STOP, prolínání časových rovin moc neklape a natahovaný závěr spolupracuje s klišé tak úzce, že splynou v jedno. Možná jsem čekal, že to zachrání Richard, u jehož zlověstné držky kdysi někdo nestoupl na Brzdu, ale to byl z mé strany jen pošetilý optimismus.. ()

darkrobyk

Dvě linie filmu - jedna vysvětluje vznik nemilosrdného zabijáka, druhá pak už sleduje jeho bohulibou činnost na obětech uvězněných ve sklepě. Až časem si divák uvědomí, že vlastně sleduje baladu, kdy vina si žádá řádné potrestání. Jenže v baladách nemusí být tím nejhorším smrt (viz ty nejznámější - Svatební košile, Vodník či Polednice), jelikož větším trestem je žít s vědomím, co jsem napáchal. Gore přiměřené, nijak šokující, ale na vydloubnuté očíčko nakonec přeci jen dojde. Celkově bych dal 3*, jednu však musím přidat za vydařený odlehčený konec, který jako by vypadl ze série Pátek 13. Nemluvě o tom, že v rozhovorech dojde i na Freddyho.... Nejlepší je ale to, že jak děj postupuje, tak se možná přistihnete, že fandíte zabijákovi. Nic světoborného, ovšem na oddech jako jednohubka fajn. ()

Kudly4

Partička harantů, v dětství dopomohla k tomu, že maličký, statečný Dominik, skončil v rukou úchyla. Po 20 letech, dnes už velký a nabušený Domča si je všechny najde a chce jim všechno oplatit. Nevím, kdo se choval víc jako píčus, zda on, nebo ti unesení (vrah jim dá několik příležitostí ho sejmout a oni radši mrzačí sami sebe), čekal jsem větší dávku násilí i Gore, ale scéna s okem byla povedená (3*). Závěr byl klasický, klišoidní. Neurazí, nenadchne. (46. hodnocení) ()

JASON_X

V rámci žánru nadprůměrná divácká spokojenost, takže po dlouhém váhání zaokrouhlím nahoru. Ale radši zdůrazňuju že "v rámci žánru". Ten, kdo se totiž hodlá příliš pitvat v zápletce, hledat věrohodnost v jednání postav a nebo logiku ve scénáři, ten jistě spokojený nebude. Ovšem jakožto nenáročný dospělácký večerníček po večeři před spaním je to naprosto uspokojivý materiál. První scénou ze sklepa samozřejmě ihned připomene sérii Saw, aby se pak už sice ubíral trochu jiným směrem, ale sadistické tortury si i tak něco užijete, nebojte. Ve vedlejší roli exceluje Richard Brake (ten chlap má vážně famózní držku), pár momentů stojí za zapamatování (kromě Brakeových výchovných metod třeba polykání ožiletkovaného švába nebo červ do oka) a "povinný" epilog '10 years later' potěší. ()

Morholt

Barák, sklep a čtyři lidé připoutaní ke zdi, které čas od času mučí magor v nátělníku a masce. V druhé linii se film vrací do minulosti a ukazuje poněkud svéráznou výchovu. Jaké mají obě linky spojení je jasné asi každému. Pro mě tu byl zajímavý akorát Brake, který se prostě pro podobné role narodil, ale jinak? Ačkoliv týrání tu hraje jednu z hlavních rolí, děje se jaksi mimo záběr, gore je minimální a postavy na pěst. Finále, kdy si to má hlavní hrdina rozdat se záporákem, je natahované a tím i směšné. Celkově bída s nouzí. 15% ()

honajz2

Já ty slabé 3* nakonec dám, ale zklamání se i tak neubráním. Do zhruba 40 minuty to šlape jak má, je to napínavé, člověka zajímá, co z toho vypadne, místy to bylo i brutální, takže proč ne. A pak přišla totálně debilní pointa, která mi byla z větší části jasná hned od té chvíle, kdy jsem poprvé tu čtyřku výtečníků viděl pohromadě. Od té chvíli jsem dokonce začal fandit vrahovi, byť po sundání masky vypadal jak hlavní hrdina Atomového gymnázia 2. I tak ten film byl pořád dost napínavý a došlo i k pár hnusným scénám (vede jednoznačně červík hozený na oko), co se toho mučení týče, tam to měl režisér velmi dobře vymyšlené. On tu byl potenciál na dobrý horor, a bylo ho hodně, jenom ho bohužel zabila ta debilní pointa. A taky nechápu, z čeho ten vrah žil a co tam celou dobu jedl, když evidentně nijak nevydělával. Kvůli tomu všemu jsem z The Dare tak zklamaný. A za ten epilog bych Aldersona nejradši zfackoval. Kdy už to debilní klišé konečně vymře? Navíc tady bylo strašně hloupé. Slabé 3* ()

bourec

Ty dvě hvězdy jsou opravdu s odřenejma ušima.Nuda z jedný místnosti, bez nějakýho napětí, krve taky moc není, a novátorský to už vůbec.Blbost pro Livingvředa.30%. ()

oveckaoa

3 kluci a 1 holka najdou v lese osamoceného kluka řeknou mu, že budou jeho kamarádi, když udělá zkoušky všechny zvládne a v poslední musí jít do domu jakéhosi magora co přišel (nebo snad ho sám zabil nevíme) o děcko. Tak tam jde a ten chlap ho tam unese po x rokoch se z tama dostane a rozhodne se pomstít. Bohužel to mučení za moc nestojí máme tu přibité ruce,sežraný šváb, červ v oku a vyřízlé oko ( za to taky ty 2 hvězdy) a jedno hrabání ve vnitřnostech ( i za to ty 2 hvězdy) jinak nic. Bohužel vrah je velký kretén asi i retardovaný jelikož tolik šancí na to, aby ho zabily jim snad nedal ještě nikdo podává jim nůž několikrát za sebou na konci nabízí šanci, aby ho někdo zabil má, ale to štěstí , že oběti jsou snad ještě více retardované jeden už je tam skoro mrtvý, ta ženská s tím fízlem tam čekají jak na porážku a ten čtvrtý se na moc nezmože. Další díl pokud by přitvrdil v brutalitě bych bral. ()

Corpsegrinder odpad!

Ubíjející nuda se stokrát viděným příběhem komicky zlejch dětí který daj místnímu klukovi ochutnat trochu prankovice což se trochu vymkne a kluk zůstane 20 let zaseknutej na farmě s šíleným Bédou Trávníčkem kterej z něj vychová podivný hovado se sklonem k sadismu. Mučení je ve filmu dost suchý a v podstatě k ničemu, postavy jsou vám ukradený a vlastně to ani nijak nevygraduje kromě toho že tomu frajerovi sundaj masku a ukáže se že to celou dobu byl anděl z Hrátky s čertem. ()

Flopik

Nato že je to prvotina režiséra tak určite chválim. Inak je to však skôr priemer s ničím novým. Maskovaný psychopat unesie pár ľudí a mučí ich . Nakoniec naše obete v polke filmu prídu nato prečo zrovna ich a tak pokračuje troška mučenia a následný koniec kde hlavný hrdina typicky môže zabiť psychopata ale namiesto toho radšej stále uteká. Pár nechutných scén to malo a nakrútené to bolo pekne. Neurazí ale ani nenadchne. ()

Rathalos

The Dare sa mi pacil na rozdiel od inych,stary dom,styria ludia priputani v miestnosti,nikto netusi preco,vrah v maske,mucenie,nasilie,krv,obcasna brutalita a gore,horor,ktory ma bavil...:-) ()

Cinematrix

Hlavní představitelé v hororech snad nikdy nekoukaj na horory. Vždyť je přeci jasný, že když udělám někomu masáž plechovym kýblem, tak ta masáž nekončí odlitkem padouchova výtlemu na tom kýbli, ale končí pečlivou kontrolou zástavy srdce; popřípadě oddělením padouchovy hlavy od jeho padoušského těla a oboje pak spálit. Jsme-li sentimentální, můžeme si v garáži schovat ten kýbl. Ovšem ve všech hororech je to furt jak u blbejch. Tam postupujeme podle osvědčeného návodu: nasraného padoucha jen tak naťuknem, abychom mu moc neublížili, pouze ho ještě víc nasrali a pak jsme se nestačili divit. V tomto hororu jsou všichni tak debilní, že se drží přesně toho, co jsem výše popsal, takže jim sice vůbec nefandíte, ale zase se nemusíte bát, že by padouch, kterému ze zoufalství začnete fandit, zhebnul jako první. A to je dobře, protože se tak dočkáte parádního gore, které přináší i některé novinky, které jsem zatím nikde neviděl. ()

ANTYCHRYST

Smradi v mládí co zaseli.. To pak jako straší sklidili.. Ten kluk dostával slušnýho couda.. a tak vzniklo nové monstrum.. Chvilkama to jelo na vlně Saw mixleho s Leatherfacem.. :) pár mučícich scének docela brutus.. Oko parádní hnus.. 60% že by nabídka na pokračování? ()

Mamlas

Skupinka uvězněných lidí a jejich neblahý stav se prolíná s traumaty z dětství jejich věznitele, který je různě trápí. Dost nuda. Díky konci spadlo mé hodnocení více dolů, protože člověk s 2x probodnutou plící bez pomoci opravdu přežít nemůže. (28%) ()

moviefan4

Nikdy som nebol fanúšik metódy pozerania filmov naslepo, ale dnes som si len tak vybral film o ktorom si nec nevedel a dúfal som že to bude aspoň priemer. Ale stal sa opak, tento film má veľmi príjemné prekvapil. Dlho som nevidel taky gore fest ako tu a nesmierne som si ho uzol. Príbeh bol tiež dosť v pohode a na jednohubka, ktorú som nemal ani v plane vidieť môžem len spokojne dať 4*. ()