Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

Vaelor

Takovou řezničinu jsem teda nečekal. Překvapivě snímek dává i smysl a je k neuvěření, že to působí celkem reálně. Je to zkraktovité, o tom žádná, ale co taky chcete stihnout za 100 minut. A hlavně, uteče to jako voda. Finále jsem si naprosto užil, a za mě, je to nejlepší možná volba jak to ukončit. Je to důstojný odchod, byť teda trochu neočekávané. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Byl jsem obklopen smrtí. Zkoušel jsem se vrátit domů, ale zůstal jsem na půli cesty. Čast mě a část mé duše... se po cestě ztratily. Ale moje srdce tu pořád bylo. V místě, kde jsem se narodil. Místo, které budu bránit až do konce. Jedinou rodinu, kterou jsem kdy měl. Jediný domov, který jsem kdy měl. Všichni mí milovaní jsou už po smrti. Ale já budu dál bojovat. Aby vzpomínka na ně přetrvala. Navždy." Poprvé od roku 1982 se do série vrací trocha zdrženlivosti. Od prvního dílu si žádný snímek nedával před řeží takto načas. Grunberg spolu se scenáristy Stallonem a Matthewem Cirulnickem představují Rambovi blízké, jeho živobytí i zájmy. Jeho neteř je tady obětí mexického gangu obchodujícího s bílým masem. Válečný veterán z Vietnamu pak jako zvrhlá verze Kevina ze Sám doma přípraví Mexikáncům nepříjemná překvapení na své milované farmě. Akční sekvence jsou opravdu extrémně brutální, takže likvidaci těch opravdu zlých a nelítostných mexických hajzlíků jsem si užil. Yvette Monreal a její poslední slza než umřela mě zase chytila za srdce. Jinak tato série nebyla nikdy o hlubokém ději a stála na akci a svalech hlavní postavy. Stallone tu sice má krátké vlasy a je kompletně oblečený, ale je to stále John Rambo. - 100%. ()

onevoice

Nedosahuje to kvalít predošlej časti, ale posledná rezanica na ranči predčila všetky očakavania. Sylvo je stále vo forme klobúk dole. Mňa to vôbec nenudilo práve naopak ta mexická temnota pekne nechala vcucnúť a vychutnať si tú gore krvavú konečnú jatku. ()

horcrux7

Ťažko sa hodnotí niečo, čo človek vlastne ani vidieť nepotrebuje. Zvedavosť je však niekedy silnejšia ako zdravý úsudok a očakávania zväčša nízke. Ako aj v tomto prípade. Klišé, klišé, klišé. ()

BigJohn02

Nebylo to tak dobré jako čtyřka, ale užil jsem si to. Úvod trochu vlažný, ta holka byla tím, že toužila poznat svýho zkurvenýho fotra, na přesdržku, ale pak se to vyvinulo podle očekávání. Rambo má trochu smůlu, že ať vleze, kam vleze, tam je nápadnej - mezi rákosníkama ve Vietnamu i v Barmě, mezi mudžáhidama v Afghánistánu a teď mezi zkurvenejma Mexikáncema. Závěrečný masakr, kdy si ty zmrdy navedl do svý soukromý džungle v podzemí, nemá chybu. Jen mi tam chybělo, že, když už byl v Mexiku, tak nepodříznul tu starou čubu Gizelle. Nevím proč chce točit šestku, když je tohle poslední krev a je to i vcelku vkusně ukončená ukončená sága. ()

Frankie86

Tohle už není ani béčko. Rambo a jeho "srdceryvný" příběh o utrpení. Onanie násilí. Přiznám se, že jsem musel během filmu dvakrát čumět na mobil, abych nedostal přímý zásah těch brainwash keců o životě, které z huby vypouštěli špatní herci. Je to tak strašně špatné, že si uvědomíte, že americká produkce je totálně v prdeli a cílí jen na sex a násilí. Dávám 1 hvězdu pouze za to, že Sly s láskou dělá to, co ho baví. (I když to stojí za hovno). ()

StandikK

Co bych na filmu ocenil, že Stallone ve svých létech si nehraje na nějakého zabijáka, který pobíhá v podzemních chodbách a zabíjí parchanty vlastníma rukama, ale používá k tomu pasti. A pak to finální zakončení, když už jsou nějakým způsobem omezení v pasti, to už je jenom třešnička na dortu... No, nevím, jestli bych se chtěl někdy do Mexika podívat :-( Je ale jasné, proč film má podtitul "Last Blood". Řekl bych, že důstojné zakončení serie. ()

MIG24

Myslím že jsem se i těšil na to, co předvede Stallone v posledním Rambovi. Nakonec první co musím si přát aby to byl opravdu poslední John Rambo. Nakonec jsem film dokoukal z čisté sentimentality k takovému pojmu jako je Rambo. Jinak film nenabídne už ani pořádný masakr, jak by se dalo čekat od podobných filmů, a na co jsme byli všichni zvyklí....málo keců, hodně akce a krve. Vše je takové povrchní, ať už je to smutek, strach nebo zloba, ani finální jatka už nejsou tak dlouhá a propracovaná jako dřív. Rambo každého protivníka, který už minimálně v 50% je prakticky mrtvý, humánně dorazí pistolí a takhle by se dalo pokračovat donekonečna. Jediné co mě zaujalo je kamera, která díky převážného natáčení prakticky v noci nebo v podzemních tunelech v kombinaci s detaily zranění vypadá opravdu podmanivě. ()

bonsetti

Přišlo mi to jako hloupá parodie na původního Ramba se spoustou zbytečně detailního násilí. To špatné hodocení přičítám i časovému odstupu - dnes bych asi i prvního Ramba hodnotil jinak. ()

melursus

Po strašně dlouhé době sem píši komentář, ale tady mi to nedá. Nechápu ty špatné recenze tady. Že tohle není Rambo, že to je moc nudné, atd... Že to není akční jízda od začátku do konce? Ale o tom přeci nebyl ani první film... Byl to psychologický thriller o veteránovi, který trpí vnitřními démony a kdy i okolí se k němu nechová fér. Za celý ten film zemřela jen jedna postava. A to ještě spíš náhodou. Nebyla to žádná akční jízda jako ty další filmy. Ale právě proto mám ten film nejraději. A tohle mi ho strašně připomnělo. Začátek filmu jde zpátky ke kořenům celé série o muži který trpí tím co zažil a sám i provedl. O muži který se s tím snaží žít a vyrovnat. Ano na konci je to řežba, ale co čekat od Ramba když mu ještě nikdy nikdo v životě tak neublížil... ()

kreyson13

Jako milovník starých dobrých béček z 80.let jsem se toho celkem bál, ale za mě dobrý. A ten kýčovitý, sladkobolný konec na verandě...Prostě nádhera a husí kůže, sbohem Johne. ()

rychlej

Oproti očekávání, překvapivě dobré. Jednoduché ale fajn, s atmosférou stárnoucího vojáka, no asi to nostalgie zafungovala... ()

GrooteLulu

John Rambo to zase u mě vyhrál. ...rozhodně nejlepší za posledních x-cet let v kategorii hrdinných otců, zachránců svých dcer před prostitucí, mučením a celému takovému pochybnému bysnysu. Rozhodne se proto popravit všechny Mexikánce, co přijedou na prohlídku jeho ranče s tunely plných překvapení, které má snad ještě z Vietnamu. Poté si to John i bez Trautmana zase všechno srovná v hlavě, poklidí a jestli neumřel, tak se houpe ve svém houpacím křesle na verandě svého odloučeného ranče, na věky věkoucí. ()

Milonak odpad!

No nazdar hodiny, co tohle mělo být zač...... S Rambem to má společného jen Stalloneho, jinak je to totální blbost. Jasně, dalo se čekat velké množství klišé, zabíjení, siláckých řečí, přechytralých řečí o životě - a to vše ve filmu také je. Ale zpracováno takovou formou, že mně od začátku do konce byla prakticky každá minuta filmu protivná a vůbec mě to nebavilo. Vše je tady dotažené ad absurdum, velké množství nelogického chování spousty postav. Sly nejprve nacukruje přímo do sídla hlavních záporáků, kde ho 40 chlapů přizabije, po uzdravení se vrátí nepozorován do stejné čtvrti a v jednom z bincáků sejme veškeré osazenstvo (jak zjistil, že zrovna v tomto konkrétním je jeho "chovankyně" nám bohužel rejža jaksi zapomněl sdělit). A pak se tam vrátí ještě jednou, zabije několik chlapů a jednomu uřízne hlavu. A takových nesmyslů jsou ve filmu spousty. No a závěrečná akce v tunelech a baráku je jen hřebíčkem do rakve. Několik desítek chlapů (hlavní záporák si stáhne vlasy do culíku a stane se z něj zkušený voják) naběhne za hrdinou do tunelu a i když umírají jeden po druhém, tak hrdinu neustále pronásledují namísto toho, aby se stáhli zpět a sami skáčou do jedné pasti za druhou samozřejmě přesně tak, jak si to hrdina naplánoval. Je mně z toho na blití, nedám tu jednu hvězdu ani za brutální akci, která k tomu patří..... ODPAD. ()

Stanislav.Ba

Hlupost je ak poviem ze tu nostalgia funguje.Ani že vobec!Najslabsia cast zo serie!Pribeh nuda o nicom.Akcia nuda ....atd.Prosim ťa Silvester S. uz dost!Stacilo.Je cas na dochodok a dozitie zivota v klude bez steroidov.Tych bolo habadej za zivot.S.S. bol pre mna vzdy jeden z top actionhero ale teraz to uz nefunguje. ()

Flammarion

No ty vole to byla jízda. Mělo to i pár WTF momentů, ale srát na to. Všechno odpuštěno. Rambo je tu Flippy par excellence a závěr je (bacha brojler) prostě jízda na koni při západu Slunce. Voe ukázal, že umět se pomstít je umění. Prostě nasrat Ramba se nevyplácí ani v důchodovém věku. Navíc opět se tu přímo píchá do vosího hnízda. Mám rád tyhle nenucené přesahy bez pičoidních předsudků. Du shánět Rambo nůž a nepřejte si mě nasrat. ()

evita_

70+ a stále frajer. Skrátil účes, ale z jeho akčnosti neubudla ani štipka. A navyše - ON SA USMIAL - raz, na fotke, ale bolo to tam. Na sekundu nemal najsmutnejšie oči vo vesmíre. A niečo bolo toho dôvodom. Nuž, a ten dôvod sa rozhodli mu zničiť, pošliapať jeho dôstojnosť, ešte viac zničiť a spôsobiť mu najväčšiu traumu v živote. A ako sa neskôr dozvieme, vo veľmi krátkom živote. Nuž a to robiť nemali. Nikdy si nezačínaj s Johnom Rambom, ani keď si mexický mafián. To prekvapko čo im pripravil doma bolo dokonalé. Ja som si to vychutnala. Každého jedného. A ako to býva zvykom, v mojom konci Rambo stále žije a ja som teda nadmieru spokojná. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)