Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

Bogrant

Do pekla a naspäť by bolo vhodnejším zakončením, pretože táto Posledná krv sa jednoducho na Ramba ani nepodobá. Je to v podstate len obyčajný akčňák, ktorý po väčšine tvoria nezáživné dialógy, postavy a dej, ktorý už pred dekádou vyriešil aj Neeson. Záverečná strhujúca, rýchla a brutálna sekvencia dá zaspomínať na staré časy, hoci i keď je dobre pozerateľná a najlepšia z celého filmu, už je mierne nad mierou únosnosti a z Ramba, bolesťou zmietaného veterána, saje všetky dovtedy nahromadené emócie. Potešila Arizona, štipka oných emócií, surovosť na konci, ale skrátka bez čelenky, dlhých vlasov, džungle a vojny to nie je to pravé. ()

draxxi

John Rambo je hrdina, kterej me provazi temer celym mym padesatiletym zivotem. Hrali jsme si na nej, i kdyz jsme ho znali jen z tricek a obrazku, ktery se daly sehnat jen u kolotocaru... Pozdeji prislo video a x-krat okopirovane, jednim hlasem dabovane kazety... Koukali jsme na nej s klukama snad 100x. Ted tu mame Posledni krev. Z Johna je deda, ale nastesti se reklama na Marlborka, na kterou film z pocatku vypada, rozjede, a krve je dost... Presto je dobre, ze posledni. Uz s ucty k hrdinovi... A to nemluvim o tom, ze tu neni neodmyslitelna, znama a skvela hudba Jerryho Goldsmitha...ani naznak ustredni melodie.... Alespon v zaverecnem sestrihu by to mela byt povinnost... Sbohem Johnne... 1/5/2021 75% ()

lef4deth

Po druhem shlednuti: Silvestrovo Opus Magnum, vyhrezle jak klicni kost, zakalilo v nejtvrdsi ocel Rambuv charakter. Stallone na vrcholu sil. ()

Feacher

No.. zde není lehké hodnotit. Nečekal jsem nic velkého, ale celý film mě bavil a to je pro mě stěžejní, takže pred závěrečným masakrem jsem chtel dat 5* a říkal jsem si, že závěr filmu mi dojem nikdy nezkazil. No, závěr ve stylu Sám doma verze 1v1054 se mě tam úplně nehodil. Navíc kdyz zapnul ten reprák. Chápu, velkolepý konec, který ne/skončí (nebudu zas tak spoilovat :)) tak, jak se k němu celý film směřuje... ale co je moc, to je příliš. Jsem rád, že celý film se nesazelo na to, že Dědek porazí silou kupu mladíků, ale skutečně se to převážně vedlo formou boje chytrostí, coz je vzhledem k věku daleko vkusnejší. Mělo to kus psychologie, takže ano, líbilo se mi to, ale ten závěr to trochu pokazil... za me asi nejspravedlivejší hodnocení budou ty 4* - víc dát nejde a méně si nezaslouží... ()

Mates Hradecky

John Rambo byl hrdina mého dospívání, viděl jsem ho v x-té kopii na VHS a poté ještě znovu a znovu. Na poslední díl jsem se podíval jen z retro nostalgie a tuze jsem se nudil. Jediné, co mě zaujalo, byl závěrečný časosběr ze všech dílů běžící přes titulky. ()

Jaroslaw

5/10 Chápu tvůrce,že chtěli zachytit Ramba na odpočinku a jo prvních pár minut jim to funguje,leč škoda,že pak sledujeme 70 minut nudy,alespon,že závěrečná řežba funguje o dost lépe,o tom žádná. ()

Satyrek

V dnešní době, už tady ten Rambo neobstojí. Nějaká logika, psychologie postav a od kdy je John Rambo tak ukecanej? Krátká stopáž velmi prospěla, tak se to dalo dokoukat. ()

Poryv

Pokud vezmete vizuál Seagalovek a do scénáře implantujete velké finále komedie Sám doma, nemůže vzniknout nic, co by nevyznívalo nechtěně parodicky od začátku až po konec. Kde že jsem podobnou scénu viděl? No jo, Blbý a blbější, restaurace a srdce v papírovém pytlíku. ()

zeleznak

Mexikani prijedou v 10, SS jich slozi tak 15. Mexikani jsou uz mrtvi, ale SS do nich jeste (asi pro jistotu) nasype olovo. Atd. Atd. Chujovina. ()

Bohdy67

Moderní Rambo co se stal kovbojem a řeší Mexicko-Americké vztahy a bojuje s mexickým gangem...Jak píše Verbal, tahat ho do džungle je asi fakt blbost,ale vozit ho do mexika za mě taky nebylo to ono... Ale celkově prostě Rambovi slušela ta doba před 40ti lety, kdy v prdelýkově kdesi na Americkém středozápadě se nemohl ani v klidu najíst. Kdyby ho radši vyhnali znovu do lesů někde v Montaně kdy by si sentimentálně zavzpomínal na všechny hrůzy svého života, naposled by sundal pár členů pomocné stráže VB a pak se v klidu odebral přes hranice do Kanady nebo na Aljašku kde by v závěrečné scéně sundal Grizzlyho holýma rukama, byl bych asi radši. Ale pořád je to Rambo... John Rambo!!! Táta Johna Wicka :) 75% ()

Destoroyah

ĎALŠIE pokračovanie pod titulom Last Blood a ja sa už pýtam boha kedy toto skončí. Toľko pokračovaní už nemá ani cenu vytvárať. Počul som že sa pripravuje ďalší diel a ja už naozaj neviem čo od toho čakať. Ale tu už je podľa mňa pre Ramba koniec. Najbrutálnejšie pokračovanie ktoré niekedy nefunguje ale niekedy áno. Dej je znova predvídateľný ale nie je vôbec nudný. Postavy sú sympatické a Rambo je aj vo svojich rokoch naozaj v dobrej forme. Musím povedať že toľko krvi a brutality som nevidel vo väčšine hororov a to sa cení. HODNOTENIE: 6,5/10 ()

lex85

To co dělalo tuto sérii takovou jako jí mají především skalní fandové radí je hudba a atmosféra. Bohužel ani jedno tadi není. Ti co jsou otcové dcer, což já nejsem :)))) tady prý nacházejí zvláštní pouto. Nechci psat víc pokud jste film ješte neviděli. Jinak film určitě zapadne do celé série jako jeden z reálnějších dílů celého Ramba. Sylvester je ve svém věku stále v úžasné formě. ()

pavlosji

Sice nám John zestárl, ale stále je to John Rambo připravený bojovat až do posledního dechu. A přesně kvůli tomu chceme ten film vidět. ()

Hanniball

Shlédnuto 19. 9. 2019 Plzeň Plaza Cinema City . Ikona mého dětství v plné síle. Pro fanoušky Johna Ramba a Slye především naprostá povinnost. Nedejte na recenze rádoby intelektuálů a zamrzlých pubošů a podpořte to v kině, tahle legenda si to totiž zaslouží. ()

Yuri_Boyka

Dôstojné rozlúčenie sa s jednou z najväčších ikon akčných filmov. Dalo sa to spraviť lepšie? Určite áno. Čakal som od toho niečo viac ako som dostal? Určite nie. Najslabšou stránkou filmu je zápletka, ktorá tu už bola snáď miliónkrát (toto vytýkam filmom v poslednej dobe dosť často, dnes už je asi skutočne náročné vymyslieť niečo originálne). Avšak čert to ber, príbeh nie je to, kvôli čomu som sa na Last Blood tešil. Tešil som sa na parádne krvavé orgie, ktoré sa odohrajú v záverečnej polhodine. Následne pri záberoch z predošlých dielov, počas záverečných titulkov, som vyronil aj nejakú tú nostalgickú slzičku. Musím ešte poznamenať, že Rambo: Last Blood (aj s Creed) je najlepším Stalloneho filmom za posledných pár rokov, počas ktorých vyprodukoval také braky ako Escape Plan 2 a 3. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)