Mandalorián - Season 2

(séria)
USA, 2020, 5 h 21 min (Minutáž: 32–52 min)

Modrymysak

Tohle je naprosto super jízda! Jestli v tomhle duchu bude i Obi-Wan, tak už teď se třesu nedočkavostí. Druhá série navíc vysvětluje "hluchá místa" té první, takže ji posunuje o level výš. Vizuál, hudba, lokace, akce, napětí, atmosféra, zvraty, překvapení... Tohle je Star Wars bonboniéra narvaná těma nejlepšíma lahůdkama! Mňam! Odpustím i trochu nedokonalé CGI jedné postavy, protože i přesto to celé stojí za to! Málokdy mě něco nadchne, ale tomuhle seriálu se to podařilo! Za mě 98% (ty dvě procenta si schovám kdyby se podobným způsobem povedl Obi :-) ()

Lacro

Absolutně to předčilo moje očekávání. Za první sérii jsem byl tak neskutečně štastnej, ale tohle, tohle dámy a pánové se nebojím nazvat vůbec tím nejlepším ve Star Wars universu, co kdy vyšlo. ()

Eric.Kosar

Mandalorian zachránil nejen Disney+ platformu, ale i celý umírající Star Wars, o čemž okatě vypovídá 2. série. Je to o dost lepší zážitek než 1. série, 1. série se spíš soustředila na Manda a Baby Yodu, ale 2. série je právě lepší v tom, že dala stejný prostor základním postavám a zároveň představila několik nových a zajímavých postav. Ten kdo viděl potvrdí, že poslední 3 epizody byly absolutní randál, akorát můj favorit je asi spíš kapitola 15, než 16. Finále bylo zářivé, to jo, ale nevím, CGI u jedné (radši) nejmenované postavy mi přišlo dost divné, a nějak se to prostě ukončilo, pár důležitostí, které napínali prostě smetli a zbytek finále se věnoval úplně něčemu jinýmu, jasný, asi to budou řešit v 3. sérii, ale stejně si to zasloužilo prostor už ve finále tý 2., když už to teda nakousli. A Mando dal hlavně prostor i jiným postavám dostat svůj vlastní seriál, ani bych se nedivil, kdyby se objevilo někde nějaký interview s tím, že 1. série byla jen experimentální, a po úspěchu jim došlo, že je čas Star Wars oživit. No, snad to nevymilkujou do extrému. ()

Sashmen13

Předně chci vyzdvihnout super nápad s concept artem na konci každé epizody, neboď se stalo neuvěřitelné a já vždy dokoukal stopáž až do konce. Výborná věc, přál bych si aby se to stalo skoro standartem a do toho ještě najetý theme.  Co říct, tenhle směr star wars plně podporuji a jen škoda, že Mandalorian série je spíše vyjímka než pravidlo ve franchise. Jediné negativum je asi myšlenka, že stejně potom někdy přijde episoda 7 a vše půjde do p.... ()

Warapeidza

Fantasie a splněný sen. Po dlouhé době seriál, od kterého jsem se nemohl odtrhnout. Finále sice trochu očekávané, ale stejně boží. A navíc ještě potitulková scéna. Už se moc těším na další sérii.. ()

rostsoft

Druhá řada byla o mnoho lepší, měla správný šmrnc a je vidět, že se autoři poučili z první řady, kde právě nedostatky jako jsou nudné pasáže a nepříliš svižný děj zde odstranili. Takto by měl správně vypadat výborně natočené sci-fi. ()

floppy4

Druhá séria ešte lepšia ako prvá. Zaujímavé a pestré lokácie, dobre natočená akcia od bitiek po prestrelky, celkom dospelácky rozrprávačský štýl. Celá druhá séria je vlastne o jednej primárnej úlohe Mandaloriana a každá epizóda je iný quest, ktorým sa postupne približuje k splneniu hlavného cieľa plus zdolávanie prekážok ktoré sa vyskytnú. Svet Hviezdnych vojen má stále čo ponúknuť a som rád, že tento seriál v rukách Disney je vysoko pozerateľný aj pre zrelšieho diváka. Nemám čo vyčítať. ()

Fiffty

Tak v porovnaní s prvou sériou, ktorá mi prišla konzistentnejšia bola druhá o niečo lepšia. Hlavne kvôli druhej polovici, kde už boli časti naozaj perfektný fanservis. Čo mi asi najviac prekážalo boli prvé časti kde sa dej skoro nikam neposunul a hlavne časť so žabou ženou po ktorej som sa začal báť čoho sa vlastne ďalej dočkám. No od časti s Asokou to bolo perfektné a gradovalo to až do skvelého finále, ktoré asi nemohlo dopadnúť lepšie. Ako fanúšik Star Wars som veľmi rád, že tento seriál vznikol a dúfam, že si udrží kvalitu aj v ďalších sériách. ()

Tomas129

Úžasná závěrečná scéna! Jen ta hudba k ní vůbec neseděla.... Všeobecně hudební pozadí jsem v Mandalorianovi moc nemusel, ale toto bylo nejhorší hudební pozadí za celou dobu :D I přes to dávám 5* ()

MatyRock

Série číslo dva nezklamala a ve své podstatě pokračuje ve stejném osvědčeném vzorci z první série. Což znamená že do půlky je seriál hodně epizodní, Mando někam přiletí, splní úkol a dozví se určitou informaci, která je důležitá pro celkový příběh. V druhé půlce (cca od pátého dílu) začne být seriál soustředěnější se zaměřením na celkový příběh. Od zmíněného pátého dílu mi přišel seriál lepší, avšak i epizodnější díly mají něco do sebe. Pedro Pascal hraje stejně dobře jako minule a vedlejší postavy jsou taky fajn. V určitých momentech a ohledech jde o fanservis (Ashoka, Boba Fett, Luke Skywalker a další), který jsem si ale nesmírně/vesmírně užíval. Není to lepší než první řada, ale ani horší. Hudba je stále božská, efekty (praktické i počítačové) bezkonkurenční a atmosféra Star Wars je z toho sálat na míle daleko. Kvalitu si seriál udržel a doufám, že to tak bude pokračovat i v následujících řadách. 8/10... P.S. konec je opravdu střela! ()

Zaks

Aj druhá séria skvele šlape. Epizódy sú viacej previazané a záver je proste perfektný. V podstate všetky pozitíva z prvej série sa dajú spomenúť aj v druhej, negatív bolo o poznanie menej. ()

lex85

Když je jedna epizoda lepší než poslední tři filmy ep 7,8 a 9 od Disney. Ani sem nebudu psat jejich název to by byla moc velké urážka, stačí že jsem napsal Disney :)) :(( který dokázal za 3 roky témeř zabít star wars. Naštěstí máme tento serial který je ukázkou toho že to jde i bez velkého rozpočtu, jen stačí udržet ducha a odkaz. ()

ReproBoy

Kouknul jsem se na to až po čase a narozdíl od těch posledních star wars tragedií je tohle propracovaný a důstojný serial ukazující mezičas dění. Líbilo se mi to a obě serie jsem dal za 2 dny :D ()

Enon

Druhá série Mandaloriana pokračuje tam kde první začala, Mando hledá místo kde bude Grogu v bezpečí a kde se o něj dobře postarají, s impériem v zádech. A tvůrci mi dokázali, že Mandalorian je absolutní zjevení a TAKHLE se dělá to pravé Star Wars. Je to napěchované dobrými nápady, emocemi, geniálními momenty a obrovskou dávkou kreativnosti. Ždíme to potenciál tohoto světa úplně na max, každou epizodu jiné lokace, jiná planeta, jiné postavy, ale zároveň si to stále uchovává to srdce a přízemnost a během každé epizody nám prohlubuje vztah mezi Mandem a Groguem, každou epizodou jsem si jejich společný čas užíval víc a víc a skutečně jejich vztah otce a syna je jeden z nejlepších. Všechny epizody jsou fakt velmi vydařené a není zde žádná navíc, ale finále... Finále bylo něco neskutečného, taková horská dráha emocí, odkazů, akce a překvapení, to bylo tak epické. Nechci prozrazovat nic dalšího, prostě se na to podívejte, fakt to stojí za to. Jsem velmi zvědav, co nám tvůrci nadělí dál, ale tahle série nastavila laťku zatraceně vysoko. 92% ()

Hlubinix

Tohle mne bavilo určitě víc než 1. série. Scenérie byly propracovanější, nové světy a postavy zajímavé. I když se to nevyhnulo tomu kýčovitému fanservisu (dívám se na tebe, Luku Skywalkere). Úspěch 1. série se tu taky pozitivně podepsal a umožnil autorům se zaměřit víc na zastřešující příběh a svět. Pořád to však těží hlavně z drobného rozšiřování SW universa a propojování různých nitek, co se dají vytáhnout z předchozích SW děl. Ještě bych to ideálním Sci-fi seriálem nenazýval. Čtyři hvězdy, ale 76%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů