Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

I.ball

Jsem fanda Williama Shakespeara a zejména Romeo a Julie je moje srdcová záležitost. A ač tady někteří píší, že modernizaci nedokázali překousnout, musím říct, že repliky zůstaly věrné originálu, jen kvůli stopáži a svižnějšímu spádu vypadly pro děj ne zcela zásadní scény nebo některé pasáže. A to, že kordy nahradily kolty a koně auta, je úplně jedno. Příběh jako takový je nadčasový a v této verzi to funguje úplně stejně jako v té od Zeffirelliho. Leo jako Romeo podal dost silný výkon, Julie je také moc vyvedená, i když Olivii asi už nikdo nepřekoná. Výborný Pete Postlethwaite coby Friar Laurence. Za mě 100%. ()

Royaldell

Tak to snad bylo mých nejdelších 120 minut v životě. Nevadilo by mi ani to moderní pojetí Shakespearovy hry,ty zbraně,večírky,oblečení (ba naopak!),jako mi vadila řeč,kterou se mluví. Shakespearovskou no,..Možná se to hezky poslouchá ze začátku,ale po chvilce to prostě přestane bavit. No co říct jinýho,ani ten Dicaprio to zkrátka nezachránil. ()

Kivis

Myslím, že při první projekci jsem většinu filmu jen koukal, nechápal, co se děje, o co tady komu jde a snažil se někde v hloubi srdce a mozku dopátrat, jestli se mi to líbí nebo mě to sere. No každopádně ve mně tehdy zůstalo nutkání pustit si film časem znovu. Do dnešního dne už jsem ho viděl tak třikrát, čtyřikrát, možná pětkrát. A jen se utvrzuji v tom, že tohle je extrémně koncentrovaná romantika v odvážném kabátu. V žádném případě to není tuctová romanťárna pro nedělní odpoledne na Prima Love. Právě to, že někdo dokázal přivést do tak rozvětvené rodiny romantických filmů takový originál a podtrhnout ho bezchybným castingem a soundtrackem, má můj obdiv. Luhrmannův Romeo a Julie není opulentní jako Titanic, není rafinovaný jako Věčný svit neposkrvněné mysli, nehladí s úsměvem po srsti jako Láska nebeská. Romeo a Julie je oproti těmto svým mladším profláklým sourozencům tak trochu černá ovce, možná i bastard. Naprosto chápu, že jej nemalá část diváků nejspíš považuje za slátaninu nebo dokonce sračku. Ale jestli máte rádi záporáky, dejte mu šanci. Tenhle snímek je totiž sám o sobě tak trochu záporák ve světě romantických filmů. ()

Peddro odpad!

DiCaprio je skvělý herec, ale tento film se mi hluboce příčí. Považuji za odpornou hanebnost takto prznit klasiku!!! Nikdy už nechci nic takového vidět. Nenávidím, když nějaký idiot modernizuje divadelní hry, operu, nebo balet a u filmu je to stejné.. Hnus, neúcta a barbarství!!! ()

Ivuska71

Nádherné kouzlo má tento snímek, na který píšu recenzi s 25 ti letým odstupem! Čas neexistuje a přesto letí. Nevím, zda to bude doslova recenze. Asi by se nedalo spočítat, kolikrát bylo Shakespearovo drama zpracováno - jakýmkoli způsobem. Přesto si troufnu říct, že něco podobného tu ještě nebylo a není. Je celkem jedno, zda by se to líbilo Willovi. Mně se to však líbí moc. Dětská nevinnost Romea a Julie je čarovná, přímo z nich sálá, možná proto drama proniká do hloubky duše. Možná je to skvělou hudbou, možná je to neuvěřitelnou barevností, možná... vracím se a vracím a vždycky jsem dojatá. ()

ZadaraDoKina

Vzpomínka na mládí. Romeo a Julie a akvárium k tomu. Pete Postlethwaite s vytetovaným křížem na zádech. Nádherná hudba. Jaký by ten film byl asi dnes? ()

Alexis

Aby bylo hned od začátku jasno – nejsem příznivec Shakespeara, DiCapria ani filmové romantiky, ale mám rád Baze Luhrmanna. Ten se na této cover-verzi nejslavnější tragedie skutečně vyřádil. V některých scénách působí kousky výstředního Australana až rušivě (hned úvodní přestřelka u benzinové pumpy nebo divoce pojatá Romeova pomsta na Tybaltovi), tím více ovšem vynikají momenty, kdy jsou Romeo a Julie při sobě. Tehdy šílené tempo filmu zbrzdí, kamera se soustřeďuje na detailní záběry tváří hlavních hrdinů a za zvuků neopakovatelného sampleru spojujícího nejprovařenější popové hity s Wagnerovou operou se odvíjí nejslavnější milostný příběh všech dob, oděný do moderního hávu MTV stylu, přičemž spojení moderní výpravy s Shakespearovými verši funguje lépe, než by se mohlo na první pohled zdát. DiCaprio hraje jako o život a andělskvoucí Claire Danes, spojení dětské naivity, zranitelnosti i ženské žádostivosti, je přesně tou dívkou, do které je možné se zbláznit v jakékoliv době. V podstatě je Romeo& Julie podobné dalšímu mistrovu spektáklu Moulin Rouge - banální a notoricky známý příběh,prodaný jako velkolepé, smysly zahlcující představení. 4 hvězdy tak dávám jenom proto, že Moulin Rouge je přece jenom lepší. ()

PauloGrane

Škoda že režisér nezvládl svoji zálibu ve "stylizaci a občasném zběsilém tempu vyprávění" stejně jako později v Moulin Rouge. 63%. ()

jitul

Baze moc nemusim, ale tohle se mi opravdu libilo. Sice nektere jeho kycovitosti sem radsi nevidela,ale jako celek vyborne. Moc me prekvapil Di Caprio svym Romeem - sem mu to vsechno co rikal naprosto verila :) Claira je skvela jako vzdycky,mam ji moc rada. Proste andelska - stejne jako jeji rotomily prevlek na ples. A to prvni setkani u akvarka je povedeny - ona je vazne takova uveritelne naivni a roztomila a pritom uz zase skoro dospela. No a tecku za krasou dela hudba - zaverecny titulky sem si pustila asi 5x dokola :) Skvely napad zasadit nezmenene verse Shakespeara do soucasnosti...chvilema z toho beha mraz po zadech. ()

miccio

Pardon, ale tohle opravdu ne. Tuhle šílenost si nezasloužil ani Shakespeare ani Zeffirelli, prostě ne! Není to odpad, ale je to zhůvěřilost. ()

cmman odpad!

Možná jsem udělal chybu, ale nevydržel jsem to. Prvních pár minut a pocit trapna přecházející v údiv a co to sakra je!? Sorry, ale pro mě odpad! ()

Florent

Pro me absolutne srdcovy film, paradoxem je, ze v hlavni roli zrovna Leonardo, kteremu se snazim vyhybat jak cert krize. Nemam proste co bych filmu vytknul. Famozni hudba, famozni herecke vykony, nepamatuji si film, kde bych postavam veril tolik jako zde. Dle meho nazoru u nekterych hercu, zvlaste u tech blondatych, zivotni vykon. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)