Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Lennie

Nejsem si jistá, jestli dávám ty tři hvězdičky filmu, nebo jeho scénáři. Film byl zpočátku spíše výsměchem Shakespearovu nejznámějšímu dílu. Kdyby se na scéně neobjevili hlavní hrdinové, zůstal by fraškou až do konce, ale správně romantické scény, které k Romeovi a Julii patří, dialogy v téměř nezměněném původním znění a nakonec i celková atmosféra dokázaly zybtek filmu vykompenzovat. Některé postavy mi v tomto ztvárnění sice absolutně neseděly, ale naopak DiCaprio a Danesová byli na hlavní role jako ulití. ()

pepo701

po Moulin Rouge som cakal ze toto spracovanie nebude obycajne. ocakavania sa naplnili a prenesenie deja legendarneho pribehu do sucasnosti sa podla mojho nazoru vyplatilo. povodny jazyk v niektorych pasazach znel sice trocha zvlastne no filmu celkovo pridal na vaznosti a krase. 4* davam s pomyslenim na pathviezdickovy Moulin Rouge ()

Astinas

Úžasný nápad,ze začátku jsem to odsuzoval,ale pak jsem se ponořil do výpravy a děje a hrozně mě to vtáhlo.Dialogy ve verších s pistolemi jsou tak směšné,až to přechází v krásu provedení... ()

Dzegr

"Mluvím o snech - dětech mozku z nudy zplozených. Těch dětech s mátožnou fantazií, bezpodstatnou jak vzduch a nestálejší než-li vítr." ()

kubilov

Baz Luhrmann tímto vtrhl do velkého filmového světa s chrstnutím audiovizuálních orgií do obličeje všem, kteří jsou alespoň trochu ochotní tvář jeho dílu nastavit. Dokázal udělat z bouřliváka DiCapria naprosto dokonalého představitele Romea a z křehké krásky Claire Danes podobně přesnou Julii. Ačkoliv Shakespeara moc nemusím, hlavně kvůli až chorobnému protlačování jej jako toho nejlepšího autora vůbec, tak tahle verze R + J mě teda naprosto dostala. Za Bazův styl a chemii mezi Leem a Claire má u mě Romeo + Julie jednoznačné čtyři zářezy! ()

Bazinga2563

Luhrmannův pohled na věc, se mi opravdu zamlouvá. Po pár minutách filmu jsem měla chuť ho vypnout, ale kvůli Leo jsem si řekla, že to vydržím, chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do veršů, zpracování a výpravy, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Leo jako Romeo byl hodně dobrý tah. ()

AgnesDee

Dokážu pochopit rozhodnutí, aby byl zachován původní text Shakespearovy hry. A dává to taky smysl, bez toho jazyka by to prostě nebyl Shakespeare. Chápu také rozhodnutí posunout děj do moderní doby. Všichni už asi viděli Romea a Julii jak na divadle, tak na velkém plátně, a popravdě, moc novinek se s tím dělat nedá. Díky tomuhle všemu by se až na jeden zádrhel tato adaptace mohla považovat za něco novátorského. Ten zádrhel tkví v tom, že slyšet bandu tvrdých gangsterů mluvit krásným shakespearovským jazykem zní prostě směšně. Kdyby to bylo něco podobného jako 10 důvodů, proč tě nenávidím, přenesení stejného příběhu do dnešní doby, jen plně zmodernizovaný a lehce poupravený, vypadalo by to mnohem lépe, protože by to mělo i nějaký přesah, který by značil stálou relevanci tohoto velkého díla. Takhle je to akorát směšný pokus, který se dle mého moc nezdařil. Navíc, zezačátku si režisér dost hraje se zrychlováním obrazu, ale v pozdějších scénách už tohle rozhodnutí nezachoval. Buď to má nějaký vyšší režisérský význam, který jsem na první zhlédnutí nepochytila, nebo je to prostě hloupé. ()

jayman

Trash opera s extrémne krásnymi hlavnými postavami a extrémne prepáleným vizuálom, doslova citujúca originál. Na toto musíš mať gule a Baz Luhrmann gule má. 4 a pol, chýbalo mi tam intenzívnejšia práca (hlavne vizuálna) so smrťou, ako s jedným z dvoch leitmotivov (s druhým z nich - s láskou - sa pracuje excelentne). ()

Hawaj

Překvapivě dobré. Bál jsem se že v tom současném prostředí LA gangů to bude toporné naroubované a nesourodé, ale ono ne. Je tam láska, nenávist, cit, emoce i příběh, takže je to nakonec o tvůrcích jak to dopadne a to je to umění. Hudba tam rozhodně nebyla jen do počtu. Baz Luhrmann umí. K tomudle filmu se ještě někdy vrátím. ()

teacher

Narozdíl od některých jiných já hodnotím jen a jen kladně. Počínaje výbornými výkony ústřední dvojice, hudbou, která jako by byla psána zároveň s filmovým scénářem a konče originálním (v tom pozitivním slova smyslu) koncem, kdy místo dýky Julie použije... však vy víte! Přiznávám, ač muž, mám slabost pro DiCapria, a co se týče Claire Danes - takhle nějak jsem si představoval ve svých myšlenkách Julii, když jsem poprvé četl knihu... ()

honzic

Poměrně kvalitní film, dobrá hudba, celkem dobré scény, kostýmy i režie, ani herecké výkony nejsou nejhorší, přesto mi na něm něco chybí a to opravdové vnesení do děje. Hodnocení: 70 % ()

Lalu

Ano, jsem hnusná a u tohoto filmu bohužel asi trochu povrchní, ale odradila mě úvodní scéna se zbraněmi a navíc nemám ráda DiCapria...Ať si ten příběh zasazují, kam chtějí, ale zas takovou gangsterku z toho dělat nemusejí :) ()

Prubner

Pokud chtěl Luhrmann dát klasice moderní háv, určený mládeži, sotva to mohlo dopadnout lépe. Což ovšem neznamená, že jsem z toho nadšený. Je to nevyrovnané: některé scény jsou skvělé (společné scény titulní dvojice), některé jsou na zabití (všechno s Merkucciem a Tybaltem). DiCaprio je dobrý a Claire je k sežrání (škoda, že v dalších letech ten mladistvý půvab ztratila). ()

Stuffa

Miluji Wiliama Shakespera a jeho poezii.. toto moderní zpracování mi nejdřív dalo hodně zabrat, ale nakonec jsem film zařadila mezi mé velmi oblíbené. Di Caprio a Claire Dance předvedou ukázkového Romea a Julii, což je v tomto příběhu asi nejdůležitější. Když se nad tím člověk povznese a překousne verše typu "tas svůj meč" ve chvíli co hlavní aktéři drží pistole... užijete si velký kulturní zážitek, který doladí skvěle vybraná hudba! ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)