Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

solskjaer

Nejlepší remake Romea a Julie co jsem viděl. Luhrmannovi se podařilo skloubit moderní dobu s klasikou a dokázal to navíc zabalit do koukatelné podoby. Navíc Di Capro je dobrý a Claire ještě lepší! K tomu Des´ree a Radiohead, co chcete víc? ()

Hortenzia

luhrmannov rukopis je jasný hneď od začiatku,tak ako prekvapivo dobrá claire danes a už tradične výborný leonardo dicaprio,takisto sa mi páčil soundtrack,ale myslím si,že potenciál filmu ostal do značnej miery nevyužitý ()

sedm.1

Co si budem povídat,o tom že Baz Luhrmann je režisér s hodně originálním stylem se tu moc šířit nemusím a i zde je jeho vizuální představivost na prvním místě.Jeho rukopis má zkrátka přednost před vším ostatním a s tím mám já hned první osobní problém,tato jeho priorita a přednost mi vůbec nesedí.Druhý problém mám v tom,že pro předělávky Shakespearových her musí mít divák opravdu cit a musí jim být nakloněn a ani to se mě moc netýká.Třetí minus musím chtě nechtě dát za komplet zveršovaný scénář,opět jen pro opravdové znalce,pro mě nesnesitelná krutost,nebudu si na nic hrát,možná neobvyklý přístup,ale čeho je moc,toho je příliš.Čtvrtým záporem je pak Claire Danes,skutečně nepřesvědčivá,nezajímavá,bezbarvá herečka,která je prostě mimo.Kladů vidím daleko míň,snad jen i zde více než dobrý DiCaprio,poměrně poutavě emočně zvládnutý konec a hudba.Celkově jde zkrátka na mě o až příliš originální počin,který mě jednoduše nebavil a nevtáhl mě do své hry. ()

NALBERTik

Líp to asi ani natočit nešlo. První scéna u benzinky mě tedy dost vyděsila...vypadalo to barevně přeplácané, postavy mantáci...ale naštěstí zdání klamalo :) nenechte se tedy odradit a vychutnejte si to jak já ! Vkusně natočené, nádherné verše tvoří jedinečnou atmosféru spolu s výbornou hudbou...bravo ! :) ()

dita.krizova

Klasika v moderním pojetí. Téma zakázané lásky bývá vděčným a stále častějším tématem, a když je ještě napsáno z brka W. Shakespeara, není co dodat. Klasika podána způsobem, že zasáhne i do moderní generace. Obzvlášť se mi líbí, že i přes ultramoderní prostředí dialogy zůstávají stále veršované, což filmu dodává zajímavou kontroverzi. Krásná Julie v maškarních křídlech lásky a setkání u akvárií má něco do sebe, a když k tomu připočtu soundtrack... promiňte, mlží se mi oči. ()

Babous

Nelíbilo se mi to. Ani po stránce zpracování ani po stránce vizuální. Jedinou trochu filmového kouzla jsem viděl v šikovném zasazení do současnosti i se všemi náležitostmi. Ale jinak tragédie (doslova). ()

Lukoboss

Z jedné strany celkem dobře realizovaný nápad, z druhé kýč hrající si na cosi důležitého. Některé scény jsou neuvěřitelně zdlouhavé, snažící se vygradovat napětí, ale ono to po čase už tolik nefunguje. A ta závěrečná scéna....? No já nevím, mně se to moc nezdálo (ona se probudí, mrká, hýbe prsty a on si toho vůbec nevšimne, přestože nad ní klečí, Julie se pak dívá z asi 50cm, jak Romeo vypije jed). Myslím, že v originále se probudila a on už vedle ní ležel mrtvý. Nu což!? :) ()

Benedygtus

Jeden z nejlepsich soundtracku a snad i nametu, bohuzel nespasi tuhle matlaninu, a tak, prestoze vysledek neni spatny, stale ve me prebyva nejasny zacatek. Ten me odradil a diky nemu jsem zaujmul postoj k filmu hned od prvnich minut. Je to zajimave, ale ze bych byl spokojeny, ze by se mi to libilo, to se rici neda. 3,5* ()

janik.sk

Originálne spracovanie Rómea a Júlie. Vtipné, svižné, moderné, pričom poetika v ničom neutrpela. Nádherné kulisy a ohromujúca hudba. Leonardo je pre mňa stelesnením Rómea. ()

adam9

Filmy Buze Luhrmanna jdou poznat na míle daleko. Jeho výstřednost, vyřvanost, barvitost, kolísání na samotné hraně šílenosti a geniality však u Romea a Julie na sto procent nezafungovalo. K tomuto příběhu o lásce číslo 1 se to prostě nehodí. V Molin Rouge vše klapalo tak dokonale, že to je snad nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale zde měl Baz na plynu v určitých sekvencích rozhodně ubrat. I tak však ve mně zůstává silný požitek, a to ze tří důvodů: faktor Shakespeare a ztvárnění obou zamilovaných nešťastníků. Claire Danes byla dokonalou Juliet, které nechybělo nic a sledovat její krásu za dozvuku soundtracku "Kissing you" byl opravdový vrchol blaha. ()

black_adder

Naprosto geniálně originální pojetí dává notoricky známému příběhu úplně nový rozměr. Když jsem tenhle film viděl poprvé byl jsem jím úplně nadšený, dokonce mi tu ani nevadí DiCaprio... ()

Theraphosa

Náhodou si myslím, že tohle je velice slušné podání Romea a Julie moderní doby a především se mi velice líbily vhodně zasazené dialogy.... upřímně řečeno, při pohledu na několikaset stránkovou knihu plnou veršů sem radši zvolil variantu filmovou. Rozhodně bych doporučil všem čtenářům velkého Willa. 75% ()

Sgt.Pepper

Typická Luhrmannova režie v klasickém milostném příběhu..přenesení do současné doby se někomu možná zdá problematické, ale pokud jde o vkusné a nápadité zpracování nemám s tím problém..krásná hudba, výprava a kostýmy..Claire jako Julie kouzelná, Leo jako Romeo charizmatický, John jako Tybalt ostrý..jedno oko nezůstalo suché..Death, that hath sucked the honey of thy breath, hath had no power yet upon thy beauty.. ()

Frakira

Mám několik filmů, ke kterým se po nějaké době vždy vracím, zjišťuji a analyzuji, jestli má vůbec cenu je v průběhu mého žití i nadále sledovat. Tohle je ten případ a můžu říct, že i po letech mě baví, možná jinak než dřív - ale o to právě jde...DiCaprio v době po "Gilbertovi" a před Titanicem ukazuje, že je prostě talent v jakékoli roli+mladičká Claire+verše...jo, určitě si to dám zase někdy znovu! ()

VIPerson

Jedna pořádná hvězdička pro Craiga Armstronga....ale ostatní je opravdu stupidita a nedokázal jsem koukat dál po scéně na benzínce...přetočil jsem na balcony scene abych si vychutnal hudbu a atmosféru ale ani tak to nešlo.... ()

Tery16

Některé scény a nápady mě nadchly, jiné jsem nedokázala překousnout. Asi je to až příliš ... líbilo se mi to, ovšem zároveň mám spoustu výhrad. 70% ()

Ripley

Tento způsob zpracování mě nudil a téměř ničím nezaujal.A to se mi líbil Luhrmannův Moulin Rouge.A dokonce hodně.Je to ten typ filmu,který buď budete milovat nebo nesnášet.Po každé čtvrthodině jsem měl tendenci film vypnout.Ustál jsem to,ikdyž jsem věděl,že mě film už ničím nedostane. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)