Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

Decim28

Přestože muzikálům nijak nefandím, Moulin Rouge mě hrozně bavil. Tak barevný film jsem ještě neviděl. A pak přišly ty covery slavných písniček... a bylo to. Neopakovatelný filmový zážitek, kterému se dá vytknout snad jen jednoduchý příběh. Ale komu by to vadilo, když se zaposlouchá... Nejlepší filmový muzikál. "I am the evil maharajah." 100% ()

mentos.

Jako já na ty muzikály moc nejsem, ale tohle je pecka! Sice je to občas trošku moc barevné, pompézní a přeplácané, ale když si uvědomíte záměr, zjitíte, že to spíše podporuje ten skvělý zážitek. Zaznějí pro mě méně či více známé písně a hlavní postavy velice příjemně překvapí ( a to nejen zpěvem). Opravdu skvělý zážitek a jeden z nejlepších muzikálů, které jsem kdy viděl. ()

pesbara

moje láska. Zhmotnění mojí představy o dokonalé kinematografii. Velkofim. Viděl jsem ho poprvé náhodou v TV, protože díky zcela chybné propagaci ohavnou písní(která nakonec ve filmu ani není) jsem se mu záměrně vyhnul. O to větší šok jsem prožil při tom náhodném setkání v TV, kdy jsem zjistil o jak dokonalé dílo se jedná a druhý den běžel koupit DVD. Klasická love story, úchvatná velkolepá výprava, božská kamera létající z vesmíru až do makrodetailu, skvěle vybraná a interpetovaná hudba(jeden z mála případů, kdy akceptuji používání skladeb od jiných autorů původně napsaných úplně pro jiný účel). Vynikající herecké a pěvecké výkony ve všech případech životní a zcela evidentně režisérovo mistrovské dílo ke kterému postupně dorůstal(už jeho Romeo/jezdící autem/ a okřídlená Julie je krok tímto směrem) a jím dosáhl vrcholu. Každý máme své životní jistoty, svoje postupy ke kterým se uchylujeme když potřebujeme řešit nějaký problém. Někdo používá pohyb, někdo alkohol, já hodně takových situací řeším hudbou a filmem. Když jsem smutný pustím si Lásku nebeskou, když potřebuju potěšit skvělým výkonem a ujistit se že né všechno kolem je šmíra, pustím si Moulin Rouge ()

Teen.AGE.r

Už jen ten fakt, že jsem film viděl počtvrté a pořád mi něco dává, mluví za vše... Ano, semtam to přímo bije kýčem do očí, ale ten zbytek? Ta genialita ve všem na co se člověk zaměří? To je to co s tohoto snímku dělá mistrovské dílo! Kombinace geniálního střihu, kamery, kostýmů, efektů, hudby a NICOLE... Miluju ji a miluju tento film! ...100% ()

HanzoO

Čekal jsem mnohé, ale tohle předčilo všechna má očekávání. Prožil jsem úžasný zážitek při náhledu do něvestince. Ve kterémzbylo místo pro nesmrtelnou lásku. Nechávat se unášet dvojicí Kidman McGregor za doprovodu originálně naservírovaných hitů v úžasném aranžmá (Nirvana, Police atd.). Chemie u dvojice funguje tak jak má a Pan herec Obi-wan překvapil rozsahem při pěveckých áriích. To vše zabalené do stříbrného kýče převázané rudou stuhou drzosti a vznikne Luhrmannův majstrštyk. ()

Alwirian

Tohle je takový mišmaš....děj je banálnější víc jak indická telenovela, kýčem se tu budete dusit....ALE zbytek je úžasný, choreografií počínaje, přes kostýmy až po hudbu. Hudba je to, oč tu běží... Celkové hodnocení: 9,5/10. ()

ELDoctorow

Nedovolím si tvrdiť, že sa jedná o najlepší muzikál všetkých čias, nakoľko popravde ja muzikály veľmi rád nemám a tak som ich zas až tak veľa nevidel. Bolo by to odo mňa teda neobjektívne, nereprezentatívne, predčasné a nezodpovedné... ...ááále, srať na to! NAJLEPŠÍ MUZIKÁL VŠETKÝCH ČIAS!!! Jediný film po ktorého skončení som mal v kinosále okamžite chuť, aby premietač nahodil filmový pás od začiatku a znova mi to celé pustil. ()

Anne397

Muzikály zrovna nepatří mezi mé oblíbené žánry, ale Moulin Rouge mě příjemně překvapil. Děj mě nijak zvlášť nezaujal, ale líbily se mi písničky a celkově hudba. ()

Davo11

Asi jeden z nejkrásnější filmů, které jsem kdy viděl. Jedná se zároveň asi o nejlepší muzikál co může svět nabídnout. Na filmu oceňuji hudbu, také herecké výkony a hlavně děj, který mě opravdu vzal za srdce, bez ohledu na mou romantickou duši. Závěr filmu byl tak dojemný, že jsem si neodpustil slzu. Takže pokud jsou mezi vámi nějací romantici jako já, můžu vřele doporučit. Dávám 5 hvězd. ()

assassinGH

Niečo najviac, najkrasnejšie z romantickej tvorby je Moulin Rouge. Láska umelcov, paríž, tragický koniec, jednoducho všetko čo treba ku maximálnej filmovej extáze. Scény kedy sa mi zastavil dych tiež nechýbali. K tomu ešte charaktérny Ewan a scéna s "El Tango de Roxanne". Kúzelne grandiózny muzikál, nad všetky grandiózne muzikály. ()

kla_ra

Moc jsem chtěla, aby se mi tenhle film líbil, protože ho kamarádi znají nazpaměť. Takže jsem byla dopředu zaujatá. A říkala jsem si, jo je to trochu nevkusný, ale to jen dokresluje tu atmosféru toho kabaretu... Přes veškerou snahu mi to nevydrželo. Nevkusné je to proto že to je nevkusné a kýčovité, není za tím žádný záměr. Pak jsem si chvíli říkala - třeba to, jak je to černobílé a všechno trochu přehnané, je součást žánru? Ale pochybuju, myslím, že i muzikál se dá udělat dobře. Scéna s Roxaniným tangem obsahuje víc napětí, než celý zbytek filmu. Tu zase cením dost. ()

TomDolly

Baz Luhrmann zbieral istotne veľa odvahy na natočenie niečoho takéhoto. A veru sa mu to oplatilo, oplatilo aj cez tú gýčovú stránku filmu a noblesného života. Smiech, slzy a všetko čo k tomu patrí. Naprosto úžasný muzikál! Skvelá hudba, úžasný tanec a Nicole Kidman. Kostýmy, masky, kamera a výprava. Celé je to priam dokonalé. ()

CaptAnne

Dobře, když už se protagonisté půlku filmu líbají v okně ve tvaru srdíčka, okolo lítaj víly a ke kankánu hraje Nirvana, pochopí i nejotupělejší a-filmové hovado, že kýč je úmyslný. To z toho ještě nedělá dobrej film. ()

Pythonator

O něco snesitelnější než Chicago. Snad proto, že bordel je sympatičtější prostředí pro magory, co neumí mluvit, tak prostě zpívají a tančí jako šílení. ()

Jincom

Pro mě nic neříkající, nekoukatelné. Velké očekávání s ubíhajícím filmem postupně klesalo, až jsem to nakonec ani nedokoukal, protože jsem to vnímal jako naprostou ztrátu času. Je zajímavé, jak občas člověka minou tyhlety kinematografické "pecky", o kterých tak dlouho slýchá, až se k nim konečně po čase dostane, aby následně zjistil, že se jim vlastně nejspíš intuitivně vyhýbal zcela správně :) ()

hawa

Já ten film tak strašně zbožňuju. Spolu s Fantomem opery a Bídníky je to můj nejoblíbenější muzikál, na který se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Co na tom, že narozdíl od dalších dvou je jen Come What May původní písní (i když taky ne úplně). Všechny písničky se tam dokonale hodí, některé jsou dokonale namixované (El Tango De Roxanne je jměleckydokonalé). Jakýkoli kýč nebo klišé (a že je jich tam hodně) zaslouží obdiv, protože se do Moulin Rouge prostě hodí. Hlavní linie příběhu je známa z mnoha knih či scénářů, na téma zamilované prostitutky psali mnozí (Nana, Dáma s kaméliemi, La Traviata), přesto je příběh samotný svým způsobem originální a konec nezanechá člověka nepohnutého. Je to tak smutné, a když vidíte mladého Ewana i po letech tak nešťastného ze ztracené lásky... Ale žádná trapná, přeslazená love story, přes všechnu tu kýčovitost je to umělecky velmi cenné dílo. ()

pichta

Pekný príbeh o laske zakonponovany do muzikalu, kde čerpali z rôznych piesní popredných skladateľov a umelcov. Spočiatku trochu za vlasy pritiahnuté, no režisér chcel tým asi vyjadriť tu absurditu toho celého. No potom sa dej pekne rozvinul. Veľa romantiky, komédie aj drámy. Film ukázal viac ako som očakával. Pekne zakončenie. ()

Sathine

Nedávno jsem se na film opět podívala a nevěřila jsem svým očím, že už je to 17 let, co je natočený!!! To je neskutečné, protože se vůbec neokouká. Obdivuhodně natočená smršť scén, kde každá má svůj smysl, nic není navíc a vše je perfektně dotažené. Nemluvě o skladbách. A konec, opět si mé srdíčko poplakalo :) ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)