Rock of Ages

• Česko Rock of Ages (viac)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Réžia:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (viac)

Nastavte uši smíchu, zábavě a hudbě zlatých let rock'n'rollu s našlapaným hereckým obsazením. Rock of Ages zježí vaše vlasy elektrizující hudbou skupin Def Leppard, Foreigner, Journey, Poison, Twisted Sister a dalších. Postav dům, rozjeď klub. Pohled na historický význam klubů na Sunset Stripu v 80. letech a jejich vliv na design „bourbonového salonku“ ve filmu. (oficiálny text distribútora)

RelaxMan

Řeknu to dvěma slovy: velký zklamání. Čekal jsem od toho kříženec filmů " Wayneův svět a Mamma Mia! " a dočkal jsem se spíš " High School Musical ". Scénář je velmi špatný, dialogy přímo příšerný. J. Hough a D. Boneta jsou nejenom nesympatičtí špatní herci, ale především příšerní zpěváci. Nechápu jak může někdo vybrat do rockové muzikálu herce, kteří mají špatný hlas i pro dětský pop. Ještě, že film aspoň trošku zachraňuje T. Cruise, P. Giamatti a A. Baldwin. Kdybych těch nebylo, tak bych určitě odpad. ()

Lamiczka

Filmový muzikál, který hraje na trošku tvrdší notu, než jsou slavná Pomáda nebo (bohužel) neméně známá hudební série Muzikálů se střední. Příběh dívky, protkaný hity osmdesátek, je jako z pohádky. Plná ideálů se z amerického venkova přestěhuje do velkého a divokého Los Angeles, kde si chce splnit své velké sny. Přiznávám, že do prvních minut snímku jsem netušila, že se jedná o muzikál. Bohudík za to. Protože jinak by to byla jedna velká hloupá romantická pohádka, která svou naivitou a tím, jak to hlavní hrdince všechno vychází, byla prostě nereálná blbost. Je to velká škoda, protože všichni herci podávají famózní výkony, co se týče zpěvu. Filmy z valné většiny dokoukávám až do konce, to znamená i se závěrečnými titulky. Zde jsem byla obzvlášť zvědavá, zda-li zpívali opravdu herci. Má poklona tedy patří především Tomovi Cruisovi, který se své role rockové hvězdy zhostil na výbornou. Jeho postava Stacee Jaxxe je natolik životem rockera otupělá, že přes alkoholový závoj naprosto nevnímá běžnou realitu. Překvapili i další zpívající herci, jako například Catherine Zeta-Jones, která bohužel nedostává ve filmu větší prostor a její jediné sólové vystoupení vypadá jak tanec zombíků. Nebo Alec Baldwin je jako majitel klubu se svým parťákem Russellem Brandem naprosto okouzlující a i zde je velká škoda, že se jim nedá víc prostoru. Místo toho hlavní prim hraje vcelku sympatická dvojice mladých lidí, která ale ovšem jede podle zavedeného scénáře - zamilování, blbá shoda náhod, nikdo si nic neřekne, rozejdou se, holka je na dně a tancuje ve strip klubu, kluk ze "zatvrdí" a na truc udělá to, co by nikdy neudělal; nakonec se znovu sejdou, konečně si řeknou, jak to bylo, láska jako trám, konec, happy end. Velká, převeliká škoda, že se právě do popředí dostává tahle dějová linie, místo abysme se víc dozvěděli více o výše zmiňovaných lidech. Souhrnem se jedná o parádní hudební rockový muzikál, kde zpívající herci podávají skvělý výkon. To, co film získal zpěvem, bohužel rychle ztrácí v příběhu, který je hloupý a chybí větší prostor pro "vedlejší" postavy. ()

playboxguest

Víc by mi sedlo kdyby příběh nebyl polovičatou kopií Varieté (naivní bloncka přijíždí za slávou do podniku v Hollywoodu, kde se v cukuletu zabouchne do barmana, přičemž oba tak pěkně pějí, ach jaké klišé). Některé písničky ale nezestárly a dostaly tu osvěžující háv, ikdyž Heaven mi do More than words taky úplně nesedí (což neznamená, že se to časem nezmění). Hned po dokoukání filmu jsem si ale musela nějaká čísla zopáknout, včetně nemuzikálních scén, protože minimálně eskapády C.Z. Jones stojí za to, ostatně jako vždy (a v tom jejím tanečku cítím skoro parodii na Chicago). Všechno je tu s nadhledem, nic a nikdo se tu nebere vážně a já se prostě slušně bavila a málem mě i lákalo ty čtyři hvězdy vrazit, nebýt tolika klišé, znát z těch songů víc, ale jak bylo řečeno ve filmu, každá růže má své trny... Takže já ty čtyři přece jen dám. Za to, že to nakonec oproti Varieté zůstalo originálnější a vtipnější, za to, že jsou některé songy tak nabušené, nebo minimálně zábavné, za to, že jsem si na druhý den musela celý film pustit neprodleně znovu, abych sama se sebou vydržela a za Malin Akerman (Elektra Luxx je moje srdcovka). PS: Připomněl tu Cruise těmi postoji jenom mě svého moderátora z Magnolií? :) PS2: Nějak mi ta Julianne Hough připomíná mix Hayden Panettiere a Emmanuelle Chriqui (s případným blond přelivem samozřejmě.) 70% ()

novoten

Těžko říct, proč zrovna rozjívený a zcela nevážně se beroucí muzikál dokáže vzbudit tolik negativních emocí, ale stalo se. Pro mě příběh z Bourbon Room funguje jako příjemná nostalgie, jako dokonalá exhibice Toma Cruise i jako příjemná romantika na výletě po nejznámějších klišé. Proti samotnému filmu trochu hovoří fakt, že dnešní doba hudebním předělávkám přeje a většinu songů už jsem slyšel přezpívanou jinde (viz seriál Glee, kterému sám Adam Shankman několikrát režijně pomohl), jenže ani to nevadí a když začne statečně pět i Alec Baldwin, přestává se mi definitivně chtít rýpat v detailech. Tohle je zkrátka pohoda, která chce pobavit na základě chytlavých známých melodií a obviňovat ji ze zneuctění jakéhosi rockového ducha by bylo neuvěřitelně naivní. ()

ABLABLABLA

Mám k tomuto muzikálu velké výhrady, opravdu velké - vzápětí je vyjmenuji - ale nemůžu si pomoct, fakt jsem se u toho bavila a tak dávám 4*. Takže ty výhrady? Tom Cruise a rocker? No děs běs....už tak ho nemám vůbec ráda v čemkoli, ale řekla jsem si, bude to muzikál s parádními hity, přežiju ho..sice jsem to přežila, ale s velkým utrpením. Neumí to vůbec hrát, vypadá to hrozně a jako polonahý v kožených kalhotách a totálně pomatený magor mi nesedl. Co měl jako být zač ten románek mezi Russellem a Baldwinem? Jakože naprosto mi to nesedlo k jejich postavám, to jak se na konci pak chovali...to z toho zas někdo chtěl udělat možná nějakou propagandu a tak si řekli "hoďme tam nějaké odhalené homosexuály" (tím odhalené teď nemyslím bez oblečení, ale že odhalili, že jsou na stejné pohlaví;). Ta bloncka že má být rocková fanynka? V těch růžových šatečkách co přijela jo? To určitě....jakože dobře potom už se začala oblíkat tak, aby to nějak sedělo do stylu. Upřímně proti Diego Bonetovi jsem nic moc neměla...jakože oblečený jako "raper/popová "hvězda"" vypadal hrozně ale co už. Zeta-Jones tak to byla asi jediná bomba postava a ona ji ztvárnila výborně.... té opravdu tleskám, s jejími scénami jsem se perfektně bavila (hlavně scéna Hit me with your best shot). Giamatti postavu podrazáckého vymaštěného odpudivého agenta zahrál dobře...naprosto mi byl protivný, což byl záměr, takže taky dobré. No všeobecně tedy hodně výtek, ale na druhou stranu se mi to moc moc líbilo a přišlo by mi nefér, tomu dát hůř jak ty 4*. 10. 5. 2014: Viděno znova v buse z Paris a utvrdila jsem se, že i po tom čase s emi to líbí a moc a ty 4* jsou naprosto oprávněné... úplně ve mě při těch písních vřela krev a mírně jsem si tančila na sedačce někdy kolem 2 ráno:D A na co, že jsem si to trsala mimo už zmíněnou Hit me with your best shot? Třeba We build this city/We're not gonna take it nebo Any way you want it a samozřejmě Don't stop believin. ()

• Klub The Bourbon Room, ve kterém se film většinu času odehrává, odkazuje na legendární klub Whisky A Go Go na Sunset Strip v LA. (Miro_CZ)
  • Film byl natočen na motivy broadwayského muzikálu „Rock of Ages“ z roku 2006 od Chrise D'Arienza. (Miro_CZ)
  • Do role Sherrie tvůrci zvažovali také obsazení Taylor Swift. (ČSFD)

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (viac)