Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

Jumbo_007

Kdybych chtel popsat tento film, stravil bych tu celý den. A Vy dalšího půl dne čtením. Tohle prostě musíte vidět. Příběh výborný. Je to vlastně takový příběh v příběhu. Po vizuální stránce je film dokonalý ale nic se nevyrovná hudbě, zvuku a písním v tomto pompézním filmu. A nakonec můj oblíbený citát z filmu: The greatest thing you'll ever learn is just to love a be loved in return. (Největší věc, kterou můžeš poznat je milovat a být milován.) ()

Wild_cz

Muzikální scéna je mi opravdu blízká a hudba mne od malička okouzluje. Tento možná občas lehce kýčovitý snímek je ovšem hudebně a herecky tak působivý, že mi na jeho konci opravdu ukápla slza. Nicole Kidman mi tady definitivně ukázala že má jak herecké kvality, tak i ty pěvecké, ale rozhodně se mi nezdálo že jí Ewan McGregor jen sekundoval. Řekl bych že celý film vedl on a zpěvem ji podle mého názoru překonal. Ale musím říct že jim to dohromady velmi slušelo a dotvářeli opravdu krásný, snový a pevný obrázek soužití s druhým. 90 procent ()

rubii

Na to že nepreferuji muzikály, musím smeknout, scény při písních Roxana a show must go on, mne vytrhli z pelechu a zpíval jsem s nimi , můj zpěvnezněl ani zdaleka tak libě jako znějící z filmu. Jeden by neřekl, ale zasměje se se i u toho...začalo to tím jak mi propadl stropem ospalý argentinec nebo ja usnul na schodech a pak spadl dolů. Celkově, ale nemůžu dát plný počet, protože v mých očích jsou stále lepší filmy, nicméně vřele doporučuji ()

12055

Muzikály nejsou zrovna můj šálek čaje. Možná proto na mě působí první polovina filmu naprosto KÝČOVITĚ a druhá je příšerně utahaná. Jasně, kýčovitost k muzikálu nejspíš trochu patří, ale když v úvodu při vystoupení v Moulin Rouge začala hrát Nirvana, nestačil sem se divit... I když musím uznat, že výprava je opravdu úžasná. Také příběh i jeho zakončení se mi vcelku líbil. V bdělém stavu mě však bezesporu udržovala jen roztomilá kurtizána v podáni N. Kidman ;) ()

Formanka

**** za písničky, zpěv Ewana McGregora, herectví Ewana McGregora, nadšení Ewana McGregora, oči Ewana McGregora,...myslim, že to nemusim dál rozmazávat:) ()

Vital

Na muzikály chodím velmi rád,a rád bych viděl Nicol a Ewana na prknech,co znamenájí svět,protože výkon který podali v tomto filmovém muzikálu byl famozní,Nicol tu musela drát mnoho srdcí mužského pokolení,protože na její pohledy ať už kterýkoliv v tomto snímku byly skvělé a jejich duety byly hezky přirozené,a v muzikálech cítím nejvíc vyjádřenou lásku a oni ji vysmahli na mě se vší párádou.Gratuluju Vám! ()

jiziczek

Když se necháte vtáhnout do toho davu lidí (vtáhne vás to určitě), tak budete asi jenom žasnout. Někoho může zarazit výběr hudebních skladeb, ale i Nirvana a Madonna nakonec do děje z přelomu 19. a 20. století zapadnou. Stejně jako celková kýčovitost prostředí, která koneckonců ke kabaretu patří. A výkony herců-zpěváků jsou prostě bravurní. ()

Fill16

Při sledování tohoto díla Baze Luhrmanna mě vždy mrazí v zádech. Ať už je to stylizací, kamerou, výpravou a zběsilou režií a nebo skvěle , vybranou, zaranžovanou a zazpívanou hudbou. Je to opravdu něco z jiného světa a těch 120 minut mě strašně moc bavilo i na poprvé. Byl jsem velmi nešťastný když film skončil. Patří rozhodně mezi ty, které bych si pustil klidně dvakrát, třikrát za sebou. Je to něco úplně jinýho a krásného - o Nicole Kidman ani nemluvě. Film patří mezi mou soukromou TOP 10 ()

vykyn

Neviděl jsem lepší muzikál.Opravdová perla v tomto žánru.Neskutečně barevné,třpitivé,kýčovité(ale v dobrém)..hudba,která i když není můj šálek kávy,tak jsem si ji hned zamiloval.Romantické zápletky,také nejsou můj šálek kávy a tady mi to nevadilo.Mohl bych takto pokračovat dále..N.Kidman,nikdy jsem jí moc nemusel a tady byla tak krásná,křehká,skvělá že jsem ji hned přeřadil do Top svých hereček.Pohledy ze střechy na noční Paříž?Něco tak nádherného jsem neviděl..atd,atd..Baz Luhrmann se na vždy zapsal do mého srdce i dějin.. ()

Jig

Krásny film o pravde, slobode, kráse a hlavne o láske. Najkrajší, najsmutnejší, najemotívnejší a najlepší film, aký som kedy videl. Film, na ktorého kráse padne sánka každému divákovi s romantickým srdiečkom. Skrátka fantázia! ()

J.Bourne89

Parádní zábava, kterou bych si pouštěl pořád dokola. Vtip, nápady. Je to energické a nenudící. Herecké výkony jsou bravurní na druhou. ()

Jo-sie

Moulin Rouge je pre mňa najromantickejší film..najmuzikálnejší muzikál. Nevidela som ho v jeho najpropagovanejších chvíľach, ale nedávno..kedy naň už skoro každý zabudol. Striedavo som sa smiala a plakala. Revala som ako malé decko. Proste ma to chytilo za srdce. Je to krásne "načančané" Ak ten film aj skrýva nejaké nedostatky ktoré som doteraz neodhalila tak to moji obľúbenci Nicole a Ewan dokonale maskujú. Ich výkony sú úžasné a spev neskutočne krásny. Pesničky sú známe a tak sa rýchlo dostanú "do ucha". Obzvlášť sa mi páčila prerobená verzia Nirvany. V každom prípade je to nádhera a nik by nemal byť ukrátený o zážitok z tohto filmu. ()

mixerik

Nicol Kidman milujem a možno aj preto je hodnotenie vysoké - vďaka jej hereckému podaniu. Ozaj muzikál čo stojí za to, film, ktorý som videla asi milionkrát a stále v ňom mám čo objavovať. Zaujímavé prelínanie špinavého kabaretu s čistou láskou...a pre moju romantickú dušu príjemné pohladenie. ()

kacudzde

Tak tenhle muzikálový příběh tragické lásky mladého spisovatele a kurtizány mě naprosto dostal! Nádherná kostýmová podívaná plná skvělých hereckých výkonů, nádherných tanečních čísel a úžasných písní. Mimichodem - soundtrack k filmu jsem pak poslouchala dokola 2 týdny :-) . ()

Spidey.

Dech beroucí muzikál! Nicole Kidman i Ewan McGregor na jedničku, stejně tak celá show, hudba a vše ostatní. Show must go on :-) ()

Gabra

Když spatřil Moulin Rouge světlo světa, nepamatuji si přesně již proč, ale nějak jsem mu nepřišla na chuť. Film jsem asi tenkrát viděla útržkovitě, a tak mi připadal hloupou maškarádu. A to je právě kámen úrazu. Když vidět Moulin Rouge, tak jedině od začátku do konce... Protože každá scéna tohoto filmu má svůj smysl, žádná z nich nenudí a každá je nepřekonatelným uměním Baze Luhrmanna. S jeho předchozím snímkem (Romeo a Julie) se to nedá srovnat, bezpochyby i díky hlavním představitelům, přeci jen je Kidmanová a McGregor poněkud "vyspělejší" dvojicí a také - v tomto případě - perfektně sladěnou. Hlasově ani tanečně jim není co vytknout, naopak. Choreografie snímku se vyvedla dokonale, protože je tu "něco jiného" než typický filmový muzikál. Kýčovité kulisy tak zapadají do příběhu, až jsem se sama podivovala, že něco podobného se mi může líbit. Moulin Rouge je skvost. A má v sobě hluboký příběh. Ale nemyslím teď úhlavní románek, ale všechny ty "nenápadné" paralely kolem. Tolouse Lautrec, Henri Ziegler, "divoká a sprostá" tehdejší Francie... Moulin Rouge podpořil mou lásku k filmografii. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)