Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

Biopler

Dokonalá zmes tých najlepších a najkrajších pesničiek o láske s vizuálom, ktorý dokonale balansuje na hrane s najväčším gýčom. Kostýmy a choreografiu netreba zbytočne komentovať. Presný McGregor a presná Kidman. Tú ináč nemusím, ale v tomto filme bola skvelá a v mnohých scénach priam neodolateľná. Taký má byť muzikál! Živý, pestrý, svieži, plný pozitívnych myšlienok a krásnej hudby. ()

kacaabba

Možná vy, kdož jste dříve narození, jste také jemně a trpělivě ladili střední vlny, abyste zachytili české vysílání rádia Svobodná Evropa. Vzpomínáte na tu rušičku? A na vaší náruživost zachytit i přes tu nepřejícnost komunistického režimu zprávy z naší země posuzované imperialistickým Západem? Právě tak na mne působil milostný příběh tohoto filmu vsazený do hluku a pompéznosti zábavy za každou cenu. Možná to znáte i ze svého života nebo z vašeho okolí: spousta povrchnosti, která na vás volá - a mezi tím se třpytí diamant. Diamant, který nevzchází ze všudypřítomné povrchnosti. Nekřičí, nehuláká, nevolá, nesvolává tiskovky, ani nerozdává autogramy..., ale když naň upřete svůj zrak, učaruje vám svou čistotou a průzračností... ()

the_bitch

Nikdy som nemal rád muzikály, a celkovo nejaké príliš tanečno hudobné filmy, ale toto ma viac menej dostalo. Výborna hudba, ktorú som s obľubou počúval v aute pri šoférovaní, srdcervúci príbeh ktorý diváka naozaj dostane. Jednoducho skvelý romantický muzikál. ()

bjukenenen

Kýč až na půdu, ale jeden z mála muzikálů, které můžu. McGregor zpívá jako pánbů a Kidman vypadá neskutečně šukózně i když plive krev. Viděl jsem mockrát a stejně se vždycky podívám s chutí znova. ()

Kate9

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Jednoduše audiovizuální pecka se vším všudy, na kterou můžu koukat pořád dokola. Neodolatelná a křehká Nicole Kidman ve dvojici s charizmatickým Ewanem McGregorem ve mně vyvolávají takové rozněžnění, že musím pokaždé jen sedět s otevřenou pusou a říkat si...ano, TOHLE je pravá láska. Soundtrack je samozřejmě naprosto uchvacující a zaryje se vám pod kůži natolik, že ještě dlouho nebudete chtít vymazat oblíbené písničky z mp3ky. Začátek je na mě možná až příliš "uřvaný" a opravdu hodně bláznivý, ale nic to nemůže změnit na tom nejvyšším hodnocení. Ještě nikdy žádný film totiž nezpůsobil to, abych po závěrečných titulkách musela vyběhnout z místnosti a zavrtat se do postele pod náporem neovladatelného pláče trvajícího dobrou hodinu. ()

sokiss

No musim přiznat, že v prvních deseti minutách jsem přemejšlela, že to vypnu... Takovej kýč se jen tak nevidí! Ty barvy, ten třpyt a vůbec celkové podání... No každopádně originální! Prostě zezačátku trochu šok, ale po chvilce jsem si na to zvykla a strašně se mi to zalíbilo... A navíc ty známé písničky tomu dodávaj tu správnou šťávu! Co se týče příběhu jsem byla taky spokojená - lovestory "jak chceš!" Vlastně vše je tady "jak chceš"... a to jen tak u muzikálu neschledávám. ()

Alice02

Strhující a pravdivé, hudební čísla skvěle zrežírovaná, ale jednu vadu (a to dost zásadní) to mělo: film ve mě nevyvolal téměř žádné emoce. Nuda je ale v tomhle případě neznámým pojmem, ta nepřišla po dobu filmu ani jednou. ()

VerenaLord

Jeden z mých Top 10 filmů. Kidman s McGregorem zde představují mladé a ideály zmatené osamělé osoby hledající lásku, krásu a spřízněnou duši. Ač samotný příběh o chudém pisálkovi a překrásné konkubíně není zcela originální, díky efektům, hudbě a úžasné mrazivé choreografii se to dá odpustit. ()

zuzzzh

tomuto muzikalu by som bez problemov dala 6 hviezdiciek keby sa dalo napr. jednemu tych 6 dat :) videla som ho neraz a nie 1x ho este aj uvidim. Je to výborné. ()

gp_one

Originální, zábavné, barevné, znělé, emocionální, krásné i stylizované a na druhou stranu kýčovité, do očí bijící, uši rvoucí, únavně teatrální, vtírající se a pro mě osobně podruhé nestravitelné. Nikolka s Ewanem jsou určitě největší devizou Moulin Rouge a patří jim za to velký dík.. ()

myxomatoza

Chtěla jsem dát tři, ale tohle není jen tak ledajaký průměr. Jak nemám ráda dlouhé filmy, tak toto mi uběhlo velice rychle. Muzikálům asi moc nerozumím, zvrat v ději se vyřeší tím, že si všichni zazpívají a tak podobně.. Přesto nádherná hudba, nadčasová. Překrásná Nicole Kidman a Ewan McGregor v (pro mě) netypické roli. Skvělé! Ne dokonalé, ale skvělé. Je to moderní Shakespeare a lovestory jako řemen, co rozbrečí tisíce žen. U mě zůstalo oko suché, ale i tak musím hodnotit nadprůměrně. ()

Tosinek

Jednoduchý příběh, písničky melodické asi jako ty operní, střihač na LSD a podivné vizuální ztvárnění. Jediná chytlavá scéna, kankán ve slonovi (~40. minuta), ani sexy Nicole dojem z filmu nezachrání. ()

AloeB

Film svým perfektnímu vypravěčským stylem dokázal vtáhnout už od samého začátku a přestože jsem byl trochu skeptický vůči představiteli hlavní role, množství muzikálově laděných a šílených snímků mě menechali myslet na nic jiného a to až do doby kdy se na scéně objevil trpaslík, jehož jméno mne nepřekvapilo, naopak jeho účast ano. Henri de Toulouse-lautrec mi charakterem moc neseděl (přestože takový pravděpodobně mohl být, jen zde byl na mě až nevkusně žoviální) a k mému zklamání jej zde představili jen jako šíleného šaška a flamendra, než aby byla představena jeho nejdůležitější profese (jejíž kombinace s fázováním snímků a muzikálovému vzezření by vypadala naprosto dokonale). Další známou postavu, tedy Ziddlera, upřímně moc neznám, ale i ten mi zde přišel celkem přitažený a nevěrohodný. Ostatně jako vše. Moulin Rouge zde je přes všechny ty řeči o podsvětí vyobrazen jako doslova pohádkové místo. Všechno se blyští, všechno je krásné, jen za okny se tyčí pochmurná Paříž roku 1900 což dává vzniknout dokonaleji kontrastu. Ale tématem muzikálů nikdy neměla být historická či faktická přesnost. Vykreslují svět tak, aby vizuálně zobrazoval jejich písně a zde je to provedené naprosto excelentně. Šílená kombinace kankánu propůjčuje možnosti rozjíždět kabaretové melodie a naprosto se tak slučuje s celkovým vyzněním filmu. Žádná z písní mě sice nezaujala, abych si ji i nadále pouštěl do sluchátek, to ale neznamená, že nebyly povedené, ba naopak, hudební vložky excelovaly, to je ale standart v rámci muzikálového žánru. Co bych ale ještě vyzdvihl je herecký výkon Evana McGregora, který mě tímto dokázal, že může mít i dobré role a ačkoliv mně tento herec nikdy moc neseděl, zde se povedl a dokázal dát ironicky smutnému závěru filmu ten správný ráz a to i přesto, že postava kterou hrál byl když to tak řeknu zaláskovaný trouba, který chce dělat jinou poezii než Satine. Ale ani všechny ty možné chyby mi nedají dát tomuto velkolepému dílů méně, než pět hvězdiček, přeci jen je to film, který mne donutil sledovat obrazovku od začátku až do konce. ()

Urukhaj98

To byl takovej haluz, že se budu ještě dlouho vzpamatovávat. Moulin Rouge má mnohdy blíž k drogovému tripu než klasickému filmu. A víte co? O to lepší zážitek to ve výsledku je. 9/10 ()

Rebeca

Lze souhlasit i s názorem, že se jedná o kýč, který nemá jakýkoliv přesah, ale jsem nucena hodnotit plným počtem bodů.  Vnímala jsem MR jako vizuální nádheru s hravě namíchaným hudebním mišmašem ve velkém stylu. Nicole Kidman - kurtizána a femme fatale - okouzlující. ()

chlebos

Četl jsem knihu, ale ta má s filmem společný akorát název a Lotreca. Obyčejný příběh o lásce je servírován jako výtvarně i hudebně velmi svérázná podívaná, která mi podlomila kolena a na konci jsem byl rád, že kašel mé dívky je jen obyčejné nachlazení. ()

Lukasfox

Nejdokonalejší muzikál všech dob... Nabitý emocemi, krásnou hudbou, obrazy, vášní, laskou ,bolestí proste emocionální koktejl a to co předvádí Ewan , nejde ani slovy vylíčit... proste ůžasný... posledních 30 minut sem ani nedýchal , jako bych to prožíval sním... ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)