Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Timak

Mikkelsenova one man show. Mně se to líbilo hodně. Věřil jsem mu každou minutu na scéně. Trošku mi vadí absence pozadí (jako např. kdo to je, co tam dělá, proč tam je a jak dlouho atd.) Na kvalitu filmu to sice nemá vliv, ale ty potřebné 2 - 3 minutky navíc by se tam vecpat daly. ()

VanTom

Mrazivý minimalistický survival z ledové Arktidy se nezabývá ničím nepodstatným (slova, minulost, pocity, fantazie), jen trpělivě praktickým kolečkem činností nutných pro přežívání. Hlavní postavu v tvrdošíjném podání Madse Mikkelsena z něj vytrhne až starost o umírající, vydáním se na vyčerpávající pouť pak snímek překlopí z poetické zadumanosti do působivého dramatu, ve kterém jsem ocenil, že jí scénář nestaví do cesty žádné uměle vykonstruované překážky, nebezpečí či náhody, pouze chladně nemilosrdnou krajinu a beznadějnou samotu vyčerpání. Velmi silné 4* ()

hroubek

Parádní minimalistický survival z Arktidy. Film, u kterého jsou zbytečné dialogy, protože všechno podstatné řekne obličej Madse Mikkelsena. Mikkelsen hraje skvěle a celou dobu jsem mu to věřil a svým způsobem se o něj i bál. Parádně prodal lidskou nezlomnost a vůli přežít. Režisér a scénárista odvedli velmi dobrou práci, a i oni si zaslouží velké uznání za to jak film vypadá. Film má nádhernou kameru, díky které je atmosféra ještě více mrazivější. Hodně moc se mi líbil konec, který je napínavý a dojemný. ()

Sany33

Arctic: Ľadové peklo detailne pracuje s rutinnými činnosťami havarovaného pilota, aby v snahe prežiť nepoľavil. Oproti farbistejšiemu a šťavnatejšiemu filmu Dannyho Boylea 127 hodín sa Pennova snímka udržuje stále v čiernobielej realite, ktorej ťažobu najhoršie zvládame my, diváci. Madsova postava len systematicky napreduje v prežívaní deň po dni, pretože jej, ale ani nám, divákom, nič iné nezostáva. Síce Penna nás v úvode čo-to citovo povydiera, aký strašný osud máme pred očami, postupným citlivým rozvíjaním minimalistického príbehu pevne kotví v dobrom načasovaní jednotlivých bežných činností. Práve rutinérstvom hlavného predstaviteľa a absenciou akejkoľvek pochybnosti o výsledku snaženia film diváka naplno ovláda. 77% ()

fabecc1222

Krajina jako stěžejní prvek filmu je u mě stále v oblibě, stejně jako Mads, takže mě tento film nemohl minout. Kvalitně zpracovaný očekávaný příběh o záchranně. Škoda trochu zvláštního konce, který působí vzhledem k předchozímu směřování filmu trochu nepatřičně. ()

lykan9

Arctic je výborná one man show o přežití s vynikajícím Madsem Mikkelsenem a odehrávající se v dechberoucím prostředí. Ledové peklo potvrzuje, že stačí málo, aby mohl být vytvořen skvělý film. ()

blackJag

Ta první část filmu, kratší, přísně účelná, jako počínání jejího filmového hrdiny, se mi líbila hodně, Mikkelsen toho dá hodně jen mimikou. V druhé části je to taky celkem ok (k čemu by taky bylo zbytek času se dívat na další variaci ledové rutiny), je jasné, že se musel děj nějak posunout, ale za mě, já bych tu závěrečnou krizi osobnosti zas tak nezveličoval (a mystiku bych do toho netahal vůbec). 75% ()

Killda

Po všech stránkách generický survival s hloupým hrdinou a absolutně nefilmovým vyprávěním. Joe Penna by si měl před dalším projektem alespoň přečíst pár knih o psaní scénáře nebo minimálně zkusit zapojit mozek. Třeba by konečně zjistil, že topit plynovým vařičem v Arktidě opravdu není efektivní... 5/10 ()

Tft

S tímhle formátem muž vs příroda se toho moc nového vymyslet nedá, Arctic ale takovou snahu ani nemá, Joe Penna se spíš soustředí na to, aby to co už jsme několikrát viděli odvyprávěl řemeslně poctivě a to se mu vcelku daří. Převratný debut ve stylu Jordana Peela se sice nekoná, ale Penna dokazuje, že i ze slabšího scénáře dokáže vytřískat maximum. Královsky mu v tom pomáhá Mads Mikkelsen na jehož bedrech celý film stojí a podobně jako Robert Redford v All is Lost, předvádí herecký výkon zadumaného, inteligentního trosečníka, který dokáže zachovat klidnou hlavu v jakékoliv situaci. Mikkelsen je pro film spásou a věřím, že Penna musel skákat radostí až ke stropu, když mu na tenhle projekt kývl. Pokud máte rádi filmy ve stylu trosečníka o souboji lidského ducha s nepřízní přírodních živlů, bude Arctic se svou mrazivou kulisou a kamerou přilepenou na Mikkelsena, něčím přesně pro vás. Nečekejte ovšem nic převratného, Arctic si drží klasickou dějovou strukturu - uvedení do děje, následná krizová situace, která přechází do snahy o záchranu a vypjatý finiš s trochu laciným finále. Penna tedy nevystřelil do režisérského světa jako dělová koule, spíš si jen tak pootevřel vrátka, ale i to někdy stačí, aby mu někdo dal peníze na další projekt. ()

Autogram

Nie že by to nebolo napínavé, ale tých nešťastných náhod bolo priveľa a už pri tretine z nich by mala byŕ partička jeden a pol človeka definitívne kaput. A ten ľadový medveď, ktorý neviem ako zablúdil hlboko do hôr, mal byť kaput tiež. ()

Danikaa

Film som cielene nehľadala, no nedalo sa od neho odtrhnúť. Jednoduchý príbeh špičkovo spracovaný, s úžasným hercom. Boj o život v treskúcej zime. Nádej sa strieda s beznádejou a vy sa čudujete čo všetko človek vydrží, keď mu ide o život. Mads Mikkelsen sám bol za 5 *. Ale niečo mi tam chýbalo, preto 4*. ()

zsn

Jako příroda krásná, medvěd taky, Mads ještě víc, natáčení jistě náročné, přežití tam to teprve, ale prostě bylo to pusté jako to prostředí. Medvěd si tam moc nezahrál a chtěla bych výplatu té herečky, která to celé prochrápala. Být jím, nechám ji tam. ()

jefff

Je to sice dobrodružný film z ledové pustiny, ale zrovna moc akce, dobrodružství a napětí nečekejte. Není to sice zlé, ale poměrně komorní a vyjma scény s medvědem velmi předvídatelné. Nicméně alespoň zdánlivě nejednoznačný konec potěšil. ()

Maynard.

Nenašel sem (až na herecký výkon) tady nic tak nějak zajímavýho. Podobnejch filmů je celkem dost, jen je zajímavý sledovat jak si hrdinové poradí s nemilosrdnými podmínkami, který tady vládnou. Jako, příjemný je sledovat tenhle film z teplíčka domova a k tomu si pěkně večeřet a dávat si vychlazený pívečko. A při tom si tak přemejšlet, jak bych se asi zachoval já v týhle nemilosrdný krajině. Tenhle týpek měl pod čepicí a měl svůj systém, kterej mu pomáhal přežít a pak i podstoupit strastiplnou cestu za záchranou. Bohužel mě film od začátku nedokázal uplně připoutat ke gauči jako třeba film "Přežít". Tady je tak nějak jasný jak to dopadne a tím je to pro mě příběhově za nula. ()

Lukoboss

M. Mikkelsena mám rád, navíc se jedná o nízkorozpočtovej film (alespoň, co se postav a efektů týče), takže jsem se na to těšil - takový filmy přece bývají zajímavý. Jo, tady se toho nebáli, je to postavený na jednom herci, herecká kolegyně nám totiž vzhledem ke své roli toho herectví moc nepředvede. Začátek je, a vůbec zhruba první polovina, zajímavej, zimu pak máte až doma v obýváku, ovšem po čase to začne být stereotypní. Někam se jde, pak nastane problém, ten se nějak vyřeší a následuje další překážka, tak opět překonáváme, síla žít je pak větší než veškerý strasti a takhle se nám milej Mads doplazí až na konec filmu. Já nemůžu říct, že by se mně to nelíbilo, ale spíš je to na jedno podívání a znovu bych se k tomu už nevracel. ()

Soweek

Survival thriller, který ale není moc thriller. Mads je sice skvělý herec, ale průběh filmu bohužel moc nenahrává tomu, aby se mohl jakkoliv prosadit. ()