TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

ddf76

Povedeny serial o jednom psychicky narusenem knihkupci, ktery je posedly svymi pritelkynemi, ktere stalkuje a i vrazdi jemu nepohodlene lidi z jejich okoli. ()

Velemír

Morálně mimořádně problematické, víc než jinde doslova guilty pleasure, fascinující právě z podstaty divácké slasti chtě nechtě nečinným přihlížením a subjektivně bezmála spoluúčastí na do jisté míry právě i pochopitelném, leč odsouzeníhodném chování, proti všem jistotám beztrestně bruslícím na neustálé hraně odhalení, přistižení (i diváka - spolupachatele, který nedokázal zasáhnout) při činu - bez potrestání, které si přejeme i nepřejeme v téže chvíli... seriál jako test morálky, předem prohraný a přesto neodolatelný ~ ()

Bozvav

Docela pecka. 1. série má draw, napětí, průměrné dialogy, děj až na pár hluchých míst skvěle graduje. Druhá série o poznání slabší, zbytečně zamotaná. I tak slušné. Příběh jak magor na magorku trefil není marný nádad. Hlaví hrdina docela sympatický psychopat. Hlavní hrdinka první série dostala, co si zasloužila. Byla to děsná kráva.  Třetí série, kyž si báječnou sociopatku vezme báječnej psychopat, tak báječnej život, plný báječných mrtvol a útrap. Celej den poklízejí mrtvoly a šijou na sebe úklady. Třetí ředa dost utahaná, závěr více než slušný. ()

ViktorEl

Slušný seriál o stalkovaní so sympatickými hercami, ktorý je navyše zaujímavo natočený. Scény kde Joe vystupuje ako rozprávač, sú to čo ťahá celý seriál dopredu. Negatívum vidím len v poslednej časti prvej série, ktorá je veľmi predvídateľná. 1. Séria 75%. AKTUALIZOVANE: 2. Séria začína tam kde prvá končí. Joe začína nový život pod iným menom v novom meste. Do cesty sa mu pripletie krásna Love a láska a problémy môžu začať. Ako čítam komentáre, tak väčšine sa páči práve táto druhá séria. Nemôžem napísať, že je zlá, ale vo viacerých smeroch mi prišla prvá séria lepšia a originálnejšia. Stále to má však niečo do seba Joe je proste Joe ako ho máme radi a v poslednej epizóde má zase táto séria navrch, takže stále to vidím na dobrých 70%. Skôr začínam pochybovať či si moje komentáre vôbec niekto číta :-) Teším sa na 3. sériu, ktorá má vyjsť v 4. kvartáli tohto roku. ()

Mlle odpad!

Absolutní blbost o úplně prázdných lidech. Stejně nudná jako zdejší filmové postavy (tiše doufám, že nemají reálnou předlohu). ()

gaggu

Vítaná změna žánru mých obvyklých seriálů. Každopádně pojďme si něco říct o hlavních postavách. BECK - ano chápu, je krásná, vtipná atd. Ale tuhle holku bych teda fakt chtěla za přítelkyni. Když pominu to, jaký je Joe (protože to ona samozřejmě neví), tak se chová vážně hrozně, nemá k němu absolutně žádnej respekt, je u ní tak na posledním místě, docela je i sobec atd. JOE - tady mě velmi překvapil Penn, protože ho mám přece jen zaškatulkovanýho jako Dana Humphrey a teda docela dobrý :) jinak mě u něj baví ty vnitřní "rozhovory". Takže když to celý shrnu, tak mi to na ty 4* tak nějak vychází. POUČENÍ: roleta na okně není pouze proti slunci, dá se používat i v noci, i když nebydlíš v přízemí! Instagram zablokovat, facebook raději už nepoužívat a nikde neuvádět osobní údaje! ;) ()

Hapretor

Prvni série ještě ujde...i když se to vše motá kolem nemožného vztahů blbky a roztomilého naivního psychopata...takový romantický Dexter...s několika hezkými erotickými scénkami...a naopak i s několika dementními smysl nedávajícími erot. scénami a vyloženě únavnými dialogy ... Jak z mexické telenovely...kdo koho miluje víc ... A kdo může víc za chybu ve vztahu... Dalo se to vydržet,protože to bylo místy vtipné... A s hezkými herečkami...druhá série je jen nuda o ničem...strašná... ()

Ben Nevis

Problém je, že není komu fandit. Určitě ne Joeovi, protože je to hnusák první kategorie. Z ideální Beck se taky vyklube všechno možné, jenom ne materiál na partnerku. Srovnání s Dexterem je mimo, protože Joe nemá svědomí, ale Dexter nemá ani emoce a svědomí nahrazuje morálkou. Dexter žije v realitě, Joe ve svém iluzorním světě. Emocí má Joe až přemíru a morálku nulovou. Má však i kladnou stránku například ve vztahu s klukem ze sousedství. Vysoké hodnocení tedy nedělají hrdinové, ale scénář a kvalitní filmařina. Výběr hlavního herce se povedl, protože vypadá na půl cesty mezi úchylákem a klukem, co se líbí holkám. Děj graduje pomalu a informace jsou dávkovány, aby každý díl přinesl něco nového. A vše je protkáno dnešní internetovou morálkou, protože život na sociálních sítích je často důležitější než ten reálný. Internetový stalker Joe se tak může snadno zamilovat do facebookové Beck. ()

Charlie84

Kdykoli začal být You lehce repetitivní, někdo zemře. Což je docela dobrý způsob, jak udržet diváckou pozornost. Je to přestřelené přesně tak akorát, aby to při vší snaze o dramatičnost zůstalo zábavné, zároveň scénáristé musí mít ve sklepě pár naditých klecí, protože zjevně ví o čem píšou. A výsledkem je přesně ten dramatický oblouk, který může skončit jen jedním způsobem, a když tak skončí, nereptáte, že vás to nepřekvapilo, naopak máte chuť tleskat. Joe a Beck si sebe stoprocentně zaslouží a my si zasloužíme další sérii. Která přijde. Hipster Dexter Joe tedy úspěšně zaplnil díru v mém seriálovém nebi, o které jsem ani nevěděl, že existuje. Vždycky je hezké se nechat mile překvapit. Za pět. ()

pumpkinqueen

Mé hodnocení se pohybuje někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Zatímco v polovině série jsem měla pocit, že tomu tak trochu dochází šťáva, samotné finále sezóny mě potěšilo. Ani tak z toho ale nejsem úplně odvařená, protože mi to místy přišlo až příliš přepálené. Penn Badgley se s rolí psychicky narušeného Joea sžil velmi komplexně. V první chvíli jsem totiž viděla sympatického, charismatického prodavače v knihkupectví, jehož úsměv je tak trochu roztomilý a tak trochu sexy. Na konci jsem přemýšlela, jak mi sakra ten slizoun mohl připadal pohledný? A to je správně, to je důkaz, že svou roli zahrál kvalitně. Beck mi pila krev a bylo mi trochu smutno z představy, že by tak hloupá holka existovala. Celý tenhle stalkerský námět byl přizpůsoben dnešní době, což je jedině dobře, protože si kromě jiného uvědomíme i chatrnost sociálních sítí. Ale něco tomu chybělo. Něco, co by mě přimělo vrhnout se s chutí do druhé série... ()

B.Wilde

Na tom seriálu něco je, něco, co mě táhlo k další a další epizodě... první série se mi líbila značně víc než ta druhá, kterou jsem sledovala s dost velkýma pauzama. Fakt tam bylo dost momentů, kdy mě to moc nebavilo... až ten konec začal být poměrně zajímavý, i když taky dost šílený a překombinovaný. Občas cítím nějaké náznaky Dextera, ale toho jsem měla fakt ráda i jako postavu... Joe... pořád čekám, kdy dostane co si zaslouží, fakt mu přeju, aby pykal, nemůžu si pomoct, prostě se mi ta postava nelíbí... nepřeju mu, aby mu to procházelo, jak mu to prochází... ale seriál mě bavil. Na pokračování jsem docela zvědavá, ale jedničku už asi nepřekoná... uvidíme. ()

Jajar

Svět patologického stalkera a sériového vraha v romantickém thrillerovém seriálu. O napětí a množství cliffhangerů není nouze, ale psychologie postav nepůsobí příliš autenticky. Taková průměrná kopie Dextera. Sorry, Joe. ()

Stíba

Jo, určité srovnání s Dexterem se sice nabízí stejně jako je jasně vidět ta insprace jím, ale u toho bych asi zůstal a moc proti sobě tyhle dva seriály nestavil. You mě bavilo, k postavám si rychle získáte sympatie, vnitřní monolog hlavního hrdiny má i tady svoje kouzlo ale Dexter má u mě přeci jenom dost speciální místo na to, abych se o nějaké srovnání vůbec pokoušel. ()

DeeH

Perfektně zpracované psychologické drama. Každý díl je jedinečný a nutí vás vidět ten následující (kéž by jich bylo víc). Badgley roli zmateného a uvnitř křehkého knihkupce, který dokáže milovat, jako nikdo jiný, hraje perfektně. Líbila se mi i Lail, která nestabilní a krásnou Beck zahrála také slušně. Koneckonců, o nich to celé je. Joe a Beck vidí realitu každý trochu jinak a vám, jako dívakovi, je umožněno všechny jejich myšlenkové pochody znát. Nic není černobíle a i YOU ukazuje, že dobro a zlo nemají nikdy jasnou hranici. ()

Jolee

Goodbye, Dan Humphrey. Hello, Joe Goldberg. Sice od začátku víte, jak to dopadne, a Goldbergovi to všechno vychází vcelku snadno, ale Badgley to hraje skvěle. Ještě malý update. Reaguji na komentář SuzieS: Goldberg je stalker a stalking je způsob narušeného chování, ne mentální porucha či nemoc. Spousta stalkerů mentální poruchu má nebo je mají různě nakombinované, ovšem neznamená to, že stalker automaticky trpí poruchou osobnosti. Nicméně Goldberg bude spíš sociopat podle traumatu v dospívání, navíc jedná vcelku emotivně nebo v afektu. ()

BackPa

Dlouho jsem tento seriál opomíjel, ale nakonec jsem se k němu dostal díky tomu, že byl dabovaný do češtiny. Prvních pár dílů jsem si říkal, že je to obyčejný "romantický" seriál, který mě asi bavit nebude, ale vždycky dávám seriálům šanci a zkouknu minimálně jednu řadu, pokuď to teda není úplný odpad. Hodnocení seriálu je vysoké a tak jsem tedy pokračoval dál a nelituju toho. První řada skvělá, ale druhá se mi líbila o něco víc. Už se těším na třetí řadu. ()

M__

No, tohle není to co jsem si představovala po celkem dobrém hodnocení 78 %. Ten děj byl tak strašně moc předvídatelný a někdy opravdu přitažený za vlasy, že jsem to po první sérii chtěla vzdát, ale ten poslední díl mě donutil pokračovat. Druhá série mě na začátku bavila o trochu víc, ale ten konec byl opravdu už moc. Nicméně se zde najdou i poměrně zajímavé části, jako zjišťování, kdo je ta záhadná postava, která se objeví ke konci první série a v druhé ukazuje, že minulost si nás vždy najde bez ohledu na snahu, kterou vyvineme pro její pohřbení. 50 % ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021