John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

ScarPoul

Myslel som si, že takéto filmy už vymreli. A ono nie. Plnohodnotná hláškujúca buddy krimi komédia, ktorá robí česť svojmu žánru. Hoci Tim Story ku koncu akoby stratil nadhľad a servíruje nám už tisíc krát vyriešené ukončenie, bez všetkých tých malých perličiek, čo zvyšok filmu robil takým záživným. To zamrzí. Odhliadnuc od toho, je to ale dobrý film. Hlavne Samuel si túto svoju úlohu užíva. V zásade nemám k tomu čo viac napísať. Je to pohodová oddychovka, bez trápnosti a hluchých miest. Len s tradičným americkým koncom. Pokračovanie by som uvítal. Ak by bolo teda v podobnom duchu. ()

MoiJe

Mladeho skills su zabavne a film ako celok je uzitelny. SLJackson to na mna prehanal prilis, zo dva vtipky boli fajn a ta aura (v kombinacii so zbranami) nutiaca vsetkych okolo chovat sa priposrane je cool, zbytok osobnosti Shafta stredneho je ale na past. ()

Dale

Jackson je drsňák a cool aj po sedemdesiatke. Od nikoho iného neznie "motherfucker" tak prirodzene. Hlášky sú super, jeho aj Reginy, syn to tam len kazí. Najhoršie je na tom ale príbeh, ktorý je len x-tou verziou ohranej schémy, ktorú sme videli mnohokrát inde a lepšie. ()

ConanVJ

Rozhodně koukatelnější a zábavnější než jednička. Akce taky ujde, hláškuje se zde hodně. Příběh předvídatelný. Obsazení filmu sedlo. Za mě 65% :) ()

agentmiky

Nadšeně jsem přivítal pokračování této klasiky z roku 2000. Návrat Samuela L. Jacksona potěšil, taktéž přítomnost původního Shafta a nejstaršího člena této zajímavé rodinky Richarda Roundtree v traileru navnadila. Přiznávám se, čekal jsem asi něco více než po většinu času poslouchat jeden infantilní vulgarismus za druhým. Od Jacksona jsem na sprostší mluvu zvyklejší, ale jak se lidově říká.........Čeho je moc, toho je příliš. Když pominu tento pokus o humor, tak bych filmu křivdil, kdybych tvrdil, že normálně vtipných narážek se zde divák nedočká. Najdou se tady, ale bohužel ty fakticky podařené, které na vás udeří a vy se jim od srdce zasmějete, ty se dají spočítat na prstech jedné ruky. Co se týče zápletky, tak všechno se dá prokouknout již po pár minutách, ale kdo čekal nějakou propracovanou zápletku, že ? Potěšila zpomalená přestřelka v klubu a závěrečné vyúčtování s hlavními grázly, jehož se zúčastnila celková trojice rodiny Shaftů. Trochu zamrzí, že se Richard Roundtree objevil na plátně asi jen pro posledních patnáct minutek. Hlavně díky němu film ožil, jeho přítomnost zafungovala jako čerstvý vánek. Nemohu říct, že by mě to nebavilo, ale potenciál byl ještě jinde. A jednička pořád nepřekonaná. Uvidíme, jestli se s rodinou Shaftů setkáme ještě potřetí. Za mě dávám 61 % ()

Praxis

Klasický černošský film pro černošské obyvatelstvo, ve kterém naštěstí neřve Tyler Madea Perry, ale naprosto ruluje a krade si pro sebe veškeré scény geniální Samuel L. Jackson. Sekunduje mu jeho nepříjemně ječící sidekick v podobě Jessieho Ushera, a doprovází je jejich dědeček. Je to klasická nahláškovaná krimikomedie, akorát že 90% času tam vidíte černochy. Ale má to švih, náboj a vlastně to hrozně rychle uteče a na pozadí neustálého špičkování ústřední dvojice, ve které je krásně vidět spojení staré a nové mileniální doby, se rozplétá vlastně hrozně jednoduchý zločin. Scénář je průstřelný jak prostěradlo, ale to vlastně tolik nevadí, protože se většinu času stejně budete bavit ulítlým Jacksonem (hláška na Laurence Fishburna je hlod roku). Pro středoevropana vychovaného SPD to nebude, ale pro miléniála a multikulti Pražáka je to komedie vlastně hrozně fajn. I když jsem místy čekal, že tam začnou ještě černoši tančit a vzývat Boha. 70% ()

Ellmariachi

Já mám prostě pro tyhle na nic si nehrající, předvídatelný a odlehčený kousky slabost. První díl jsem neviděl a těžko říct, kdy uvidím. Ale s ohledem na to, že prý není třeba jsem na Netflixu pustil podstatně mladší díl a nelituji. Prvoplánové hlášky jsou super, laciné vtípky taky baví a děj u kterého krásně vypnete hlavu nenudí. Akce zábavná a nechybí v dnešní době trošku vzácná krev. Mám prostě rád, když sviňák dostane zásah a zanechá tu nějakou stopu. SLJ je suverén a já mu to jeho nekompromisní postavu žeru. Stejně jako postavu dědy. Mladej občas příjemně překvapí a problém s ním taky nemám. Kolem a kolem 70 za fajn nenáročnou zábavu. ()

ArsenalEagle

Propojení 3 generací Shaftů je fajn nápad, ale reálně stačí ten prostřední maník, popřípadě oba ostřílení starší, protože nejmladší jedinec občas nudí. SLJ je záruka kvality a i v 70 může z fleku hrát čerstvý badass padesátníky. Velkou výtku mám k dabingu, kde mi prostě nesedí slovník - "motherfucker" mě prostě narozdíl od "zm.da" hned neotráví a slyšet českou verzi od mámy, od táty, od syna a všech okolo, to mi tam prostě nesedělo, celkově kvalita hlášek jde nahoru dolu. Ale je to moje chyba, měl jsem dát titulky. ()

Trevor

Afroamerický čierny nacista, ktorý film režíroval ( Tim Story) v úvode nechá v škole moslimského chlapca spolu s černošským šikanovať biele dieťa. V 17 minúte je biela prostitútka bitá čiernym dílerom drog. V 36. minúte Shaft povie juniorovi, že túto skladbu by nepočúvali ani belosi. Btw, hudba. Prvá a jediná dobrá skladba sa objaví v 67. minúte filmu pri prestrelke medzi juniorom a dílermi v reštaurácii. Čerešničkou na torte pri sledovaní filmu je neschopnosť úbožiakov, ktorý stoja za vývojom aplikácie čsfd. Po prvom hodnotení a snahe upraviť komentársa ten prirodzene neuloží, veď aj načo. Načo by sme vyvinuli niečo čo funguje. Ten istý IT úbožiak by si to zrejme zamieril ihneď do obchodíku, kde by mu predavačka nechtiac predala jogurt deň po záruke. Veď to je jeho 65 centov...Že je sám tak neschopná nula, že jeho služba nefunguje ho netrápi vôbec. Iba z úcty k dávnejším hereckým výkonom Samuela L. Jacksona jedna *, inak to bol odpad nebývalých rozmerov, bez humoru a s priehľadným príbehom. Tak stupídny film som nevidel pomerne dlho, ale tak každému je jasné v koho rukách Netflix je... ()

IceQueen

Mojim prvým omylom bolo, že som si neokontrolovala žánre. Píše sa tam, že Shaft je komédia, čo je vzhľadom na extrémnu nevtipnosť (nebála by som sa použiť výraz trápnosť) veľmi ťažko detekovateľné. Druhá chyba, neklikla som na režiséra a scenáristu, to by som zistila, že ide o černošskú komédiu, tie majú isté špecifické poznávacie znaky, bez ktorých sa celkom úspešne zaobídem (radšej nebudem zachádzať do detailov, aj keď ide o fakty). Viac akcie, menej afektovania a pokusov o humory by novému Shaftovi určite prospelo. Ku koncu som sa pohrávala s myšlienkou na tri hviezdy, ale keď mladý prišiel v tom kabáte do práce, vybavili sa mi potlačené spomienky na zúfalú prvú polovicu. Nemôžem tvrdiť, že by nevyšiel žiadny fór, to naozaj nemôžem a dokonca aj niektoré akčné sekvencie sa vydarili, ale Shaft ako klauniáda, to mi nejako nesedí. ()

dyfur

.........čakal som zostarnutého  Shafta,ale S.L.J. nestarne a s ním ani Shaft.....vtipné,svieže,akčné.....treba vidieť.....jedna z tých mala filmov,ktoré prekvapia....v dobrom... ()

M.i.k.e

z pohledu scénáře je nový Shaft klasickou a celkem bez problémů dopředu odhadnutelnou detektivkou,ale o to tady vůbec nejde.Prim tady totiž hraje nostalgie a Samuel L. Jackson,který je ve svém věku asi tak 3x stylovější,než všichni současní černošští herci.Hlasí se tu o jako o závod a většina hlášek je navíc i vtipná,takže to celkem v pohodě vyvažuje fakt,že akce není zase až tolik.Když se na konci sejdou tři generace Shaftů,je dílo dokonáno.Prostě oddechovka jak má být...70% ()

Figu

O la lá! Tak Shaft se nám geniálně přizpůsobil době a máme tu dvojku úplně jinou než díl první s L. Jacksonem. Je to nahláškovaný, je to bomba sprostý, má to koule a grády! A navíc detektivovi zůstalo vše co ho zdobilo kdysi. Takže respekt, suverenita i nekompromisnost! A pro mě i štěstí, že se té vykurvené hudby z předchozího dílu ve filmu objevuje pomálu! Za supr béčko 75% ()

Streeper

Až po shlédnutí filmu jsem zjistila, že Shaft je součástí série, která začala již v roce 1971. Ale pokud jste divák, který o předchozích filmech také netušil, tak to ničemu nevadí. Shaft se tváří jako skvělá akční sólovka, která má za úkol diváka pobavit a navalit do něj slušnou akci, aby nebyl přehlcený, ale ani hladový. Naštěstí se tohle podařilo. Jackson v hlavní roli je bombový, nedokázala bych si představit nikoho jiného a stále žasnu nad tím, jak slova jako pussy, cunt, motherfucker v jeho podání znějí jako slova normálního člověka. Film má ale jediné mínus a to je záporná postava. Škoda, že ta nedostala více prostoru, aby to bylo zajímavější a lépe jsme se s postavou ztotožnili. ()