John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Spiker01

Na papíře zní spojení tří generací Shaftů cool, ve skutečnosti by stačil jen ten jeden. Samozřejmě Samuel L. Jackson, který je jen o 6 let mladší než jeho filmový otec první Shaft, s klidem ale může i po sedmdesátce stále hrát šedesátníky, ale co je důležitější, pořád je naprosto neskutečný “bad motherfucker,” který trousí jednu hlášku za druhou a vyzdvihuje film fušera Tima Storyho nad zábavný průměr. O juniorovi mluvit netřeba, je samozřejmě v novém Shaftovi (snímek se i potřetí jmenuje stejně) nejdéle, ale Samuel naštěstí tolik nestrádá. A všechny scény staříka Richarda Roundtreeho jsme viděli v traileru, nicméně pochybuji, že nový film na Netflixu uvidí pamětníci originálu. PS : Ve filmu je skvělý odkaz na záměnu s jedním známým hercem. ()

verbal

První pokus o sedmdesátkové negroretro, Drsná Tyč, dopadl jako Ochablý Šlauch, zrovna dvakrát se nepovedl, protože se bral moc vážně a zkoušel z původního tupého Mučidomu udělat otravnou čokoládovou sociální sondu a rasistické komunitní negrolkaní. To ve druhé, tentokrát už jen prosté Tyči, se na ty dost ubohé tendenční plačky už vysrali, hnědoameričané spolu s džihádoameričany již žijí ve svých ghettech v dokonalé kriminální harmonii bez zjevného ukazování prstem na zkurvené xenofobní bílé huby, které jim zlomyslně neumožňují být kultivovanými renesančními vzdělanci a intelektuály, vydali se cestou nahláškované akční negromédie, tudíž tahle Tyč stojí pevně jako ocelová Žerď, mohutně topořena stále vitálním strýčkem Džexnem. Ten má sice zjevně po ústřelu, chodí, jako by měl v prdeli pravítko a místy je vidět, že ty žertovné bonbonmoty trousí se zaťatými umělými zuby přes obstřiky a analgetika, ovšem stále se šarmem sobě vlastním. Asi jej vyhecovalo i to, že mu fotra hraje prapůvodní pan Tyč, Ríša Kulostrom, který je jen o 6 let starší. Prostě taková příjemná, vtipná a svižná negrooddechovka s výtečnou podporou prodeje MacShitAirů, předražených to komerčně vyhajpovaných pleček s nepřátelským operákem, kromě zmanipulovaných marnivých pičusů vhodných už leda tak pro distributory narkotik. Čili jak správně naznačil strýček Džexn, jediná ospravedlnitelná cesta, jak může soudný člověk k něčemu takovému přijít, je vyhrát to v soutěži „Rozjeb na sračky drogového dýlera a nech si jeho věci.“ ()

Toren

6/10. Klasický Jackson film. Hodně se tu mluví, fóruje, dělaj se rádoby cool věci a celý je to šíleně nadvznesený. Oproti minulým Shaftům minimum akce a příklon k typické černošské komedii - v rámci možností zábavná jízda. A Jessie Usher se ukázal jako slušná trefa. ()

Malarkey

Drsnej Shaft u mě nikdy nebyl kdovíjakej boreček. Ale černoši v Americe z něj asi nemůžou. Samuel L. Jackson je koneckonců solidní volba pro takovou roli a chápu i pokračování z letošního roku. Ale přijde mi to obdobný, jako když Bruce Willis poučoval svého syna v pátém dílu Smrtonosné pasti. Působilo to spíš trapně, než zábavně. Stejně tak je to i tady. Akce v pohodě, muzika solidní sedmdesátková, černošský přístup k vtipu mi rozhodně nevadí. Ale ten jeho syn? Ten byl prostě na pěst. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,360,215Tržby Celosvetovo $21,360,215▐ Škoda toho upišťaného Shaftovho syna, či občas toho prílišného vatového blabotania lebo ináč to celkom dobre sype. Fajn nádych retra, potešia aj nejaké tie hefty, či sexuálne narážky. /60%/ ()

Superpero

Hrozně jsem si to užil. Kontrast mileniála se starou školou fungoval. Samuel L. Jackson je prostě furt dobrej, věřil jsem mu to a gebil jsem se jeho hláškám. Jedinný, co mi malinko drhlo bylo, že ten syn měl působit, jako sračička, ale najednou tam sundá týpka na diskotéce a vystřílí padouchy v hospodě. Ale jako co, bylo to dobrý. ()

Fr

„A JMENUJU SE SHAFT...“ /// Starej a mladej (Shaft. Je třeba vzít v potaz Drsnýho Shafta z roku 2000). Na začátku jsem ani jednomu nevěřil. Samuel mi připadal starej a mladej zase… spíš trapnej. Nakonec to střetnutí fotr – syn celkem funguje i po tý komický stránce. Jablko totiž nespadlo daleko od podělanýho stromu. Ze všeho nejvíc je to detektivka (pátrání po smrti kámoše, mešita, drogy… a drsnej Shaft), občas akční střet. A švindlování se nevyplácí… možná trochu staromódní, ale celkem fajn! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často mi říkaj, že nemám zvracet na nóbl holky. 2.) Nevím, jestli mám skončit s prací u sboru. 3.) Chtěl bych mít príma tátu. 4.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Vcelku zábavná blbina, kde je více hlášek než akce, ale Samuel si všechny scény krade pro sebe a opět baví. Příběhově to nepřináší nic nového, ale díky rychlému tempu a dostatku hlášek se nudit nebudete. 65% ()

tron

„Je zahorknutá. Netráp sa tým.“ Začnem tým lepším. Nemám nič proti remakom, ale viac sa mi páči, keď tvorcovia nadväzujú na to, čo bolo, ale nejako extra nebazírujú na minulosti. Tiež sa mi páčilo, že Shaft sa vo svojich primitívnych sexuálnych a iných hulvátskych názoroch nepodlizuje. Nie je to vtipné a občas je to trápne a lacné, ale páčilo sa mi, že sa nezmenil a zostal presne tým istým debilom, ako v 70. rokoch (aj keď vtedy to bol otec, nie syn, ale rozumieme si). Páčila sa mi scéna v reštaurácii a to, ako vo finále postava efektne preletela oknom. No, a teraz mínusy. Scenár už horší byť nemohol. Banalita na banalite. Miestami som až užasnuto neveril, akými prastarými klišé sú nás schopní tvorcovia otravovať. Mrzelo ma to kvôli mne samému, ale ešte viac ma to mrzelo kvôli Jacksonovi a Roundtreemu, ktorí si to asi uvedomovali, ale bolo im blbé nezahrať si v tom, lebo ak by odmietli, nahradili by ich nejakí noví herci, ktorí so starou značkou nemali nič spoločné a nebolo by to pre nich tak osobné, ako pre Jacksona s Roundtreem. „Čauky mňauky.“ ()

B!shop

Roundtreeho Shafty jsem nevidel, Samuelovo jo a nijak zvlast me nebral a tohle je bohuzel podobnej pripad. V podstate prumerna kriminalka s tuctovym pribehem, kde je akce pomalu a neni buhvijak natocena a jediny, co film tahne z bahna je hlavni dvojice. Respektive hlavne teda Samuel, ten hlaskuje jak o zivot, nicmene Usher mu docela dobre nahrava a neni nastesti tak otravnej, jak jsem se obaval. Par scen je vcelku cool, spousta hlasek pobavi, ale to je tak vsechno. ()

Asia_Power

Tak zas jednou tu máme film tak černej, že může z fleku jít sklízet bavlnu. Samík Džeksnů opět v roli drsnýho Shafta a jako bonus aspirující na cenu Táta roku. Jeho potomek je ze začátku klasickej přizdisráč, co kdyby viděl na vlastní oči kundu, tak omdlí, no díky tatíkovi se postupem času otrkává, začne být mužnější a člověk si po cca tři čtvrtě hodině říká, že ten zoufalej kus kokota je vlastně pohodovej týpek a Shaft starší se nemusí stydět, že před lety ženušce vykropil hrobku a dovolil tak tomuhle holomkovi spatřit světlo světa, Do akce se nám ke konci filmu přisere i děda Shaft, takže tu máme tři generace, co jdou dát, pěkně nigga stylem, na prdel všem zmrdům od drogových dealerů, přes islámský radikály až po krávy s pálkama v ruce. Některý hlášky jsou fakt povedený, jiný jsou prostě klasicky neggerský jako naše ti ta pade, suší suší nebo neumim šésky. Celkově jsem doufala ve větší námrd, ale lehce nadprůjemný to je a jako bonus sem si u toho stihla vyžehlit. ()

Jara.Cimrman.jr

"Každej frajer, kterej má obě oči a péro, by tě prokouknul." Jó Harlem. V Harlemu je lepší bejt John Shaft než James Bond. Jinde bych byl radši Bondem, ale v Harlemu jedině Shaftem. Jen ten umí stylově přejít ulici, bez otálení vyzvat jakoukoli ženu k sexu a bít lidi bez ohledu na jejich pohlaví. Já se tedy obvykle nerad dívám na černý filmy určený pro černý lidi, protože ze mě masáž pozitivní diskriminací spolehlivě udělala genderově nevyváženýho rasistu, ale tohle mě bavilo. Shaft byl totiž zábavnej a kromě toho si s chutí kopnul do rasismu, genderu i neziskovek. Nechci spekulovat o tom, že mu to prošlo, protože je černej, ale kdyby Shafta hrál třeba Bruce Willis, tak bych se už asi chystal na pohřeb Johna McClanea ve Smrtonosný pasti 6. ()

choze

Fajn krimikomediální oddechovka, ve které se potkávají tři generace Shaftů a kterou táhne solidně hláškující Samuel L. Jackson. ()

Gilmour93

„He thinks he's a black James Bond.“ - „If that dude was real, he'd think he was ME..“ Vzkřísit žánr buddy movie není nyní lehké ani pro jeho bývalé tvůrčí esa (viz. Blackovi Správní chlapi), ale tady ten střet mileniální křehkosti s obhroublým zástupcem nekomplikovanosti světa minulého století nacházel zajímavé rozměry. Je třeba si ovšem přiznat, že bez osoby bad motherfuckera Jacksona, který slovo cunt stále pronáší s nebývalou noblesou, by tahle Storyho jízda na černo nebyla tak produktivní.. S ohledem na hlášku z úvodu komentáře a nynější polemiky o nové barvě a pohlaví Flemingovy 007 je myslím na místě, aby dalším Shaftem byla Cameron Diaz. A komu se to nelibí, je rasistický misogyn.. ()

Eliott

Tak tenhle film mi byl ušitý přesně na míru. Skvělá akční komedie se zajímavým vývojem postavy mladého Juniora. Chválím především roli tatíka Shafta v roli Samuela Jacksona, jelikož do filmu vložil neuvěřitelné množství skvělých hlášek ve svém typickém provedení. Dále zde najdeme slušné akční scény a řadu velice vtipných momentů. V poslední řadě chválím nám představené tři generace Shaftů v závěrečné akci. 82% ()

Kaka

Překvapivě o trochu vtipnější a s výraznějším rukopisem než jednička, která byla napůl akční, napůl krimi komedie bez specifické příchuti, ale s novým, neokoukaným nigga. Dvojka je svěží, ukecaná a samozřejmě tradičně hollywoodsky šablonovitá, zároveň ale relativně trefná a s moderní, neopotřebovanou zápletkou, která hravě osciluje mezi rodinnými etudami a klasickou detektivní záležitostí. Samuel L. Jackson je pořád ten chytlavý badass madafaka a sází hlášky jako na běžícím pásu. Na kino to nemá, ale u obrazovky při zaplém Netflixu je to úplná pohoda, navíc při kvalitní reprosoustavě nejeden divák ocení kvalitně nasekané hudební fláky v průbehu filmu. ()

castor

Už bezmála 20 let starý kousek to měl obtížnější, protože tohle drsné černošské ražení ze 70. let u nás nikdo moc neznal. Chlapík s přímočarými metodami a hodně sprostým slovníkem se vrací, v jehož případě měli už tehdy tvůrci jedno velké plus: hrál ho Samuel L. Jackson. Tentokrát pomáhá svému synovi, kterého nevychovával, a který si sám řekne o pomoc: řeší záhadnou smrt svého blízkého kamaráda, která mu v několika ohledech nesedí. Vytvoří poměrně nesourodou dvojku, mezi kterou to docela funguje, ovšem co nesedí, je zasazení do moderní doby. Téhle látce prostě pasuje staromódní pojetí a to se Shaftem juniorem tak úplně nejde. Přitom detektivní zápletka není úplně hloupá a akce je poměrně slušně uchopená. Obzvlášť když režisérem je totální rutinér Tim Story, který nám naservíroval dvě nepovedené Fantastické čtyřky a který nikdy díru do filmového světa neudělá. Náš hrdina cedí hlášky a je (v době stále tepající kauzy MeToo) neuvěřitelně sexistický vůči ženám, které vnímá jen podle toho, jak povolné jsou tam dole. Celkově překvapivě svěží. ()

D.Moore

Minulý film byl trochu jako Drsný Harry, tenhle je spíše jako (třetí či čtvrtá) Smrtonosná zbraň. Velmi, velmi, velmi komediální a s dobrými akčními scénami. Shaft je na tom ve vztahu k synovi podobně jako Indiana Jones v Království křišťálové lebky, akorát že Shaft samozřejmě není Indy, a tak jsou jeho postupy a otcovské rady poněkud, řekněme, motherfuckerovitější. Film má švih a dobře vypadá, navzdory trochu ošoupanému příběhu mě nenudil. Nejstaršího z rodu Shaftů ale mohl do děje klidně zapojit dříve, byla by ještě větší legrace. ()

kulyk

Ten film je příliš.... černý. Chtěl jsem napsat nablblý, ale to bych nemohl být strážci morálky označen za rasistu. A předabování ,,kund" na ,,pipiny" nic rozhodně nevylepšuje, vite? ()

Davies182

Miniaturní střípky ze všech vašich oblíbených buddy filmů, složené do nahláškovaného akčního béčka jako za starých časů. Když už se tedy ta pětka Smrtonosné zbraně nakonec fakt nikdy nenatočí, musíme vzít za vděk alespoň Shaftovi. Což není úplně špatně! ()