Ženská na vrchole

• Česko Ženská na vrcholu (viac)

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude. (Continental film)

kajas

Další z řady nepříliš vtipných zástupců žánru "české romantické komedie" vyprávějící o vztahu nadšené moderní biomatky s bručounským samorostem. Nutno ale podotknout, že "Přijde letos Ježíšek?" stejné režisérky byla mnohem horší podívaná. ()

M.i.k.e

zdlouhavé,nevtipné a plné všech vánočních klišé na které si jen divák vzpomene.Přitom je tu dost herců,kteří dokáží nejen hrát,ale i být vtipní,ale to by k tomu museli mít lepší scénář.Tam se ale trojice scénáristek (přičemž jedna z nich to celé rovnou i zrežírovala) rozhodla že divák chce na vánoce jistoty a tak mu dala všechno co už viděl 1000x jinde.Snad jen to prostředí je opravdu fajn...40% ()

honajz2

Prvních 5 minut mě překvapilo - ono se na to celkem dalo dívat a dokonce jsem se i jednou pousmál! Už už jsem chtěl jít do kuchyně a bouchnout šampaňské (které teda doma nemám), ale nakonec se tak nestalo, jelikož po těch 5 minutách přišlo mistrovství světa (tady teda republiky) v přehrávání, kde snad není jediný herec, který by hrál uvěřitelně a hlavně normálně. Všechny ale na plné čáře poráží Polívková, která tady tak příšerně přehrává, že rovnat se jí může jen Plodková se svojí rolí v Hodinářově učni (i když tenhle souboj titánů by asi Plodková vyhrála). Ze škatulky "českých romantických komedií" to nijak nevybočuje a ze novodobé škatulky "českých romantických komedií na horách" už vůbec ne, ale aspoň to není vyloženě trapné a ani ne tak tupé, jak se může chvílemi zdát. I ty hory tu mají nějakou roli a pár záběrů na Tatry potěší. Na jedno středně velké pronudění s masterpiece zápletkou o tom, jak Dejdarovi umřela manželka to je, ale na opětovné zhlédnutí ani náhodou. I tak je spousta horších českých filmů. 2* ()

Martin741

Dlho sa vlecuci, amatersky, blby a nic nehovoriaci film, na toto si pravdepodobne ani nikto nespomenie po par rokoch, fakt len tuctovy pocin, akych vznikaju stovky a mozno i tisice : 30 % ()

rakovnik

Opsaný příběh na šablonu typu - dáme dohromady sévérázného nabručeného drsňáka z hor a biomatku z Prahy. Téměř bez vtipu, děj v Praze totálně mimo, mlácení prázdné slámy. Na závěr samozřejmě odhalení nitra, prozření, mezitím si vnutily páry své vidění světa aby zjistily, jak je to fajn. Prostě klišé, očekávaný děj, nuda. ()

bourec

Tohle je taky hezký.Strnulý výrazy Polívkový,a hlavně Dejdara, to není to nejlepší pro jakoby rom.komedii.Lenka Kny se asi v poslední době hodně koukala na Poledńákovic film Jak dostat tat´ku do polepšovny,protože jsou tam scény,který jsou tomu hodně podobný.Nijakej film,talent tady není.30%. ()

zette odpad!

Za me nekoukatelne. Prestrelena stopaz, hloupy scenar, spatna rezie a postavy, ke kterym jsem si jako divak cestu nenasel. Jeste, ze Lenka Kny neni uplne filmove plodne devce, protoze takova tvorba je uplne k nicemu. ()

angel74

Ženská na vrcholu patří do ranku komedií, u kterých se v podstatě nedá zasmát. Bohužel v posledních letech u nás podobných impotentních taškařic vzniká obrovské kvantum. Připadá mi to, jako když neplodný pár zoufale touží počít dítě a ať se snaží sebevíc, nějak to pořád nemůže vyjít. (40%) ()

kocik1

Co je platné, když vytáhnete slavnostní prostírání a stříbrné příbory, když ta polívka, se kterou jste se celé dopoledne kuchtili, není k jídlu? Co je platné, že Tatry jsou krásné a je na co koukat, herce jste si taky vybrali mezi naší top, když neumíte napsat scénář a režírujete jako pejsek a kočička? Už od prvních titulků se mi nad vtípky chtělo zoufale plakat studem a příběh samotný nebyl nic jiného, než kaše nastavovaná zoufale jen podle toho, aby měl celý film potřebný počet minut. ()

Johnny.ARN

Ďakujeme bratia Česi, že nám propagujete Tatry, keď nám to neide. Toto ale malo byť o poriadny kus skrátené. Čím viac to ide, tým viac som mal pocit, že už sa nevedelo kam s čím a len sa to tak potácalo od nikud nikam. Prvá polka je ale fajn, aj keď tomu chýba humor, dokázalo to vytiahnuť na solídne 2 z 5 ()

Mrkvič

Bál jsem se filmu v duchu prvního Špindlu a realita je bohužel mnohem horší. Nezajímavé postavy a herci. Film podle americké šablony, ale z amerických vzorů si bere jen to nejhorší. Když se ve filmu objeví náznak situační komiky (ty momenty jsou všehovšudy tři), je to jak požehnání. A tak (např.) vtípek, kdy se Bolek rozhodne jet radši do tater než trávit Vánoce s exšvagrem, zapůsobí jako vtipný vybroušený diamant. Posledních deset minut ale snad natočil někdo jiný. Sice to není žádná pecka, ale dává to smysl, dá se chápat chování postav, zazní tématicky ladění česká hudba (místo nějaké cizí nic neříkající sračky). A scénky v titulkách jsou dokonce stokrát lepší než vše, co bylo k vidění ve filmu samotném. ()

bubun odpad!

Odporná nesnesitelná klasická propaganda typu: ve městě je to na hovno, ten opravdový život je jen na horách/na vesnici/v lese/na ostrově/dosaďte si cokoli. "Příběh" bez vtipu, napětí, sympatických postav (nebo aspoň jedný!), vlastně celé bez příběhu. Předvídatelné od prvních pěti minut. K tomu dva příšerní dětští neherci, ta holka naprosto bez talentu, a k tomu neumí mluvit (viz "k čemu mi by to bylo?"), ten chlapec zas s tak uměle předstíraným nadšením, že je z toho člověku blivno. Proti tomuhle jsou Muzzikanti skvělou zábavou, a tímto se jim omlouvám. ()

Lachtaan

U některých filmových zkušeností člověk ani neví, jak je okomentovat, aby nemusel být sprostý a neomalený. Já české filmy sleduju opravdu rád, jak ty staré tak právě i ty novodobé, ale zrovna v rukou Primy vznikne z cca 8 projektů ročně jeden povedený. Tím za rok 2019 rozhodně není Ženská na vrcholu, kde se v romantickém sevření sešla ta vůbec nejméně sourodá dvojice naší herecké scény a na úpatí zasněžených Tater stvořila skoro dvě hodiny urputně nudného materiálu. [viděno na Netflixu 15.11.2020] ()

ecceHOMMO

Ústrredný song k fimu od dvojice Basiková – Střihavka - "Tohle není pláč", výrazne predčil samotný film s krátkymi iskrivými zábleskami. ()