Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Scaevola

Poutavá jednohubka se zneklidňujícím námětem promrhává svůj potenciál v laciné krvavosti a bolavých nelogičnostech zacyklující se zápletky. Na druhou stranu třaskavé tempo zpřístupňuje divákovi relaxaci ve stylu akčních videoher včetně vynalézavé kamery z třetího pohledu a filosofický závěr dává vzpomenout na komplexní témata cyberpunku se vším všudy, takže nechcete-li přemýšlet, nemusíte a budete spokojeni. ()

leonidas

no, možná by se mi to líbilo víc, ale když na tohle téma se poslední dobou točí tolik filmů, že i u sebelepšího filmu člověk usíná nudou.no tak strach z robotů upadl, pak přišel strach z toho jak nám máti příroda oplatí jak s ní zacházíme teď přichází strach z elektroniky. co bude dál? ()

Gregor_Samsa

Závěrečné scény mi hned vybavily Ex Machinu; je to vlastně docela podobná záležitost. Zajímavej biják, s nápadem, zvraty, které přestože nejsou úplně nečekané, dělají z jinak akčně laděného B-čka zajímavější záležitost. Nechytne a nevtáhne to úplně, přestože stopáž je příjemná, ale celkově je to povedená věc na večerní pokoukání, kdy si člověk chce dát něco před spaním, než upadne do péří s výhledem na světla podbabského velkoměsta. No zpátky k tématu: promyšlené, zajímavé, nenatažené, fajnové. [70%; 2020-01-06 Home sweet home] ()

BrusVejn

Perfektné akčné scény a vynikajúca sci-fi atmosféra. Nebyť menšej scenáristickej a dialógovej kostrbatosti, jednalo by sa o takmer dokonalý indie film. Ale aj napriek tomu je toto dielo realizáciou hesla za málo peňazí, veľa muziky. ()

shulo

Herec Logan Marshall-Green mi pripomina mix Toma Hardyho a Jona Bernthala z walking dead,film som prehliadol ked bol vydany, o to vacsie prekvapenie po jeho pozreti, skoro to bolo na 5. ()

Tomas_PO

Celkom reálny pohľad na to, ako môže v budúcnosti svet vyzerať. V domácnostiach hi-tech technológie (hey Alexa), no na uliciach bezdomovci. Autonómne autá, no len pre vyvolených. Všade drony, vysoká bezpečnosť, no aj šikovní hackeri. ()

veverysiak

Prišlo mi to ako scifi inscenácia s prvkami videohry šľahnutá príbehmi o androidoch, už na prvý pohľad to neznie lákavo a ani v skutočnosti to tak nie je, punc podpriemernosti tomu dali ešte herecké výkony a nudné spracovanie, takže 35%. ()

Heywood

Vždy ocením dobrý nápad a provedení, tady v převládající modré dobře pochmurné. Trochu předvídatelný konec (vzbouření stroje je vděčný námět už od Kubrickovy Vesmírné odysseji z roku 1968 (scénář A.C.Clark), ale bylo to dobře provedené a celkem nápadité. Hlavní hrdina byl neborec a i to se cenní, nelze pořád hledat nové Ramby. A to, že policajtka je typově blbá, protože nedokázala vyšetřit nic, co by včas měla, je také k ocenění, protože tohle je realita dneška. Hvězda navíc, protože to mělo slušný spád. ()

Muf911

Čistých pět hvězd. Jak to, je to dva roky starý film a já jsem o něm doposavad nikde neslyšel?! Něco na pomezí Blade Runnera a Matrixu, film, u kterého jsem zůstal čumět s otevřenou pusou. A poučení? Jezděte veterány, ty se vás nepokusí zabít. ()

StrixCZ

Jak už tomu u spletitých sci-fi příběhů bývá, ani zde se autoři nevyhnuli poměrně mnoha momentům postrádajícím logiku. Ale v tomto případě jsem ochotný jim to odpustit. Mělo to spád, efekty byly efektní, cyberpunková atmosféra perfektně vystižená a závěrečné rozuzlení jsem vážně nečekal. ()

kebabvchlebu

Tenhle film mě přímo vystřelil z ponožek. Díky kratší stopáži má film raketové tempo a ani jednou jsem se nenudil. Zápletka je docela jednoduchá, ale to neznamená, že to je špatně, ba dokonce dojde i na pár plot-twistů. Akce je kulervoucí a vždy mi spadne brada, jak moc je surová a nepředvídatelná, ale hlavně jak dobře je natočená. Cyberpunkové město, i když je kvůli budgetu trochu minimalističtější, vypadá skvěle a uvěřitelně, hlavně jak hnusně a špinavě působí. Soundtrack je taky lahůdka, i když není na takovém levelu, jako je o rok starší Blade Runner 2049. Konec je pěkně temný a má moc pěkný twist, který jsem i přes indicie a náznaky nečekal a dobře se hodí k tónu filmu. Společné projekty Leigh Whannella a Stefana Duscia budu od teď bedlivě vyhlížet. ()

Sunwheel

Z počiatku som mal pocit, že si na tento svet nezvyknem a pozeral som to s nechuťou. Postupne sa to celé odkrývalo a neskôr som tomu podľahol. Originálny námet sa podaril pretaviť v akčný thriller dokonale. Hororom by som tomu ale nenadával. Miestami to trošku parodizovalo očakávanú vážnosť, ktorú autor vie s temnejším príbehom ponúknuť. ()

taibrek

Kedysi som už tento film videl... Ešte že som si to tu poznačil.. Škoda, že si neviem na to spomenúť... Spomenúť si na takýto fajný film. Ukáže nám druhú stranu technológií a ako nám môžu prevrátiť život na ruby... ()

exe.

Ste kvadruplegik? Chcete znova chodiť? Chcete sa pomstiť ľuďom, ktorí vám ublížili? Toto všetko a ešte oveľa viac zvládne mikročip Stem voperovaný vo vašom krku. Ale pozor, nikto nesmie vedieť, že ho máte. Upgrade mi neponúkol len to, čo som ako fanúšik akcie očakával, on dokázal ponúknuť ešte viac. Celkom slušný film s jednoduchým príbehom, ktorý dokázali prerobiť na perfektné akčné sci – fi s prvkami gore a s kopou premakanej akcie, ktorá vie, ako si získať diváka na svoju stranu a tento film prichádza s niečím netradičným, čo sa nevidí len tak v každom jednom akčnom filme. Okrem týchto faktorov, musím pochváliť aj casting, výber Logana Marshalla-Greena bol tou správnou voľbou a iného herca si tam neviem predstaviť a čo sa týka vývojov postáv, či hlavnej alebo aj vedľajších, každá má svoju vlastnú charakteristiku. Upgrade vie naservírovať unikátnu dejovú líniu, ktorá si drží svoj perfektný drive od samého začiatku až do grandiózneho finále, ktoré bolo zlatým klincom s prekvapivým vysvetlením, kde začne všetko do seba zapadať a to robí zážitok z celého filmu ešte väčší. Solídny akčný film s sci – fi prvkami blízkej budúcnosti, ktorý je podávaný veľmi originálnym spôsobom a nebojí sa ukázať aj trochu drsnejšie scény a po celý čas som sa bavil, takže tento film svoju úlohu splnil na výbornú. Môžem len konštatovať, že Upgrade vám naservíruje akčnú jazdu s perfektnými postavami (či už kladnými alebo zápornými), dejová línia je klasika, ktorá si ide svojím vlastným smerom, motivácia a konanie jednotlivých postáv má svoju vlastnú rovinu a toto všetko je len príprava na veľké finálne rozuzlenie. ()

Karbos

Tak schválně, uhání tenhle svět tak rychle? Nebo jsem já tak pomalý? Ten film je starý jen 5 let, přesto ho dnes, po pár letech od premiéry vnímám úplně jinak, najednou už to není ta konzumní blockbuster scifi jednohubka. Uplynulo 5 let a mezitím se svět zaplnil GPT chatem, AI generátory hudby, obrázku a největší společností světa investují miliardy dolarů do vývoje virtuálních realit....protože skutečný svět prostě bolí mnohem víc. Už jen to, že ten film nekončí happy endem je sakra alarmující, protože ruku na srdce, kdy naposledy jste v Hollywoodu viděli takhle černý konec i ten Inception vám nechal možnost rozhodnout se čemu chcete věřit. Za dalších 5 let to může být děsivě blízko a za dalších 10 to může být nová bible. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz