Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

vyfuk

Příběh z nepříliš vzdálené budoucnosti, který se v celku snadno může stát brzy realitou. A na jednu stranu hrozně strašidelnou, ale zároveň zcela cool. To se Whannellovi podařilo v celku skvěle zaznamenat. Přeci jen, je hodně hustý a tvrďácký, že můžete začít nový život a být neporazitelné monstrum, ale zároveň z konce, který umí být dost realistický prostě zamrazí. Na tom není moc, co říci. Pan režisér opět přišel s něčím originálním a jenom to ukazuje, že si zaslouží svou pozici mezi dobrými světovými scénáristy a popřípadě i režiséry. Krom toho, výkon Marshalla-Greena je zcela nepopsatelný a skvělý. Atmosféra funguje více než dobře. Chcete se smát, ale nejde to. Za živého boha to nejde. Protože tohle je tvrdá budoucnost. ()

Pedross800

Jednou za čas člověk s úžasem kouká, jak skvělé filmy dokáží protinožci za hubičku natáčet. Upgrade je toho několikátým důkazem. Skvělej nápad o ne příliš vzdálené buducnosti, kdy nano robůtci začnou vstupovat do našich životů nejen obrazně ale i doslova je dobře odsejpající pomstoidní chuťovka, která se nebojí ani drsnějších záběrů a scén a skvěle graduje. A i když každý asi dost brzo pozná, kdo za vším stojí, stejně je ten závěr naprosto geniální a nadčasový. Pecka! ()

haluska11

prostoduchý předvídatelný děj + toporné herectví = přání, aby to co nejdřív skončilo. viděla jsem vůbec to samé, co ostatní? stylisticky je to zajímavé a jistě pracné, ale nadprůměrná chvála jde mimo mě. v žánru sci-fi za posledních 5 let vzniklo na podobnou notu hodně lepších a víc inovativních filmů. upgrade? more like downgrade, sorryjako ()

KASUGI

Další luxusní kousek S Loganem Marshallem-Greenem (nedávno jsem viděl The Invitation). Chytrý a zábavný film, vizuálně a trikově nepřeplácaný, za což patří tvůrcům obrovská poklona, když vezmete v potaz, že se jedná o akční sci-fi. Tahle dvě slova totiž v současném hollywoodu vybízejí k přemrštěným trikovým digibordelům s neustálým zeleným plátnům za prdelí. Zde se CGI používá jen opravdu v těch nejnutnějších případech, jako je posun děje, nebo navození atmosféry budoucnosti. Jinak všechno poctivě praktické efekty a skutečné lokace. Pointa filmu přesně v tom duchu, pustit si to znovu (což jsem také hned druhý den udělal), aby jste si ověřili, jestli to "všecko" sedí. Další poklonu dávám Loganovi. Ono zahrát člověka, který k přemýšlení a mluvení používá pouze obličejovou mimiku, zatímco jeho tělo funguje úplně jinak,  je setsakramentsky těžké (zvlášť bitka v kuchyni) a spousta herců by si na tom solidně rozbila hubu. Schválně si to zkuste =D. Z technologických vychytávek, jako je nabíjení ruky, jsem chrochtal blahem a litoval, že tam takových nápadů není víc. Choreografije soubojů a práce kamery zase ukázala, že se dá pořád ještě vymyslet vizuálně atraktivní fight. Původně jsem dal snímku silné čtyři hvězdy, ale když jsem před pár dny viděl trailer na Dr.Strange v přeplácaném vesmíru digibordel šílenství, řekl jsem si: Ty vole o co ti jde? Takových nových filmů, jako Upgrade, je v moři těch současných sraček hrozně pomálu, tak si toho važ a pěkně si je hýčkej. 85% ()

filokk

Tak jsem na to to čuměl skoro z otevřenou hubou sci-fi s hodně nápaditou budoucností origo jak prase scifičko co tu snad/dlouho/ nebylo ()

Jello Biafra

Mrazivý cyber-punkový horor o kvadruplegikovi, ktorý sa vďaka pomoci talentovaného vedca stane znovu mobilným a vydáva sa pomstiť bande grázlov, ktorí mu brutálne zabili ženu a jeho samotného ochromili. Netuší však, že voperovaný systém v jeho tele si žije svojím vlastným životom. Leigh Whannell sa (snaď len na nejaký čas) odpútal od Jamesa Wana a natočil svoj vlastný projekt za 3 milióny dolárov a je z toho veľmi vydarený film s kultovým potenciálom. Neveselá futuristická spoločnosť je tu načrtnutá depresívne a vôbec celý film zanecháva v divákovi nepríjemný pocit. Záver sa dal tak trochu očakávať a k úplnej dokonalosti mu niečo málo chýba, ale cez to všetko zaraďujem Upgrade medzi najlepšie filmy roku 2018. Za málo peňazí je to hodne temnej futuristickej muziky. ()

giovanni3

Velmi zajímavý film o tom jak se může zvrtnout technologicky pokrok lidstva. Zároveň to je slusny akčnák, který se nebojí krve, či bitek. Děj je vcelku jasný od počátku, ač koncovka přeci jen překvapila. Herecké výkony mne moc neuchvátily, ale efekty a akce to vynahradily. Dávám slabší 4z5. ()

Fony

Nečekaně temné, zábavné (zvráceně vtipné, pokud nemáte všech pět pohromadě) a komorní. Trailer sice sliboval spíše augumentovaného Johna Wicka, ale musím říct, že tahle komorní odplata s několika výborně vygradovanými souboji, plných krve a násilí, které však nepůsobí samoúčelně, mě bavila více než rubání nepřátel po desítkách. Choreografie a celý audio-vizuál je k sežrání. Cyber-punk jak víno, při kterém si člověk s nostalgií vybaví hry Deus Ex nebo prvního Terminátora... Jo a určitě je to lepší než všechny díly Black Mirror, které jsem viděl (více než tři jsem nedal, ehm). ()

Ne__Ty

Film jde hodně proti očekávání diváka. Za pouhých pět milionů nabídne velkolepou podívanou, jenom pár aut a interiérů stačí k prokreslení světa budoucnosti a přes přítomnost klišé dokáží tvůrci s příběhem čarovat. Do toho přesvědčí o své zručnosti několika akčními sekvencemi, které uchvátí v automobilové honičce, přestřelkách i soubojích zblízka, aniž by se okoukali. Díky tomuto sebevědomí nakonec nespadá do škatulky béček. A nesmím zapomenout ani na chytrou kameru, která krásně zobrazuje propojení člověka se strojem. ()

Forsberg11

Odľahčené civilné sci-fi odohrávajúce sa síce v budúcnosti, no v súčasných lokáciach a exteriéroch. Žiadny post-apo svet ani futuristická, neónovo chladná krajina... Dej odsýpa veľmi plynule, hlavný hrdina je sympaťák a dočkáme sa aj veľkého množstva akcie a bitiek. Hlavne v druhej polovici je to poriadne nadupaná, rýchla a drsná revenge jazda s perfektným vyvrcholením. Potešilo takisto veľa zaujímavých hi-tech vychytávok a samotná myšlienka filmu. Je dosť možné, že sa k niečomu podobnému ľudstvo v blízkej budúcnosti dopracuje... 75 %!! ()

herr_carter

Svým stylem filmování a přístupu k moderní technice mi to z nějakého důvodu hodně připomínalo pro mě skvělý a tehdy přelomový film District 9, jedná se o dobře chutnající hi-tech jednohubku a zároveň trošku poselství pro lidstvo, že sice co nevidět vyschne veškerá spodní voda, ale každé novorozeně už bude mít v ruce samopal-implantát........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Melios

Najlepšie béčko roka! Takéto parádne "scífo" som už dlho nevidel. Po asi polroku je to aj prvý film , u ktorého som si zapamätal mená hlavných postáv (Stem a Grey). Film mieša už známe kliše s novinkami v tomto žánru ako je na telo zainteresovaná kamera. Na tomto filmu bolo super úplne všetko (teda až na niektoré krvavé scény a smrti) bola super kamera ,dej bol vynikajúci , postavy konečne normálne premýšlajú a výborne zahraté , mysterióznosť deja je perfektná a pocit napätia nepustí až do záverečných tituliek. Koniec filmu bol fakt nepredvídateľný a miestami aj dosť k zaplakaniu. Jedinú vec ,čo môžem filmu vytknúť sú miestami priveľmi brutálne scény a smrti (veď toto predsa nieje Saw ,Whannel!). I tak je to výborné béčko a svojími 5* to len doporučujem. A že Whannel okrem Sawa a Insidiusa nevytvoril nič kvalitné! (Nech sa Saw aj Insidious strčia) ()

Soweek

Důkaz, že schopná parta lidí s 5 miliony dokáže občas víc, než armáda lidí se 100 miliony. Upgrade je komorní sci-fi, které ale těží z budgetu i ten poslední dolar a investuje ho do správného místa. Zápletka, ač se na poměry sci-fi zdá býti klišé, klišé rozhodně není a táhne Vás filmem celých 100 minut až do skvělého finále.Plný počet dát bohužel nemohu, přeci jen je na filmu vidět nějaká ta neohrabanost začínajících filmařů a po řemeslné stránce tam nějaké chyby jsou. ()

Maynard.

Tak hošani, tohle je totální pecka. Svou jednoduchostí v efektech mi to připomínalo perfektní nízkorozpočťák Distrikt 9. V tomhle případě naprosto originální myšlenka (vozíčkářoj daj do těla mikročip, kterej ho postaví na nohy). Akorát má jednu malinkatou vadu - mluví a je chytrej jak vopice a dokáže zcela ovládnout tvoje tělo :o). Nechtěl sem na to čučet, páč to má v sobě "horor", ale vypadá to, že už sem velkej kluk,kterej snese i nějakej ten horůrek. I když tohle bych teda zrovna do týhle škatule neposlal. Obdivuju, že je rejža i scénaristou, to pak ty filmy maj uplně jiný koule. Na to, že je to prej nějak nízkorozpočtový nebo co, tak sou tam i moc pěkný vize budoucnosti. Zajímavý dopravní prostředky, zajímavý baráky...Je tam jedna vostřejší scéna, kdy je jednomu borcoj kudlou rozříznuta hlava od pusy k týlu, ale to se nechá. Tak jako tak tohle beru zatím jako největší překvápko tohoto filmovýho roku. Jako ani na jeden letošní Marvelák to nemá, ale je to setsakramensky parádní ()

OughJay

V době, kdy kinama profrčí víc filmů, než kolik má rok dní, a kdy už je převážná většina z nich jen recyklace něčeho, co už tu bylo, je Upgrade fakt vítaný překvapení. Po krátkym seznamování si jde náš kyborg velice nekompromisně za svym. Přitom u toho rozplejtá takřka matrixovskou pointu, jakou byste nejspíš u filmu pasovanýho do role akčního béčka nečekali. Pomsta ještě nikdy nebyla tak strojová. Jediný, co tu chybí, jsou trochu zvučnější jména. Ne, že by to Logan Marhall-Green sám neutáhnul, ale zřejmě se to nedostane k tolika lidem, ke kolika by si zasloužilo. Takhle má totiž podle mě vypadat akční sci-fi 21. století - přímočarý, nápaditý, bez balastu a s vizí. Stem: "I cannot allow us to be killed." ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz