Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

DDT

Nevím, asi mi tenhle film nějak nesedl. Nedonutil jsem se k sympatiím s hlavními postavami a "morální dilema" jsem tam nějak nepostřehl. Spíš mi to celé připadalo jako strašně natažený typicky hollywoodský produkt s tradičním "poselstvím" o oku za oko a zubu za zub. Už jen chybělo, aby De Niro v soudní síni prohlásil, že "Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem". ()

sidzej

Prvá polovica filmu bez váhania 100% - neuveriteľne silný príbeh o tom, aký vie byť život niekedy krutý a ako obyčajná náhoda dokáže navždy zmeniť život 4 chlapcov. Obzvlášť slizký bol Kevin Bacon v úlohe pedofilného dozorcu. Tá druhá stráca miestami naťahovaným dejom a nie príliš emotívnym záverom. Každopádne sa jedná o skvelý filmový zážitok ktorý však mohol byť vo svojej druhej polovici ešte o stupeň silnejší. 85% ()

Marsik

** NOVA CINEMA HD - Silné téma, opravdu, zejména první část je výživná. Zpracování však na jedničku a druhá půlka ze soudního prostředí příjemným oživením. Navíc hodně zvučných jmen tu najdeme a CZ dabing (nejčastěji uslyšíte Petra Rychlého - postava vypravěče) také na pohodu. Nicméně musím od posledně jednu * odebrat, na plný počet to u mě není. 80% ()

NinonL

Je pomsta dobrá nebo špatná? Co vlastně mstiteli přinese? Odpověď na tyto složité otázky lze nalézt i v tomto filmu. Plný počet se zdráhám dát, protože mi tam alkoholik Dustin Hoffman neskutečně vadil. ()

agentmiky

Docela lituji, že se ke mně Spáči dostali až po tolika letech, protože se jedná o velice povedený kus filmařiny se vším všudy. Lavinson zabodoval v minulosti zejména s Rain Manem, ale Sleepers za mě patří též do kolonky precizních snímků. Sází se zde zejména na dvě věci: herecké výkony a neokoukaný příběh. Herecky mě zaujal především De Niro ve vedlejší roli kněze, parádní galapředstavení, dále kromě hlavního hereckého kvarteta ztvárnil zajímavou roli právníka i Hoffman plus Bacon se svým slizkým a odporným bachařem. Zápletka s vypravěčem je jedním slovem excelentní, ukazuje se zde, že jedna chyba může váš život obrátit úplně naruby. Z negativních stránek mě trochu mě iritovala častá dramatická hudba, jenž zbytečně ztlumovala dialogy všech zúčastněných. A tu prostřední část bych si ideálně představil ještě vygradovanější. I tak se ale doopravdy jedná o luxusní podívanou. Tohle si nesmíte nechat ujít! Za mě 8/10 ()

mysiak

Príbeh jednej chyby....ich dôsledkov....a pomsty. Toto vskutku výborné dielo, zanechalo vo mne silný moment, a utvrdil som sa, že ešte existujú filmy, v ktorých Brad Pitt vie hrať. Je to príbeh odplaty za "prácičku", ktorú vykonávali v dôsledku svojej chyby. V hlavných úlohách Kevin "mám rád chlapcov" Bacon, Brad "hoďte to všetko na mňa, urobím to pre kamarátov" Pitta a jeden premyslený plán, za ktorý by sa nemusela hanbiť žiadna špionážna dráma... Je to bomba, trochu dlhšia ale stojí za to... ()

Lamiczka

Herecký koncert dětských i dospělých herců. Na motivy knižní předlohy, jejíž autor tvrdí, že je navíc autobiografická (nejsou k tomu ale žádné důkazy ze soudních líčení), vznikl velmi silný filmový příběh o tom, jak jeden jediný chybný moment může zničit celý život. ()

Ellmariachi

Na doporučení od kamaráda a uživatele Figusek - Dokonalé. Film mě pohltil od prvních okamžiků a že má 147 minut bych nevěřil. V poslední době si stěžuji na to, že postavy ve filmech nemají hloubku, charakter, minulost, život. Zde by až na výjimky téměř každá postava utáhla svůj vlastní příběh a nebo bych si klidně dal ten samý film z jejich pohledu. Krom party kluků, se kterou prostě budete žít, dýchat, trpět a snášet všechna příkoří je tu místní boss, Dustin Hoffman v roli právníka "trouby" a o knězi v podání jako vždy našláplého De Nira nemusí být řeč. Děj je rozdělen na tři části a všechny jsou mistrovsky natočené a pojaté. Pěkně to ve svém komentáři popisuje LACIKE. Jak jsem začal tak končím. Jdu užívat pocitu, že jsem viděl další film z ranku dokonalý. 100 procent. ()

JJ.Gibson

Nadšení semnou cloumá. Úchvatný film! Dech beroucí příběh. Absolutně dokonalé obsazení, které splnilo to, co se očekávalo BRILANTNÍ PODÍVANOU!!!! Jedním slovem - skvost... ()

Luke7

Tolik morálních dilema jako je odplata (zákon ve vlastních rukou) či křivé svědectví kněze v podání R.De Niro a jeho morální dilema se jen tak v jednom filmu nevidí. Určitě budete mít o čem ještě dlouho přemýšlet po shlédnutí tohoto filmu. ()

Vojcl

Strhující drama založené především na precizních hereckých výkonech,což se vzhledem k hvězdnému obsazení dalo očekávat. K dokonalosti tomu,ale pořád něco chybí, možná nějaká ostřejší scéna, možná zkrácení místy trochu rozvleklé stopáže. I tak, ale hodně kvalitní a silný snímek ze skutečného života. ()

zipper111

Výborné drama, které má po celou svou dlooouhou stopáž co nábídnout, drží atmosféru a napětí, a když je na scéně Robert De Niro nebo Dustin Hoffman, z jejich výkonů snad ani nedýchám...4* ()

Freemind

O tom, že některé věci čas nesmaže, ale taky o tom, že pomsta má svou cenu. Film je roztahaný jako dědovy šle, ale jen těžko Vás nechá chladnými - je s podivem, že se i přes své nesporné kvality a herecké obsazení nedostal do širšího povědomí. Velmi silné čtyři hvězdy. ()

Makky

Excelentne zahraný thriller, aký sa len tak nevidí. Koncert hereckých hviezd, či už De Nirov správny kňaz, Baconov pekelne odporný strážnik, Pittov dômyselný advokát alebo Hoffmanov uletený obhajca. Aj ostatné menej známe osadenstvo zahralo svoj part na výbornú, najmä detská časť. Predsa len prvá polovica filmu bola lepšia a dá sa povedať bezchybná. Chlapčenská voľnosť a neskôr absolútna bezmocnosť a zúfalstvo boli zobrazené naozaj dokonale. Bez zbytočného naťahovania v druhej polovici by to bolo na 100%. Aj s výhradami sú 4 hviezdy na tento film málo. ()

gogos

Neprávem opomíjený gangsterský klenot, který ačkoliv je natočen zkušenou rukou Levinsona a prim zde hrají herecká esa jako De Niro, Hoffman, Pitt či vynikající Kevin Bacon. Ve střídmé stopáži se mapuje jeden příběh, který začíná v raném dětství Hells Kitchen a končí v syrové osmdesátkové soudní síni. Obě poloviny filmu jsou špičkové a i když možná ve třetí čtvrtině film ztrácí trochu tempo, tak finále je grandiozně drsné. Spáče jsem objevil čirou náhodou a je až zarážející, že takto výborný film stojí v pozadí někdy až přeceňovaných jiných gangsterských "perel". ()

jajinka

De Niro jako kněz neměl chybu, tak silně natočené, bolestivé záblesky minulosti.. Brad Pitt ve své mladičské jemnější postavě.. ve svém celku dobře koukatelný, méně stravitelný film.. ()

suicide

Podle výborných knih vzniknou jen dobré filmy, výborné filmy vzniknou podle knih excelentních a Spáči jsou nade vší pochybnost filmem neuvěřitelným...De Niro i Hoffman tak totálně odlišní od své příští role ve Vrtěti psem, že to je jen důkaz jejich hereckého umění? A u Spáčů jsem se už definitivně vyléčil i ze své předpojatosti vůči Bradu Pittovi (v žádném filmu za poslední dobu, co jsem viděl, mi opravdu nevadil, ba se mi i líbil). Spáči jsou skvěle rozdělený na dvě poloviny - půlku příčinnou a půlku následkovou. Člověk si tak může skvěle uvědomit, že sladká nevinnost nemusí trvat věčně a za chyby občas zaplatíme cenu větší, než jsme kdy pomysleli... ()