Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

Albyx

Kdysi v roce 97 v kině velké překvapení, později můj velmi oblíbený film s úžasnou skupinou herců a skvělým režisérem. ()

Paviozo

Začátek paráda, do té doby to bylo na 5 hvězd, ale poté co kluky pustili z pasťáku to šlo strmě dolů. Roli Pitta bych svěřil spíš novináři (to byl takovej nezajímavej herec že ani nevím kterej), prostě bych je prohodil. Solidní film, ze kterého se ale dalo určitě vytřískat mnohem více. ()

Zombiepod

To, čo sa v prvej polovici javí ako dokonalo vyrozprávaná, drsná dráma, sa v tej druhej polovici mení na pomerne obyčajné, príliš zdĺhavé rozprávanie, ktoré však v žiadnom prípade nestráca na emóciach, napätí a jedinečných filmových momentoch. Levinson takto predvedol fantastické režisérske umenie, v ktorom šlapú len tí najlepší herci. Sleepers sú unikátnou filmovou klasikou, v ktorej síce každý nájde niečo, čo mu tam proste nesedí, ale nič mu neuberie na veľkoleposti. ()

Brooks

Hollywoodsky umelecký film par excellence. Spáči sú najlepší vo svojej prvej, detskej, psychologicky prepracovanejšej polovici. Jej vrcholom je scéna "posledného znásilnenia", ktorá dá po psychickej stránke naozaj zabrať. Druhá dospelá polovica je príliš skratkovitá, kostrbatá v podaní plánu pomsty a bez náležitej katarzie. Hlavný štvorlístok nie príliš presvedčivo zahraný. Tešil som sa na slizkú kreáciu Kevina Bacona, no De Nirov starostlivý ochranársky kňaz ho zatienil. Jedna z jeho menej nápadných, ale výborných úloh. Mimoriadne silný herecký film a jedna z najlepších drám 90.tych rokov. Barry Levinson bol veľký režisér. ()

joelly01

U Sleepers by jsem nejradeji tu prvni cast (do "nehody" s hot dog cart) dala tak trochu zrychlene, pak tu o zneuzivani se zavrenyma ocima a ta posledni tot presne salek ovocneho the pani Joelly, neb toto soudni drama melo opravdu drajv ktery jsem ja velmi ocenila. ()

MindTuber

Spáčům jsem se dlouho vyhýbal a nechával si tento film jako případné milé překvapení. Mám na mysli takovéto překvapení, kdy se vám do filmu nějak nechce, ale pak ho rozkoukáte a zjistíte o jaký skvělý zážitek jste se okradli svým čekáním. Vysoké hodnocení, skvělé obsazení i dost zajímavý ústřední motiv na to, aby se to stalo. Bohužel nestalo. Nevím čím to, ale Spáči mě nedokázali udržet po celou dobu sledování ve stavu dychtění po dalším kousku dějové skládačky. Ten film má spoustu skvělých míst, jako i míst hluchých. Protagonisté nemají dostatek prostoru a třeba například takový Bacon by se pro účel motivu pomsty hodil až do závěru. U první poloviny (dětství) jsme se, i na vzdory opravdu úděsnému dabingu, bavil o dost víc, než v polovině druhé. Za mě lepší průměr. ()

Shitonit

Hodně silnej a dobrej filmeček. Viděl jsem to kdys, a vcelku dobře si pamatuju tu atmošku, která po mě běhala. Hnedle si to šlohnu z netu a sjedu to zas.. ()

hazdrova

Spáči mali zaujímavý vývoj a výber postáv. Nezdalo sa mi to však nijako napínavé ani by som to nezaradila do kategórie - Toto musíš vidieť. 3* ()

Maniik88

Herecký koncert Hollywoodskej špičky podporený skvelým scenárom a réžiou, silným príbehom a príjemným tempom a rozprávaním. 220min toho filmu mi teda utieklo rýchlejšie ako Vtedy na západe a Vtedy v Amerike - podobný film s presahom niekoľkých desaťročí. Príjemne ma prekvapili detskí herci, De Niro tradične skvelý, Brad Pitt, Bacon, Hoffman či sympatický mafián Vittorio Gassman. Všetci super a aj Minnie Driver. 90te roky boli mimoriadne priaznivé pre vznik skvelých filmov. ()

Pulper

Dobří herci a celkem kvalitní scénář, ale přece jen mi tam pár věcí připadalo nelogických a nedomyšlených. Spoiler: Například do prázdna vyznívající nesouhlas černého dozorce, velmi jednoduché donucení k doznání jednoho z násilníků, lístky ze zápasu u faráře, dva z kámošů už dřív vrazi a přesto stále vítaní jakože sympaťáci apod. ()

Najt

Začátek dobrý, a příběh chlapců je opravdu smutný. Když ale vyrostou, tak jde film do kopru.. Nápad jak se pomstít se mě vůbec nelíbil a některý hlody a souvislosti mě vůbec nedávaly smysl. Emoce to ve mě, krom začátku, žádný nevyvolalo. Natočené to je pěkně, ale vidět znovu už bych nechtěl. ()

Worry77

Sleepers jsou pro mě po jednom večerním projíždění Netflixu neskutečným překvapením a to hned z několika důvodů. První část je doslova perfektní. Je až na tak vysoké úrovni, že se jí nebojím přirovnat k The Shawshank Redemption (z hlediska kvality i lehké podobnosti příběhu). Neskutečně jsem prožíval emoce s hlavními hrdiny a na hodinu svět kolem mě prostě přestal existovat. Zbylá část je taky fajn, ale přiznejme si, že je trochu slabší a táhlejší (i přesto v ní emoce fungují víc než dobře). Po scéně v jídelně, kde se spolu konfrontovali dva dozorci jsem si myslel, že vím jak to bude pokračovat. No a ono ne. Tenhle film je něco, co už jsem hodně dlouho neviděl - nepředvídatelný. Herecké obsazení je taky paradoxně jiný než bych čekal. Pitt, ačkoliv to asi nebylo záměrem, tu hraje druhý housle. U Bacona by člověk roli sadisty, co znásilňuje a mučí děti taky zrovna nečekal. Plný počet s čistým svědomím dát ale prostě nemůžu. I když se s nástupem do druhý poloviny kvalita nijak nesnižuje, tak se vytratí veškerý napětí a atmosféra. Jinak nemůžu jinak, než všemi deseti doporučit. (80%) ()

Mkartaylas56

Možná místy příliš dlouhé, ovšem přesto kvalitní drama se skvělým obsazením, které vás rozhodně nenechá chladnými. A to ať už bezstarostný a "klukovský" úvod, temná a nepříjemná část v nápravném zařízení nebo vynalézavý a vzhledem k okolnostem velmi uspokojivý zbytek filmu. Zkrátka každá část má něco do sebe a dohromady to dává komplexní příběh odehrávající se napříč lety, od kterého jsem očekával úplně jiný průběh, avšak tento nakonec zvolený mě vlastně příjemně potěšil a já si tak Spáče patřičně užil. ()

maeb

Skvele obsazeni, skvely reziser, skvely pribeh...ale porad mam pocit, ze by se z toho dalo vymacknout vic. Presto to za zhlednuti rozhodne stoji. ()

valkil

Báječný film, který chytne. Ohavný Kevin Bacon, kněz De Niro, alkoholik Hoffman jsou naprosto skvělý, ovšem dětští herci za nimi nezaostávají ani na okamžik. Velice silný a nezapomenutelný snímek. ()

Cortesz

Famózní drama s nádechem mafie, vezeňského prostředí pro mladsitvé, kde vznikne hlavní linie filmu se zneužíváním hlavních dětských představitelů a finální soudní spor s očekávaným a vítaným happy endem. K tomu skvělá režie s dokonalými hereckými výkony v čele s dokonalým úchýlným Kevin Bacon, kterého opravdu můžu a pro záporné role se narodil, De Niro v ne pro něho typické roli, ale bravůrně zvládnuté, Hoffman jako vždy přesný a Brad Pitt ? Já vždy věděl, že ten klučina umí hrát a zde dokazuje svoje herecké kvality. K tomu hraje příjemná hudba. ()

Mincek

Vynikajuci, strhujuci, silny a smutny film zaroven, ktory vas nenecha chladnym. Male chybicky krasy by sa nasli, hlavne v casti so sudnym procesom, ktory bol zjednoduseny (mozno kvoli dlhej stopazi) a nahraval k rychlejsiemu finale, dolezity je vsak pozitok z filmu ako celku. Suma sumarum: Perfektna rezia, skveli herci (hlavne Bacon, Niro a Hoffman) + dojemny pribeh = 5* ()