Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

Chip89

Výborní herci se sešli v jednom filmu. Sled událostí, které se z chlapecké hlouposti změní v to, co Vám zničí nebo změní život. Prostředí, hudba, herecké výkony - není snad co vytknout. Zápletka, která se nikde jinde neobjevuje nebo spíše já ji ještě nikde nepotkala a tím je ten film pro mě opravdu zajímavým. Jen ten konec mohli trošku dotáhnout, přišlo mi to takové useknuté, což je škoda.... ()

RajAthen

Tento film se povedl, vše začíná jako nová variace na Kdysi dávno v Americe či Mafiáni, ovšem tentokráte je "nadějná kmotrovská kariéra" přerušena poměrně radikální zkušeností mladistvých delikventů s Kevinem Baconem. Druhá část snímku se tak nese v trochu jiném, netradičním duchu pomsty. Celkový plán je možná trochu překombinovaný, ale výsledek má dopad a jste v tom zkrátky se Spáči. ()

sehe

Trvalo dlho,kým som na tento geniálny film natrafila.Je to strhujúca,desivá a vynikajúco obsadená dráma o pomste, i keď s mierne dlhšou stopážou. ()

Mouchal

Spáči nám ze začátku nabízí pohled na partičku čtyř kamarádů, kteří pro nějakou vypečenou klukovinu nejdou daleko. Asi každý z nás má z mládí zkušenosti s podobnými lotrovinami, akorát asi s tím rozdílem, že na konci naších lotrovin neskončil jeden cizí pán "přišpendlenej" ke zdi párkovým vozíkem a my nešli do nápravného zařízení. Do nápravného zařízení, kterému vládne pevnými otěži slizký pedofilní vychovatel/bachař Kevin Bacon (bleh). Scény z tohoto ústavu jsou jedním slovem dechberoucí a asi každého normálního člověka to donutí se nad celou situací trochu zamyslet. Nad situací, kdy i jedna jediná minuta může rozhodnout o celém vašem životě. Nad situací, kdy čtyři mladí kluci ztrácejí svou nevinnost za zdmi nápravného ústavu a o nemožnosti jejich zapomenutí zdejších dlouhotrvajících útrap. Celá dějová linka tohoto hrozného místa končí sportovním utkáním mezi chovanci a vychovateli, který slouží jako pomyslná poslední kapka (utkání skvěle zpracováno). Po propuštění party mladých výrostků se přesouváme do jejich dospělého života a dozvíme se, jak jsou schopni se vypořádat s útrpnou minulostí. Paradoxně právě tato (pomyslně) nejzajímavější část jakoby ztratila tempo a jediné, na co se tu dobu soustřeďujeme je to, jakého toho spratka že hraje Bradík (mimochodem Brad se mi do Spáčů moc nehodil - nikoliv herecky, ale spíše svým playboyovským vzhledem)? Po několika minutách se tempo vrací a s pomocí De Nirova kněze (typicky skvělý) spolu můžou všichni dohromady ještě jednou naposledy zapařit a vcítit se tak do svých mladých let. Film na základě výpovědi jednoho "svědka" všech těchto událostí, které nicméně americká vláda, soudní zpráva a kdovíjaký další šunt popřela. Ale kde je pravda? 85% ()

neo93

Perfektní snímek. Rozhodně jsem nečekal tak propracovaný a skvěle natočený film, který by mě tak dokázal připoutat ke sledování. Na první zhlédnutí docela náročný pro pochopení a uvědomění si všech potřebných skutečností a podrobností, ale i tak se z něj dá mnoho vyčíst. Třeba jak film vede naši pozornost při sledování. Vede ji skrz vypravěče, který nás přesně a detailně seznamuje s příběhem kluků, kteří to již od brzkých let neměli jednoduché. Vyrůstali v newyorské čtvrti Hell´s Kitchen, ve kterém jasné platil zákon ulice a kdo se jím neřídil, byl tvrdě ztrestán. Stejně tak jako tito ústřední hrdinové, normální mladí kluci, kteří se jen v daném okamžiku špatně rozhodli, a tím nasměrovali celý svůj život do postupné záhuby. Je také důležité, že nám snímek ukazuje, že to byli věřící chlapci, kteří přisluhovali v kostele, a rovněž s tím na jejich zásadní vztah s knězem, jenž se stává od začátku podstatnou postavou, která má ve výsledku to úplně nejdůležitější slovo. Od počátku vyprávění se Spáči též zaměřují na klukovské kamarádství, které může přerůst až do přátelství v dospělosti. Tím se dostávám také k tomu, jak film je precizně provázaný od první poloviny k té druhé, a to jak časově, tak naračně. Poukazuje přesně na to, co je relevantní, na to co se stalo v první či druhé části s hlavními hrdiny, tak i na detailní znalost dalších klíčových postav v příběhu. Těším se, až si znovu pustím tento výborný snímek a ještě více se ponořím do osudů čtyř přátel. ()

rublik05

Vcelku povedené zpracování knižní předlohy. I když mě film místy slušně nudil. Největším kamenem úrazu je hodně přestřelená stopáž a poměrně přímočarý příběh o pomstě několika hajzlíků. Oproti tomu je největším plusem výborná hudba, právem nominována na Oscara. Herecky je film zvládnutý dobře, filmařsky také. Atmosféra tehdejší doby se taktéž podařila vykreslit, ale nic z toho mě asi nedonutí se na snímek podívat znovu. 7/10. ()

junxi91

Tak tímto filmem si to u mě Kevin Bacon pěkně posral. Hraje tam totiž buzeranta a ještě k tomu sexuálního násilníka. Ale pomsta bude sladká. A strašně se mi líbilo, jak se oni čtyři kamarádi sešli nakonec jako za starých časů. Kéž bych měl taky takové kamarády. Až na ty vraždy no. ()

Nix

Začátek byl něco jako chlapecká výprava plná zábavných gegů a různých dobrodružství a potom se to obrátilo v dost drsný drama v domově pro mladistvé. Ten twist byl hodně dobře udělaný a pak samozřejmě další obrat na soudní drama a na pomstu. Taková kombinace se často nevidí a s jakou elegancí to bylo udělaný, to mne prostě dostalo. Film jsem si opravdu užil a některé momenty byly dost drsný, mix žánrů je po celou dobu a to mne udrželo v napětí. Hlavně Slanina je dobrej parchant, netušil jsem, že i on má takovou roli. Fakt silný příběh, který si zaslouží uznání. ()

Aleix

Vynikající podívaná ,až mě tolik překvapuje ,že jsem o Spáčích neměl ponětí. Úžasná atmosféra Hells Kitchen ,ponurý příběh a výborné obsazení. Tady je 5 * málo. ()

Chamyl

Dostal jsem se k tomuto filmu náhodou, ale rozhodně nelituju. Jedna chlapecká hloupost, která zpočátku vypadá jako děsná legrace, chvilkové selhání a štěstěna, která nestojí v ten správný čas na vaší straně... Celý život najednou tryskem ujíždí úplně jiným směrem a vy jste v něm jako pasažér, který nemůže vystoupit. Skvělé zachycení dobové atmosféry, vztahů a pravidel v newyorském podsvětí. Silný příběh zločinu a trestu vás nenechá chladnými, přičemž vykreslení situace v chlapeckém pasťáku je více než silná káva. Ač (zřejmě) fikce, s postupujícím časem si člověk začíná přát, aby to byla pravda a spravedlnosti bylo učiněno zadost. Bacon je ve své roli odporně přesvědčivý a i ostatní zvládli své role či roličky s přehledem. Doporučuji ke zhlédnutí, ovšem ne, pokud se chcete uvolnit. ()

Tiiso

Přiznám se že v druhé polovině filmu jsem pozornost udržoval s trochu větším úsilím. Vězení určené pro chlapce, je ve snímku podáno velmi přesvědčivě a opravdově a K. Bacon je opravdu odporný záporák. To jsou mimo jiné situace, které mě dosud v hlavě doznívají. Ale jako celek na mě snímek působil průměrným jakoby utahaným dojmem. Nedokázal neustále vzbuzovat mou pozornost, jelikož jeho výkon pozbýval stabilitu a vyrovnanost ve scénách. ()

john.h

Jednoznačně za pět. 147 minut hereckého koncertu nejvyšší třídy od všech zúčastněných, včetně hereckých hvězd, si nezaslouží jiné hodnocení. Nejlepší byl samozřejmě De Niro. Dustin Hoffman byl taky špičkový. Kevin Bacon naprosto slizký a věrohodný. Brad Pitt byl vedle zkušenějších kolegů také hodně výrazný a ani ten zbytek herců od těch nejznámějších jmen nezaostával příliš daleko. Navíc příběh velmi silný a závěr naprosto špičkový a scénáristicky vychytaný. ()

Nightswimmer

Pekne rozlozena drama na plecia niekolkych vybornych hercov, ktori vykonavaju silny namet spracovany velmi posobivym sposobom. Nieco tomu celemu samozrejme chyba, ale prva polovica s ulisne hnusnym Kevinom Baconom je velmi dobra - no potom sa to troska straca v samom sebe. Levinsonovi sa kazdopadne po Rain Manovi opat nieco velke podarilo a opat bol pritom Dustin Hoffman hrajuci skrachovaneho a prepiteho pravnika. A ze ho hra vyborne o tom niet pochyb. Na peknych 80 percent to aj kvoli nemu urcite je. ()

Stanix

Poutavé drama o traumatech a odplatě čtyř kamarádů. I přes poměrně dlouhou stopáž mě děj spolehlivě udržel a vtáhl. Po ztvárnění kněze - kuřáka začínám věřit, že De Nirovi nelze dát roli, kterou by nezvládl na výbornou. ()