Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

dandislav1991

Návod jak ukrást bratra pro prachy celou dobu se ho chtít zbavit a cítit se podveden a nakonec si ho zamilovat a nechtít opustit... skvělé dvě hodiny podívané " první kategorie" ! ()

PavelZava

Výkon Dustina Hoffmana si budu muset zase brzy zopakovat, exceluje. Sblížení bratrů Charliho a Raymonda během cesty je hodně dojemné Hlavní člověk ! ()

LadyEsik

Doteď jsem jen slyšela o tom, jak je Dustin Hoffman v tomto filmu dobrý, ale ... opravdu mě překvapil, ani na chviličku jsem nezapochybovala, že by Raymond nebyl autista. Dokonalé. I Tom Cruise hraje dobře. Tento film je téměř klasika, na ten se klidně podívejte, herecký výkon obdivuhodný a celkově velice zajímavé :) Trošku smutné :( ()

Kingjiri

I když nemám road-movie moc rád, patří Rain Man mezi moje nejoblíbenější filmy. O fenomenálním výkonu Dustina Hoffmana už bylo napsáno dost, to se prostě musí vidět. Vzhledem k tomu, že hudbu složil Hans Zimmer, je Rain Man taky pastvou pro uši. Výborné herecké obsazení, skvělej scénář a hudba - co víc si od filmu přát? ()

TommyGun89

Dustin Hoffman a jeho další excelentní výkon, ne-li vůbec nejlepší... zasloužený Oscar. Fascinující příběh dvou bratrů(z toho jeden "autista"), kteří se po letech znova nacházejí a prožívají spolu fantastickou jízdu... ()

the_bitch

Tak na tento film som už takmer zabudol,a tak som si ho dnes v kľude po dlhom,veľmi dlhom čase opäť vychutnal. A som veľmi rád že som tak spravil. Opísať ho,nieje jednoduché. Toto proste treba vidieť. Samozrejme,film ktorému s radosťou udelím 5* avšak,dodám,že ak by som mohol,tak udelím aj 10* ..vyzdvihnem výkon Dustina Hoffmana - ten bol neuveriteľne fantastický, Tom Cruise tiež veľmi dobre,a celkovo je to proste jeden z mojich obľúbených filmov. + 5* aj pre Hansa Zimmera. ()

darkreider

Nepopieram, že film má vo svojej nemalej stopáži aj slabé miesta. No ako celok funguje výborne. O kvalitách Dustina Hoffmana nie je treba nič viac písať, všetko už bolo povedané. Tak len dodám, že obaja z dvojice zasluhujú divácky potlesk. ()

krumpac007

Nejdříve jsem si říkal, že tento film bude na ohodnocení hodně složitý. Osobně moc nemusím tento typ filmů, kde se (alespoň mě to tak připadá) po většinu času neděje nic převratného a vypráví se pouze příběh, bez nějaké významné zápletky. Tento film mě naštěstí přesvědčil o opaku. Celou dobu jsem si říkal, že to ani nijak moc neplyne, nic moc se neděje a hle, najednou vidím konečné titulky. Vyzdvihovat výkon D. Hoffmana asi nemá smysl, o tom tu psali již všichni ostatní. Já se k nim jednoduše připojím, výkon tohoto herce bych nazval zkrátka FENOMENÁLNÍM. Jedna z nejlépe zahraných rolí, kterou jsem kdy viděl (samozřejmě díky tomu, že je na zahrání mnohem složitější než většina ostatních v jiných filmech). O něco méně se mi líbil výkon T. Cruise (neberte to ovšem tak, že se mi nelíbil, to ani náhodou, jen byl ve srovnání s Hoffmanem prostě malinko pozadu), jeho proměna v jeho citech k bratrovi mi přišla, že byla řekněme narychlo. Nespatřil jsem nějakou přechodovou část, jednoduše ho má rád jen kvůli penězům a najednou bác, ráno se vzbudí a něco k němu cítí. Ale to je jen můj názor, můžete si myslet opak. Jednoznačně se ale jedná o vynikající film, na který asi stojí za to podívat se více než jednou. Za mě 90% -> ***** ()

joker30

Nezabudnutelny film s Dustinom v najlepšej forme, jeden z najzasluzenejsich Oskarov v muzskej roli vobec. Je to v podstate drama v style road movie a v tomto zanri je to bezkonkurencny film. 96% ()

Mandalorian

"Ne, ty vole. Takhle: Máš to jako kapelu. Některá má dva kytaristy, jiná jednoho. Forrest Gump má jeden hnací motor, Rain Man dva..." Úryvek mého popisu filmu kamarádovi. :-) Ale ještě mě napadla hláška z Trháku pana Bowfingera: "Dneska lidi dostávaj oskary, když hrajou idioty nebo se nechaj bičovat ! Sežeň mi ten scénář - Bobo blbej otrok." :-D Ale musím říct... Dostalo mě to. Neuměl jsem si Hoffmana vůbec představit. I Cruise potěšil. No a na Valerii Golino se vždycky rád podívám. Za mě plnohodnotných 5* ()

albionlady

Milujem filmy, ktoré ma tak vtiahnu a zaujmú, že úplne zabudnem na to, že je to len film, že úplne zabudnem, kde som a pri ktorých mám pocit, akoby som všetko prežívala s postavami, akoby som celý ten čas stála pri nich ako tichý pozorovateľ. Áno, pri Rain Manovi som sa cítila presne takto. Dustin Hoffman ma úplne nadchol. Úprimne, ani som nevnímala, že je to len herec, Raymonda som videla ako skutočného človeka, ktorý je naozaj chorý a zraniteľný. Nádhera. ()

Biopler

Bez debaty sa jedná o Hoffmanov koncert a podobne ako pri výkone Hanksa vo filme Forrest Gump, aj tu hovorím, že hlavný herec sa pre túto rolu narodil. Avšak vo všetkom inom na mňa tento kúsok pôsobí iba dobre. O čosi lepšia ako iba dobrá dráma skrátka. ()

HenryIvan

(Ne)chcený roadtrip s autistom. Otázkou je, kto tu bol pravý autista, Raymond či Charlie ?? Isté je, že Dustin Hoffman je jeden z najlepších hercov aký kedy žili a tuna to potvrdzuje. 85 %. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)