Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

nonick1

No... asi bych se nechtěl po noční bojové akci proti Viet Congu probouzet za doprovodu hulákajícího Cronauera, užvaněného jak pavlačová drbna a chrlícího na posluchače od Božího rána ty své "fóry", navíc kvůli dabingu moc nefungující. Kvůli podobně uječeným a hned po ránu rádoby třeskutě vtipným „moderátorům“ českých komerčních rádií, jsem je úplně přestal poslouchat. Dvě hvězdy za vykreslení dobové atmosféry války ve Vietnamu. ()

outsider

Gooood morning, Vietnam!...Takovyhle filmy mam moc rada...je to film o valce, ale tak nejak krasne odlehcene podanej. Netece zadna zbytecna krev, malo akcnich scen.Robin Williams hraje jako o zivot, scenar jako by mu psali na miru. Prvni polovina filmu se nese v uplne odlehcenym duchu, pozdeji vsak prejde do trochu vaznejsi roviny...ktera mi sedla o neco malinko vic. I konec byl citlive a nekycovite zvladnutej...moc krasny. Jo, malem bych zapomnela na skvelou hudbu :-) ()

Honny2

Moc pěkně namíchaná komedie s dramatem a válkou v čele s velmi zručným Robinem Williamsem. Válka je zde nastíněná z poněkud jiného úhlu než jsme zvyklí a vše je doprovázeno naprosto 100%ní hudbou! ...radost pohledět! ()

Wawer

"Pane viceprezidente, předveďte nám mluvícího koně..", Good Morning, Vietnam je plný vtipných momentů s úchvatným Robinem Williamsem, a nejen s ním, téměř o všech hercích se dá říct, že se doslova vydováděli, bohužel celé je to zabalené do, pro Levinsona, typického hávu, který je náročný na udržení pozornosti, Levinson měl vždycky čuch na látku a na herce, ale bohužel jeho projev nikdy nebyl poutavý a to bohužel sráží i tento film, horší 4* ()

Vrata88

Strašně mě to připomíná M*A*S*H*. Asi hlavně kvůli těm podobným postavám : hlavní hrdina je vtipálek, který si protlouká cestu skrze válku a baví lidi kolem sebe, jsou tu jeho fanoušci ale i jeho jeden odpůrce, který si o sobě myslí, že je vtipný a že ho mají lidé rádi, samozřejmě tu platí opak. Celkově je to nadprůměrně povedený film. Robin Williams se nám tu předvádí v roli, kterou jsme od něj viděli už tolikrát - komediant. Nyní se však dostává tam, kde nebyl ještě nikdy - do válečné oblasti. I přesto, že se většina filmu odehrává ve vysílací místnosti tak se po nějaké době hlásí válka o slovo a film se rozjíždí do rozměrů, které byste možná nečekali. I přesto, že je to tak trošku komedie tak v mých očích se řadí mezi takové velikány filmů z Vietnamu jako je Apokalypsa, Četa nebo Olověná vesta. Jo a abych nezapomněl...soundtrack je perfektní. ()

Saur.us

Dobrý film z polozázemí vietnamské války a hlavně skvělá one-man-show Robina Williamse, kterého jsem si bohužel ale díky tomu zatracenému dabingu nemohl užít naplno. ()

zdeny99

Uvolněný náhled na válečný konflikt ve Vietnamu, něco ve stylu samotného filmu MASH z roku 1970. Jen s tím rozdílem, že mě tento humor Robina Williamse coby moderátora armádního rozhlasu vůbec nesedl. Je to ten klasický americký humor, kdy si Američané dělají srandu z nějaké slavné osobnosti a to mě fakt nijak neoslovuje. Co naopak oceňuji, tak to jsou záběry z války, ať už samotného prostého vietnamského lidu, tak výbuchy a především vrtulníky. Za mě průměrný film na jedno shlédnutí. [7420. hodnocení, 309. komentář, 80%] ()

Darkslayer

Robin Williams predviedol skvelý výkon avšak jeho rádiové vysielanie mi prišlo skôr iritujúce ako ftipné (nepretržitý prival kecov ktoré nedávajú zmysel). Na druhej strane si nemôžem pomôcť ale ako dráme mi tomu stále niečo chybalo. 70% ()

inutihar

Teprve když jsem to viděl v originále, tak mi došlo, jak neuveřitelný herecký výkon tam Williams podává. Jeden z filmů, který se zkrátka nedá dobře nadabovat. ()

Judas

Válka je strašná, ale i ta potřebuje své hrdiny. Narozdíl od ostatních válečných dramat tu není hrdinou voják, ale člověk, který vnáší do válečných hrůz trochu toho optimistického humoru. Forest Whitaker podává jeden ze svých nejlepších výkonů. ()

GOREGASM

Robin Williams show... jinak se asi tato komedie, která postupně přechází do dramatické roviny, nazvat nedá. Barry Levinson obsadil roli rádiového dídžeje nakopávajícího náladu amerických ušáků ve Vietnamu naprosto ideálně a Robin zde opravdu exceluje. Vše navíc v kombinaci s hitovkami dané doby. Trošku mi sice nesedlo, že Levinson následně přitlačí na dramatickou notu, ale ani tady neztrácí společně s Williamsem půdu pod nohama. V celkovém sumáři naštěstí převažují humorné momenty a zasmál jsem se opravdu festovně, stejně jako Forest Whitaker v jedné z prvních výraznějších roliček. 70% ()

rekkky

Robin Williams táhne svým energickým výkonem portrét rozhlasového DJ, který bezkonkurenčním způsobem baví vojáky při jejich pobytu na území Vietnamu. Drama vybarvující vyostřené vztahy mezi obyvateli Vietnamu a americkými vojáky naznačuje nepochybně komplikovanou rovinu, která pomocí humoru doznávala určitého zlepšení. ()

strikeman

Asi nejoptimističtější film s tematikou války ve Vietnamu, která je zde ovšem v pozadí - pouze jako kulisa k hereckému koncertu Robina Williamse na téma "humor vs. absurdita válečného dění". I v americké armádě tedy našli (cca 70 let po nás) svého Švejka:-)) 85% ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)