Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

Lachtaan

Jelikož se obyčejným americkým komediím snažím už roky vyhýbat obloukem, dlouho jsem nic s oblíbeným Robinem Williamsem neviděl a byla to věčná škoda. Tenhle talentovaný herec formoval víc jak tři dekády humorných filmů a vedle těch nezáživných prostoduchých komedií natočil i pár půvabných netradičních kousků jako je právě Good Morning, Vietnam. Díky Barrymu Levinsonovi jsem dostal zase trochu jiný náhled do té absurdní války v Indočíně a to připisuju tomuto filmu jako ten největší bonus. [viděno na Disney+ 15.4.2023] ()

Chasm

Jako pohled na válku to není dotažené, povedlo se z toho však udělat příjemný film se skvělým Whitakerem a průměrně přehrávajícím Williamsem... ()

BS

Fenomenální Robin Williams! Jinak je film tak trošku jinou protiválečnou agitkou, která mě bohužel za srdce nevzala až tak jak jsem předpokládal. I tak je to ale velice dobrý film a vřele doporučuji zhlédnout :) ()

noriaki

Snímek Barryho Levinsona - neznámého režiséra známých filmů, nabízí netradiční pohled na válku, ovšem nijak zásadně odlišný od pohledu, který přinesl MASH téměř o dvě dekády dříve. Vymyká se jen postavou exhibujícího Robina Williamse. Přiznám se, že rádio s ním bych určitě neposlouchal a upřímně nechápu, jak může někomu připadat vtipný. Jeho postava je vyloženě na pár facek, protože člověk vtipkující vždycky a za každou cenu, začne postupem času všem kolem sebe lézt na nervy. Takže jako komedie fakt ne, ale protiválečné drama je to parádní. Víc než moderátor v hlavní roli mě zaujal skvělý a přirozeně působící Forest Whitaker, precizní režie a zbytečně upozaděný soundtrack. ()

Moogwi

Naprosto odzbrojující humor Robina Williamse, který si z vyšších šarží těžkou hlavu nedělá, když sme u té hlavy právě Hlavu 22 mi tento film asi připomíná nejvíc. Scéna, kdy začne hrát What o wonderful world, mi zůstane v paměti asi ještě dlouho, je naprosto sarkasticky dokonalá a postarala se o konečnou pátou hvězdu. Gooooood mooorniing Vietnaaam :) ()

sskrblik

Neuvěřitelně jiný a dobrý Robin Williams! One man show, herecký koncert, říkejte tomu jakkoliv, ale tohle je pastva pro oči! Gooooooood mooooooorning Vietnam je krásný lidský příběh o tom do jaké míry je třeba neztrácet optimismus a jak je důležitý v životě humor. Film doprovází příjemné oldies. Samo o sobě **** a za Williamse * navíc. ()

Ravi

Robin Williams a jeho one-man show z Vietnamu. Příběh o hlasateli, který dal americkému vysílání ze Sajgonu šťávu, je určitě lepší vidět v originále, než s dabingem. První půle je vzdorem hlasatele vůči zaběhlým pravidlům rádia a vůči přímým nadřízeným. Druhá půle hraje na vážnější notu. Celkový dojem zůstává pozitivní a jaksi na svou dobu záhadně nezidealizovaný. Drama, které člověka vtáhne do děje díky excelujícímu Williamsovi. 85% = 4/5 ()

mcleod

Možná to bylo jen příšerným dabingem (se kterým jsem bohužel tento film viděl), který zněl jako by jeho autor snad ani nechtěl, aby seděl do filmu a stal se jeho nenápadnou integrální součástí, ale film mi přišel docela nudný (až na nemnoho úsměvných momentů), bez zajímavosti, bez napětí, bez odkazu, prostě skoro bez ničeho. Spíše naopak některé momenty (především rozhovor s členem Vietkongu o tom, kdo je vlastně nepřítel, zda Vietkong či Američané) byly vyloženě trapné a sentimentální. Robin Williams hrál dobře, ale ani jeho postava neměla žádnou větší hloubku, na kterou jsem zvyklý z jiných jeho filmů hodných připomenutí. A navíc obecně nesnáším rádiové moderátory, kteří s nadšením žvatlají bez přemýšlení a bez přestání o největších pitomostech, vzbuzujíc tak přesvědčení, že jsou permanentně na kokainu. Byl to průměr, možná i hůř... a to mě docela překvapilo. ()

vyfuk

Dobré ráno, Vietname je lehce něco jiného. Tenhle film má opět cosi společného s vietnamskou válkou, ale zase je v ní spíše pojat jako vedlejší problém, takže se ani tolik nebudeme koukat na válečňák. Poslední filmy, které jsem z tohoto pohledu viděl bylo Nebe a země, a poté Love jelenů. První zmíněný není tak špatný, ten druhý už je trochu něco jinýho. Lovec jelenů trvá skoro tři hodiny a i když má v celku strhující konec, tak k čemu je posledních deset minut, když předchozí dvě a půl hodiny stály za hovno. Robin Williams na začátku své kariéry a hned současně na jejím výsluní. Důvodem proč nedám pět hvězd je hlavně ten, že fil má disponovat tím, že je komedie, takže čekáte, že každé vysílání bude sršet vtipem, ale spoustu z toho nepochopíte a nebo to skoro ani nedává smysl. I tak film má necelé dvě hodiny a na rozdíl od předchozích počinů je každá z nich dobře zužitkována. Not bad. ()

šerminator

Celkově průměrný, viděl jsem už lepší válečné filmy s tématikou mimo boje. Jenže to by v něm nesměl být nadpozemsky hrající Robin Williams (dej mu Pán Bůh věčný klid). Úplně k nepochopení že za to nedostal Oscara! Filmy Barryho Levinsona mám rád, ale kromě Robina na tom moc co k vidění není. I když se ostatní gumy snaží hrát prvotřídně vymatlané gumy, na Robina nemají. ()

Autogram

Vojna vtipná určite nie je, ale vo vojenskom rozhlasovom vysielaní to vtipom srší nesmierne. Je to film Robina Williamsa a bez neho by to bol úplne iný film. Ja nie som celkom jeho priaznivcom, takže som si tú smršť fórov až tak neužil. Okrem vtipov film má čo povedať aj o pohľade na vojnu z civilnejšej stránky vojakov, pričom je od začiatku jasné, že s vojnovou mašinériou jednotlivec nijak nepohne. ()

JohnSmith

One man show Robina Willamse. Sice mě jeho humor moc nezaujal a scény mimo studio nebyly nic moc, ale vážnější stránka jeho role byla fajn. Škoda, že se pak člověk v zajímavostech dozví, že to tak zrovna moc nebylo. ()

weselow

Robbin Williams je určitě ve své životní roli, bohužel jeho humor dneska už zrovna neoslní. Romantická linie příběhu mi příjde vyložené trapná, naštěstí se docela povedla ta hlavní. ()

Pecival

Oceňuji Williamsův výkon, ale jeho postava s nulovou špetkou studu mi byla chvílemi svojí akčností až nepříjemná. Jeho výstupy jsem navíc lehce nestíhal (dobrá to je asi moje chyba) a protože příběh nepříběh je hodně skromný, je hodnocení takové jaké je. Ale řev "Gooooooood mooooorning Vietnam" je klasa - o tom žádná. ()

milancecil

Good Morning, Vietnam!!!! Právě takový byl tehdy úvod vysílání Radia Saigon, když den co den ve studiu zahajoval svoji vysílací hodinku mimořádně oblíbený moderátor Arnie Cronauer ( Robin Williams ), úžasný, nezapomenutelný, s ním jsou stále spojeny vzpomínky velkého množství veteránů z Vietnamu roku 1965, Arnie je původně převelen do Saigonu z Kréty jako tamní velmi oblíbený rozhlasový moderátor, už jen jeho přílet v bílém županu a jen s čepicí válečného letectva na hlavě naznačuje, že tohle tedy rozhodně nebude chlapík s vážností ctící striktně armádní regule, zprvu je jeho příchod do studia nejistým pokusem velení pozvednout zábavnou úroveň armádního rádia a je pro svoji neobvyklost, skvělou originalitu přijímán s povděkem, ale postupně se stále více ukazuje, že takový živel jakým je Arnie, se stane spíše noční můrou jeho přímých nadřízených, funguje totiž spíše jako sbíječka na všechno dosavadní "zajeté", bezpečně prověřené, konflikty mezi tuhými armádními pravidly, která prostě vedení stále rozsáhlejší války vyžaduje se množí, stále více je jeho působení vnímáno jako nevhodné, spíše až škodící armádním zájmům, ale popularita ho dočasně chrání, až je nakonec nevyhnutelně ze své pozice "odstraněn". ()

Georgex

Válečná komedie, která bohužel šíleně zestárla a všechny moralistické momenty už dnes působí hrozně směšně, ale ne tak, jak to tvůrci zamýšleli. Těžko říct, jestli to v době vzniku působilo jinak. Každopádně Robin Williams si roli drzého a neposlušného vojína za mikrofónem užíval a já se při jeho kreacích celkem bavil. Vidět tento film o dvacet let dříve, asi bych hodnotil jinak. Moje hodnocení 65%. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)