Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

t0ny

Po bližším seznámení se stylem Robina Williamse a druhém zhlédnutí musím zvednout na 5*. Nejlepší na jeho vystoupení je to, že vlastně není hereckým výkonem, ale pouhým přenesením jeho přirozeného vystupování na stříbrné plátno. Vždyť jsou také jeho monology z větší části improvizací. Díky častému zmiňování amerických reálií mnoho z Adrianových narážek zůstane pro nás Evropany nepochopeno, ale ani to nezabrání uchopitelnosti hlavních myšlenek. Konec filmu vlastně boří mýtus o jeho jednostrannosti a činí z něj další sugestivní, ačkoli jinak podané, svědectví války. ()

Iwiiik

Ve srovnání s desítkami hlubokých snímků z válečného prostředí, je Good Morning Vietnam poměrně plytkou záležitostí, zdůrazňující pouze opravdu překvapivý fakt, že vojenské gumy jsou bandou vylízanců. Pár hezkých momentů jsem zaznamenal, ale nebýt chlupáče Robíka, byl by o obyčejný průměr. Jenže....on tam byl a jako vždy fantastický, takže 80%! Hlavně ať nikoho ani nenapadne, pouštět si tento film s dabingem, protože ten je v tomto případě fakt otřesný! ()

fr3ak

Nejsem zrovna fanoušek Robina Williamse, ale tady byl naprosto fanatstickej. Vlastně si teď po projekci v té roli vůbec nedovedu představit někoho jiného. Navíc ho tady skvěle doplňuje Forest Whitalker, kterej i na dost malé ploše dokázal, že se s ním musí počítat. Vůbec se tu pohybuje spousta více méně známých ksichtů u kterých si nevybavím jména, ale mám pocit jako bych je znal víc než dobře :) První hodina, kdy Williams nezavře hubu je vynikající, ale pak scénář film trochu potopí a i když jsem se závěrem spokojený, tak malinká pachuť zůstala. Každopádně tento odlišný pohled na vietnamské peklo se mi dost líbil. Málem to bylo za plnej... ()

Rathalos

Robin Williams podal sice dobry herecky vykon,to je pravda,no tento film ma nezaujal a prekvapuje ma take vysoke hodnotenie,u mna to je slabsi priemer,nefungovalo to ani ako vojnovy zaner,ani ako komedialny...:-) ()

helloween93

“Throwback Thursday #68” - Barry Levinson se ve druhé polovině 80. let rozhodl, že má také co říct k vietnamskému konfliktu. Narozdíl od kritických pohledů Coppoly, Stona, Kubricka nebo De Palmy, Levinson k látce přistoupil s notnou dávkou hořkosladké satiry, kterou ventiluje přes motorovou hubu Robina Williamse v jedné z jeho mnoha životních rolích. Robin se ukrádá každou scénu, a nemusí být ani “on air” abyste žrali každou jeho větu. Na Good Morning Vietnam je vtipné i smutné to, jak režie se scénářem opravdu střílí do ožehavých témat vietnamské války jako rasismus, vztahy s místními nebo hloupé vedení války. Velká sranda je, když Williams imituje jižanský přízvuk. Kolosální doplněk k vietnamským dramatům té doby. Shlédnuto na Disney+ ()

Denny

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams! ()

Besyn

Dobrý film se skvělým Robinem Williamsem,ale ty jeho výstupy v rádiu mi nepřišly příliš směšné.Takové Soukromé neřesti,to je jiný maso. ()

yossarian-

Netradiční film o válce ve Vietnamu. Ma špetku vtipu (asi je hodně vtipny pro amiky, ale ja to nějak nepobral) i vážnou tvář. Jinak je to asi nejlepší role Robina Wiliamse ( teda z nekomedií skoro určitě). ()

Miki68

Podle mého nejlepší film Robina Williamse. A ocenil jsem to až teprve když jsem film podruhé viděl v originálním znění s titulky. Doporučuji. ()

Stefan_M

Aj vy ste videli tu verziu s otrasnym dabingom? Bruno Kirby mi pripomina Klingera, Forrest Whitaker ako Schwarzenegger, Radar a Henry Blake.... Nemozem si pomoct, ale fakt ten dabing bol zly. ()

bolf!k

Český dabing totálně pohřbívá Williamsův humor, a vlastně i celý film. Takže dokud DRV neuvidím v originále, tak bohužel lepší hodnocení nebude. 70% ()

truby

Herecký výkon robina Williamse v tomto snímku je opravdu obdivuhodný. Uvolněná atmosféra komediální se zde volně prolíná a doplňujue s vážnou atmosférou dramatu brilantním způsobem. ()

TommyGun89

"Gooooood Mooooorming Vietnammmm!!!" Můj oblíbenec Robin Williams v roli diskžokeje, přijíždí do Vietnamu, coby šoumen a velký milovník skvělého Rock and rollu. Pohled na válku ve Vietnamu z trochu jiného pohledu. Každopádně naprosto jedinečný film. ()

Jeand´Boa

Trudomyslnost válečného pole pomáhá zahnat muž, který sám svádí tvrdý boj. Boj nejen s nepřítelem, ale hlavně se zástupci vlastních řad...Film o každodenních soukromých válkách na pozadí skutečného válečného konfliktu...Silné téma doplněné o silný herecký výkon... ()

Kingjiri

Válečný filmy nemám rád, tohle mě ale překvapivě slušně pobavilo. Úspěch se umě dostavil asi proto, že to nebyl uplně klasickej válečnej snímek, protože u kolika z nich se člověk zasměje? Dost mě překvapuje, že něco takovýho vůbec vzniklo v americký produkci (možná to bylo jinou dobou a dnes by to už nemělo pro vznik šanci). Kromě skvělejch a ukecanejch výstupů Robina Williamse mě pobavila postava nadřízenýho Hauka, kterej reprezentoval klasickej zelenej bezmozek, co si myslí, že nikdo nebude jeho blbosti a omezenosti z důvodu vyšší hodnosti odporovat. Dramatická složka fungovala hlavně v závěru taky dobře, celkem čtyři slabší hvězdy. ()

mi-ib

Kdo bude k tomuto snímku přistupovat jako ke komedii, bude asi zklamaný. Ano, zasmál jsem se. Robin Williams umí rozesmát, ale dokáže nabídnout i něco dalšího. Já Goog Morning, Vietnam chápu spíše jako satirický a protiválečný film, který nabízí netradiční pohled na vietnamskou válku. Nečekaně kompletní film. ()

Sgt.Cliffer

S přemáháním dávám 4*. Bohužel můj celkový dojem je zkažen dabingem. Takhle mě dabing už hodně dlouho nezklamal. Třeba jsem měl jen blbou verzi, nevím, ale dialogy zněly neskutečně špatně a výběr hlasů taky nic moc. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)