Snímek se dočkal značného diváckého ohlasu kvůli své velmi žhavé tematice - sexuálnímu obtěžování na pracovišti - respektive jejímu obrácení. Agresorem tu není muž, jako ve většině případů, ale přitažlivá žena, jíž pozice nadřízené dává moc uplatnit svou převahu i v soukromém životě. Téma sexuálního harašení ovšem ve filmu není řešeno osamoceně, ale jako součást zákulisního politikaření ve velké společnosti a lidské chamtivosti. (oficiálny text distribútora)

curunir

,,PRED 48 HODINAMI BOL PENIS MÔJHO MUŽA V ÚSTACH INEJ ŽENY. OBÁVAM SA, ŽE ŽIADEN ZÁKON MI NEPOMÔŽE SA S TÝM VYROVNAŤ." __ ,,Škandalózne odhalenie" ako posledné z trojice ,,sexuálnych trilerov" (,,Osudová príťažlivosť" a ,,Základný inštinkt"), ktoré Douglas nakrútil, je najmenej erotické, príbehovo však pôsobí najuveriteľnejšie, hoci z médií poznáme tieto prípady inak. Do úvodných titulkov som netušil, že autorom predlohy bol Chrichton, ktorého je poznať skôr z vedľajšej technologickej línie. Morricone sa tu, podobne ako v iných amerických produkciách toho obdobia, držal skôr v úzadí a svojimi sotva zapamätateľnými melódiami sa zameriaval čisto na dotvorenie atmosféry. Tú sa podarilo zapamätateľne zvládnuť prirodzen(i)e v inkriminovanej sexuálnej scéne a ešte lepšie v scéne v hotelovej izbe. Príde mi vtipné koľkým tunajším užívateľom by Demi Moore vedela splniť ich sexuálne túžby. (5580. hodnotenie, 166. komentár k filmu) ()

Johanka

Průměrný americký thriller s Demi Moore a Michaelem Douglasem v hlavních rolích. Děj sice není příliš napínavý, ale shlédnout se to dá. ()

fannah

Dost dobrý film o velmi zvláštním tématu, s perfektními hereckými výkony (Sutherland, Douglas, Mooreová), nebyl jsem samozřejmě překvapen, protože od Barry Levinsona se nedá čekat nic jiného než výborný film. ()

NinonL

Vyfitnesovaná Demi a vedoucí oddělení Michael s manželkou, co vypadá jako plná lednička ... Proč ne. Příběh o muži středních let, jehož novou šéfkou se stane bývalá milenka. Snaží se ji přesvědčit, že rodinný život je pro něho mnohem víc než sebevášnivější akce na jednu noc. Neuvěřila mu Demi, neuvěřila jsem mu ani já. A málem na to Michael dojel :-). ()

numi

Tenhle film by potřeboval oprostit od všech těch hrátek s výkoností chipů a virtuální realitou, zaměřit se pouze na spor mezi hlavními představiteli a trochu odvážnější režii. Ne že by odvážná nebyla, ta sexuální scéna byla výborně natočená a odvážná celkem taky, ale krom této scény se všechno pohybuje v zaběhnutých kolejích a je to velká škoda. Michael Douglas je skvostný, Demi Moore byla sexuálním symbolem v devadesátých letech, ale teď už by jí asi podobnou roli nenabídli. Tím však nechci říct, že by se na roli nehodila. Naopak, zvládla ji bravurně a nikdo jiný než Sharon Stone by to nezvládl lépe, ale s odstupem času už to trochu ztrácí šmrnc. Celkově za tři a je velká škoda toho, že se děj roztříštil na ty dvě dějové linie, mohlo to být o stupýnek lepší. [únor 2006] ()

blackrain

To teda bylo skandální odhalení. Film o sexuálním obtěžování naruby, kde hlavní myšlenka praví, že ženy dokážou zneužívat moci stejně dobře jako muži. ()

radektejkal

Po Válce Růží (čili manželů Roseových) další intimní thriller s charakterním hercem Michaelem Douglasem. Žánr "napínáků" tak prorůstá od veleještěrů přes mafii a zombies až do až do sociálního, rci běžného života. Ve "Válce" šlo o rodinný, v "Odhalení" (čeho?) o profesionální život, i když rodině jsme se nevyhnuli ani zde. "Thriller" se tak vkrádá do našeho intimního života všemi možnými postraními cestami. A tak určitě není náhodou, že mě při filmu napadl jiný scénář, kterým snad mohu legitimně zaměnit za Crichtonův: Přecházím silnici a kopnu do prázdné plechovky od piva. Za tři měsíce si mě zavolají na radnici, na nějaký úřad, o kterém jsem dosud neslyšel. Tam mi ukáží video, jak kopu do plechovky a začnou se mě vyptávat: Proč jsem do ní kopal (na videu je patrné, že jsem do ná kopnul dvakrát), co jsem tím sledoval, kde se tam ta plechovka vzala, když tuto ulici před hodinou čistila firma Odas? Co se s tou plechovkou stalo a kde je teď? - Dostanu napomenutí (spiš jen doporučení) a jsem propuštěn. Nic se nestalo! Nic se nestalo? Jsem znejistěn; zřejmě už existuje složka, ve které je uloženo video a protokol dnešního pohovoru. Především se ale začínám děsit pohledu na prázdné plechovky. - Nějaké poučení? Ano. Stále více běžných a banálních záležitostí se řeší zprostředkovaně, přes byrokratické aparáty. Dříve sice padlo nějaké sprosté slovo či nějaká rána, ale věc se vyřešila hned a jednou pro vždy. Ale to platí i pro tento film. ()

Fanucci

Když si vzpomenu na tento film, vždy se mi vybaví úžasná Douglasova hláška určená roztoužené Demi Moore: "Vem si ty dvě flašky šampaňskýho co máš v lednici a ošoustej se jima". Nebo "rozdej si to s nima". Záleží na dabingové verzi:-)) Jo a souhlasím s Tsunami X - ta virtuální realita je fakt úlet...to si mohl Levinson odpustit:-) ()

dyfur

moja zaujímavosť: Hlavná postava Tom Sanders (Michael Douglas) nosí hodinky značky TAG Heuer Professional quartz. (dyfur) ()

ilemas

Trochu slabší, nudnější, utahaný snímek na který se rád znovu podívám jen kvůli Douglasovi a Demi Moore v občasném opakování na Nově. ()

BoredSeal

Chytrý film, který objasňuje téma sexuálního obtěžování a vydírání v kontextu moci z pohledu chlapa jako oběti, ale přišel o 24 let dřív. Crichton zároveň tvoří vizi korporátních bojů silných žen o pozice a v tomhle smyslu přichází po napínavém finále pro pozorné diváky uvědomění, že někdo třetí sledoval ještě svoje cíle. Demi Moore hraje nadrženou záporačku dobře, Douglas byl dřív ideálním hercem pro hlavní role sympaťáků v thrillerech a sem se hodí. Sci-fi příznivce pobaví představa virtuální reality z roku 1994. ()

rakovnik

Pěkný právnický thriller s perfektním Douglasem. Sedla mi i Demi, přestože jí za zvlášní sexbombu nepovažuji. Ale chudinku uměla zahrát pěkně, já bych jí věřil :-D ()

ad

O čem ono to vlastně bylo..... Vim, že jsem to viděl už dvakrát, ale nějak... nebyla ona jeho nadřízenou? Jo, už asi vim... no...nic moc... ()

starbrejkr

Skvělý film zdánlivě zaměřený na tématiku sexuálního obtěžování, ve skutečnosti však s trochu konspirativnějším podtextem. Děj byl šikovně vymyšlený a trojlístek hlavních herců to jen vytáhl nahoru. Rozhodně musím vyzdvihnout i hlavní, parádně dusně natočenou "obtěžovací" scénu. ()