Snímek se dočkal značného diváckého ohlasu kvůli své velmi žhavé tematice - sexuálnímu obtěžování na pracovišti - respektive jejímu obrácení. Agresorem tu není muž, jako ve většině případů, ale přitažlivá žena, jíž pozice nadřízené dává moc uplatnit svou převahu i v soukromém životě. Téma sexuálního harašení ovšem ve filmu není řešeno osamoceně, ale jako součást zákulisního politikaření ve velké společnosti a lidské chamtivosti. (oficiálny text distribútora)

Nepi

Michael Douglas se pokusil navázat na úspěch Zakladního instinktu rolí trošku podobnou.Jde o mírně erotické drama,o zneužití vypočítavou nadřízenou.Demi Moore se filmem také zviditelnila, ale na Sharon Stone nikdy neměla.Film je sice zajímavý a místy i poutavý,ale scénáristicky a režisérsky nedokonalý. ()

ssfan

Velmi solidní thriller se zajímavou zápletkou. Vše je pěkně natočeno, hlavní představitelé předvedli skvělé herecké výkony a napětí taky nechybí. Občas to mohlo být svižnější, ale i tak 72%. ()

Markussis

Kýčovitý strašný, i když svým způsobem, klasický devadesátkový bullshit. Snímek jsem viděl již hodně dávno, ovšem nevím, co by se mi muselo stát, abych se něj podíval znovu. Šílený a uchylný Douglas a ještě hroznější Demi Moore. Vím, že hrát v podobných typech amerických kýčů oněch devadesátých let a ještě k tomu s Douglasem jistým způsobem znamená stát se vždy karikaturou. Přesto Demi Moore je mi extrémně nesympatická ve všech těchto filmech. Sharon Stone v Basic instinct a jiných filmech přeci jen takto odstrašivě nepůsobila. Douglase uznávám, ale štve mě, že jeho imidž je dodnes vybudována na těhle, alespoň pro můj vkus až nechutných thrillerech z devadesátých let, a to mám jinak devadesátá léta rád. V tomto provedení spíš ale radši přemýšlím o návratu do středověku. ()

Maynard.

Poměrně slušná podíváná z dob, kdy se podobných filmů točilo mraky. Ústřední dvojice Douglas - Moore to holt uměli dobře rozjet. Super hláška, když při "předsouudním slyšením" advokát popisoval jejich bývalý vztah: Sex, někdy i 2x denně, vibrátory, sodomie, perverze. Je to tak? A Dagles : Ano, ale někdy sme koukali i na zprávy :o). Demi Moor je tak zvláštně sexy, svoje vnady sice neukázala jako ve Striptýzu, ale nechá se na ni koukat. Na Douglase mám slabost, takže tenhle film (především díky němu) hodnotím za 4*. ()

Zagros

Skandální odhalení je pro mě odhalení zejména toho, že jen zajímavé téma (sexuálního obtěžování v obráceném gardu, kdy žena tlačí na muže) a hvězdné obsazení v podobě Michaela Douglase a Demi Moore na vrcholu její slávy, nedělá ještě dobrý film. Nějak tomu chybí lepší atmosféra, napětí, celkově silnější příběh, ... ani nevím. Vím jen, že mě to moc nebavilo a pravděpodobně se k filmu už nikdy nevrátím, hodně slabé tři hvězdy. ()

Loki_Six

"What do you expect? They're stronger, they're smarter and they don't fight fair. lt's the next step in human evolution. Like the Amazons. Keep some of us for sperm and kill the rest." ()

cab

Sexualne obtezovany Tom (uzasny Michael Douglas, jako vzdy) svou kolegini Meredith (Demi Moore) plus ostre az neferove spickovani o udrzeni mista ve firme. 75% ()

wosho

Bary Levinson si asi vzal šek, pak prášky na spaní -čímž vznikla nudná vata, s přehrávajícím Douglesem a sexy Demi Moore. ()

Hanys_

Pamatuju si, jak každý při prémiéře (sakra ten čas fakt letí) čekal podle názvu a plakátů erotický thriller a tak po skončení filmu panovalo menší zklamání z nedostatku sexuálních scén. Ale film je to i přesto zajímavý. Nemá už pro mě takové grády jako kdysi, ale jednou za čas tahle dávka svádění od Demi vůbec nevadí. 7/10 ()

F.W.Colqhoun

You gonna be okay? You want a Prozac? V adaptaci Crichtonovy knihy, extrapolující technologické i společenské změny v následujících desetiletích, vypadá pokus o sexuální obtěžování muže ženou stejně neuvěřitelně jako klonování dinosaurů. Michael Douglas kňučící 31x no no no no, zatímco ho Demi Moore (které lze věřit šlapku, ale nikoliv uhlazenou manažerku) masíruje ceckami, je jednou z nejbizarnějších scén v mé paměti, a to sleduji leccos. Těžko říct, jestli by si s tím Pakula nebo Forman, kteří prý též přicházeli v úvahu, poradili lépe než Levinson. Možná Věra Chytilová, ale jak ta by zvládla osmibitovou virtuální realitu? Email, práci v openspace, videotelefony, notebooky, čipy, modemy - možná by si smlsla na tlusté Barbie: I'm trying to figure out whether to get a fat Barbie for Eliza. / Mattel makes a fat Barbie? / Yeah. They call her the "Happy to Be Me Barbie." / Does she come with the "Happy to Be Divorced Ken"? Navíc tou dobou připravovala Pasti, pasti, pastičky. Problém potenciální obousměrnosti sexuálního obtěžování je jedinou složkou, v níž se budoucí vývoj odhadnout správně nepodařilo. Lahodná atmosféra hi-tech Seattlu v roce Nirvana: MTV Unplugged a smrti Kurta Cobaina. Namísto grunge ale upršeným městem zní Morriconeho lahodné recykláty Frantic a Vlka včetně spinetu - tentýž rok uvedení! ()

Bouřňák

Oblíbený film mého mládí. Je to velice zajímavý thriller s dobrou atmosférou a relativně originálním a dobře zpracovaným námětem. Navíc mě tehdy okouzlily technické možnosti virtuální reality - z dnešního hlediska už to samozřejmě není tak žhavé. ()

Prochy38

Příběh, postavy, herecké výkony vše je tak na 3*. Ale D. Moore je tak strašně sexy, že to ani nejde jinak. Ani nevím, jestli se mi to líbilo... ()

Disease

Tak jsem čekal něco trochu jiného, sexual harrassment je tu jen okrajový, jinak vše tak klasicky crichtonovsky přepálené. Ale celkový dojem dost pozitivní, zejména finále napínavé, přestože nešlo o ohrožení života, jen živobytí. ()

nylo

Překvapivě aktuální  ve všech směrech i po 30ti letech, aniž by tehdejší filmový pohled působil nějak extra zastarale......možná smutné, že tato (rovnoprávnost, sexuální harašení - obtěžování, boj o moc všemi prostředky) témata rezonují společností neustále.....herecky velmi dobré a Douglas v dneszaseaktuálním mulletu :) Ennio!......tak zase za dalších 30 a uvidíme.....80% ()