Králi zlodejov

• Česko Králové zlodějů (viac)

Kriminálna dráma inšpirovaná pravdivým príbehom. V roku 2015 sa v Londýne odohrala jedna z najväčších lúpeží v britskej histórii. Odhalenie ukázalo, že ju má na svedomí gang dôchodcov a vyslúžilých podvodníkov. Táto informácia spôsobila obrovskú senzáciu. Brian Reader (Michael Caine) je 77 ročný dôchodca bol vo svojich mladšom veku „preslávený“ zlodej. Ani na staré kolená sa mu nechce zaháľať . Dá dokopy skupinku postarších pánov z rovnakej branže. Plánovanie tejto lúpeže im trvalo tri roky. Schádzali sa pravidelne v jednej pivárni v severnom Londýne. Počas veľkonočného víkendu v roku 2015 sa vlámali do sejfu v budove trezorovej spoločnosti Hatton Garden Safety Deposit. Na prvý pokus sa im trezor nepodaril vylomiť, ale vrátili sa a na druhy deň vykradli 73 z 999 trezorových schránok. Podarilo sa im ulúpiť šperky, zlato, diamanty a finančnú hotovosť v hodnote 14 miliónov libier. (Magic Box)

C0r0ner

Po loupeži to kupodivu hodně ztratilo tempo a ke konci už jsem toužebně očekával titulky, ale nahoru to zvedají špičkoví herci, kterým muselo být dohromady tak 500 let, a povedené fóry. Nicméně jsem před projekcí přece jenom čekal o trochu víc, než jsem dostal. 70% ()

Johnny.ARN

Priznávam, nevenoval som tomuto filmu úplne plnú pozornosť a preto mi druhý plán trochu ušiel, alebo som ho len nepochopil. Inak suchá britská geriatrická krimi o jednej podarenej vykrádačke. Aneb začiatok vtipu, stretne sa Caine, Dumbledore a Slughorn v bare a Cain sa pýta, tak čo vy staré vojny, kerú banku dnes spravíme? A SLughorn mu odpovedá, takú, kde majú blízko WC. 3 z 5 ()

lykan9

Já mám rád zlodějské týmovky, ale u filmu Králové zlodějů jsem se nudil až moc. Měl jsem celou dobu pocit, že je film nemastný neslaný, a to i přesto, že herecky je skvěle obsazený. Přesto, že tvůrci byly omezeni inspirací skutečným příběhem, tak to chtělo domyslet trochu šťávy. ()

VanTom

Aneb není cti mezi zloději. Nevím, přes luxusní obsazení mě tohle nebavilo. Vyloupení trezoru partičkou rozhádaných nesympatických dědků probíhalo jako po másle, přestože si u toho počínali stran bezpečnostních kamer pěkně diletantsky (a asi mělo být vtipné, že nejvíc řešili svůj věk a zdraví a klidně si odskočili se domů vyspat). Druhé dějství, kdy si dělili lup a jeden druhého podráželi, bylo sice o něco málo zajímavější, ovšem prázdná režie, která si pod slůvkem "styl" představuje leda rychlé střihové řetězení max dvousekundových záběrů nebo občasný song, ani v něm nedokázala zažehnout jiskru zájmu (natož dramatu či napětí). ()

JohnSmith

Chtěl jsem dát i lepší hodnocení, zvlášť kvůli pánům hercům, ale ve druhé polovině mi přišlo, že film ztrácí dech a snaží se dobelhat k závěrečným titulkům. Nicméně vidět tuhle sestavu hrát spolu byl zážitek. ()

giovanni3

Tento film mne zaujal účasti herce Caina a tím, že důchodci budou vykrádat sejf. Bohužel výsledek dopadl jak na setkání důchodců, kteří dobrých 30let byli odstřižení od světa. Kamery neznají/neřeší, převleky atd.. nic. Vše jede navíc šíleně pomalu, že i v koncovce dumám co bylo cílem tohoto filmu. Dávám 2z5, protože jsem to dokoukal a mám úctu ke Cainovi. ()

Hanys_

Já ty důchodcovské heist komedie moc nemusím. Tady mě nalákalo to obsazení, ale můj názor na tenhle subžánr se nemění. ()

Fary

Dlouho jsem neviděl film, který by byl takhle o h*vně. Je to v podstatě jako utahaný díl Vražd v Midsomeru (a i ty bývají někdy zajímavější). Sice je tu Michael Cane a Jim Broadbent, ale asi jen proto, že kdyby tam hrál kdokoliv jiný, tak na ten film nepřijde vůbec nikdo. ()

666Carnage

Takový Dannyho parťáci v důchodu. Nějak mě tenhle film neoslovil a i přes výčetku známých důchodců jsem nebyl nějak ohromen. Co mě ohromilo, že Charlie Cox viděl. Ve finále to byla docela nuda. 40% ()

kolemjdouc

scénář velmi dobrý ale zpracování příšerné.Podle mě to vypadalo na to,že herci dostali rozkaz hrát ještě větší dědky což zřejmě režii připadalo vtipné a mělo to rozchechtat diváky ale opak je pravdou.Jedna trapnost za druhou. ()

Milky.

Je dost blbé vidět, že jsem před rokem a čtvrt něco hodnotil a vůbec si to nepamatuju. Teď už můžu s klidem v duši prohlásit, že je to film, na který si za rok nevzpomenete. Až zpětně když procházím trailer a galerii tak mi dochází, že jsem to viděl a naprosto nic mi to nedalo. Hodnocení tedy souhlasí. ()

filipvrbik

Sice zajímavý námět snínku, ale poněkud pokulhávající zpracování.. Není to úplně hrozné, i vtípek se sem tam objeví, ale je to hrozná nuda a vůbec to diváka nevtáne do děje, nu což parta důchodců nezaujala...40% ()

jasanka

Do žánru bych rozhodně přidala i "komedie", za mě to byla víc právě komedie než drama. Odpočinkové, typický anglický styl. A naprosto skvělé obsazení. ()

BOURQUE

Slušný začiatok, kde skvelé herecké obsadenie sľubuje minimálne taký film, ktorý možno nezostane dlhšiu dobu v našej pamäti, ale za to dokáže dostatočne splniť základné požiadavky diváka. Takže prvá polovica dobrá, ale potom to už ide len smerom „do pivnice“. Škoda, pretože z toho dalo vyťažiť oveľa slušnejší snímok. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Biopler

Námet je rozhodne zaujímavý, ale prevedenie slabučké. Zírať na bandu starcov, ktorí sa rozhodnú spraviť galaktický lup, ale nie je nám vôbec ozrejmená motivácia, je jednoducho nedostatočné. Chabé vykreslenie charakterov, nesympatickí dôchodcovia, zdĺhavé a hlavne nudné prevedenie lúpeže. Suché fóriky so šťaním v bazéne či s nahluchlým a ospalým strážcom lupu zvonku ma nerozosmiali. Chýba drajv a akcia. Najakčnejším tak zostáva strihová skladba úvodných tituliek. ()

Sala1

Králi zlodejov sú špičkovo obsadená krimi dráma a komédia s takými hereckými hviezdami ako Michael Caine, Jim Broadbent a ja nechápem, čo sa s tým filmom stalo! Začiatok bol dobrý, príjemná atmosféra a potom... strašná nuda! Prvá chyba nastala v scenári. Lúpež sa udeje a potom sa celý film rieši konflikt medzi zlodejmi. Avšak dialógy nemajú žiaden hlbší zmysel, iba to, že jeden nadáva na druhého. Zároveň sa poukazuje na to, že zlodejmi sú „nevrlí“ starčekovia. Ja rozumiem, že veľa scén bolo stavaných na britskom humore a v pôvodnom znení to môže znieť vtipne, no nijako sa to na mňa neprenieslo. Film nebol ani dostatočne dramatický, ani vtipný a nemal v sebe nič, čo by som si chcel zapamätať. Myslím, že režisér strašne tlačil ten film do niečoho, na čo nemal. Tým pádom si réžia nerozumela so scenárom a témy dialógov sa stále opakovali. Ak film trvá nekonečne dlho, nebaví vás to počúvať stále dookola. Avšak musím povedať, že niektorí z hercov si film užívali a pravdepodobne je chémia medzi nimi aj v súkromnom živote, no nestačilo to. Ešte aj hlavný dôvod, prečo by sme mali súcitiť s Michaelom Caineom bol tak veľmi prázdne podaný. Jediná postava, ktorá je dostatočne zaujímavá, je mladík. Ten však zmizne v polovičke filmu a viac ho niet. Ja mu týmto gratulujem, že jemu sa z toho filmu podarilo odísť skôr. Film ani z ďaleka, bohužiaľ, nesiaha na tie v podobnom štýle ako Frajeri vo Vegas, či Vo veľkom štýle. Jediná veľká spása bola hudba, avšak do tohto filmu nepatrila. Pri zlom filme si aspoň poviete, že bol zlý. Pri tomto vlastne neviete povedať absolútne nič. Preto za túto prázdnu bublinu, ktorú ťažko klasifikovať, nemôžem dať viac – len dve hviezdičky. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=tpTD26IK9R0. ()