Králi zlodejov

• Česko Králové zlodějů (viac)

Kriminálna dráma inšpirovaná pravdivým príbehom. V roku 2015 sa v Londýne odohrala jedna z najväčších lúpeží v britskej histórii. Odhalenie ukázalo, že ju má na svedomí gang dôchodcov a vyslúžilých podvodníkov. Táto informácia spôsobila obrovskú senzáciu. Brian Reader (Michael Caine) je 77 ročný dôchodca bol vo svojich mladšom veku „preslávený“ zlodej. Ani na staré kolená sa mu nechce zaháľať . Dá dokopy skupinku postarších pánov z rovnakej branže. Plánovanie tejto lúpeže im trvalo tri roky. Schádzali sa pravidelne v jednej pivárni v severnom Londýne. Počas veľkonočného víkendu v roku 2015 sa vlámali do sejfu v budove trezorovej spoločnosti Hatton Garden Safety Deposit. Na prvý pokus sa im trezor nepodaril vylomiť, ale vrátili sa a na druhy deň vykradli 73 z 999 trezorových schránok. Podarilo sa im ulúpiť šperky, zlato, diamanty a finančnú hotovosť v hodnote 14 miliónov libier. (Magic Box)

D.Moore

Michael Caine už zase krade. Problém tentokrát ovšem je, že ačkoliv má on i jeho postava svaté právo být unavený, film přece tak unavený být nemusel. Herecká sestava se mi líbila, několik scén bylo opravdu dobrých, jenže nedávná Loupež ve velkém stylu byla mnohem lepší - nejde o to, že to byla komedie, ale o to, že měla říz. ()

Malarkey

Tohle je obecně vzato hodně blbej a zbytečnej film. Jelikož si americká tlupa vyvřelin natočila gangsterku rádoby vtipného formátu, Angláni si museli najít taky nějakej námět, aby se pěkně opičili. Jediné jakž takž zajímavé chvilky jsou s Michael Cainem, ale jinak je film těžce o ničem. ()

MrHlad

Průměrný zlodějský film, jemuž se nedaří vybalancovat humor s napětím a občas nutí herecké legendy dělat věci na pokraji trapnosti. Jako film o loupeži nejsou Králové zlodějů příliš nápadití ani napínaví, jako komedie zase ne moc vtipní. Až na pár režijních nápadů a přirozené charisma hereckých legend se tu jen těžko hledá něco, co by film povýšilo nad průměr. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,337Tržby Celosvetovo $9,090,586 ▐ Dôchodci vykrádajú trezor. Príliš povrchné, suchopárne aby to malo čím zaujať. Až príliš zlá réžia, aj kamera. /35%/ ()

Big Bear

Chvilku jsem si myslel, že jsem ten film už viděl, ale pak jsem si uvědomil, že se jmenoval Loupež ve velkém stylu a byl natočen v roce 2017. Jo a byl americký. Tam také parta staříků gangsterů Freeman, Arkin a opět Caine se chce zajistit na stáří u udělat svůj poslední velkej lup. Bohužel na rozdíl od výrazně lepší a i vtipnější Loupeže jsem tak nějak moc nepochytil co se nám tu tvůrci snažili naservírovat. Dobře, bylo to točeno na základě skutečné události kdy došlo k vloupání do úschovny Hatton Garden v dubnu 2015. Ale jako dráma mi to moc nepřišlo, jako komedie také ne a a napětí tam nebylo skoro žádné. Jestli to měla být z hlediska obsazení jakási pocta herům zvučných jmen a jejich gangsterkám v šedesátých a sedmdesátých letech těžko říci... Caine, Broadbent, Cox a další jsou herci natolik zvučných jmen, kteří by si tu poctu i zasloužili, ale tady mi to prostě nějak celé nesedlo. Jako nejsilnější moment filmu se mi líbil stařičký, ale stále noblesní Caine jedoucí večerním Londýnem v autobusu a zároveň střih na detektiva, který v té samé době v ústředí otevírá jeho spis plný fotek mladého býlatého kudrnatého gangstera, přesně tak jak M. Caine známe z jeho starších kousků a do toho hraje pomalá jazzová písnička Party is over.... No ale řekněte sami, jestli je tohle nejsilější moment kriminálky dle skutečné události, kdy z Londýna opravdu zmizelo 200 000 000 Liber (a doposud ta loupež nebyla překonána), pak je asi něco špatně. A tak dávám jen za dva balíčky diamantů s červeným puntíkem a fakt mně to kvůli těm hereckým legendám mrzí. * * ()

Anderton

Tak si popri týchto hodnoteniach pripadám ako čierna ovca. Alebo prestarnutá ovca, ktorá má rada starú školu a jej predstaviteľov. Ono to bolo patrné aj v multiplexe, kde som sledoval film sám, i keď išlo o popoludňajšie predstavenie. Film dvoch diametrálne odlišných častí. Vykrádačka ma bavila, nemala čím sklamať, ale tie pravé gule nabrali Zlodeji až v druhej polovici, kedy sa začala ukazovať realita, akú v heist žánri vidíme iba málokedy. Podrazy tu nie sú zo škatuľky povinných klišé a rozdelenie na dobrých a zlých nehovorí našťastie Marshovi veľa. Parta starých zlodejíčkov sa proste rozhodla urobiť ďalší kšeft, pričom nejdepre nich vôbec o nejakú nostalgickú záležitosť, kedy by si tí starí zlatí chlapci povedali, že vydrbú opäť zo zlým systémom. Sú to proste grázli par excellence a film sa ich nesnaží nijako obhajovať, nebodaj glorifikovať. A kto by povedal, že Jim Broadbent dokáže vytasiť taký zlý pohľad, až som od strachu skoro ušiel z kina. ()

silentname

Je to smutné. Je to fakt vysoko smutné, no pravde sa nedá ubrániť. "King Of Thieves" je veľká dávka sklamania a malá dávka muziky. Film nemá veľa dobrých momentov, a ani herecké esá ako sú Michael Caine alebo Jim Broadbent to nedokážu zmeniť. Osobne poviem, že ak chcete lepší film s Michaelom Cainom a lúpežou, tak si pozrite z roku 2017 "Going In Style". Tu to fakt nefunguje. Dialógy nefungujú, film pôsobí natočený maximálne bez života a všetci tam vyzerajú vysoko znudene. Charlie Cox to v tomto filme maximálne nedáva. Napriek tomu, že je to talentovaný herec, tak do tohto filmu nepriniesol absolútne ale absolútne nič. Jeho postava nie je zaujímavá, jeho výkon je maximálne znudený a akosi ani nevie čo tu robí. Plus miestami som sa nemohol zbaviť pocitu, že hrá slepého. Je to asi len choroba z mojej strany, nakoľko som ho tak videl v troch sériach "Daredevila". Príbeh je nemastný, neslaný a okrem toho viete ako to nakoniec asi dopadne. Všetko asi nie, ale väčšinu vecí si dokážete pospájať a uhádnete to. Podľa mňa skutočná strata času a talentu skvelých hercov. Hodnotenie: D+ ()

dopitak

Potěšily archívní záběry starých bardů když byli ještě mladí (Caine, Courtenay). Námět "chystáme loupež" je u mě vždy vděčný, Králové lupičů ale postrádají nosnou pointu. Ono totiž jak se začne okolí hemžit hochy ze zásahovky, pořád čekáte že přinejmenším Brian se všemi pěkně vyjebe. A ono houby, zlatá rybko. Viděno v solidním dabingu od Petráska. ()

Arsenal83

Mimoriadny potenciál s nadpriemernými hercami a takto nudne spackaný. Pár sympatických starčekov si môžeme pozrieť aj v domove dôchodcov, ale tu sme určite očakávali viac akcie i napätia. Pár anglických fórkov stačí na slabučké dve hviezdy. ()

Marze

Komedie o starých recidivistech , kteří umějí vypjatých chvílích filmu - loupeže, která je asi nejzajímavější částí filmu, zachoval profesionální klid. Komedie nějak přejde do sociálního melodramatu a psychodramatu, kdy si vyčítají dávné křivdy. Suchý humor je pořád to samé - prášky, masti, nechápou internet, cukrovka, hluchota, dřímota, bolavá kolena, náhradní kyčelní klouby. Vyprávění plyne hodně lenivě. Společníci se navzájem pomlouvají, obelhávají a podrážejí. Objeví se stesk a morality. Rozbředlou stavbu drží nad vodou jen slavní herci. ()

marhoul

Kvůli Jimu Broadbentovi, kterého mám jaksi zaškatulkovaného do laskavých rolích, přičemž zde si střihnul grázla se vším všudy, dávám čtyři hvězdičky. Ale popravdě, jinak je to spíše na tři. Komedie, která neurazí, natočená podle skutečných událostí. Více mě bavila část po loupeži, v níž porcovali medvěda. ()

Oktavianus

Dannyho parťáci v důchodu. Potřeba dokázat si, že jste naživu, je silnější než obava z dopadení. Nakonec jak říká sám Brian Reader: "Nebojím se života ve vězení. Bojím se života po smrti.“ Bavilo mě, že film si s kriminálním tématem hraje přesně v duchu britské tradice. Navzdory vypjatým scénám nechybí velká porce suchého humoru, výborný soundtrack, prima jsou i prostřihy s archivními reálnými i filmovými záběry na swingující Londýn z dob, kdy dnešní hrdinové byli mladí (prý je tam i záběr, kde hraje mladý Ray Winstone, ale přiznám se, že jsem ho nepoznal). Scény akčních lotrů a obtížně se pohybujících starců vedle sebe působí nejen komicky, ale i příjemně nostalgicky. A nostalgická je i účast odcházející generace velkých britských herců. Michael Caine, Jim Broadbent, Michael Gambon, zmiňovaný Winstone – k dokonalosti chyběl snad jen Ian McKellen. Všichni jsou přesvědčiví nejen jako nejprve sympatičtí dědečkové, ale i později, když odhazují stařecké masky a na povrch vyplouvají jejich skutečné, ne vždy příjemné charaktery. Na druhou stranu tomu chybí něco navíc, nějaký důvod, proč se na to chtít podívat ještě jednou, aby to nebyla jen - byť příjemná - jednohubka. Hlavně druhá část filmu, kdy dochází k hádkám nad kořistí a falešné hře všech proti všem, je to kapánek zdlouhavé. A proto i když slušné tři hvězdy, pořád jenom tři. ()

TheEvilTwin

Hovadina na entou, bohužel ani profesor Křiklan a ani Daredevil tuhle sračku nezachránili. Děj o ničem, film postrádá i logiku a to, že je to podle skutečné události, rozhodně neznamená, že tam lidi nějaké logické souvislosti a fakta nebudou řešit. Po polovině jsem to vypnul, nuda. ()

ARI50

Dědkové jdou ukrást pár peněz, atd. Půlka neví co děla druhá zase je až moc chytrá a na konec se chtějí všichni podělat o kořist, nejhorší komedialní zlodějská akce kterou jsem viděl nic tady nebylo skoro super celkem dlouha nuda. ()

Lacike

Čakal som, že to bude srandovné v štýle Going in Style. Ale ono sa to berie seriózne. Postavy zlodejov sú síce už staré, ale voči sebe sú dosť brutálne a nepríjemné a jeden druhého sa snaží okradnúť. Proste mi tu chýbalo medzi celou bandou kamarátske puto. Namiesto toho boli všetci sebeckí parchanti a ja som nemal chuť nikomu fandiť. Samotný priebeh lúpeže nebol ničím zaujímavý a ani príliš napínavý. Výsledkom je jedna veľká nuda o starých zlodejoch, ktorú nezachráni ani solídne herecké obsadenie. 4/10. ()

Vxxx

Příjemná komedie, která neurazí. Viděla jsem to již před nějakou dobou a zapomněla detaily, ale jedno si pamatuji. První polovina byla velice zábavná, s druhou polovinou to šlo lehce z kopce. Humor fajn, i když převážně se motal kolem faktu, že jsou tam všichni dědulové. 3* ()

Blackhand47

Zlodějských filmů tu máme hodně, několik dokonce i podle skutečnosti. Králové zlodějů nejsou možná nejakčnějším filmem v žánru, ale zase nám krásně ukazuje celý proces krádeže až po lapení pachatelů, paranoiu mezi jednotlivými členy, zrady i obyčejné potíže během vloupačky. Jak koukám na hodnocení, tak většina se asi podívala na obsazení a čekala od toho šílenou pecku, jenže je k tomu nutné přistupovat jako ke klasickému filmu založenému na realitě. Po samotné loupeži se snímek sice možná trochu táhne, ale film naštěstí nemá dvě hodiny, jak to bývá poslední dobou zvykem. I přes pár slabších míst to není vůbec špatný film a já mu dávám 70% ()

M.i.k.e

těšil jsem se na zábavné heist movie a místo toho jsem dostal příběh bandy nesympatických kreténů,který nezachrání ani hvězdné obsazení.Tyhle filmy (ať už podle skutečnosti,nebo čirá fikce) jsou vždy převážně o tom,že divák lupičům (ač jasně "záporákům") fandí aby jim vše nakonec vyšlo.Tady to prostě nešlo a výsledkem je pouze únavná podívaná...40% ()

Streeper

Jedna hvězdička za obsazení, druhá hvězdička za trochu britského humoru, jinak je to bída. Celkově jsem čekala něco docela odlišného, ještě ke všemu s takovým obsazením. Výsledkem jsem dost zklamaná. Z 90% to byla jen nuda a nic pořádného se tam nedělo. Chápu, že to bylo natočené na motivy skutečných událostí, ale i tak, prostě bída. ()