Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (viac)

Sean sa rozhodne vykradnúť dom muža, ktorý sa zdá byť celkom bohatý. Pri tom mu napomáha jeho kamarát Derek, ktorý muža ostražito pozoruje. Sean sa už chystá na odchod, dokedy si nevšimne jedných záhadných dverí. Rozhodne sa vojsť do miestnosti, no to čo uvidí, ho bude dlho prenasledovať. (TomX2)

Hanys_

Někde mezi 2-3. Je to strašlivě přitažené za vlasy, hlavně ten závěr a celkově fakt, že se Tennant tak zdržuje se Sheehanem, tady vůbec nesedí. Na druhou stranu právě Tennantův pajchant je hodně luxusní, takže jako jednohubka tohle v pohodě obstojí. ()

janesX

Tento thriller má síce len slabší hororový nádych, ale má obrovské plus v tom, ako je dobre zahraný. Herci vás vtiahnu do deja a po celý čas udržujú napätie, čo sa im vďaka hereckému talentu perfektne darí.  Štyri hviezdy si určite zaslúži. ()

MiaMahoney

No jo, kdyby ti dva zlodějští pošuci místo kradení raději absolvovali kurz "Jak čerpat dotace" přímo od mistra Endyho, narazili by při noční exkurzi do sklepa Pičího hnízda akorát tak na Moniku, jak se po vzoru strýčka Skrblíka noří do zlaťáků svého z lásky pojatého chotě. To by byla ale jiná pohádka, daleko víc k nasrání. Takhle z toho byl příjemný napínák, kterému se dá odpustit i to místy absurdní chování hlavních hrdinů. ()

Yardie

Takových 70%. Zajímavý nápad, slušné zpracování, velmi dobré herecké výkony - Tennant, Sheehan. Slušně vystavený thriller s využitím moderních technologií, který může sloužit i jako jisté zamyšlení, jak s těmito technologiemi nakládat. Bylo to takové střídmé, rozumné, chladné, napínavé. Konec trošku ujel z nějaké rozumnosti a uvěřitelnosti, naštěstí to nebylo nic, co by se nedalo překousnout. Celkově tedy slušná podívaná, ale spíše na jedno kouknutí, vícekrát asi není třeba. Howgh! ()

Zombi

Velmi slušný thriller s dobrým obsazením, především záporák je patřičně slizkej a nepříjemnej. Vizuálně fajn, napětí funguje. Spokojenost. ()

Hernycztek

Označení hororu je dosti zavádějící, ale jako thriller je to velice dobré. Šel jsem do toho výhradně kvůli Robertu Sheehenovi , kterého mám rád od jeho nezapomenutelné role v Misfits, ale příjemně mě překvapily i ostatní postavy, v čele s výborným Tennantem. Děj má rychlý spád, seznamování s postavami je krátké a od první půl hodiny, kdy se vše otočí proti našim hrdinům-záporákům a dostanou se do pasti ve hře na kočku a na myš, se napětí dalo krájet. Jakožto gore maniaka mě samozřejmě mrzela absence tohoto skvělého prvku.. to je má jediná výtka, která však tento skvělý thriller stojí jednu hvězdu. Možná kdyby se tvůrci odvázali a ukázali byť jen jedinou torture scénku, která by stála za to, šel bych na plný počet. I když je hlavní postava v podstatě záporná, tak Sheehan disponuje obrovským charisma, díky kterému bych mu fandil i kdyby hrál roli Tennanta. Za sebe mohu rozhodně doporučit, já se parádně bavil a kdo od toho nebude očekávat ,,Áčkové'' výkony, neměl by být zklamaný. ()

holyterry

Opravdu dlouho jsem přemýšlela jaké mám dát tomuto dramatu hodnocení. Skutečně dlouho to u mě v hlavě kolísalo mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Trochu mě ale zklamalo jak příběh o tom jak se z Erendreicha stal velice nebezpečný šílenec odbyli tím že jsme tu měli párkrát flashback z jeho první vraždy a pak vysvětlení od černé agentky FBI v autě která řekla jen tři čtyři věty svým bílým kolegům. Očividně ten hodný a chytrý polda musela být černoška protože feminismus a korektnost ale to nejspíš nemůžu filmu vytknout protože žijeme v době v jaké žijeme. Film měl na papíru asi velký potenciál ale nakonec ten potenciál moc nevyužili. To neustále pronásledování nebezpečného padoucha a fňukání hlavní postavy/fetky že mu nikdo nevěří a že všechno musí vzít do vlastních rukou mě začalo v polovině filmu vytáčet. Samozřejmě že tu nemohlo chybět klišé ,, hlavní záporák musí mít velkolepý proslov (který tu tedy nebyl až tak velkolepý) o jeho činech aby nemohl zabít našeho hrdinu a hrdinu někdo zachránil". Ani nevím jestli to bylo tím že toho magora hrál Tennant a nebo mi ta postava prostě z divného důvodu sedla ale doufala jsem že Seana opravdu zabije a nebude tu moc šťastný konec. Jinak je to celkem koukatelný film z kterého si nechci udělat kravatu sobě ani těm kdo mají tento snímek na svědomí. ()

warrenur

Tennant je nepochybne vyborny herec. Tuna to zial nerozbalil.. O ostatnych predstaviteloch skoda hovorit, scenar tiez "pokulhava". Thriller ako celok je maximalne slabsim priemerom. Tunajsie vyssie hodnotenie si vysvetlujem divackou oblubou Tennanta v roli Killgrave-a z Jessicy Jones a teda znacne prestrelene. Ocakavam, ze padne niekam k 48-mym. Koho navnadila hlavne jeho spominana rola, po vzhliadnuti tohoto paskvilu, budete sklamani. Neodporucam. ()

Extrakritik

Průměrný film s nadprůměrnými schopnostmi hlavního záporáka.Například psát statusy cizího facebůku,kterým všichni ihned uvěří a začnou nenávidět našeho geroje.50% ()

MickeyStuma

Tak dlouho dva mladíci vykrádají byty, až narazí na psychopata věznící a mučící dívku. Děj je veden v poklidu i když typický styl lekaček si i zde své místo našlo. O nic krvavého ani nervydrásajícího se však v žádném případě nejedná, takže kdo vlivem tématu něco takového bude očekávat, má prostě smůlu. Jedná se o vcelku atmosférický thriller s mírným napětím, ve kterém je bohužel v rámci vývoje děje předem vše odhadnutelné. Způsobeno je to hlavně použitím neustále omílanými dějovými motivy. Příběh jako takový je však solidní a herecký výkon Davida Tennanta v roli věznitele je skutečně excelentní. Ke snímku může být mnoho výhrad, ale i chvály. Za pozornost stojí, ale určitě od toho nic významného neočekávat. ()

figliar

Ak by film držal svoje tempo dlhšie, ako prvú hodinu, jednalo by sa o nadpriemerný thriler. Ale v druhej polovici dej spadol do stereotypnosti, kde mladý hrdina, ktorý sa zapletie do niečoho, do čoho nemá, dokáže vyriešiť niekoľko rokov staré zločiny. Niekedy, keď vidím podobné filmy, mi pripadá, že polícia je úplne zbytočný nástroj. Možno keby film bol o pol hodiny kratší, ale takto je to iba slabý podpriemer. ()

BOURQUE

„Bad Samaritan“ operuje známymi prvkami thrilleru a krimi, žáner hororu, ako sa to uvádza v „profile“ filmu, sa takmer nedotkne. Ten takmer dvojhodinový pasáž prekvapivo nepríde problémom, avšak jednotlivé časti príbehu nie sú korektne rozvinuté, prípadne dokončené. Z hľadiska hereckých výkonov D. Tennant veľmi dobre zvládol psychicky narušeného človeka/killera. Ostatní herci/herečky, až na výnimku K. Cordin, sa pohybujú v rovine priemer. Záver so známym vyvrcholením, ale ako celok, to nie je celkom uspokojivý. Bol by som zvedavý, že ako dal Sean svoj život znovu dohromady. P.S.: V jednej časti filmu sa opäť upozorňuje na skutočnosť, že aký sme zraniteľný, keď naše dáta sa dostanú do nesprávnych rúk. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Rathalos

O horor sa zjavne nejedna,ale ako krimi thriller to funguje vyborne,mraziva atmosfera,ktora postupne graduje az do zaverecneho vyvrcholenia,herci slapu na plny plyn,hlavne zaujme David Tennant ako psychopat,ktoreho velmi dobre zahral,takze s tymto filmom som spokojny...:-) ()

Dogfish

Slušný film. Úchylák, který je zdatný v technických věcech, to se povedlo. Na toto téma moc filmů není a proto ta 4*. Takhle se kurva zachraňují lidi ! ()

Kingjiri

Všechno šlape obstojně do chvíle, než se záporák rozhodne udělat Seanovi ze života peklo. Od tohohle momentu se napínavě myteriózní atmosféra rychle vytvácí, logika jde stranou, hlavní hrdina je vždycky na správnym místě, aby léčka vyšla a doteď jsem nepochopil, jak moh pan psychopat tak rychle předělat mučící pokojíček na seriózní pracovnu. Ze záporákovy záliby v koních se dal vytěžit originálnější byť uchylnej bíják, ale nakonec scénář zustal u standardního schématu. Se schopnějšim castingem bych možná přihmouřil oči a přihodil třetí hvězdu, jenže pořádně hrál jenom Robert Sheehan, záporákovi scházelo charisma a zbytek castingu měl přinejlepšim silně béčkovej hereckej projev. Podobná Disturbia je o parník lepší. ()