Za hrsť dolárov

• Československo Pre hrsť dolárov (viac)

Svojim spôsobom je to ten najnebezpečnejší muž pod slnkom. Prichádza do mesta celkom neznámy. Do mesta, ktoré rozdeľuje totálna vojna dvoch klanov. Vojna medzi Baxterovcami a Rojovcami ho však nevyvádza z rovnováhy. Väčšina ľudí by už dávno utiekla alebo upadla do večného spánku. On však urobil niečo celkom iné. Rozohral hru na obe strany s cieľom využiť situáciu vo svoj prospech... (oficiálny text distribútora)

Revolver

První Leoneho western ještě neukazuje co pan režisér umí, ovšem i přesto se jedná o kvalitní snímek. Eastwood je drsňák číslo jedna a charismatický záporák Volonté nemá chybu, ovšem citelně tady chybí nějaká třetí postava, kterou v pokračování výborně ztvárnil Lee Van Cleef. ()

Frakira

...na tu dobu určitě skvělej film, ale tak nějak mě tenhle žánr úplně neoslovuje (vyjímku tvoří jen a pouze Sedm statečných)... takže 3 a 1/2 ;-) ()

Saboter

Clinta Eastwood hraje opravdu špičkově. Western jak má být. Sergio Leone natočil bezvadný filmy a je jen dobře, že obsadil Clinta. Nemůžu se dočkat až okusím jeho další filmy z trilologie. ()

B4TM4N

První díl dolarové trilogie se nese v lehké citaci Kurosawova Sanjura. Počátek synergie vytříbené režie Sergia Leoneho a hudebním géniem westernového žánru Ennio Moricconeho. Tak tady to všechno začalo...pončo, cigáro v koutku a k tomu Volonté na mušce. ()

Scevola

Podla hodnotenia tu na CSFD je to najslabsia cast trilogia, pre mna osobne najlepsia. Caro tohto filmu tkvie najma v pribehu. Kto videl tento film az po filme Kurosawu (Jojimbo) alebo filme s Brucom Willisom (Last Man Standing) tak uz tak dobre nemoze docenit caro tohto westernu. 10/10 ()

DocBrown

Je fajn, že ten film zachránil Marthymu McFlyovi život, ale jinak je vidět, že se Leone s Morriconem teprve rozjížděli. Chyb by se tu dalo najít docela dost. 63% ()

Mathew55

Perfektní Clint Eastwood, ale co mě nadchlo ještě víc, byl scénář. Naprosto geniálně vymyšlený(a samozřejmě i zahraný) děj.. Víc nemám, co dodat. ()

Stružák

Pro hrst dolarů je hezká "pohádka", má pár skvělejch scén a už tehdy výbornou hudbu Morriconeho. Sergio Leone ale jako kdyby nevěděl, co od filmu chce... Clint Eastwood zajímavej, zbytek herců nevýrazní. Za mě je tohle jenom lepší průměr. ()

Hanys_

Takový nízkorozpočtový návod, jak vytřískat maximum z toho, když stojíte mezi dvěmi znepřátelenými klany. Jinak fain western, ikdyž se tady Leone teprve zastřeloval. Samozřejmě charismatický Eastwood je parádní, stejně jako Morriconeho hudba. ()

Miller

Eastwood je tu jako bezejmenný hrdina, a zachránce nebohé vesnice. Film, který mě donutí, abych se kouknul na Tělesnou stráž od Akiry Kurosawy. Naprosto geniální pointa, skoro stejně geniální jako hudba. Leone musel být génius. Jeden z těch nejlpeších westernů, co znám. Vždy se rád podívám znovu. 100% ()

Bouřňák

85% Bezpochyby jde o výborný western, Sergio Leone rozhodně nezklamal. O hudbě Ennio Morriconeho je téměř zbytečné se zmiňovat, k filmu a jeho atmosféře sedne dokonale. Clint Eastwood je ve své roli přesvědčivý a děj by se dal označit na western relativně originální. Takže vlastně ani nevím, proč mu nechci dát plné hodnocení - holt mi přijde, že už jsem viděl lepší :-) ()

kobe6

Zatím překvapení. Nenudil jsem se, rychle mi to uteklo, první a poslední přestřelka se mi vryla do paměti. Možná jsem jediný, ale asi mě to oslovilo více než tolik oslavované Tenkrát na Západě, hlavní zásluha patří asi Clintovi. PS. nevím který z Morriconeho soundtracků je lepší. ()

Prochy38

Geniální Leoneho western, který nastartoval nesmrtelnou trilogii s bezkonkurenčním C. Eastwoodem. Současné (2010) westerny by se měly zahrabat. To vše pod hudební taktovkou bohovského E. Morriconeho. ()

Wishkah

Takový zástřel, který vydatně kopíruje Kurosawův originál, nicméně už naznačuje světlé zítřky vynikajícího italského režiséra ()

Pro hrst dolarů se dočká seriálové verze

Pro hrst dolarů se dočká seriálové verze

30.09.2020

Slavný western Sergia Leoneho Pro hrst dolarů, jenž je sám o sobě remakem samurajské klasiky Yojimbo Akiry Kurosawy, se dočká seriálového zpracování. Příběhu o potulném cizinci, který svým důvtipem… (viac)